Author Topic: Sluzbeno GT5:P europsko prvenstvo - pobjednik ce voziti PRAVU UTRKU Dubai 24h :D  (Read 54115 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
jučer sam i ja vozio karting, onaj obični 4T od 11ks čovjeće nema tog FF koji ti može onako potrgat ruke
nakon 10min vožnje nisam osjećao šake i podlaktice
najveća razlika je između GT i stvarnog života je štu kad voziš GT ne osjećaš G-sile niti ne osjećaj ponašanje auta u na guzici nego sve ide vizualno i u skladu s time voziš, u mom konkretnom slučaju na kartingu prije nego što se zadnji kraj zanese ti ga osjetiš na guzici i rukama kako gubi grip i onda malo pobjegne daš kontru i vrati se isto za understeer jednostavno osjetiš kako ti klizne preko nosa dok u GT moraš gledat i čekat da se auto tj slika pomjeri i da škripa guma promjeni ton

dali GT pomaže u stvarnom životu, definitivno
u GT naučiš pravilne putanje, držanje volana, naučiš šta treba radit u iznenadnim situacijama
hoće li brz vozač u GT biti brz u stvarnom životu mislim da da, kad se privikne na sve sile koje se stvaraju i kad mozak nauči procesuirat sve podatke iz osjetila, sigurno će imati prednost nad nekim tko je u istom autu na istoj stazi ali nikad nije igrao GT

ali postoji ono bitno u stvarnom životu možeš poginut i zato rijetko tko stišće do kraja i vozi "na nož" takvi su profesionalni vozači koji žive od utrka

isto kao i jučer kad sam vozio karting prvih 2-3 kruga sam išao laganije i kad sam skužio da skoro sve zavoje mogu proći bez da kočim ili puštam gas onda sam "pedal to the metal" i uz lagano klizanje nekad prednjeg nekad stražnjeg kraja prolazio po stazi kao u stare dane kad nije bilo aerodinamike i downforce-a lijepo u 4wheel drift ili je to bio understeer boo uglavnom preprejebeno je i svako bi trebao otić vozit karting kad god si to može priuštit jer i ovi obični su jako jako zabavni i da puno pomaže GT jer znaš otprilike kojom putanjom moraš ići to "predznanje" se pokazalo kad sam morao obići par ljudi
uglavnom umjesto da potrošite 100kn na glupariju odite vozit karting
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline Brna

  • GTS Full Member
  • Primarius
  • *
  • Posts: 186
  • Tamo gdje strojevi govore istinu rijeci su suvisne
I ja kazem bolje 100naku na kart neg na neke opijate a zamisli tebe je iskido kart od 11ksa a zamisli kak je men tek bilo sa 4 puta jacim se borit sve me zivo bolilo i sav se tresem od straha i adrenalina

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
GT Academy Winner Lucas Ordonez at Spa - GT4 European Cup
Odlični rezultati.
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
http://www.gtplanet.net/gt-academy-winner-completes-first-racing-season/


GT Academy winner Lucas Ordonez completes the first full season of his racing career with awesome results - watch the video to find out how Lucas (and the team!) finished strong!

“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi