Author Topic: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread  (Read 950656 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline Troma

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3871
  • PSN-ID: martin_troma
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2190 on: January 13, 2012, 20:21:28 »
imali su kvar ili? gledao sam jutros i bili su bolji cini mi se
Finally, in one sentence, what did Formula One mean to you Mark?
Tricky... It was precision. It was the pinnacle.

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2191 on: January 13, 2012, 20:28:07 »
Bio je ovaj Darren Cox sada uz komentatora prije kojih dvadesetak minuta i kaže da nisu baš imali sreće, da su im se dogodili neki iznenađujući nasumični problemi koje uopće nisu očekivali. Tu se našalio i na petak trinaesti. Ako sam ga dobro razumio #32, gdje je bio Alex Buncombe, je ispao, ali ne znam točno kada.
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline Troma

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3871
  • PSN-ID: martin_troma
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2192 on: January 14, 2012, 12:28:27 »
treci u klasi 8)

prva trojka sve SLS-i ;D
Finally, in one sentence, what did Formula One mean to you Mark?
Tricky... It was precision. It was the pinnacle.

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2193 on: January 14, 2012, 13:06:24 »
Uspjeli su se probit. Eto, čestitke! :)
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2195 on: January 16, 2012, 02:12:29 »
http://www.gtplanet.net/complex-gt5-bug-causes-problems-for-online-racers/

zanimljivo...


Siroti vozaci s gamepadom ::) sad ce ih jos vise kritizirati posto su u velikoj prednosti cim online zasteka... barem je takav komentar u posljednjoj tablici?
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline Ledu505

  • Doktor Osobne Prakse
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 954
  • Direktor Svemira
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2196 on: January 16, 2012, 06:07:36 »
Njima se to kao sad pojavilo, a mi znamo za ovo odavno. To se dogodilo vec par puta, ponekad su razlike po krugu i 15-20 sekundi.
Ono sto je lako, ne radi svatko.

Offline Kimi

  • The Gentleman
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2684
  • PSN id: KimiHR
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2197 on: January 16, 2012, 10:20:31 »
Po meni to je poprilično ozbiljan bug kojim se gubi smisao bilo kakvog ozbiljnijeg utrkivanja.
Ovaj komentar mi je jako interesantan:
Lazy Liquid
 There is not much info about how it works and witch condition it happens exactly. But this is not the first racing game online that i notice discussions about issues related to latency x car performance. Most of games call it “make up time” (MUT).
 
MUT happens when a game automaticaly try to fix someone´s performance with a bad upload rate, giving him an artificial compensation. Unfortunaly instead this car becomes faster or with best performance, the MUT tends to prejudice all the other racers, making they lose speed and grip randomly.
 
The most used pattern to understand this is: If your car is rocking on the track and the drifting partners who you are used to drift with are losing control like newbies, probably you are the problem. And if you are noticing weird and erratic physics, probably there is any rotten aple in the room affecting your game. And normaly, this rotten aple will be having his car behaving in a uncommon way (so its easy to notice who is affecting your gameplay).
 
For a final conclusion, is necessary to know if GT5 servers work centraly or peer 2 peer. And i bet my coins that as more new updates with solid new content we have, also there will be more chances of new or worse glitches.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2198 on: January 16, 2012, 10:31:08 »
Buduci da sam u pocetku sudjelovao u tom threadu, mogu sa sigurnoscu reci da smo mi jos davno, cak i bez takvih "naprednih" testiranja, vrlo uspjesno iskusili i detektirali taj citav problem.

Po meni osobno - a neka Djuro takodjer kaze svoj dio - sve pocinje i zavrsava na uploadu. Ovo sto si ti Kimi citirao je upravo ono oko cega smo se Djuro i ja slozili negdje u nekoj od tema na ovu temu, da igra automatizmom "kompenzira" vezu za sve ostale prema uploadu onoga sa najlosijim uploadom. Odnosno, to je MUT 100%.

Iako tamo navode kao potencijalni problem volane i slusalice, ja osobno mislim da to nema veze prevelike, vec da sve pocinje i zavrsava sa uploadom, uz jedan jos mozda detalj: snimanje replaya.

Iako to ne mogu dokazati - jer nema nacina da sluzbeno "doznamo" kako to radi - cinjenica kako se *usporavanje* ne dogadja u Free Runu, vec samo u utrci ubacuje i potencijalnu komponentu Replaya. Naime, ono sto razlikuje utrku i freerun je upravo Replay i mozda je i to grm u kojem lezi zec. Ali vazno da je prica ispuzala ispod kamena, siguran sam da ce sada dobiti prioritet u rjesavanju.

Ono sto je vazno je da ju nikad nismo primijetili u sobama sa manje od 12 ljudi, pa je to ipak koliko-toliko pozitivno u svemu.

Offline Kimi

  • The Gentleman
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2684
  • PSN id: KimiHR
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2199 on: January 16, 2012, 10:40:39 »
Kad si već spomenuo Free Run , ja često imam osječaj da u njemu auto ima puno više gripa nego u samoj utrci pa čak i u lobijima s manje ljudi.

Offline Aries

  • The Sugar Daddy
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1858
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2200 on: January 16, 2012, 11:30:45 »
Kad si već spomenuo Free Run , ja često imam osječaj da u njemu auto ima puno više gripa nego u samoj utrci pa čak i u lobijima s manje ljudi.
Koliko god da ne znam, ovo sam i ja skužio. Čak i na potpuno hladnim gumama.

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2201 on: January 16, 2012, 12:47:12 »
Znaci ako vozis 2 kruga i kocis na istom mjestu pri istim uvjetima i u prvom je uredu i u drugom odes ravno u zid znas da nisi krivo procjenio ili prekasno kocio nego netko ima slab upload?

Pretpostavljam da vecina nas ima onaj najslabiji paket interneta 4mbps down 256 kbs(?) up tako da kako god okrenes u banani smo.
Ne pada mi na pamet uzimat brzi paket zbog gt5 jer znam da caca nece platit tu budalastinu kada mu objasnim ili pocnem muljat oko doticnog :D
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2202 on: January 16, 2012, 12:48:13 »
Njima se to kao sad pojavilo, a mi znamo za ovo odavno. To se dogodilo vec par puta, ponekad su razlike po krugu i 15-20 sekundi.

Mislim da se općenito za ovo zna odavno, ali su sad prvi put zaista ispitane neke karakteristike te zatim izražene u brojkama, postotcima...

No kao što Amar kaže, barem se problem ne primjeti u utrkama s do 12 osoba.
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2203 on: January 16, 2012, 12:50:28 »
Znaci ako vozis 2 kruga i kocis na istom mjestu pri istim uvjetima i u prvom je uredu i u drugom odes ravno u zid znas da nisi krivo procjenio ili prekasno kocio nego netko ima slab upload?

Pretpostavljam da vecina nas ima onaj najslabiji paket interneta 4mbps down 256 kbs(?) up tako da kako god okrenes u banani smo.
Ne pada mi na pamet uzimat brzi paket zbog gt5 jer znam da caca nece platit tu budalastinu kada mu objasnim ili pocnem muljat oko doticnog :D

Krivo... dok god svi ne dignete brine na bar 512 uploda uvijek ćemo imati sranja čim nas je više u lobbyju. No, vi s manjim brzinama puno rijeđe osjetite probleme za razliku od nas s većim brzinama.

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2204 on: January 16, 2012, 13:09:26 »
Dizo sam se sa 56k na adsl da mogu igrat cs i cod igrat normalno al ovo mi je skoro nista a pitaj boga kakvi su t-lopovi i kakve su zice kod mene dal ce ikakvog poboljsanja bit.
Taman posla davat vise para lopovima koji me muljaju na svakom koraku da imam 50% veci upload koji je i dalje mizeran.
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards