Author Topic: Zašto je GT serijal toliko nadmoćan nad konkurencijom?  (Read 19755 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Zašto je GT serijal toliko nadmoćan nad konkurencijom?
« Reply #15 on: March 02, 2012, 14:30:01 »
Ja se još uvijek točno sjećam mog prvog susreta sa GT-om. U to vrijeme sam imao debelog sivka, nisam previše igrao jer sam konobario i imao poprilično buran život, a konzolu sam više uzeo da udovoljim curi koja je pizdila što stalno bančim okolo sa ekipom, pa se igranje uglavnom svodilo na iznajmljivanje igara u igraonici. Tada je to u Splitu vrhunski radilo. Uglavnom bi svako koji dan svratio do igranice koja je bila do kafića u kojem sam radio i pitao tipa ima li šta novo. Rekao je, evo upravo stiglo, nisam ni rasprakirao, nekakva igra o autima. Ja oduvijek lud za autima rekao daj za preko vikenda. Kako sam je uzeo nisam je nikad ni vratio ;D tko zna koliko sam potrošio na najam do je na kraju nisam otkupio.

Uglavnom, točno se sjećam prvog paljenja i da sam potrošio bar sat vremena pregledavajući koji auto da kupim za onih 10.000 Cr (ako se ne varam ta lova je bila u pitanju). Ono, pitanje od životne važnost, s kojim autom krenuti u karijeru ;D  Aaaaah, dobra stara vremena ::)

Offline AgentGreen46

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 893
  • PSN ID: AgentGreen46
Re: Zašto je GT serijal toliko nadmoćan nad konkurencijom?
« Reply #16 on: March 02, 2012, 15:20:18 »
Uf, ja sam pak bio pobornik NFS serijala i do GT3 se nisam dao preobratiti. Frend mi je još od prvog GT-a tupio kao je to prava stvar, al s obzirom da nisam imao PSone nisam se dao nagovoriti. Kad sam pak otkrio GT3, i shvatio koliko je to zapravo ogromna igra, nisam se više mogao skinuti.

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: Zašto je GT serijal toliko nadmoćan nad konkurencijom?
« Reply #17 on: March 02, 2012, 15:51:37 »
Uf, ja sam pak bio pobornik NFS serijala i do GT3 se nisam dao preobratiti. Frend mi je još od prvog GT-a tupio kao je to prava stvar, al s obzirom da nisam imao PSone nisam se dao nagovoriti. Kad sam pak otkrio GT3, i shvatio koliko je to zapravo ogromna igra, nisam se više mogao skinuti.
Zanimljivo da je GT3 u stvari "najmanji" u GT serijalu, a najviše se prodao. Ali da, bila je to igretina, strašno nešto u to vrijeme. Ja sam isto ganjao NFS4 u vrijeme GT jedinice, jednostavno su me sve one super pile i super staze zaokupile (baš sam skinuo taj NFS neki dan), ali kad je GT2 izašao, bio je taman toliko bolji u svemu od jedinice da sam se zaljubio instantno. Alfa 156, Red Rock Walley, Unisia Skyline, RM auti, ma divota. A Camaro RM, mrak od auta!

Offline nrgpower

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 787
Re: Zašto je GT serijal toliko nadmoćan nad konkurencijom?
« Reply #18 on: March 02, 2012, 16:48:59 »
mislim da se najvise prodao jer je nekako bio navjeci skok, ja se sicam koliko sam bia fasciniram igrom i da su mi je poslali iz italije jer je nisan moga nac u st odma na dan izlaska

Offline Kimi

  • The Gentleman
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2684
  • PSN id: KimiHR
Re: Zašto je GT serijal toliko nadmoćan nad konkurencijom?
« Reply #19 on: March 02, 2012, 17:02:24 »
Da , složio bi se s time da je to bio največi skok, pogotovo vizualno . Ali mislim da je Gran Turismu 3 bio veliki plus i to što je izašao na samom početku PS2

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: Zašto je GT serijal toliko nadmoćan nad konkurencijom?
« Reply #20 on: March 02, 2012, 17:37:39 »
Ja se isto sjećam susreta sa prvim GT, buraz iz Zagreba donio, to sam u biti dobio na poklon, nisam ni znao šta je, pa kad se krenuo voziti.

Svako malo pogledam uvod na yt i uhvati me nostalgija.

Što se tiče GT3, to je stvarno bio ogromni skok, doma još imam PSX-ove gdje sam gutao svaku Amarovu riječ, kad sam ugledao mokre staze, oblake prašine na rallyu...  :o
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: Zašto je GT serijal toliko nadmoćan nad konkurencijom?
« Reply #21 on: March 02, 2012, 20:27:00 »
gt mi je bila jedna od prvih igara za ps1 al frend je popljuvo prekompleksnu pa sam je tek nakon mjesec-dva halanja ps1 ubacio i peglo po tome. još kad se sjetim rasprava onih što je realnije gt1 ili nfs 4  ::)
gt2 sam kupio odmah po izlasku, gt3 nikad nisam zaigro jer sam ps2 kupio relativno kasno ali kad sam nabavio ps2 gt4 je već izašo u platinum izdanju i kupio sam ga drugi dan od dolaska ps2 kući :)
ubrzo je sljedio driving force pro ali jer ga doslovce nisam imo gdje smontirat slabo sam ga koristio do rinoseata.
ali što me najviše oduševilo u gt4 je bio zvuk kada sam spojio ps3 na kućno kino  :o
sjećam se ko da je maloprije bilo le mans i ja vozim toyotu gt one i pri kočenju za mulsane kad šaltaš u niže a počne pucat iz zvučnika iza mene prepo sam se.
onda sam stao i samo turiro jedno par minuta  ;D
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline DogZy

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2950
Re: Zašto je GT serijal toliko nadmoćan nad konkurencijom?
« Reply #22 on: March 02, 2012, 22:04:27 »
Stvarno je lijepo citati ovakve lijepe i kvalitetne postove o GT serijalu i cijeloj fransizi.

Ja sam GT svijet otkrio dosta kasno- prvi GT mi je bio GT4. Po meni je on bolji od GT-a 5. Mozda ne po grafici, zvuku i onlineu ali po onom cuvstvu kad ti udes u GT world i skoknes do italije, pa si kupis alfu romeo i vozas ju po uskim ulicama Citta di Arie u Umbriji ili kako je to Mr.Steady to lijepo srocio GTone na Le Sartheu- neopisivo. I sad me zebe za srce koliko mi je to bilo prekrasno iskustvo voznje.

Zao mi je sto nisam isprobao i starije nasove, njihove prethodnike. Sve to doprinosi zasto je GT toliko nadmocan nad konkurencijom.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline tpe-rus

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 844
  • PSN ID: tpe-rus
Re: Zašto je GT serijal toliko nadmoćan nad konkurencijom?
« Reply #23 on: March 02, 2012, 22:37:11 »
GT je' igra' koja me mnogo naucila o autima i voznji opcenito stoga je iznimno cjenim
Prvi GT sam igrao kao demo koji sam dobio uz sony.no prava voznja je pocela s GT2 i eto traje jos i danas.
PSX...sjecam se kako sam znao cekati novi broj i kako smo se prepirali kako se izgovara.pi si iks,pe es iks,ps iks...

Offline maliDjuro

  • Anime Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1116
Re: Zašto je GT serijal toliko nadmoćan nad konkurencijom?
« Reply #24 on: March 03, 2012, 05:43:37 »
Na žalost, europske verzije GT i GT2 su bile ubrzane u odnosu na original, jer je netko genijalan iz marketinga mislio da se u europi preferiraju arkadne vožnje... Pomiješali malo s amerikom, svi smo mi njima isti  :P
Uglavnom, imao sam sreće među prvima na ovim prostorima vidjeti japanski GT, ljudi još nisu znali da se treba koristiti RGB SCART kabel da bi imao boje u NTSC igrama na našim TV-ima s PlayStationom...
Sjećam se samo vilica do poda kad bih to pokazivao ekipi koja je u to doba imala najskuplje PC-e doma  ;D
Nikad nije kasno za sretno djetinjstvo, samo, što si stariji, igračke su skuplje.

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: Zašto je GT serijal toliko nadmoćan nad konkurencijom?
« Reply #25 on: March 03, 2012, 06:09:14 »
Prešao sam ntsc verziju GT2 koliko se moglo prijeći, jer je imala bug, ali ne sjećam se razlike u brzini prema pal verziji. Ono što pamtim je pregršt auta sa drugačijim livery-ima, tako da bih svima koji su igrali pal preporučio da nabave Amerikenca i upotpune gradivo. PSP dušu dao za to, ipak na malom ekranu to ljepše izgleda nego razvučeno na 32 i više incha današnjih teveja. A može se i na poslu peglat. ;-)

Offline Ledu505

  • Doktor Osobne Prakse
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 954
  • Direktor Svemira
Re: Zašto je GT serijal toliko nadmoćan nad konkurencijom?
« Reply #26 on: March 03, 2012, 07:26:34 »
Igranje je prije bilo ljepse ;D Rado se sjetim tih vremena, iako sam bio mali, sjecam se kao da je jucer bilo.
Ono sto je lako, ne radi svatko.

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: Zašto je GT serijal toliko nadmoćan nad konkurencijom?
« Reply #27 on: March 03, 2012, 16:46:10 »
Igranje je prije bilo ljepse ;D Rado se sjetim tih vremena, iako sam bio mali, sjecam se kao da je jucer bilo.

+1 ;) ;D

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: Zašto je GT serijal toliko nadmoćan nad konkurencijom?
« Reply #28 on: March 03, 2012, 16:48:15 »
Bilo je ljepše jer nismo imali obaveza, a imali smo više vremena za igranje.  ;)
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: Zašto je GT serijal toliko nadmoćan nad konkurencijom?
« Reply #29 on: March 03, 2012, 16:50:22 »
Pa vjerujem da dobiješ na lutriji, sigurno ne bi provodio većinu dana za konzolama... Drugčije je... :)
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi