Author Topic: WTCC- Marin Čolak- prvi Hrvat u WTCC?  (Read 39531 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Titov pionir

  • Politicki Etiketiran
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 883
  • PSN-ID: TitovPionir
WTCC- Marin Čolak- prvi Hrvat u WTCC?
« on: July 14, 2008, 13:37:29 »
Eto, na utrci Europskog SEAT Leon kupa voženoj na Estorilu u Portugalu Marin Čolak je pobijedio prvi puta u tome kupu. Pošto se ta utrka vozi prije služebenog WTCC prvenstva, ako će naš vozač i na sljedećoj utrci postići dobar rezultat, za nagradu će voziti WTCC Leon na službenoj WTCC utrci (doduše, onu slabiju, benzinsku varijantu). Ako se uzme u obzir da su ga naši "genijalci" još u Tuđmanovo doba praktički protjerali iz hrvatskog auto-moto sporta samo zbog toga jer je redovito gazio Košutića, mislim da je ovo definitvno najveći doseg nekog našeg automobilista, bez obzira na brdske utrke Nike Pulića koje, na kraju krajeva, nikoga niti ne interesiraju.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: WTCC- Marin Čolak- prvi Hrvat u WTCC?
« Reply #1 on: July 14, 2008, 14:00:14 »
To ce ti Danijel puno bolje znati reci sve, susjedi su. Pa kad se odluci nesto natipkati na PS3 ocekuj citavu pricu ;D

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: WTCC- Marin Čolak- prvi Hrvat u WTCC?
« Reply #2 on: July 14, 2008, 14:23:48 »
Ako se uzme u obzir da su ga naši "genijalci" još u Tuđmanovo doba praktički protjerali iz hrvatskog auto-moto sporta samo zbog toga jer je redovito gazio Košutića

Koliko se ja sjećam u điru je bio fizički napad na službenu osobu, udario je redara kacigom u glavu, bacio kacigu u press centar i probio staklo, zatim vozikanje po stazi tako da nitko nije mogao na nju, a onu bejzbol palicu kojom je mahao neki ih njegove ekipe (zaboravio sam da li je bio otac ili netko drugi) ne treba ni spominjati...

Offline Titov pionir

  • Politicki Etiketiran
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 883
  • PSN-ID: TitovPionir
Re: WTCC- Marin Čolak- prvi Hrvat u WTCC?
« Reply #3 on: July 14, 2008, 14:48:34 »
Ako se uzme u obzir da su ga naši "genijalci" još u Tuđmanovo doba praktički protjerali iz hrvatskog auto-moto sporta samo zbog toga jer je redovito gazio Košutića


Koliko se ja sjećam u điru je bio fizički napad na službenu osobu, udario je redara kacigom u glavu, bacio kacigu u press centar i probio staklo, zatim vozikanje po stazi tako da nitko nije mogao na nju, a onu bejzbol palicu kojom je mahao neki ih njegove ekipe (zaboravio sam da li je bio otac ili netko drugi) ne treba ni spominjati...


Mislim da je njegov stari rekao da će ih sve zapaliti, ako se ne varam. No pazi, razlog takvom ispadu bijesa je bila potpuno bezvezna diskvalifikacija, znam da su u Auto klubu napisali da ga ne opravdavaju, no da drugi vozači nisu bili diskvalificirani zbog puno većih propusta, a Čolaka su diskvalificirali samo zbog toga da bi Prvi Unuk mogao imati bolji plasman. Slažem se da se tako ne može ponašati, no u ovom slučaju mislim da mu je ipak prije ispada bila nanešena sportska nepravda.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: WTCC- Marin Čolak- prvi Hrvat u WTCC?
« Reply #4 on: July 14, 2008, 14:58:53 »
Netko je mahao i palicom, toga se sigurno sjećam... ali, zaboli me za svu tu ekipu, sve je to mutna baruština, cijeli hr autosport...

Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
Re: WTCC- Marin Čolak- prvi Hrvat u WTCC?
« Reply #5 on: July 14, 2008, 15:12:22 »
Eto, na utrci Europskog SEAT Leon kupa voženoj na Estorilu u Portugalu Marin Čolak je pobijedio prvi puta u tome kupu. Pošto se ta utrka vozi prije služebenog WTCC prvenstva, ako će naš vozač i na sljedećoj utrci postići dobar rezultat, za nagradu će voziti WTCC Leon na službenoj WTCC utrci (doduše, onu slabiju, benzinsku varijantu). Ako se uzme u obzir da su ga naši "genijalci" još u Tuđmanovo doba praktički protjerali iz hrvatskog auto-moto sporta samo zbog toga jer je redovito gazio Košutića, mislim da je ovo definitvno najveći doseg nekog našeg automobilista, bez obzira na brdske utrke Nike Pulića koje, na kraju krajeva, nikoga niti ne interesiraju.
                                                                                                                                                                              Več je par puta pobjeđiva i konstantno je u vrhu samo da je malo više sreće mogao bi biti prvak možda dogodine.
you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg

Offline danijelGT

  • GTS Full Member
  • Gospon Doktor
  • *
  • Posts: 90
Re: WTCC- Marin Čolak- prvi Hrvat u WTCC?
« Reply #6 on: July 19, 2008, 14:09:25 »
To ce ti Danijel puno bolje znati reci sve, susjedi su. Pa kad se odluci nesto natipkati na PS3 ocekuj citavu pricu ;D

Naravno, pa ja ga ucio voziti karting na stazi u spanskom ;). Rekao mi je da ide u WTCC ili DTM, ali prvo mora zavrsiti SEAT prvenstvo medu prva 3. A sto se incidenta tice nepodrzavam ga, ali razumijem. Kad sa 16 godina na stazi radis budale od legendi hr. automobilizma moraju te nekako zaustaviti. Tako da za jednog hrvata koji je bio na stazi sa kimijem, timom, masom i oba schumahera treba imati respect :)

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: WTCC- Marin Čolak- prvi Hrvat u WTCC?
« Reply #7 on: July 24, 2008, 00:27:20 »
Zakon covjece!
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline ducatony

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 356
  • PSN - ducatony
Re: WTCC- Marin Čolak- prvi Hrvat u WTCC?
« Reply #8 on: July 24, 2008, 11:28:43 »
A na ovom forumu volimo i cijenimo Čolaka?

Offline Titov pionir

  • Politicki Etiketiran
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 883
  • PSN-ID: TitovPionir
Re: WTCC- Marin Čolak- prvi Hrvat u WTCC?
« Reply #9 on: July 24, 2008, 11:35:38 »
A na ovom forumu volimo i cijenimo Čolaka?

Mislim da na ovom forumu samo ističemo da jedan Hrvat postiže najbolje rezultate koje je ikada netko iz Hrvatske postigao izvan domovine. Ako uđe u DTM ili WTCC, mislim da je to u svakom slučaju vrijedno spomenuti i istaknuti. Cijenili mi njega ili ne.

Offline ducatony

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 356
  • PSN - ducatony
Re: WTCC- Marin Čolak- prvi Hrvat u WTCC?
« Reply #10 on: July 25, 2008, 02:55:47 »
A na ovom forumu volimo i cijenimo Čolaka?

Mislim da na ovom forumu samo ističemo da jedan Hrvat postiže najbolje rezultate koje je ikada netko iz Hrvatske postigao izvan domovine. Ako uđe u DTM ili WTCC, mislim da je to u svakom slučaju vrijedno spomenuti i istaknuti. Cijenili mi njega ili ne.

A Pulićeve rezultate odbacujemo jer to ''nikoga ne zanima''? Mislim da kao zajednica nismo u redu.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: WTCC- Marin Čolak- prvi Hrvat u WTCC?
« Reply #11 on: July 25, 2008, 09:19:41 »
Ja sam uvijek za Pulica, tu nema spora. Pulic je legenda, a ako s nicim drugim - kad bi bili ludi da zanemarimo jedinog covjeka s ovih prostora koji je vlasnik stvarne, dugogodisnje auto-karijere koja e uvijek pri samom vrhu (Strok je bio samo sminker) - onda uvijek ostaje njegova legendarna izjava:

"Ferrari? Ma kakav Ferrari. Jebes auto koji se od Dubrovnika do Zagreba raspa'ne".

Ukratko, uvijek za Pulica. Niko Pulic je legenda svih legendi, a kako sam imao cast da me provoza po Grobniku u Octaviji Cup, u mojoj biljeznici on je pocasni clan GTS sajta ;D

Offline Titov pionir

  • Politicki Etiketiran
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 883
  • PSN-ID: TitovPionir
Re: WTCC- Marin Čolak- prvi Hrvat u WTCC?
« Reply #12 on: July 25, 2008, 09:44:22 »

A Pulićeve rezultate odbacujemo jer to ''nikoga ne zanima''? Mislim da kao zajednica nismo u redu.

Ne da ih odbacujemo, čovjek je stvarno dao jako, jako puno, no ja vjerujem da i u, ne znam, Finskoj postoji vozač kalibra Nike Pulića koji je u nekom moto natjecanju postigao zavidne rezultate i u tom je sportu već dugi niz godina. Problem je u tome što se taj čovjek, izvrstan vozač na brdskim stazama u europskim okvirima ne spominje već su glavne Finske zvijezde Raikkonnen, Rosberg, najbolji vozač F1 svih vremena Mika Hakkinen, cijela plejada rally vozača... Radi se o tome da će, uz malo sreće ime Čolak postati prepoznatljivo u vozačkom svijetu (a i šire) za razilku od Pulića koji će uvijek biti sinonim za auto sport ovdje u Hrvatskoj (uz, naravno, Prvog Unuka), no u širim europskim okvirima za njega će znati samo mali broj istinskih poznavatelja auto moto sporta.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: WTCC- Marin Čolak- prvi Hrvat u WTCC?
« Reply #13 on: July 25, 2008, 10:53:38 »
A jebate led, šta si se navuka na "unuka". Tko se njega sjeća? Ja jedino pamtim da je jebavao Tanju Tomić. I sjetim da se samo kad ga netko počne izvlačiti iz prašine samo zato što mu krivousti ide na jetru ;D

Offline Titov pionir

  • Politicki Etiketiran
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 883
  • PSN-ID: TitovPionir
Re: WTCC- Marin Čolak- prvi Hrvat u WTCC?
« Reply #14 on: July 26, 2008, 10:18:51 »
A jebate led, šta si se navuka na "unuka". Tko se njega sjeća? Ja jedino pamtim da je jebavao Tanju Tomić. I sjetim da se samo kad ga netko počne izvlačiti iz prašine samo zato što mu krivousti ide na jetru ;D

Pa kad netko "ljubi" krivoustog poput mene, naravno da se sjetim cijele obitelji Addams.