Author Topic: Razlike u verzijama PAL i NTSC  (Read 39805 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Razlike u verzijama PAL i NTSC
« on: November 30, 2008, 09:51:32 »
Evo, kad nitko ništa ne piše o TT-u, idem ja pokrenut raspravu. Meni osobno igra je fenomenalna, jedino bih volio da ima B-spec mode i nadogradnje motora. Možda na PS3, iskreno se nadam. Završio sam NTSC verziju 100%, zadnje tri utrke sam mučio skoro godinu dana. Da li je tko vozio (ne igrao) obje verzije i ima li razlike u težini ili modelima motora kao u GT2 PAL i NTSC. I da li na PAL verziji Seoul izgleda dobro, jer NTSC je kao da je staza iz neke druge igre. Dvostruko lošije izgleda nego na GT4. Ajmo bikeri.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Razlike u verzijama PAL i NTSC
« Reply #1 on: December 01, 2008, 09:52:46 »
Tourist Trophy je malo remek-djelo, a vozili su ga mnogi ovdje sa sajta. Sasvim sam siguran da ce kad-tad izaci nastavak, ali kao se radi o igri koju je radilo par entuzijasta u PD tijekom svog dlobodnog vremena - nista ne treba ocekivati prije GT5.

Ipak, to bi bio fenomenalan online, pogotovo u full-pro modu.

Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
Re: Razlike u verzijama PAL i NTSC
« Reply #2 on: December 01, 2008, 11:17:26 »
 Volio bih je vidjeti u HD rezoluciji preljepo ;D, na ps3 je često igram, imam obe verzije jap i eu nisam vidio nikakvu razliku i definitivno je top simulacija na dva kotača koja nema ni dan danas dostojnu konkurenciju što se tiče fizike,a možda i grafike.
you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: Razlike u verzijama PAL i NTSC
« Reply #3 on: December 01, 2008, 11:43:54 »
Igra pokazuje, kao uostalom i GT4, što se može napraviti na nekom hardware-u kad se potrudi. Kad bi svi developeri dali si malo više truda imali bi puno ljepše i bolje igre. Onda Moto GP od Namco-a ne bi bio arkadno smeće, a onaj od Capcom-a bi izgledao kao TT. Mislim na PS2. Ali možda je i bolje za nas starije sa manje slobodnog vremena da ima manje AAA naslova, bar ih stignemo odigrat. Pardon, odvozit. 5-6 igara godišnje i to je to.

Offline ducatony

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 356
  • PSN - ducatony
Re: Razlike u verzijama PAL i NTSC
« Reply #4 on: December 01, 2008, 12:01:39 »
Ali možda je i bolje za nas starije sa manje slobodnog vremena da ima manje AAA naslova, bar ih stignemo odigrat. Pardon, odvozit. 5-6 igara godišnje i to je to.

Slažem se s ovime u potpunosti. A i kupovanje više od 4-5 originalnih naslova po ovdašnjim cijenama i nije najpovoljnija stvar na svijetu.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Razlike u verzijama PAL i NTSC
« Reply #5 on: December 01, 2008, 16:29:59 »
Pa, za ozbiljno igranje (uključujući online) više ok 3-4 prava naslova godišnje i ne treba...

Nego, palo mi je na pamet, koliko će trebati vremena za odvesti cijeli GT5 kad jednog dana izađe. Mislim na karijeru... tko će dati toliko vremena? Uz online i PL, još će se morati igrati i ovo da se pokupuje cijeli vozni park ;D

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Razlike u verzijama PAL i NTSC
« Reply #6 on: December 01, 2008, 16:33:50 »
Ako se nastavi logika iz Prologuea - a ne vidim zasto nebi, buduci da je to logicno - novac se se sigurno zaradjivati i u karijeri i u Public Lobby utrkama.

To ce biti dobar nacin da se ljudi koji dobro voze "natjeraju" da voze i u Public utrkama, buduci da nema drugog razloga zasto bi itko tko ista zna o voznji ikada radio u Public sobama, buduci da ce biti na tisuce klubova za Private sobama - a za oceivati je da u Private utrkama nece biti novcanih nagrada.

Nego, pojavila se spekulacija da ce GT5 izaci do iduceg Bozica, mada sumnjam, ali barem je to rekao netko tko je iole sluzbena osoba u cjeloj prici:

http://www.gtplanet.net/gran-turismo-5-coming-christmas-2009/



Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Razlike u verzijama PAL i NTSC
« Reply #7 on: December 01, 2008, 17:00:32 »
Hmmmm... prvo me je zanimalo ovo:

"This would provide for a late summer release in Japan, and late fall/early winter releases in the United States and Europe"

Razmišljao sam da li će odustati od te prakse, ali gledajući s financijskog aspekta nisu ludi jer dobro znaju koliko "japanaca" prvi dan prodaje otputuje preko granice (u HR bar dva komada ;D)

A da bi mogli izbaciti u Europi ovako jak naslov za Božić baš i ne vjerujem jer se radi o naslovu koji se sam prodaje i sumnjam da će ući u bilo koji termin koji bi mogao oteti zaradu nekom drugom naslovu... Sjetite se koliko je odgađanja bilo za Prologue...

Enivej, dok je FedEx-a gdje god da prvo izađe potpuno je svejedno, jel' tako druže Amare? ;)

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Razlike u verzijama PAL i NTSC
« Reply #8 on: December 02, 2008, 09:43:48 »
Meni je svejedno, ja cu narucit japanca da izadje i dva tjedna prije Europe, a kamoli jos prije ;D

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Razlike u verzijama PAL i NTSC
« Reply #9 on: December 02, 2008, 12:38:40 »
Zar je to ikad bilo upitno? ;D

Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
Re: Razlike u verzijama PAL i NTSC
« Reply #10 on: January 06, 2009, 17:15:44 »
Evo sam se prebacio na ps2 igram gt3 i tourist trophy i mogu vam reći malo za promjenu motori dobro dođu,bar dok ne riješim ps3 ;) ;D
you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: Razlike u verzijama PAL i NTSC
« Reply #11 on: January 06, 2009, 17:40:29 »
ja si skidam gt3, a ako ima i gt4prologue, onda cu i to. pa idemo od trojke nadalje ;)
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
Re: Razlike u verzijama PAL i NTSC
« Reply #12 on: February 22, 2009, 13:49:47 »
Je li tko zna da održimo natjecanje u tourist trophyu ??
you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg