Author Topic: (PS3) Play TV  (Read 5973 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
(PS3) Play TV
« on: July 20, 2008, 21:34:13 »
Yesterday we announced the release date of PlayTV in the UK to be September 10 and the rest of Europe will be getting this new Playstation 3 hardware between September and December.

Today we take a closer look at Sony PS3’s new dual digital tuner, we take a brief look at what it can and cannot do, some more photos and we welcome your feedback about PlayTV.

The new PlayTV is not wireless and you will have to connect to one of the USB sockets in the Playstation 3, as far as PC or Mac support we’ll have to wait and see.

Its not coming to North America as their digital terrestrial is different to the UK and Europe. (The Americans use ATSC Standards. Europeans and British people use Digital Video Broadcasting DVB standard)

TV shows / content recorded from the Freeview is not protected and you can move it where you want as long as it is in a suitable format, that includes the media server function.

To receive TV through Play TV you will need a good TV aerial, the one you normally use for analog TV will do or an existing aerial if you’ve already got Freeview. Just connect the standard TV aerial cable into the Play TV aerial socket and tune it and it should work.

The price should be EUR 99 (£79.99), although you should not bank on that, as it’s not official yet and we may have to wait until PlayTV hits the shops.

Thanks to PR readers for information they sent in and if you want to share, then just leave a comment. You can read all news on Product Reviews for PlayTV Here.

What’s even more strange is the fact that Amazon still have an incorrect release date of 31 Oct 2008 on their website.                                                                                                                                                                                             Čini mi se da ovo nije loša stvar ,a moga bi to uzeti sad kad sam vratio max tv.
you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg

Offline Ivica_HR

  • GTS Full Member
  • Gospon Doktor
  • *
  • Posts: 93
  • PSN id: Ivica_HR
    • Croatia Virtual
Re: PLAY TV
« Reply #1 on: July 20, 2008, 23:14:38 »
Pa ako cete zadovoljiti samo jedan program koji trenutno ide u HD.... HRT-HD Promo.
Aha...da imat ces i HTV1, HTV2, NovaTV i RTL..ali u SD formatu.

Malo skupo, ali meni ce takodjer vrijediti. Cekamo, prve recenzije !!

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: PLAY TV
« Reply #2 on: July 20, 2008, 23:46:22 »
Koja je svrha te sprave?

Offline Facaa

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 259
  • PSN - mlinka
    • Bohemian Garage
Re: PLAY TV
« Reply #3 on: July 20, 2008, 23:50:04 »
Jel ''lovi'' to HD televiziju?
Mpeg4 kodek i te spike...?

Offline Ivica_HR

  • GTS Full Member
  • Gospon Doktor
  • *
  • Posts: 93
  • PSN id: Ivica_HR
    • Croatia Virtual
Re: PLAY TV
« Reply #4 on: July 21, 2008, 00:16:25 »
Koja je svrha te sprave?

Pa to je obicni dvb-t tuner. Znaci PS3 moze posluziti kao prijemnik dvb-t (digitalnog signala) i snimac TV programa.
Nisam siguran, ali mislim da ce imati 2 tunera , pa ce se moci jedno gledati, a drugo snimati.
Ako bude, a vjerovatno hoce, imat ce podrsku za HDTV (1920x1080i). Kod nas je islo EU nogometno prvenstvo, a ici ce i OI u Pekingu.

POsto su dvb-t HD prijemnici jako skupi (vec od 2000 kn), za vlasnike PS3 ovo bi bila dobra investicija.
Bilo je govora da ce biti tuner DVB-S2 HD.... e to je onda jos veca prica....

 ;D

Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
Re: PLAY TV
« Reply #5 on: July 21, 2008, 09:49:24 »
Koja je svrha te sprave?

Pa to je obicni dvb-t tuner. Znaci PS3 moze posluziti kao prijemnik dvb-t (digitalnog signala) i snimac TV programa.
Nisam siguran, ali mislim da ce imati 2 tunera , pa ce se moci jedno gledati, a drugo snimati.
Ako bude, a vjerovatno hoce, imat ce podrsku za HDTV (1920x1080i). Kod nas je islo EU nogometno prvenstvo, a ici ce i OI u Pekingu.

POsto su dvb-t HD prijemnici jako skupi (vec od 2000 kn), za vlasnike PS3 ovo bi bila dobra investicija.
Bilo je govora da ce biti tuner DVB-S2 HD.... e to je onda jos veca prica....

 ;D
Znaći isplati se uzeti?
you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg

Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
Re: PLAY TV
« Reply #6 on: July 21, 2008, 09:53:12 »
PlayTV nudi značajke koje ćete naći samo kod najskupljih PVR-ova:

• Dva HD-ready TV tunera: oba s mogućnošću gledanja, snimanja i reprodukcije televizijskog programa u visokoj, kao i standardnoj definiciji.

• Electronic Programme Guide2: sučelje izuzetno lako za korištenje koje nudi navigaciju radi programiranja PVR funkcionalnosti PlayTV-a – brzo je i lako za snalaženje, bilo da koristite kontroler SIXAXIS™ ili daljinski upravljač za Blu-ray čitač.

• Kompatibilnost: PlayTV radi u vrlo popularnom formatu Digital Video Broadcasting – Terrestrial (DVB-T).

• Lako korištenje: Intuitivne kontrole, pomoć na jedan klik gumba, videovodiči i jednostavna navigacija čine PlayTV vrlo ugodnim za korištenje u usporedbi sa složenom navigacijom kod ostalih modela PVR-ova.

Opcionalni zaslonski grafički prikaz daje cijeli niz informacija o statusu PlayTV-a i nudi bez pristup informacijama o programima, spremljenim emisijama i kontrolama za pauziranje ili snimanje televizijskog programa.

PlayTV će također postaviti odgovarajuće sučelje za televizore sa standardnom ili visokom definicijom, tako da korisnik može u potpunosti uživati u gledanju.

• Gledanje u pokretu s PSP-om: Laka povezivost s PSP-om omogućuje postavljanje snimanja i gledanje živog ili snimljenog TV programa daljinski na PSP-u, preko WiFi veze (korištenjem funkcije Remote Play) – ili možete prebacivati videodatoteke na PSP preko USB kabela.

• Spremnost za buduće nadogradnje: PlayTV će se s vremenom razvijati i dobivati nove mogućnosti ažuriranjima preko PLAYSTATION®Networka.
you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: PLAY TV
« Reply #7 on: July 21, 2008, 11:57:31 »
Pa, ako će moći bez problema hvatati HTV HD onda bi se i isplatilo uzeti. Mada, svatko tko ima duo core komp za cca 240 kn može kupiti usb tuner i gledati preko kompa (ili ga spojiti na tv). Uzeo sam taj tuner, ali mi procesor nije dovoljno jak da bi reproducirao sliku bez trzanja.

Ovaj dio s PSP-om je idealan za odlazak na wc, a ne želiš propustiti ni jedan trenutak utakmice ;D


Ipak, dok se god ne utvrdi (ili bolje reći ustali) HD program na našim televizijama nema smisla ići u ovu inesticiju. A do tada će mu sigurno pasti cijena

Offline Ivica_HR

  • GTS Full Member
  • Gospon Doktor
  • *
  • Posts: 93
  • PSN id: Ivica_HR
    • Croatia Virtual
Re: PLAY TV
« Reply #8 on: July 21, 2008, 12:08:00 »
Pa reako sam, zasad imamo HTV1, HTV2, Nova, RTL i HRT HD.
Ja bih vise volio da je to dvb-s2 tuner, jer bi onda imao vise HD programa na rasploaganju.

Takoder imam USB DVB-T spojen na PC. Ne radi dobro...iako imam optimalnu konfiguraciju (coea2duo, GT8600 (nvidiaHDpure-hardwerska akceleracija HD), dvbviewer pro.

Nadam se na PS3 nece patiti od takvih problema.

Offline Facaa

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 259
  • PSN - mlinka
    • Bohemian Garage
Re: PLAY TV
« Reply #9 on: July 22, 2008, 18:05:57 »
Imamo HRT1 i 2, Novu, RTL i HRT HD.
S tim da je samo HRT HD u HD rezi. I za njegovo gledanje se potrebuje mpeg 4 kodek. A ostalo je obična digitalna TV koju skoro svi sa novijim lcdeima i plazmama mogu loviti.

EPG je inače kul stvar, al kod nas ne radi, tak da, bezveze.
Ugl, ono što me najviše zanima se nigdje ne spominje, oćemo li moć lovit HRT HD? Jebo do 2012 (il 2010, nisam ziher) svi prelaze na HD kakti po MPEG 4 standardu. Koji moja telka, dakako, ne podržava.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: PLAY TV
« Reply #10 on: July 22, 2008, 18:16:49 »
Ugl, ono što me najviše zanima se nigdje ne spominje, oćemo li moć lovit HRT HD?

Pa možeš ga gledati ukoliko živiš u dohvatu signala...