Author Topic: (M) MGS serijal  (Read 59261 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: (M) MGS serijal
« Reply #45 on: July 11, 2012, 22:08:34 »
Taman da se malo sjetim igre, prelazim ponovo. :)
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: (M) MGS serijal
« Reply #46 on: July 16, 2012, 20:31:11 »
Izgleda da će MGS5 biti multiplatform, fine by me. Nadamo se labudjem pjevu ove generacije. Ako.

sticktwiddlers.com/2012/07/16/first-image-of-metal-gear-solid-5-confirms-that-it-is-project-ogre/

Offline Zoky

  • Too Fast For You
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1202
  • PSN ID: ZokyCRO
    • G4G
Re: (M) MGS serijal
« Reply #47 on: July 16, 2012, 20:57:50 »
Jel hideo radi peticu?

Enivey, poceo sam igrat jedinicu i narucio si hd collection koji bi mi trebao doc taman kad zavrsim prvi dio, treba ponovit gradivo! :)

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: (M) MGS serijal
« Reply #48 on: July 16, 2012, 21:24:06 »
Mislim da je Hideo glavni, da. Ja sam vec toliko puta odigrao sve osim Peace Walkera da jos jedino MGS4 planiram rijesit kad dodje trophy patch.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: (M) MGS serijal
« Reply #49 on: July 16, 2012, 22:48:51 »
Upravo donio kuci HD Collection i krecem po redu.

Nikada nisam zavrsio ni 2, ni 3, ni 4 (a imam ih doma sve, sramota), kao niti Peace Walkera. U iscekivanju patcha za 4 idem od dvojke krenuti ponovo i napokon shvatiti citavu pricu.

Ovo ce biti dugo ljeto, predosjecam.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: (M) MGS serijal
« Reply #50 on: July 17, 2012, 12:47:48 »
A bruke jebote ;D


Mada, kad već spominješ, ja bih mogao ponoviti drugi dio, to sam nekako na brzinu odigrao preko vikenda jer sam morao vratiti igru. A igrao sam i na c/b televozoru jer je onaj u boji bio riknuo.

Offline Zoky

  • Too Fast For You
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1202
  • PSN ID: ZokyCRO
    • G4G
Re: (M) MGS serijal
« Reply #51 on: July 17, 2012, 15:57:26 »
Kam spada prvi dio po prici.....znam da je treci dio po prici prvi ali neznam kojim redoslijedom onda idu?

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: (M) MGS serijal
« Reply #52 on: July 17, 2012, 16:40:34 »
Ima li netko ovaj MGS HD Collection za šernuti ili posuditi?

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: (M) MGS serijal
« Reply #53 on: July 17, 2012, 17:08:35 »
Kam spada prvi dio po prici.....znam da je treci dio po prici prvi ali neznam kojim redoslijedom onda idu?

Nije vazno kamo spada po prici - mislim spada drito uoci 2. dijela, dogadjajli iz MGS2 nastavljaju se na MGS1 - ali igre treba igrati iskljucivo po redoslijedu izlazaka nastavaka, ne kronoloskom redu radnje u "stvarnom vremenu".

To me zacudilo sinoc kad sam pokrenuo HD kolekciju, igre su u izborniku s lijeva na desno poredane kronoloski (prvo MGS3, pa MGS "5", odnosno Peace Walker, pa tek onda MGS2 (koji se kao dogadja izmedju 2007 i 2009 mislim, nisam siguran napamet) i mislim da ce si dosta ljudi tako upropastiti sve, jer ce igrati na nacin kako im serviraju izbornici, umjesto da slijede kronologiju izlaska igara.

Redoslijed igranja apsolutno treba biti MGS>MGS2>MGS3>MGS4>MGSPW (za ove igre koje imamo na raspolaganju ako ne racunas Portable Ops i orignalne Metal Gear sa NESA).

Kronoloski redoslijed je pak MGS3> Metal Gear Solid: Portable Ops (PSP) > MGS: Peacewalker > Metal Gear (to je s NESA originalni MG) > Metal Gear 2: Solid Snake (isto NES) > Metal Gear Solid (PSone) > MGS2: Sons of Liberty > MGS: Rising (to tek izlazi, to je onaj Raiden spin-off) > MGS4: Guns of the Patriots > MGS5 (tek treba biti sluzbeno objavljen).

Ima li netko ovaj MGS HD Collection za šernuti ili posuditi?

Ja ti posudim kada zavrsim, ali ne znam kad ce to biti.. U svakom slucaju apsolutno preporucam kupnju svima za kolekciju, ostao sam paf kako MGS2 fantasticno izgleda, a pogotovo kako zvuci. Kristalno ciste teksture, 60 fps glatkih do bola, vrhunska produkcija zvuka, stvarno ogroman posao odradjen. Citavo vrijeme sam razmisljao da smo barem dobili takav GT4/Tourist Trophy u HD inacici i sa nekim bazicnim onlineom jer ovo je apsolutno genijalno izvedeno. Naravno, kuzi se apsolutno da se radi o PS2 igri - objekti i sve je dosta jednostavno - ali izgleda vrhunski. Danas cu pokrenuti i MGS3 i Peace Walker, ali ako MGS2 tako izgleda i sve, onda ovo moze biti samo jos bolje. Sjajno odradjen posao.

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: (M) MGS serijal
« Reply #54 on: July 17, 2012, 17:16:32 »
Kam spada prvi dio po prici.....znam da je treci dio po prici prvi ali neznam kojim redoslijedom onda idu?
MGS3-PW-MGS-MGS2-MGS4.
Metal Gear i Metal Gear 2 su jos izmedju Peace Walkera i MGS, zatim imas Acid 1 i 2, te Portable Ops koje isto mozes odigrati radi price, ali onih 5 ti je obavezno stivo. Uglavnom, kojim god redom isao ne mozes fulat, a svi su igrivi na PS3 osim Acidova i PO koji  su PSP only. Dakle, kupis HD Collection, na njemu imas uz drugi i treci dio jos MG i MG2 sa SNES-a i PW, a prvi kupis kao PS One Classic sa Storea. Cetvorka je zasad samo na BD, a posto ima 50 gb tako bi moglo i ostati. Ili ne. Na UK Storeu imas i besplatni MGS4 database za skinut, pa ces lakse pratit pricu.

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: (M) MGS serijal
« Reply #55 on: July 17, 2012, 17:19:14 »
lol
;)

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: (M) MGS serijal
« Reply #56 on: July 17, 2012, 17:25:24 »

Ja ti posudim kada zavrsim, ali ne znam kad ce to biti..


Već se javio drug Bruno pa će mi on posuditi, hvala ;)


U svakom slucaju apsolutno preporucam kupnju svima za kolekciju, ostao sam paf kako MGS2 fantasticno izgleda, a pogotovo kako zvuci. Kristalno ciste teksture, 60 fps glatkih do bola, vrhunska produkcija zvuka, stvarno ogroman posao odradjen. Citavo vrijeme sam razmisljao da smo barem dobili takav GT4/Tourist Trophy u HD inacici i sa nekim bazicnim onlineom jer ovo je apsolutno genijalno izvedeno. Naravno, kuzi se apsolutno da se radi o PS2 igri - objekti i sve je dosta jednostavno - ali izgleda vrhunski.

Što se tiče kupnje, kad padne cijena uzeti će se preko Store-a.

Inače, bilo bi predivno nešto kad bi izbacili GT3/GT4/TT kao HD Collection 8)   Ma može i u običnom obliku, kao PS2 igra, samo da se licencama mogu zajebavati kad sam dokon ;D

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: (M) MGS serijal
« Reply #57 on: July 17, 2012, 17:35:03 »
To se nikad nece dogoditi jer bi onda trebalo ponovo licencirati sve aute, staze, reklame, opremu, sva ona pusta cuda koja stoje kad Credits dodje do kraja, uz naravno svu muziku.

Nazalost, taj film za bilo koju GT igru - cak i PSN release, jer opet treba sve licencirati - necemo gledati.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: (M) MGS serijal
« Reply #58 on: July 17, 2012, 18:28:16 »
To ne kontam... ako je već licencirano, čemu to ponovo raditi :tudum: :/

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: (M) MGS serijal
« Reply #59 on: July 17, 2012, 18:41:12 »
Zato jer je svako novo izdanje pravno novi release. A ugovori za licenciranje se potpisuju za odredjeni release, odnosno odredjenu godinu/razdoblje.

Kada se radi o igrama ciji sadrzaj je jako vezan za licenciranje, nastaju takve situacije.

Primjer toga je nadolazece HD izdanje za Tony Hawka iz kojeg fali hrpa muzike iz originala, jer je je jednostavno ili preskupo ili nemoguce licencirati. A razmjeri contenta koji u igri poput GT4/TT podlijezu ugovornom licenciranju su vjerovatno najveci uopce od svih PS igara. U stvari sigurno najveci uopce kad se broj zasebnih "komada" takvog sadrzaja sagleda u brojevima.

Pravna nocna mora ukratko. A da "bacaju" teoretski problematicni sadrzaj van, mozda bi se poremetila citava igra, to onda znaci prekrajanje igre, a to onda nije *jednostavni* HD port vec postaje projekt za sebe... ukratko, nelak i nemal posao.