Author Topic: Forza Motorsport 3 - sluzbeni topic  (Read 80733 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Forza Motorsport 3 - sluzbeni topic
« Reply #135 on: May 12, 2010, 17:32:52 »
Ne pada mi na pamet... ništa zanimljivo niti je u klasama koje bi vozio

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: Forza Motorsport 3 - sluzbeni topic
« Reply #136 on: May 12, 2010, 17:46:21 »
tako se i meni čini. MIslim da je ovo prvi download koji ću preskočiti
PSN_ID: Dzidza1978

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: Forza Motorsport 3 - sluzbeni topic
« Reply #137 on: July 17, 2010, 18:40:50 »
Sada sam pogledao Microsoftovu konferenciju s ovogodišnjeg E3-a i svidilo mi se kako je Turn 10 iskoristio Kinect za obilazak automobila, ulazak u njega i gledanje svih detalja iz blizine... U tome bi stvarno uživao da isto ima i GT. A i head-tracking sa Kinectom mi se činio vrlo dobrim, dok mi je ovaj za GT nekako neobičan. No vjerujem da je na to mnogo utjecala prezentacija Turn 10-a i dosadašnji dostupni videi za GT5 head-tracking...
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline Duvorynn

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 338
Re: Forza Motorsport 3 - sluzbeni topic
« Reply #138 on: August 26, 2010, 19:56:20 »
Ma skinuo sam ih sve do sada pa cu i ovaj. Kad je bal, nek' je maskenbal
Either snow, sun or rainy day, FAIR PLAY forever and all the way.

You don't know the true meaning of speed if you didn't travel faster than sound!!!

PSN-ID: Duvorynn
Xbox Live: Duvorynn

Offline buz

  • Stazist Vulgaris
  • *
  • Posts: 8
Re: Forza Motorsport 3 - sluzbeni topic
« Reply #139 on: September 20, 2010, 02:03:23 »
Jesam ja lud ili ova igra nema kvalifikacije prije utrke? Ja ih ne mogu naći.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Forza Motorsport 3 - sluzbeni topic
« Reply #140 on: September 20, 2010, 09:10:46 »
Nema, sta ces.

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: Forza Motorsport 3 - sluzbeni topic
« Reply #141 on: September 20, 2010, 09:58:07 »
Nisam probao, pa neću niti pričati kakva je Forza. Iz recenzije izvjesnog recenzenta u izvjesnom časopisu koji sad neću reklamirati ;D , a gdje je dobila 19/20, zaključio sam da je odlična. I vjerujem da jest, u okvirima koje je Microsoft zacrtao Turn 10 studiju kod narudžbe. Sad, da li su pogodili ukus širokih masa ili ne, to ostavljam njima na procjenu. Ne znam koliko se prodala, to mi nije niti važno. Sad, da li mora imati kvalifikacije. Pa, ono, bilo bi dobro. Bilo bi dobro, jer onda ispada ozbiljnija igra, a ne kao SHIFT (a bome i GT4) da se moraš probijati iz sredine grida do 1. mjesta svaki put. To mi je malo nerealno, ne samo kod Forze za koju ponavljam da neću davati ocjene jer nisam igrao, već kod svih igara. Koliko često se u RL događa da pobijedi vozač koji starta deseti ili jedanaesti? Ne baš često, osim, u Nascaru i takvim ligama koje ne pratim baš. I onda mi ostaje da se guram i silim, što baš i nije sportski. SHIFT čak daje i zvjezdice za naguravanje i izguravanje protivnika, a kad probam voziti bez tog onda napredujem za 3 mjesta u cijeloj utrci. Pričali smo o Laguna Seci na GP sajtu, kako nema mjesta za pretjecanje, sinoć sam to opet proživljavao u praksi. I pobijedio uz guranje protivnika sa staze.
Da ne duljim, nadam se da ću jednom probati Forzu 3, možda samo radi nje i PGR-a nabavim neki polovni Box jednog dana, a do tada želim puno zabave svima koji igraju F3 i nadam se da će nastavak imati sve što fali u njoj. Jednog dana možda budemo vozili Forzu više od GT-a, ako bude bolja svakako. I da, stvarno je malo glupo da se prepucavamo oko igara kao djeca, pa se nadam da nebumo doveli one rasprave sa GP-a ovamo. Peace.

Offline Aries

  • The Sugar Daddy
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1858
Re: Forza Motorsport 3 - sluzbeni topic
« Reply #142 on: September 20, 2010, 10:28:15 »
probijanje sa začelja je teško, ali to je simulacija života. počneš bez novaca sa osnovnim modelom, odvozi masu utrka, dođi do trećeg-četvrtog mjesta (od 8)zaradi nešto, unaprijedi vozilo, igraj se setupom i tada krećeš. zato i postoji sustav pozicioniranja na startu prema snazi auta. u nešto kasnijoj fazi igre, protivnici su unutar klase rijetko imali naturpijan auto do limita, a ja sam se tako uvijek našao na prva tri mjesta na startu. to je valjda i logično da su najjači auti naprijed, tako je i u stvarnosti. najčešće onaj koji najviše uloži ima najbolji/najbrži auto. možda se tek btcc razlikuje dodavanjem tereta pobjednicima prve trke na startu sljedeće. naravno, kvalifikacije u igrama bi bile zanimljivije i ljepše (motogp, sbk simulacije ih imaju), ali ih nemaju sve, no ovaj sustav u forzi nije toliko nelogičan. 

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Forza Motorsport 3 - sluzbeni topic
« Reply #143 on: September 20, 2010, 12:41:39 »
Forza je odlična igra koja je napravila veliki zajeb sa online zajednicom i forsiranjem utrka za idiote dok je sve one koji su htjeli voziti ozbiljnije gurnula van kadra. Postajala su 2 lobby-a gdje je bilo moguće to iole ozbiljnije utrkivanje, ali su i to sjebali glupim pravilima koja su i tu omogućivala utrkivanje idiota... Nedavno su nešto promjenili uvođenjem utrka sa Stock autima, ali nažalost, to nisam imao prilike vidjeti jer sam u međuvremenu prodao konzolu. Prestao sam igrati forzu, pretplata je istekla, konzolu nisam ni koristio i riješio sam se konzole za dobre novce. Naravno, bilo mi je žao jer se prodaja poklopila sa dolaskom novih utrka, ali nije moja krivica.

Dalje, definitivno premali broj staza općenito u igri u online-u je bio srezan na samo 10tak staza. Čak na ovima stazama koje su oni kreirali nisu davali kontra smjer da bar malo prošire ponudu, a i jednu jedinu stazu koju su dali kao dlc i skupo je naplatili nije bilo moguće voziti u public lobby-ima, već samo u private.

Sve se svelo na to da gube vrijeme na izradu novih auta i masno ih naplaćuju putem dlc-a...

Šteta, jer sama igra je jako dobra... valjda će se opametiti za slijedeći nastavak, mada mislim da je, bar što se mene tiče prekasno za to...

Offline buz

  • Stazist Vulgaris
  • *
  • Posts: 8
Re: Forza Motorsport 3 - sluzbeni topic
« Reply #144 on: September 27, 2010, 08:51:22 »
Jel je uopće čemu moja vožnja Forze?  :-[


Offline Duvorynn

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 338
Re: Forza Motorsport 3 - sluzbeni topic
« Reply #145 on: September 30, 2010, 09:38:04 »
Jako dobra voznja, ali probaj isto sa ABS Off i sa "par" auta na stazi...sve u svemu, konstantan si, na bjezi ti auto i dobro se drzis idealne putanje.
Either snow, sun or rainy day, FAIR PLAY forever and all the way.

You don't know the true meaning of speed if you didn't travel faster than sound!!!

PSN-ID: Duvorynn
Xbox Live: Duvorynn

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Forza Motorsport 3 - sluzbeni topic
« Reply #146 on: September 30, 2010, 17:25:06 »
Top Gear dolazi i u Forzu, za Ultimate Collection, 29. listopada, khm slucajno :D

http://www.topgear.com/uk/car-news/top-gear-forza-motorsport-3-ultimate-collection

http://xbox-360.nowgamer.com/news/4340/top-gear-haded-to-forza

Nema staze, ali zato ima dokumentarac, posebni Stig Garage Car Pack i kazu 3-godisnji ugovor. Ovo ce biti zanimljivo sad  8)



Ima cak i Stig na naljepnici ;)


Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: Forza Motorsport 3 - sluzbeni topic
« Reply #147 on: September 30, 2010, 17:44:52 »
a jesu jadni, da jadniji nemogu biti, a dlc za nas normalne nema. Pi*ka im m...rina. da bogda im svi otišli. Pa tko će normalan ponovno kupovati igru.
PSN_ID: Dzidza1978

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: Forza Motorsport 3 - sluzbeni topic
« Reply #148 on: September 30, 2010, 18:00:55 »
Zar se oni misle suprostavit GT-u 5 s ovime? Jer ne vidim drugi razlog zašto ne bi ovo stavili i na Live? ...
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Forza Motorsport 3 - sluzbeni topic
« Reply #149 on: September 30, 2010, 18:27:38 »
Momci, čime se vi to zamarate? ;D

MS ima novaca, pa neka ih ljudi troše kad im je drago.