Author Topic: Snaga procesora na laptopu?  (Read 26003 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ducatony

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 356
  • PSN - ducatony
Snaga procesora na laptopu?
« on: August 08, 2008, 14:01:42 »
Kupujem laptop pa me zanima vaše mišljenje oko procesora. Zanima me samo core 2 duo. Da li je dovoljno 1,83 gHz, ili treba 2 ili više gHz?
Problem je u tome što mi je za oko zapela toshiba satellite a300 sa odličnim zvučnicima, monitorom i dizajnom, ali ima samo verziju od 1, 83 gHz... Ima dosta acera koji imaju i grafičku koju hoću i procesor i sve to skupa, ali su to ipak aceri koji imaju 1 godinu garancije i ne volim ih baš. Hoću ovaj put kvalitetu jer sad ovo tipkam na gericom hummeru...

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Snaga procesora na laptopu?
« Reply #1 on: August 08, 2008, 14:16:41 »
Ne znam previse o tome, ali evo ti nesto svjeze - Ubisoft je objavio specifikacije za svoj nadolazeci FarCry 2.

Pa kaze:

MINIMUM REQUIREMENTS:

CPU: Pentium 4 3.2 Ghz, Pentium D 2.66 Ghz, AMD Athlon 64 3500+ or better
RAM: 1 GB
Video card: NVidia 6800 or ATI X1650 or better
Shader Model 3 required
256 Mb of graphic memory

RECOMMENDED:
CPU: Intel Core 2 Duo Family, AMD 64 X2 5200+, AMD Phenom or better
RAM: 2 GB
Video card: NVidia 8600 GTS or better, ATI X1900 or better
512 Mb of graphic memory

Ne znam mislis li ga koristiti za igranje, ali ako mislis - onda ti je ovo nekkakav minimum za iducu godinu i sitno.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Snaga procesora na laptopu?
« Reply #2 on: August 08, 2008, 14:18:58 »
Za Acer doplatiš cca 900 kn za 3 godine jamstva i sve riješeno... znači, isplati se doplatiti mrvicu više i dobiješ lap kojim si miran na duže vrijeme pa čak i što se tiče igara.

A što se tiče performansi, znaš i sam, što više to bolje... i nikad nije dosta jer dosta jako brzo postane malo ;D

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Snaga procesora na laptopu?
« Reply #3 on: August 08, 2008, 14:20:34 »
Ja također gledam što da kupim pa iako kažem da se neću igrati serem kvake jer kad dođe novi STALKER ili nešto slično vraga ga neću htjeti igrati... stoga je bolje dati malo više i bar nešto moći odigrati...

Offline ducatony

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 356
  • PSN - ducatony
Re: Snaga procesora na laptopu?
« Reply #4 on: August 08, 2008, 14:22:57 »
Ne mogu reći da neću igrati. Hoću. Malo. Jer imam PS3 i uskoro stiže xbox. Ali postoje 2-3 igre koje bih možda nekad upalio. Ali ne patim od grafike ni neke snage jer kao što rekoh, važnije mi je da tiho radi i da se ne grije od snage. A velika snaga znači i puno grijanja... Nekak brijem da bi trebao 2 ghz pa ko ga jebe, ali ne znam... Bojim se tog acera a i toshi mi je tako lijep. Acer je sivo govno...

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Snaga procesora na laptopu?
« Reply #5 on: August 08, 2008, 14:27:00 »
Ja sam nekako naciljao na Acer 6920, cijena je ispod 8000 s 3 godine jamstva...

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Snaga procesora na laptopu?
« Reply #7 on: August 08, 2008, 15:44:54 »
A ovaj detalj mi se najviše sviđa 

Offline ducatony

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 356
  • PSN - ducatony
Re: Snaga procesora na laptopu?
« Reply #8 on: August 08, 2008, 23:36:06 »
Da, simpica je, zaista. Samo me brine da se frajer grije za popizdit. Ali inače ima sve... Fakat apsolutno sve. Čak i cijenu prejebenu...

Stiže gro novih toshibi i reko mi je tip u hgspotu da mu stižu te neke nove u srijedu ali ne zna još šta... Nadam se da je nekaj od ovog

http://eu.computers.toshiba-europe.com/cgi-bin/ToshibaCSG/jsp/modelComparison.do?service=EU

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Snaga procesora na laptopu?
« Reply #9 on: August 09, 2008, 10:56:04 »
Svi igraći lapovi  kad ih nafuriš na najviše postavke će se grijati... ipak, mislim da to nije ništa strašno. Jedan lik na forum hr ga je recenzirao i govori da se grijanje ispod tipkovnice osjeti tek nakon dužeg igranja.

Meni je prva multimedija, igranje je nekako zadnje. Samo želim da ovih par novih naslova koji budu exkluziva mogu odigrati na nekakavim srednjim postavkama. Meni dosta...

Link ti je zaqrac ;D

Offline ducatony

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 356
  • PSN - ducatony
Re: Snaga procesora na laptopu?
« Reply #10 on: August 09, 2008, 23:20:53 »
Svi igraći lapovi  kad ih nafuriš na najviše postavke će se grijati... ipak, mislim da to nije ništa strašno. Jedan lik na forum hr ga je recenzirao i govori da se grijanje ispod tipkovnice osjeti tek nakon dužeg igranja.

Meni je prva multimedija, igranje je nekako zadnje. Samo želim da ovih par novih naslova koji budu exkluziva mogu odigrati na nekakavim srednjim postavkama. Meni dosta...

Link ti je zaqrac ;D

Baš je dobar, nauči čitat...  8)

Da, mislim da ću uzeti tog acera i to bez 3godišnjeg jamstva na početku. Ako me bude zajebavo uplatit ću ga dok traje jednogodišnje...