Author Topic: (PS3 X360) Red Dead Redemption  (Read 69294 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: (PS3 X360) Red Dead Redemption
« Reply #105 on: January 19, 2011, 20:49:35 »
8 funti ako se dobro sjećam (ja sam ga kupio preko UK accounta)

Auto se ne može voziti...

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: (PS3 X360) Red Dead Redemption
« Reply #106 on: January 22, 2011, 15:44:17 »
Evo, u međuvremenu sam presao nekih 35% single player-a. Mali update/opis do sada viđenog: Igra je odlicna. U biti, nesto poput GTA na divljem zapadu. Samo, ipak malo "smirenije" u nekim segmentima. Mozda kao kombinacija GTA serijala i prve MAFIA-e za PC, te sa elementima Manhunta. ;)

Karijera je odlicna, međutim, malo me smeta sto je glavni lik zaista dobricina, i imam feeling da su ga likovi koje susrece "oženili" vec jedno 5 puta svaki. Zalim sto se ovdje ne nudi kakva opcija biranja odgovora u razgovoru (poput npr. Vampire The Masquerade: Bloodlines), znaci, da ne bude sve tako linearno i da se dopusti vise slobode u personalizaciji vlastitog lika u pogledu osobnosti i puteva koje bira u igri. Ovo je moja jedina zamjerka igri.

Side questovi su uglavnom odlicni i zanimljivi, ne preteski. Grafika je vrhunska, rijetko kada ponegdje puknu texture, a pop-up fenomena gotovo i nema.

Sam nacin igranja (kontrole, ali i koncepcija) je u biti odlicno izveden. Kontrole nisu jednostavne, ali obzirom na broj akcija koje mozete izvoditi po ekranu, mislim da drugog nacina nema. Tako i tako, proces privikavanja ne traje predugo. Sama koncepcija igranja je odlicno pogođena. Nemam prigovora. Između ostaloga, igrac se nalazi na dvije skale, jedna promatrana sa moralnog aspekta, a druga sa fizicke strane - sto je vas lik na ekranu spreman uciniti, tj. sto moze (koliko dobro barata oruzjem i sl.). Samim time, sve vase akcije rezultiraju reakcijom po pitanju povecanja ili smanjenja na ovim skalama. Mislim da je ovo vrlo dobro izvedeno.

Dodatne opcije u vidu napredovanja po levelima gunslingera, "botanicara" i sl. su također dobrodosle.

Multiplayer jos nisam isprobao, ali budem, jedva cekam (samo da pređem SP). ;)

Update slijedi kada zavrsim SP.

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: (PS3 X360) Red Dead Redemption
« Reply #107 on: February 09, 2011, 00:31:39 »
Do sada sam presao cca. 82% SP-a. Odlicna igra. Imam par zamjerki, a najveca je malo nespretno izveden MP ali ajde. ;)

Btw, igra tko od nas GT-ovaca ovo ONLINE?

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: (PS3 X360) Red Dead Redemption
« Reply #108 on: February 09, 2011, 00:35:02 »
Znam da pitaš tko igra, ali ja ne igram. Nakon što sam istrošio SP (negdje 96% ili 98%), nisam imao volje više to igrat...
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: (PS3 X360) Red Dead Redemption
« Reply #109 on: February 09, 2011, 00:42:53 »
Znam da pitaš tko igra, ali ja ne igram. Nakon što sam istrošio SP (negdje 96% ili 98%), nisam imao volje više to igrat...

Mene smeta sto se kod onlinea pocinje ispocetka (level 0 na pocetku).

Smeta me sto nisu svi outfiti iz SP dostupni online, i obrnuto (npr. outfit cattle rustlers). Smeta me sto su zlatna oruzja i neki outfiti rezervirani za pre-order kupce.

Međutim, sve ove stvari nisu usko povezane uz sam gameplay.

Iako sam presao tih 82-3% (glavna prica gotova), ne vjerujem da ce mi igra dosaditi uskoro. Predobra mi je, a plus toga uvijek sam htio "GTA na divljem zapadu"!

Mozda si uzmem i DLC Undead Nightmare! :)

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: (PS3 X360) Red Dead Redemption
« Reply #110 on: February 09, 2011, 00:43:10 »
nisam ni kad je bilo aktualno, sada pogotovo ne :)

A i ne čini mi se kao nešto zanimljivo online...

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: (PS3 X360) Red Dead Redemption
« Reply #111 on: February 09, 2011, 00:47:58 »
nisam ni kad je bilo aktualno, sada pogotovo ne :)

A i ne čini mi se kao nešto zanimljivo online...

Ako se skupi ekipa (koju znas), zanimljivo je. Ako random uletis u neciju partiju zna biti OK ali najvise puta bude dosadno. Do sada sam odigrao svega jednu odlicnu random borbu za hideout, sa nekim britancima. Dobro su igrali, a i imali su strpljenja za par mojih zajeba. ;D Anyway, na kraju smo dobili. ;D

Borbe oko hideouta su OK (npr. 10 na 10), ali nekada prekonfuzne. Ovo zna iritirati. Također, dosta toga ovisi o samoj lokaciji i o tipu igre (deathmatch, collect gold i dr.).

Online Free Roam je meni odlican, samo mu fali opcija iz SP-a. Uz to, ne kontam zasto nema vlaka u MP.  Također, ako na mapi nema BAR 20ak ljudi (a i to je premalo) je boze pomozi. Neki dan sam bio sat vremena u free roamu sam na mapi. Onda je dosao neki lik kojeg sam 3 minute nakon spawnanja skinuo headshotom i onda sam opet bio sam i ugasio. :-\

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: (PS3 X360) Red Dead Redemption
« Reply #112 on: August 06, 2011, 14:35:40 »
U međuvremenu dosao sam na 95% RDR-a, međutim, sada me zanima nesto drugo.

Kratko i jasno pitanje - dali se ovdje dobije originalni RDR + DLC Undead Nightmare u paketu?
> http://www.sophoslab.hr/?igre-ps3/99/ps3-igra-red-dead-redemption-undead-nightmare/4476

Pretpostavljam da da, jer imaju i obican RDR koji je 50 kn jeftiniji.

Hvala na odg (malo mi je hitno)!

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: (PS3 X360) Red Dead Redemption
« Reply #113 on: August 06, 2011, 15:46:51 »
to su samo zombiji na disku, a radi bez originalnog diska. ukratko, radije kupi bon pa onda dlc preko storea

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: (PS3 X360) Red Dead Redemption
« Reply #114 on: August 06, 2011, 15:51:14 »
to su samo zombiji na disku, a radi bez originalnog diska. ukratko, radije kupi bon pa onda dlc preko storea

Ozbiljno?
Pa cekaj, DLC je koliko si bio napisao cca. 10€ preko storea (na pocetku stranice nesto pise)?

Jer fora je da je kod mene posuđeni RDR kojeg bi bilo krajnje vrijeme vratiti vlasniku, a volio bih imati originalnu kopiju te igre jer mi je nakon GT-a to najbolji naslov za PS3 (i dalje ga peglam na skoro dnevnoj bazi, kada stignem).

E sada, nastojao bih cim jeftinije dobiti taj DLC.

Ne kužim foru - RDR original (nov) je 245 KN u Sophosu, a DLC 295 bez originalnog diska kažeš. Tko je tu lud!? ???

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: (PS3 X360) Red Dead Redemption
« Reply #115 on: August 06, 2011, 16:00:21 »
Jer ako je RDR original 245 kn, a samo "standalone" DLC 295 - to je suludo, jer onda kupim RDR za 245 kn + DLC preko onog bona od 150 kn za 10 € i imam RDR+Undead za cca. 315 kn i ostane mi 80 kn za bilošta na PSN Accountu.

Po tome ispada da plaćan kutiju i jedan Blue Ray disk 2 glave!? Suludo.

Pitam za mišljenja prije nego odem do Sophosa, cisto da me nebi pokušali oženiti tamo ;D (mada do sada dojmovi 5+, uvijek smo OK trgovali).  ;)

 ???

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: (PS3 X360) Red Dead Redemption
« Reply #116 on: August 06, 2011, 19:04:58 »
Ne kužim foru - RDR original (nov) je 245 KN u Sophosu, a DLC 295 bez originalnog diska kažeš. Tko je tu lud!? ???

Ti što se čudiš cijenama u HR ;D 

Jer ako je RDR original 245 kn, a samo "standalone" DLC 295 - to je suludo, jer onda kupim RDR za 245 kn + DLC preko onog bona od 150 kn za 10 € i imam RDR+Undead za cca. 315 kn i ostane mi 80 kn za bilošta na PSN Accountu.

Po tome ispada da plaćan kutiju i jedan Blue Ray disk 2 glave!? Suludo.

Pa to sam ti i rekao da napraviš... kupiš bon i problem riješen

btw... načuo sam da će doći i još jedan dlc, ali nemam pojma da li će biti nešto singleplayer ili multi...


Pitam za mišljenja prije nego odem do Sophosa, cisto da me nebi pokušali oženiti tamo ;D (mada do sada dojmovi 5+, uvijek smo OK trgovali).  ;)

 ???
... ne određuje sophos cijene, već zastupnici.

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: (PS3 X360) Red Dead Redemption
« Reply #117 on: August 06, 2011, 20:55:44 »
Ok, ovako.

Za 245 kn koliko košta "običan" RDR se uz najnovije verzije igre dobiju i dodatne 3 stvari (kod je na papiriću u kutiji - on otkljucava svo troje):
- war horse,
- golden guns,
- 1 outfit.

Te tri stvari inače preko PSN Storea koštaju svaka po 6,99 kn.
Drugi riječima može se reći da se RDR dobije za 224,03 kn.

Onda, ode se na PSN Store i skine se još 2 dodatna sadrzaja (besplatno - besplatni su svima, ne samo ovima sa kodovima - nesto kao update samo neznam zasto ne ide automatski iz igre) - ono bitno je da jedan od ta dva je ujedno i patch za multiplayer koji rjesava problem nekompatibilinosti između igrača sa "posebnim" outfitima i ostalima.

Onda iskoristite bon koji ste kupili uz RDR (onaj od 150 kn ;D ) i za 149,99 kn kupite (u paketu, jer inace je 72 kn komad):
- Undead Nightmare Pack (1.8 GB),
- Liars And Cheats Pack (125 MB),
- i Legends & Killers Pack (50ak MB).

Tada imate baš sve što se trenutno nudi preko PSN Storea.

Što se ostaloga tiče:
- nikakvih problema sa kompatibilnoscu i save fileom nema.

Sada se trenutno skidaju te 3 stvari i onda nocas .
 ;D

Btw, ako je tko zainteresiran, da nas se skupi 10ak tu sa foruma, pa multiplayer nabaciti...? ???
Ako je tko za neka se javi u temu!
Malo onako chill-out, samo zaj3bancija, utrke kočijama i sl. ;D ;)

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: (PS3 X360) Red Dead Redemption
« Reply #118 on: August 06, 2011, 21:13:20 »

Malo onako chill-out, samo zaj3bancija, utrke kočijama i sl. ;D ;)

neki dan samo vozali golfa u gt-u pa sam imao taj isti dojam ;D ;D
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: (PS3 X360) Red Dead Redemption
« Reply #119 on: August 07, 2011, 15:12:48 »
...

btw... načuo sam da će doći i još jedan dlc, ali nemam pojma da li će biti nešto singleplayer ili multi...

...



Imaš kakav link?

Volio bih da se radi o SP DLC-u, jer mislim da je što se MP tiče gotovo sve pokriveno. Modova ima zaista na pretek (blago rečeno), i šteta ih je sve ne isprobati, pogotovo ako su na mapi poznati ljudi, pa se preko slušalica sve da izdogovarati (taktika i dr.).

Stvarno mi je gušt ovo igrati. Nakon skidanja svih DLC-a igra je zaista još masivnija, nekada čovjek ima feeling da je neče nikada završiti koliko opcija ima.

Malo koja igra je pustila ovakav dojam na mene. Možda samo GT serijal, GTA: San Andreas, Operation Flashpoint, te MGS serijal.

P.S. Evo jedan zanimljiv link sa gro informacija: http://reddead.wikia.com/wiki/Red_Dead_(Series)