Author Topic: YLOD  (Read 95944 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Titov pionir

  • Politicki Etiketiran
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 883
  • PSN-ID: TitovPionir
YLOD
« on: July 18, 2009, 13:02:24 »
Toliko ste me isprepadali s tim ylodom da se ne usudim uključiti playstation... imam onu prvu varijantu iz launcha (mislim da je 60GB, mogu igrati PS2 igre gore) pa me zanima koliko sam u kritičnoj skupini... i još jedna molba, ako nije prblem, ne stavljajte mi samo link nego pokušajte, ako možete, u 2-3 rečenice napisati što je uopće taj famozni YLOD i je li izlječiv.....

Offline Ivica_HR

  • GTS Full Member
  • Gospon Doktor
  • *
  • Posts: 93
  • PSN id: Ivica_HR
    • Croatia Virtual
Re: YLOD
« Reply #1 on: July 18, 2009, 13:20:20 »
Prvo, pozdrav svima na forum, nije me bilo ohoho.
YOLD= pregrijavanje
Nesto slicno RROD na X360 (zbog toga sam presao na PS3, nadajuci se da on to neci imati)
Danasnji procesori pa tako i CELL se jako griju, GPU takodjer. I sve je to jako zbijeno, jedno pored drugoga. (od grijanja se krivi ploca, gube kontakti CPU-ploca , GPU-plocai sl.)

Moj PS3 ima Cell ver.40GB sa 45nm tehnologijom, mislim da su prvi bili sa 65nm. Znaci sto je manja tehnologira izrade CPU se manje grije, manji napon.  GPU je misli 65nm, steta sto i on nije 45nm. Vjerovatno Sony radi na tome.

Nisam u toku, jeli ovi novi modeli 80GB imaju GPU 65nm?

Izljeciv ?

Moze se....kazu...e sad jel trajno ? vjerovatno nije




Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: YLOD
« Reply #2 on: July 18, 2009, 13:56:48 »
Zar nije da ovi noviji PS-i3 imaju i CPU i GPU od 45nm?
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
Re: YLOD
« Reply #3 on: July 18, 2009, 14:28:09 »
60,20 i prvi 80gb modeli koriste 90nm procesore dok 40gb koriste 65 cell,rsx 90, a od 80 ovi zadnji i jedini koriste oba 65nm i mogu potvrditi u odnosu na 60gb model da se dvostruko manje grije, mislim da je problem kod 60gb da je nakrcat sa svim i svacim prenabildan je i da jednostavno slabo rijesen odvod zraka, malo sam ih usporedjivao i ovaj od 80gb ima cak manje otvora za zrak nego 60gb model, a govori se da ce slim koristiti 45nm procesore, a sto se tice popravka vec sam pisao o tome trajao je tjedan dana , na stranim forumima govore ako igras manje od dva sata dnevno da ce dogurati dvije godine 60gb model sto je i istina toliko je tocno moj dogurao.., pisao sam liku mailom koji ima servis za tehniku i takodjer popravljaju ylod na pitanje sto je uzrok tomu on kaze da se to dogadja zbog termostata koji se nalazi ispod procesora di on detektira da se konzola pregrijala i gdje bi je trebalo ostaviti pola sata da se ohladi prema rijecima sonya,ali on jednostavno blokira i neda da se konzola pokrene i gdje ostaje u modu da je pregrijana,kad sam zagrijao procesore na 300 stupnjeva sa heat gunom i to sve vratio na mjesto ventilator bi podivljao imao sam osijecaj da ce sve eksplodirati i nakon tih desetak sekundi normalno je proradio, sad zasto ventilator nije prebacivao u vecu brzinu kad bi trebao ili sam stavio lose termalnu pastu pa nisu mogli detektirati toplinu?, ne znam, ali znam nakon treceg zagrijavanja maticne vise nije davao znakove zivota, i evo nasao 80gb model za 1800kn garancija do ozujka 2010, bar sam siguran da cu gt5 zaigrati mirne duse..,  60gb rest in hell!!!!!
you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: YLOD
« Reply #4 on: July 18, 2009, 16:44:50 »
Jebate rasta, doktorira si plejku ;D

Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
Re: YLOD
« Reply #5 on: July 18, 2009, 18:39:03 »
Jebate rasta, doktorira si plejku ;D
mogu ti reci da jesan kad je moj dobio ylod to je bila kriza tih crnih dana... ;D
you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg

Offline Zoky

  • Too Fast For You
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1202
  • PSN ID: ZokyCRO
    • G4G
Re: YLOD
« Reply #6 on: February 22, 2010, 17:35:05 »
Taman danas kupio novi TV s kojim sam apsolutno odusevljen...kad nakon 2h igranja mi krepa konzola.Da,famozni YLOD.Konzola je 60GB naravno,posluzila me dobrih 2 godine i nesto sitno a posto sam je osvojio na natjecanju i nisam potrosio lipe na nju trudim se razmisljat pozitivno makr kolko citam po netu nema smisla ovo popravljati!!

Pa opet pitanje,kupit cu novu konzolu pa me zanima koju verziju najbolje...Slim?Pitam jer necu da opet kupim verziju konzole koja ce mi se pokvarit nakon par mjeseci,kakva su iskustva sa slim verzijom?

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: YLOD
« Reply #7 on: February 22, 2010, 18:23:34 »
Slim jedino i možeš kupiti, debelih nema odavno u prodaji pa onda nema ni dileme...

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: YLOD
« Reply #8 on: February 22, 2010, 19:01:33 »
ja sam znao igrati i po 5-6h na dan, ne odjednom i još uvhjek radi ko i prvog dana
da imam 60gb model, služi me odlično i vjerujem da će se tako nastavit
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: YLOD
« Reply #9 on: February 22, 2010, 23:51:00 »
40G model, vise od 2 i pol godine, ne gasim gotovo nikad, kad ne igram folda. Savjet, drzat na gajbi od pive i nekad ostavim otvoren poklopac od HDD za jos bolji dovod zraka! Proslo ljeto ju rastavio i kompresorom ocistio od prasine. 11 dana je znala radi bez prestanka! Ima ljudi koji 60G nisu ugasili od kupnje(Foldanje)  :o
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: YLOD
« Reply #10 on: February 22, 2010, 23:56:50 »
Čovječe... Ja već sada stalno imam mali strah da će se nešto dogodit, odjednom, iako vjerojatno nema razloga da se brinem... Kako tek onda kada radi pola dana ili dulje...

Žao mi Zoky što te puko YLOD. Iako nemam baš puno pojma o tome, mislim da su Slim modeli pouzdaniji zbog manjih komponenti i dugotrajnosti proučavanja izrade (?). A i onako nemaš šta drugo uzet...
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline Veronesku

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 280
  • PSN-ID: Veronesku
    • IssLand
Re: YLOD
« Reply #11 on: March 01, 2010, 14:30:49 »
Ahhhh, Y2K!!! Bjež'te u skloništa, fat trojke pobenavile, vratile se u prošlost i odbacile masu igara te PSN sadržaja...kuku-lele.

I sve to jer neki mutavi japančeros ne zna što je prestupna godina, pas mater.

Slimovi su ok, čisto da znate vi koji ih imate.
IssLand.com

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: YLOD
« Reply #12 on: March 01, 2010, 14:46:36 »
Šta se konkretno događa? Nisam palio konzolu ovih dana baš pa ne znam. Jel to ima veze sa sadržajem kupljenim online ili sve igre serkaju?

Offline Veronesku

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 280
  • PSN-ID: Veronesku
    • IssLand
Re: YLOD
« Reply #13 on: March 01, 2010, 14:55:27 »
Šta se konkretno događa? Nisam palio konzolu ovih dana baš pa ne znam. Jel to ima veze sa sadržajem kupljenim online ili sve igre serkaju?

Interni sat konzole mislim da je danas 29.02.2010. što se ne poklapa sa predviđanjima samom firmware-a (sat se vraća na početak 2000). Pošto većina igara provjerava trofeje pri pokretanju (koji sadržavaju zapis kada su osvojeni) javlja se pogreška zbog nemogućeg datuma i igra neće da se pokrene. Ne rade ni PSN igre, nove teme, dodatni sadržaji i slično...

Stare igre bez trofeja rade normalno.

Postoje dvije mogućnosti - ili će se problem sutra sam popraviti kad se pojavi "mogući" datum ili će Sony izbaciti firmware koji će ispraviti interni problem. Bar se nadam da novi firmware može mijenjati interni clock. Ako ne može ovo mi mogao biti jakooo veliki problem.
IssLand.com

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: YLOD
« Reply #14 on: March 01, 2010, 15:06:12 »
Što da onda radim? Da se ne spajam online da mogu na miru odigrati Heavy Rain?