Author Topic: (M) Need For Speed: Shift - Nesluzbeni topic  (Read 89396 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Facaa

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 259
  • PSN - mlinka
    • Bohemian Garage
Re: (M) Need For Speed: Shift - Nesluzbeni topic
« Reply #165 on: September 15, 2009, 22:31:54 »
Ima netko PS3 verziju?
Ak nabavite javite dojmove. Zanima me dal trzucka. Jerbo, ak je sve glatko kupim onda rađe za konzolu neg za PC. (unatoč 30 fps-a)

Offline Aries

  • The Sugar Daddy
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1858
Re: (M) Need For Speed: Shift - Nesluzbeni topic
« Reply #166 on: September 16, 2009, 09:05:03 »
na boxu ne trza. inače, primjećujem čudno ponašanje vozila. probao onaj prvi test, kaže da stavim tcs na low i stavim, ali i na low postavci u bilo kojem trenutku u zavoju stiskam gas i nema klizanja. kupim onda ševca cobalt bez ikakvih tuning sranja i opet ide ko metak iz zavoja. čudno. ok, taj i nema takav torque da bi ga bacalo van, ali onaj test bmw valjda ima. masa vozila je ok, barem mi se tako čini, auto ima inerciju, ali kočnice su čudesno efektne s dosta tolerancije ako je uključen abs.

Offline keljober

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 396
  • PSN ID: keljober
Re: (M) Need For Speed: Shift - Nesluzbeni topic
« Reply #167 on: September 16, 2009, 11:42:33 »
Dva nova videa poznatih staza  Nordschleife i Donington, supac ;D
http://www.gamersyde.com/news_shift_nordschleife_and_donington-8519_en.html

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: (M) Need For Speed: Shift - Nesluzbeni topic
« Reply #168 on: September 16, 2009, 17:30:46 »
Uf, kako Nordschleife izgleda dobro, pogotovo iz kokpita.
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: (M) Need For Speed: Shift - Nesluzbeni topic
« Reply #169 on: September 17, 2009, 22:46:01 »
cobalt je prednji pogon ;)

ovaj dva videa su dobra, volio bi vidit donington u gt-u
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline Aries

  • The Sugar Daddy
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1858
Re: (M) Need For Speed: Shift - Nesluzbeni topic
« Reply #170 on: September 18, 2009, 09:46:12 »
je, prednji pogon je cobalt i drugačije je s autima iz tier 2 ili tier 3, ali imam dojam da je igra potpuno optimizirana za vožnju volanom. s kontrolerom mi je baš čudan doživljaj vožnje, rastrgano, naglo, baš čudno. ako je netko pronašao setup za kontroler s kojim je zadovoljan, nek napiše postavke. ja prtljam po postavkama kao i stinger, ali ne mogu pronaći nešto s čim sam bar donekle univerzalno zadovoljan.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: (M) Need For Speed: Shift - Nesluzbeni topic
« Reply #171 on: September 22, 2009, 16:43:04 »
Kontrole

Sinoć sam se konačno dočepao PS3 verzije, spojio G25 i odmah uvidio prvi nedostatak, a banalniji i lakši za napraviti ne može biti. Ne mogu se podešavati tipke već su po defaultu složene. Pa je tako pogled unatrag i dalje na "trokutu", no kod G25 on se nalazi na onome dijelu gdje je ručica mjenjača pa je prilično nezgodno micati ruku s volana dok se "fajtate" s protivnicima.

Drugi nedostatak je što kontroler ne radi u isto vrijeme kao i volan... nije toliko bitna stvar, ali bi definitivno olakšalo šetnju kroz menije dok nešto podešavate. Valja spomenuti da je prijatelj Franko (jedan spli'ski gaming fanatik) odustao od kupnje Shifta jer nema mogućnosti podešavanja kontrola na kontroleru već se može koristiti samo neka od već zatah postavki. Kako on mrzi voziti na triggere, već želi imati gas/kočnicu na x i kvadrat odustao je od kupnje. I nije prvi put... Na stranu on, no zar je tako teško staviti custom opciju i namjestiti kontrole kako je kome drago.

Vožnja

Vožnja volanom čini Shift definitvno drugačijom, boljom igrom nego na kontroler. Puno boljom. Na netu sam našao Amarove postavke za volan (hvala mu što je uspio naći vremena da ih stavi ovdje i napiše svoj komentar :p) pa sam se ponadao da ću izbjeći dodatno podešavanje volana, no za to će se svjedno trebati odvojiti nešto vremena.
Jednostavno, fali mi ono nešto... volan je prelagan u centralnom položaju, jednostavno treba dosta raditi volanom, treba ga puno više okretati nego na GT-u (što se s obzirom na konfiguraciju zavoja ne čini baš logičnim) i treba mu više prilikom okretanja da se osjeti težina auta u zavoju. Nadam se da će se to moći ispraviti s podešavanjem u opcijama jer iako je opći dojam volana jako dobar to će sigurno smetati.

Video/audio

U odnosu na X360 verziju na prvu mi se učinilo da ova na PS3 izgleda malo lošije, ali budem napravio detaljniju usporedbu pa dao ocjenu. Inače, totalno nebitan detalj. Ipak, s obzirom da igra za PS3 traži 3Gb harda za instalaciju ne bi smjela toliko štucati sa zvukom kroz menije, a jednako i sa učitavanjem automobila dok se pregledavaju prije kupnje. Također, učitavanja prije ulaska u utrku su po meni dosta duga...

Ovo su sve dojmovi nakon dva sata igranja tako da ih treba uzeti s rezervom... više detalja nakon par dana, no opći dojam je da igra uz pravi volan ostavlja prilično dobar dojam. Što i nije neki plus s obzirom na dojmove koje sam dobio koristeći kontroler na box-u. OK, vrlo je zabavna ako se uključe sva pomagala, no gdje je tu gušt? Imati igru za one skroz nezahtjevne i one koji su hard core vozači (uvjetno rečeno)... a što je s onima u sredini?

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: (M) Need For Speed: Shift - Nesluzbeni topic
« Reply #172 on: September 22, 2009, 16:48:13 »
Oni voze (vozit će) GT5.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: (M) Need For Speed: Shift - Nesluzbeni topic
« Reply #173 on: September 23, 2009, 01:16:24 »
Odustajem... nakon dva sata podešavanja volana i pedala, započinjanja i prekidanja utrka, borbe s lelujavim volanom izgubio sam strpljenje, deinstalirao igru i kraj, nema više. Možda sam trebao pokušati sa upaljenim asistima, ali to nije to...

Od sada samo GT i ništa drugo. Vrijeme ću prikratiti sa dirtom i forzom preko kontrolera i to je to... Nadam se da će me u četvrtak obradovati sa "normalnim" datumom izlaska...

Offline Facaa

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 259
  • PSN - mlinka
    • Bohemian Garage
Re: (M) Need For Speed: Shift - Nesluzbeni topic
« Reply #174 on: September 23, 2009, 02:39:41 »
Prodaš za sitne pare?  :)

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: (M) Need For Speed: Shift - Nesluzbeni topic
« Reply #175 on: September 23, 2009, 10:28:46 »
Odustajem... nakon dva sata podešavanja volana i pedala, započinjanja i prekidanja utrka, borbe s lelujavim volanom izgubio sam strpljenje, deinstalirao igru i kraj, nema više. Možda sam trebao pokušati sa upaljenim asistima, ali to nije to...

Od sada samo GT i ništa drugo. Vrijeme ću prikratiti sa dirtom i forzom preko kontrolera i to je to... Nadam se da će me u četvrtak obradovati sa "normalnim" datumom izlaska...

Imate prevelika očekivanja i postali ste prezahtjevni, šteta. Ja sam je shvatio kao dobru zabavu i meni se kao takva svidja
PSN_ID: Dzidza1978

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: (M) Need For Speed: Shift - Nesluzbeni topic
« Reply #176 on: September 23, 2009, 12:06:03 »
Pa bar je opće poznato da ja nisam imao prevelika očekivanja što se moglo sasvim lijepo pročitati ovih mjeseci u ovome topiku. A ako sam prezahtjevan time što bih htio voziti bez da moram trošiti sate na zajebanciju s postavkama volana umjesto da igram igru onda sam prezahtjevan...
U svakom slučaju, imam previše godina da bi si dopustio da igra igra mene umjesto ja nju... To sam odavno prerastao ;)

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: (M) Need For Speed: Shift - Nesluzbeni topic
« Reply #177 on: September 23, 2009, 12:14:21 »
Pa bar je opće poznato da ja nisam imao prevelika očekivanja što se moglo sasvim lijepo pročitati ovih mjeseci u ovome topiku. A ako sam prezahtjevan time što bih htio voziti bez da moram trošiti sate na zajebanciju s postavkama volana umjesto da igram igru onda sam prezahtjevan...
U svakom slučaju, imam previše godina da bi si dopustio da igra igra mene umjesto ja nju... To sam odavno prerastao ;)

Ostario si drugar :-)
PSN_ID: Dzidza1978

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: (M) Need For Speed: Shift - Nesluzbeni topic
« Reply #178 on: September 23, 2009, 12:15:43 »
Ja ne znam zasto imas toliko problema sa postavkama, meni se igra sasvim fino vozi sa postavkama koje smo Keko i ja istrazili tijekom zadnjih dana.

Meni nisu postavke problem, meni je problem AI protivnika koji u kasnijim Tierovima vodi u cistu frustraciju. Ali opet, i to se da rijestiti uz malo agresije na obje strane i Low postavku njihove tezine :)

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: (M) Need For Speed: Shift - Nesluzbeni topic
« Reply #179 on: September 23, 2009, 12:21:31 »
Volan mi je premekan u centralnom položaju... u zavojima ga treba puno više okretati da bi počeo ulaziti u zavoj iako realno toliko ga ne bi trebalo okretati... pedala gasa ima premali hod, premala je granica između hvata i ne hvata što dosta otežava prolaske kroz zavoj...


Kako bilo, bar će urednik biti zadovoljan drugim mišljenjem ako ga zatraži ;D