Author Topic: YLOD  (Read 95940 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: YLOD
« Reply #45 on: October 22, 2010, 10:23:51 »
Pa ima i Sony to, samo ne kod nas. Tamo si za 5 funti mjesecno dobijao novu plejku kad ova rikne.

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: YLOD
« Reply #46 on: July 03, 2011, 19:47:04 »
da ne otvaram novi topic

rastavio sam debelog 60gb koji je crko nakon 20 min igre bez ikakvih prijasnjih simptoma.
sada nakon negdje godinu stajanja u sobi otvorio sam ga i nije bilo previse prasine tako da bi nakon samo 20 min igre iskljucio mogucnost pregrijavanja (ili ne buduci u kakvom sam stanju zatekao pastu).

uglavnom sada sam dosao do maticne i radio sam po ovom guidu

makar za pola toga netreba ali da nebi zeznuo.

pasta se razlila po coskovima procesora a po sredini je ima u tragovima znaci da bi to mogao biti uzrok yloda?



s cim je najbolje pocistit ostatke stare paste? alkohol?
i koju pastu da nabavim?
ovaj u videu kaze da samo tanki sloj treba staviti. i koliko pasta treba odstajat na procesoru da se uhvati? odmah idem sastavljat nazad ili pricekam neko vrijeme?

i onaj dio sa heatgunom (kako se to uopce na hrv zove?) dali je to obavezno za napraviti? i zasto, to mi nije jasno?
zbog termosatata ili necega?
i ako netko u zg ima heatgun dali bi mi ga mogao posuditi da to obavim i probam debelog osposobit? (placam pivicom)

havala na svim pametnim odgovorima!
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline knegas

  • Uvazeni Docent
  • ****
  • Posts: 389
  • brrrm brrrm
Re: YLOD
« Reply #47 on: July 03, 2011, 19:53:20 »
od pregrijavanja ti se jedna ili vise iglica "odvari" pa ih zagrijavanjem i "zavaris"
ja sam svoj problem rijesio obicnim fenom ;D       vecina slabih kontakata na ps ce ti se pokazat kao YLOD,a moze te i napajanje zezat
mrzim strumfove

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: YLOD
« Reply #48 on: July 03, 2011, 20:01:13 »
sve je bilo fino i cvrsto spojeno (neki djelovi precvrsto, skoro sam si ono malo nokta sto imam pokido da otkacim, npr sarafe kod hdda nemogu uopce otsarafit tako ih je stegnuo konj koji je vadio hard da je to strasno).
kazes fenom si rjesio da cuo sam da moze upalit ali i da nemora. mogu i to probat.

najvise me sad pasta interesira jer ovo je strahota.
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline knegas

  • Uvazeni Docent
  • ****
  • Posts: 389
  • brrrm brrrm
Re: YLOD
« Reply #49 on: July 03, 2011, 20:05:54 »
arctic silver cini mi se proguglaj
mrzim strumfove

Offline maliDjuro

  • Anime Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1116
Re: YLOD
« Reply #50 on: July 03, 2011, 20:33:13 »
Ak si u Zg, skoci do linksa i uzmi neku Arctic Cooling MX-2 ili slicno, to ti je high preformance pasta s kojom ne bi trebao imat problema...
Uzmes kartoncic od kutije od caja ili slicno i fino na tanko namazes po cipovima. Heatsink onda mozes zakeljit odma.
Pasta se skida medicinskim alkoholom, jer brzo hlapi. Nikako aceton, jer taj topi plastiku i slicno...

Heatgun se koristi ako je u pitanju hladni lem, tj. ak ti ne proradi kad si stavio pastu. mislim da ga je i bolje koristit kad je namontiran heatsink, da ima manje sanse da spalis cipove...
Nikad nije kasno za sretno djetinjstvo, samo, što si stariji, igračke su skuplje.

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: YLOD
« Reply #51 on: July 03, 2011, 20:42:21 »
e hvala budem pogledo sutra odmah po pasticu!
alokohola ima tako da cu to odradit.

znaci kad s heatgunom idem stavim pastu i heatsink (to je ovaj dio sa slike 2 jel) namontiram ili prije nanosenja paste prodjem s tim preko heatsinka?
mogu li postici isit ucinak s fenom obicnim ako ne stavljam heatsink?

za svaki slucaj cu proci s ili fenom ili heatgunom da ne rastavljam ponovno ps3.

ako poslje ovog ne proradi adio u djelove!
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline Safety-_-Car

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1756
  • PSN ID: Safety-_-Car
Re: YLOD
« Reply #52 on: July 03, 2011, 23:08:52 »
e hvala budem pogledo sutra odmah po pasticu!
alokohola ima tako da cu to odradit.

znaci kad s heatgunom idem stavim pastu i heatsink (to je ovaj dio sa slike 2 jel) namontiram ili prije nanosenja paste prodjem s tim preko heatsinka?
mogu li postici isit ucinak s fenom obicnim ako ne stavljam heatsink?

za svaki slucaj cu proci s ili fenom ili heatgunom da ne rastavljam ponovno ps3.

ako poslje ovog ne proradi adio u djelove!

Ako ne uspijes, prodaj mi ga.

Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
Re: YLOD
« Reply #53 on: July 04, 2011, 00:38:49 »
Nije ti do paste ,ja sam svog dva puta ozivljavao i opet dok nije definitivno crka , dobio sam mail od neke americkog servisa da je greska u termostatu  koji se nalazi ispod procesora i da ostane u tom modu kao da je pregrijana i trebalo bi je ostaviti da se ohladi i opet pokrenuti po shemi koju sony daje i kad se  heat gunom dobro zagrije cell i onaj rsx opet proradi ,znam da je ekipa besplatno po englesloj popravljala ylod stavljajuci maticnu u mikrovalnu na par min. i radi , ali vec sam rekao nakon treceg takvog grijanja moj nije vise davao nikakve znakove zivota ..
you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: YLOD
« Reply #54 on: July 04, 2011, 02:26:32 »
Nema sanse da cu maticnu u mikrovalnu stavljat a i premala je.
Sejfti ako nebu delalo javim ti se.
Onda ima li heatgun itko iz zg i okolice?
Ili cu sa fenom ic probavat, knegas kaze da mu je uspjelo a i procito sam kako gdje da uspjeva i ne uspjeva...
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: YLOD
« Reply #55 on: July 04, 2011, 02:43:13 »
Da ja podjelim svoja iskustva sa ovim, par puta sam rastavljao PS3, 40G model ylod.

Ako ti je došlo do toga, onda ti više problem ne igra pasta, stvar je u tome da je se dogodio hladni lem i nožica se odvojila, to se popravlja tim fenom, ja sam to radio par puta, konzola bio u prosjeku radila par dana i ponovo, nisam više htio jer sam mislio namjenit tu konzolu samo za foldanje.

Svoj PS3, koji sad samo i samo folda sam 2 putao mjenjao pastu i radi bez problema već skoro 4 godine, znao sam ga ne gasit po 4-5 mjeseci, mislim da je zbog održavanje paste toliko potrajao i još uvijek traje, ali otišao laser pa ne igram na njemu nego 160G model star više od 3 godine i baš sam i njega po prvi put rastavio i navukao novu pastu, evo i par slika od prije par dana.  :)









Moram priznati da je bilo dosta prašine, ali ne i koliko kad sam prvi puta otvarao svoj PS3, sve zavisi koliko je se koristio, položaj konzole itd. Ali opet i koje si sreće, svaka velika proizvodja znači i odstupanja.  ;)
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: YLOD
« Reply #56 on: July 04, 2011, 09:59:01 »
Znaci svakih par dana moze ponovo crknut?
Meni ovaj debeli da preko ljeta prezivi i odlicno.
Znaci s heatgunom prodjem po strani ploce na kojoj su cpu i gpu par minuta grijem, ostavim pol sata da se ohladi, pasta i sastavim?
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: YLOD
« Reply #57 on: July 05, 2011, 00:18:00 »
hm buduci da mi se bas ne kesira za heatgun naso sam ovo


jer se moze s fenom ovo dosta u kutiji zagrijat?

nabavio sam danas pastu arctic cooling mx-2 pa da nanesem to i spojim heatsink nazad i onda probam grijat ili bez heatsinka da grijem?
vec sam danas s obicnim fenom 1200w nekih 2 min iznad svakog procesora po 2 min drzo i kruzio iznad njih i dosta su se zagrijali, jako pece na dodir pa jel bi to bilo dosta ili da ovo s kutijom probam ako heatgun ne nabavim?

je gnjavim al htio bi to sto prije sastavit.  ::)
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline knegas

  • Uvazeni Docent
  • ****
  • Posts: 389
  • brrrm brrrm
Re: YLOD
« Reply #58 on: July 05, 2011, 04:55:47 »
nemoj u kutiju jer ce ti se istopit plastika od ventilatora,i to je varijanta kad ne otvaras a ti si rastavio.
ako si mogao upaliti bez grijanja nemas hladni lem vec se pregrijava ili neki dio ne valja
moj je bio mrtav pa je zivno poslije grijanja,kasnije sam bas to sa kutijom uradio par puta i nabio ga nogom
 ;)
mrzim strumfove

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: YLOD
« Reply #59 on: July 05, 2011, 13:34:52 »
Pa nisam ga palio zadnjih godinu dana od kad je crko :D
Sad cu nekih 10-ak min s fenom procesore grijat pa cekat nekih20-30 min da se ohladi, pasta pa sastavit i kud puklo puklo.
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards