Author Topic: (PS3) SuperCar Challenge - Nesluzbeni topic  (Read 36407 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: (PS3) SuperCar Challenge - Nesluzbeni topic
« Reply #31 on: March 23, 2009, 22:33:45 »
Mislim da će ovo bit jako dobra igra. Prognoziram 17/20 u GP-u, 18 ako Amar bude imao dobar dan. :)

Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
Re: (PS3) SuperCar Challenge - Nesluzbeni topic
« Reply #32 on: March 24, 2009, 18:01:59 »
Provisional release date of the Beta code to the store from Sony : 02/04/09  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: (PS3) SuperCar Challenge - Nesluzbeni topic
« Reply #33 on: April 02, 2009, 10:16:29 »
Kodovi su se poceli slati, mada ja jos nisam dobio svoj. Nadam se do popodne. Evo sto nas ocekuje od demoa, vidimo se online, Dzidza vracaj G25 na mjesto ;D

RACING CONTENTS
Cars: Enzo Ferrari, Aston Martin DBR9, Mclaren F1
Tracks: Nürburgring GP Circuit, Spa
Weather Conditions: Dry, Wet
Racing Options: 1-16 player Online (yes, you can race on your own if you want)
Car Liveries: various liveries available

RACING CONTROLS
Joypad: there is only one joypad configuration available in this trial. Obviously there will be many options in the final game but for the purposes of this trial the controls are:

L     Steer
L1    Look Left
L2    Brake
L3    Headlights On/Off
R     Gear Shift Up/Down (in manual gear mode)
R1    Look right
R2    Accelerate
X     Accelerate
O     Handbrake
Tri   Look Back
Sq   Brake
Sta  Options (DOES NOT PAUSE GAME)
Sel  Change View

Steering Wheel: most are catered for but not all settings options are available in this trial.

PENALTIES ETC
There are many options available to race hosts, ranging from no penalties, to full penalties and you can also set the game up so that players are disqualified after a set number of penalties.
Players will be penalised for cutting corners and overly aggressive behaviour

ASSISTS
All three racing modes are in this Beta. these are Assisted, Arcade and Simulation, the latter of which is fully customisable.

LIMITATIONS OF THIS TRIAL
Please understand that this trial is designed to give you a taster of what we're doing. Please also understand that the code this trial is based is now several weeks old (that's how long it takes to get it all approved and on the store).
Obviously there are only three cars and two tracks available. controller configuration is also limited and you don't have access to the Showroom (where you buy and sell cars and design your liveries).
The Damage meter is also off for this trial, so while there is visible damage you won't have to retire through excessive damage.

GENERAL TIPS
Don't underestimate how much of a difference there is between the handling of the cars and the way they handle in the rain.
I'd recommend jumping into the DBR9 and racing in the dry for a few races, just to get the feel of the game and the car, and to get used to the controls. Driving in the rain is a real challenge, especially in Simulation mode. Curbs are slippery, braking distances are vastly extended and braking while turning is a recipe for disaster.

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: (PS3) SuperCar Challenge - Nesluzbeni topic
« Reply #34 on: April 02, 2009, 12:11:38 »
Kolega, vadim ga vanka LOL
PSN_ID: Dzidza1978

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: (PS3) SuperCar Challenge - Nesluzbeni topic
« Reply #35 on: April 02, 2009, 12:17:36 »
Vadi ga majku mu staru ;D Vidimo se navecer, dolazi i Danci, dakle bit ce nas tri musketira sa Astonima na Spa - jedva cekam :)

Offline keko0013

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 357
  • PSN-ID: keko0013
Re: (PS3) SuperCar Challenge - Nesluzbeni topic
« Reply #36 on: April 03, 2009, 14:31:49 »
Sinoc smo pokusali voziti Danijel, Amar i ja. Ali naglasavam, POKUSALI...

Igra je toliko neigriva da sve pozitivne stvari koje ima brzo zaboravite ili ih uopce ne uspijete vidjeti. Najveci problem je u podrsci za volan. Vjerovatno ljudi koji su razvijali igru nisu ga niti jednom ukljucili, jer da jesu, odmah bi shvtili da tu nesto ne stima. Naime, dok vozite imate osjecaj kao da upravljate autobusom kojeg je vrijeme pregazilo prije nekih pola stoljeca. Najveci izazov je u onome sto bi trebalo biti najjednostavnije, a to je pravocrtna voznja. "Luft" na volanu toliko je izrazen da ni ova usporedba sa autobusom nije mu dorasla. A force feedback,...;D  Mislim da je i ovo sasvim dovoljno  kritike, pa necu vise...

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: (PS3) SuperCar Challenge - Nesluzbeni topic
« Reply #37 on: April 03, 2009, 14:48:32 »
Keko, sa sudjelovanjem u zatvorenoj beti si "potpisao" NDA ugovor po kojem si se obavezao kako nigdje neces iznositi nikakve impresije vezane za igru osim na sluzbenom forumu i to u odjelu vezanom za beta-testiranje. Pa ti vidi.. ;)

Salu na stranu, FerrariPro mi je upravo odgovorio kako su svjesni problema sa volanima i da za tjedan dana dolazi patch koji ce to rjesiti. S druge strane, Chandra mi je rekao kako ovo nije konacni fizikalni kod, vec da se radi o prije svega online kodu - a da ce konacna igra biti posebno doradjena za G25 i ostale FF volane.

Nadam se samo da ce taj prvi patch popraviti stvar pa da mozemo normalno voziti, buduci da se igra cini kao iznimno potencijalan materijal za uzivanciju.

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: (PS3) SuperCar Challenge - Nesluzbeni topic
« Reply #38 on: April 03, 2009, 15:24:38 »
Ako su svjesni problema sa volanima, zašto nisu taj problem odmah uklonili u startu. I FC ima problema s volanima, pa nisu uklonili pogreške.Bez obzira što je ovo online code, sve mi se čini da će biti isto kao i sa FC. A s obzirom na deadzone na g25-ici, ukoliko se nešto ne promjeni u SCC, mislim da ću ovu igru preskočiti.I dalje mi nije jasno čemu potreba za deadzonom, dovraga poanta svih novih volana je u njihovoj preciznosti, pogotovo ako imaju 900 stupnjeva. Deadzone služi samo na starim, istošenim volanima, kojima se u stanju mirovanja, odnosno kad je volan u 0-om stupnju, zna dogoditi da im se centar pomiče, ili titra (lijevo ili desno).

Moram priznati da mi taj razvojni tim, stvarno nije jasan. Oni kao da se trude ne napraviti dobru igru. Sve mi se čini da će moj G25 čekati GT5, a sve ostalo zanemariti.Za ludu savršeni fizikalni model, kad ga nemožeš uživati s trenutno najboljim volanom.
PSN_ID: Dzidza1978

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: (PS3) SuperCar Challenge - Nesluzbeni topic
« Reply #39 on: April 03, 2009, 15:39:50 »
Ma nije problem samo deadzone, problem je i sto igra uopce ne podrzava 900 stupnjeva, vec samo 270 - odnosno full-lock je dosegnut vec na samo pola okreta volana maltene, a ostali dio volan vrtis bezveze. Ima tu masa problema s volanima, dok ljude s kontrolerima boli neka stvar.

Bilo mi je potpuno nejasno kako tip jucer uspjeva voziti krug brzi par sekundi od svih nas, a onda danas procitam kako je netko testirao i na Spa s volanom napravio 5 sekundi brze vrijeme s kontrolerom. 5 SEKUNDI. Besmislica.

Offline keko0013

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 357
  • PSN-ID: keko0013
Re: (PS3) SuperCar Challenge - Nesluzbeni topic
« Reply #40 on: April 03, 2009, 16:11:36 »
Probao sam malo voziti kontrolerom i jedino sto mogu reci je: "Da mi netko upali igru i da da vozim kontrolerom, ne bi primjetio razliku izmedju GT-a i SCC-a."
Osjecaj u voznji kontrolerom je identican. Na grafiku ne patim, ali nema mi neke razlike u odnosu na GT. 

Ovih tjedan dana iskoristit cu za ucenje staze. Tako da mi se opet ne smijete kako nikad nisam vozio tu stazu... ;D

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: (PS3) SuperCar Challenge - Nesluzbeni topic
« Reply #41 on: April 03, 2009, 16:27:41 »
FerrariPro mi je upravo odgovorio kako su svjesni problema sa volanima i da za tjedan dana dolazi patch koji ce to rjesiti. S druge strane, Chandra mi je rekao kako ovo nije konacni fizikalni kod, vec da se radi o prije svega online kodu - a da ce konacna igra biti posebno doradjena za G25 i ostale FF volane

Koji qrac su onda uopće izlazili sa ovim? Koja je svrha? Da im netko kaže ono što i sami mogu vidjeti?

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: (PS3) SuperCar Challenge - Nesluzbeni topic
« Reply #42 on: April 03, 2009, 16:29:13 »
Ma nije problem samo deadzone, problem je i sto igra uopce ne podrzava 900 stupnjeva, vec samo 270 - odnosno full-lock je dosegnut vec na samo pola okreta volana maltene, a ostali dio volan vrtis bezveze. Ima tu masa problema s volanima, dok ljude s kontrolerima boli neka stvar.

Bilo mi je potpuno nejasno kako tip jucer uspjeva voziti krug brzi par sekundi od svih nas, a onda danas procitam kako je netko testirao i na Spa s volanom napravio 5 sekundi brze vrijeme s kontrolerom. 5 SEKUNDI. Besmislica.

270 mi je ok ako auto u stvarnosti ima takav hod volana, a ako ne, onda mi nema smisla. poanta 900 stupnjeva mora biti da ti omogući simulaciju pravih hodova volana iz stvarnog svijeta.
Na pc-ju je super što nakon locka na 270 stupnjeva, ili 271,ili 325,ili 891 stupanj, force je na 150%, tako da nemožeš još okretati volan, mislim možeš ali je jako teško i  nema smisla.
PSN_ID: Dzidza1978

Offline keko0013

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 357
  • PSN-ID: keko0013
Re: (PS3) SuperCar Challenge - Nesluzbeni topic
« Reply #43 on: April 08, 2009, 12:22:42 »
Amare, hoce li doci ovaj tjedan patch?

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: (PS3) SuperCar Challenge - Nesluzbeni topic
« Reply #44 on: April 24, 2009, 16:13:36 »
Recimo da postujemo NDA za beta-testiranje, pa u tom svijetlu postam samo link na ETQ forum vezan za detalje V1.1 patcha koji navodno danas ide Sonyju na odobrenje i onda nama na update valjda iduci tjedan. Ako ste u beta-testu onda ste vjerovatno i registrirani na ETQ forume pa mozete vidjeti sadrzaj na linku.

Lista unaprjedjenja je iznimna, nadam se da ce taav biti i konacni rezultat.

http://forums.eutechnyx.com/index.php/topic,743.0/topicseen.html