Author Topic: (M) Need For Speed: Shift - Nesluzbeni topic  (Read 81622 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: (M) Need For Speed: Shift
« Reply #30 on: April 28, 2009, 12:26:22 »
S ovakvom grafikom i zvukom bit ce to prodavano kao blesavo.. Mene samo zanima taj "drugi" fizikalni model, tzv. simulacijski, drugaciji od ovog kojim voze ovaj preview.. odnosno, nadam se da je taj drugi taj drugaciji.. ;)

BTW Evo i jedna slika koja mi se najvise svidja:



Osim sto neodoljivo podjseca na PhotoMode iz GT4 - iako je razina detalja puno veca, no dovoljno govori kolliko je PhotoMode bio ispred vremena - cinjenica je kako je ovo igra u kojoj mi se zasad cini kako su detalji na samim automoiblima i stvarni omjeri dimenzija vozila najslicniji perfekcinizmu Gran Turisma. Sve proporcije i detalji su na mjestu, sve je u stvarnim omjerima i to je jedan doseg koji je vrlo vazan za ukupnu percepciju igre. Izvrstan posao u tom podrucju, stvarno izvrsno.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: (M) Need For Speed: Shift
« Reply #31 on: April 28, 2009, 14:24:14 »

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: (M) Need For Speed: Shift
« Reply #32 on: May 05, 2009, 14:54:26 »
Ovo postaje jako zanimljivo - interview sa legendarnim Ianom Bellom iz SlightlyMad Studios, koji radi igru:

http://issuu.com/autosimsportmediallc/docs/vol5num1?mode=embed&layout=http%3A%2F%2Fskin.issuu.com%2Fv%2Fcolor%2Flayout.xml&backgroundColor=800000&autoFlip=true&autoFlipTime=6000

Krece na stranici 32.

Najzanimljiviji detalj:

"Until this point, sim equaled hard, and arcade equaled easy on handling. The team felt that this was more a case of the more realistic games not handling properly, as opposed to sims being hard.

I drove Forza and Gran Turismo, and real cars don't handle like that. Real cars don't skid at 30mph and keep skidding at speed. Tyres, when properly interacting with asphalt grip/slide/slide/slip/regrip and so forth, and with driver input, are very controllable, this goes especially for race cars with slicks.
Not only have sim games not compensating for the lack of g forces etc. but they've been making the cars spin out too easily. If any pit crew gave a real race driver a car that handle like that, he/she would take it right back and tell them to fix it.

I'll say it here ... when the team were at Blimey!, they did probably more than 99 percent of the development on GTR2. GTR2 was too hard. It was too hard because the physics engine was lacking in some areas, wasn't measuring enough parameters quickly enough and in the correct way. Real cars are easy to drive, slow and fast ... take any car on a track with some cheap slicks, and you can abuse it to hell and back, slide all over the place, but under steering and throttle control. You need a skid pan to induce the leery spins I see in some so-called realistic racing games. You'll see what I mean you play SHIFT. It's a generation ahead in this area.

Additionally Ian Bell explains that Shift will have three difficulty modes: a default mode for the masses, who enjoy PGR/GT5 etc and a novice mode for beginners. There is also a pro mode for the hardcore gamers."



Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: (M) Need For Speed: Shift
« Reply #33 on: May 05, 2009, 16:34:05 »
Malo pretjeruje, ali neka, treba se igra prodati :-). Bude li iole kakva on priča da je, bit će zanimljivo
PSN_ID: Dzidza1978

Offline DJMaky

  • Stazist Vulgaris
  • *
  • Posts: 40
Need For Speed: Shift
« Reply #34 on: May 10, 2009, 22:26:35 »
Jedva čekam igru....samo da me ne prođe volja za GT5 nakon ovoga.
Igra izlazi krajem rujna, ne?

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: (M) Need For Speed: Shift
« Reply #35 on: May 10, 2009, 23:28:04 »
samo da me ne prođe volja za GT5 nakon ovoga

Božesačuvaj

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: (M) Need For Speed: Shift
« Reply #36 on: May 11, 2009, 10:22:44 »
GT5 je igra koja će nadrasti ps3, odnosno igrat će se barem 5 godina
PSN_ID: Dzidza1978

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: (M) Need For Speed: Shift
« Reply #37 on: May 13, 2009, 10:14:46 »
Nas Voss je bio jako ljubazan i pitao je svog prijatelja/poznanika koji doista radi na NFS:Shift o detaljima vezanima za igru.

Evo sto smo doznali - a sve je poprilicno impresivno:

• bit ce svakakvih auta, od Golfa GTI i slicno do Zonde F. Svi se mogu doradjivati i mjenjati, izvana i iznutra. Cockpiti su jako vazni i bit ce iznimno detaljni. Fizika glave vozaca posebno naglasena i dojam iz cockpita predstavlja najveci adut za ovaj NFS.

• staze su licencirane trkace staze iz Europe i Amerike, uz nekoliko izmisljenih staza. Nema puno gradskih staza vec je naglasak na "pravim" otvorenim stazama.

• fizika u Shiftu je puno bolja i detaljnija nego sto je bila u GTR2. Nekoliko godina razvoja je islo u bolji fizikalni engine i Eero koji je radio na Richard Burns Rally igri je napravio totalno novi i bolji fizkalni model guma. Svi automobili imaju tocne podatke i parametre. Razlika izmedu 3 modela fizike je samo u tome koji driving assists se mogu koristiti, a na najnizem nivou gume imaju vise gripa da pocetnicima ne bude pretesko (oko 10% vise). Puno je truda ulozeno u kontroler da bi se jaki automoibli mogli voziti s gamepadom. Za voznju u Pro settingu navodno ce trebati imati volan, buduci da ce na gamepadu biti tesko "fino" kontrolirati gas i upravljac.

• igra se trenutno zavrsava

• njihov poznati Ferrari project uklopljen je u Shift - engine za Ferrari Project je isti koji sad koriste u Shiftu, a nadaju se da ce Ferrari uspjet dozivit svijetlo dana. Igra je navodno gotova, ali zbog bankrota 10Tacle Studios i svih tih licenci stvari su se zakomplicirale. Neko mora kupit licence od 10T i njihovih ulagaca, a oni ih zasada ne zele prodati.

Hvala Vossu i ocekujemo nove vijesti :)

U medjuvremenu evo i novih par slika:

http://speedhunters.com/archive/2009/05/12/need-for-speed-gt-gt-bringing-the-hakosuka-to-the-masses.aspx

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: (M) Need For Speed: Shift
« Reply #38 on: May 13, 2009, 10:37:49 »
zvuči jako zanimljivo :-). Amare ajmo veceras malo forzu haklati
PSN_ID: Dzidza1978

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: (M) Need For Speed: Shift
« Reply #39 on: May 13, 2009, 10:42:38 »
Fizika glave vozača... izrigat ću se majkemi  ::)

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: (M) Need For Speed: Shift
« Reply #40 on: May 13, 2009, 10:46:56 »
Fizika glave vozača... izrigat ću se majkemi  ::)

Pusti ti to i cinjenicu da se tebi osobno vrti u glavi od takvih stvari - sve je to s razlogom. Da takvo nesto postoji u GT5:P bilo bi 10X manje zabijanja i cimanja tijekom onlinea jer bi svatko na trenutak izgubio 100% cist pogled na stazu prilikom dodira-.

Da samo vrate tresnju ekrana kakva je bila u GT4 vec bi to bio ozbiljan korak naprijed. A nesto slicno bi nas lako moglo docekati i u GT5 buduci da smo tresnju vec imali u GT4, sto bi preneseno u cockpit of GT5 rezultiralo slicnim efektom.

Amare ajmo veceras malo forzu haklati

Ajde ti radije fino namontiraj nazad G25 pa se vrati u GT - napokon je postalo fakat zanimljivo i sve utrke su mrak na Suzuki 650 :)

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: (M) Need For Speed: Shift
« Reply #41 on: May 13, 2009, 11:05:57 »
Fizika glave vozača... izrigat ću se majkemi  ::)

mislim da je za tebe najbolje da se držiš golfa, a ostaviš vožnji u globalu  ;D ;D
PSN_ID: Dzidza1978

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: (M) Need For Speed: Shift
« Reply #42 on: May 13, 2009, 11:30:14 »
Pusti ti to i cinjenicu da se tebi osobno vrti u glavi od takvih stvari - sve je to s razlogom. Da takvo nesto postoji u GT5:P bilo bi 10X manje zabijanja i cimanja tijekom onlinea jer bi svatko na trenutak izgubio 100% cist pogled na stazu prilikom dodira-.

Budalaštine... ne znaju što napraviti od igre pa onda uvaljuju šminku od koje će djeca vikati "vaaaaauuuuu, kak' je ovo kuuuul"

Što se GT-a tiče, neka samo uvedu kick ban funkciju onome tko kreira utrku i problem riješen 8)

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: (M) Need For Speed: Shift
« Reply #43 on: May 13, 2009, 11:31:12 »
mislim da je za tebe najbolje da se držiš golfa, a ostaviš vožnji u globalu  ;D ;D

Pa i držim se... niti imam gdje, niti imam šta voziti, inače bih vrlo rado vozio

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: (M) Need For Speed: Shift
« Reply #44 on: May 13, 2009, 11:38:04 »
zašto se bojiš tih novih stvari Stingeru, ako je moguće i ja bi head,g, i ostale sile da su iz kokpita. To nije za malu djecu, jer ona to neće ni voziti sa svim tim uključenim. Ja sam za sve te stvari koja daju bolji realizam. Jedino me brine fizika, ako ona bude dobra onda cu je sigurno kupiti i uzivati u svim tim stvarima.
PSN_ID: Dzidza1978