Author Topic: Osamdeste, ah, osamdesete....  (Read 17028 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: Osamdeste, ah, osamdesete....
« Reply #30 on: July 26, 2008, 17:20:43 »
Hahaha ;D
Mislim da smo mi nesto malo u Basicu bili programirali, a sad programiramo u C-u, u programu Dec-C++. Dosad sto radimo su prejednostavne stvari, vjerojatno zato sto imam profesoricu kojoj se nigdje ne zuri. Mislim da bi stvari bila drugcija s profesorom jednim, jer nam je predavo jedan sat kad ove nije bilo.
Mene samo programiranje dosta zanima, al mislim da sam prekasno poceo, tj. volio bi da sam poceo ranije. Na izbornoj informatici, na koju takodjer idem, 1. godinu i dio 2. smo imali jednu profesoricu koja je prelose predavala, zbog cega nismo nist naucili.
Razmisljam si i o faksu, no neki govore kak su profesori ovdje idioti, ne mare za tebe, jave ti za ispit 8 sati prije samog pocetka, sto moras vidit na internetu itd. Mozda je to samo odredjena grupica ljudi koji su mozda lijeni il nest al dobro. Imam jos 2 godine razmisljanja.

http://speeddemosarchive.com/SuperMetroid.html za svaku igru ima frikova vecih od frikova
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Osamdeste, ah, osamdesete....
« Reply #31 on: July 26, 2008, 17:22:25 »
QuickShot je radio na Amstradu?

Offline Titov pionir

  • Politicki Etiketiran
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 883
  • PSN-ID: TitovPionir
Re: Osamdeste, ah, osamdesete....
« Reply #32 on: July 26, 2008, 20:19:51 »
  Da, s time da si mu morao odlemiti autofire, kad bi ga ustekao, na monitoru bi se ispisalo slovo Z i igra, kad bi se ucitala, bi uglavnom bila neigriva. Fizickim uklanjanjem autofirea to se vise nije dogadjalo i QS je normalno radio.

Offline Miro_101

  • GTS Full Member
  • Gospon Doktor
  • *
  • Posts: 50
  • PSN-ID: Miro_101
Re: Osamdeste, ah, osamdesete....
« Reply #33 on: September 01, 2008, 12:36:46 »
Sjeća li se itko najbolje košarke na C64 ....''One on One''?
Prvo razbijanje table, pa dođe čistaćica i galami mašući metlom u rukama.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Osamdeste, ah, osamdesete....
« Reply #34 on: September 01, 2008, 12:41:11 »
E da, to je bilo lijepo...

A tek Daley Thompsons Decathlon i prvih uništavanja tipkovnica i kontrolera ;D

Offline Duvorynn

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 338
Re: Osamdeste, ah, osamdesete....
« Reply #35 on: September 18, 2008, 21:43:15 »
Sjecam se rucne izrade.............pazi sad.........dvostranih floppy diskova 5.25''. U biti je disketa morala biti HDD (high double density) i onda se nekakvom malom rezalicom (velicinom i izgledom je podsjecala na sadasnju mini klamericu) koja se postavljala na rub floppy diskete (naravno sa kontra strane od one koja je imala izrezotinu) odrezao mali pravokutnik i disketa se mogla okrenuti i snimati i na drugu stranu. Posto smo bili prava komunisticka zemlja, nisu nam dopustali da posjedujemo kojekakve kapitalisticke izmisljotine koje kvare tadasnju omladinu i pionire (ta cuvena rezalica), pa smo pribjegavali kojekakvim rjesenjima. Prvi put sam probao nozicem izrezati pravokutnik na suprotnoj strani i naravno nisam uspio. Nakon toga sam probao skarama i vidi vraga, uspjeh iz prve.

E, to su bila vremena, kad si od diskete kapaciteta 1.44MB napravio disketu kapaciteta 2.88MB.
Either snow, sun or rainy day, FAIR PLAY forever and all the way.

You don't know the true meaning of speed if you didn't travel faster than sound!!!

PSN-ID: Duvorynn
Xbox Live: Duvorynn