Author Topic: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread  (Read 753808 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena tema • official thread
« Reply #30 on: November 12, 2010, 21:09:03 »
Pa vjerojatno neće toliko, editor će pomoći, ali nije to to...

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena tema • official thread
« Reply #31 on: November 12, 2010, 21:12:48 »
Pa jesu li odmah objavili sve staze i za GT4, nesto se ne sjecam?
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline Duvorynn

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 338
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena tema • official thread
« Reply #32 on: November 12, 2010, 21:38:49 »
Ma j.ebat ga...sto je, tu je...istina da smo svi ocekivali jos pokoju sitnicu, ali mozda (ma sto mozda, sigurno) se ugodno iznenadimo...vidjet' cemo kad se igra zavrti u konzolama.

Ako stvarno igra bude okljastrena (s obzirom na silna odgadanja), onda su decki i cure iz PD-a stvarno usrali motku.
Mislim ono, sve standard aute skoro da i nisu doradivali (barem tako izgleda), pa stoga, ako ima manje staza od GT4, onih 200 premium auta vjerojatno nece biti dovoljno za maximalnu ocjenu.
Je da cu je i dalje igrati, ali bez ikakvog cendranja, mislim da su na vrijeme razvoja mogli to odraditi i bolje. Znam da je to odskocna daska za GT6, ali Boze moj, pa sve igre su odskocna daska za moguci nastavak.

Nije sve crno...igra je tu, ali GT naslovu se to ne bi smjelo dogadati.

Nadam se da ima jos iznenadenja i to pozitivnih.
Either snow, sun or rainy day, FAIR PLAY forever and all the way.

You don't know the true meaning of speed if you didn't travel faster than sound!!!

PSN-ID: Duvorynn
Xbox Live: Duvorynn

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena tema • official thread
« Reply #33 on: November 12, 2010, 21:53:09 »
Znam da svatko ima pravo na svoje mišljenje, ali meni je malo smiješno što se sad sve tako okreće na negativnu stranu.

Mislim da ako uzmemo omjer svega što igra donosi (i kvalitetu toga što donosi koja je brutalna) i onoga što nedostaje, tj. što bismo mi u igri htjeli - ovog drugog ima vrlo malo spram onog prvog.
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena tema • official thread
« Reply #34 on: November 12, 2010, 22:18:42 »
Da je broj auta presudan za to koliko je neka igra dobra, originalni F355 Challenge nikad ne bi stekao legendarni status.

Da je broj staza presudan, prvi GT, GT3 ili prva Forza nikad ne imali svoj danasnji status.

Auti i staze samo su dio onoga sto donosi GT5. U nekim drugim simulacijama voznje auti i staze su jedino sto je vazno iz perspektive sadrzaja. U igri koja ima sve sto ima GT, to je sasvim dobro onakvo kakvo jest, dapace i predobro.

Kada bi na ocjenu utjecalo to sto ima "samo" 200 premium auta, i "samo" 70 staza kao suhoparna brojka, a pritom zanemarilo sve ono okolo, kontekstualno vazno i odredjujuce, to bi bilo neopisivo ignorantski.

Offline roly

  • Stazist Vulgaris
  • *
  • Posts: 12
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena tema • official thread
« Reply #35 on: November 12, 2010, 22:20:32 »
Sličnog sam razmišljanja kao i Stinger. Nema omiljenog mi Midfielda ni Seattlea... :(

Ono... Fuji Speedway F, Fuji Speedway GF, Fuji Speedway Kurac, Fuji Speedway Palac...

Bolje da su napravili samo 50 ali različitih staza i da su među njima sve odlične staze iz prijašnjih nastavaka, nego 5 izvedenica jedne.

Osim toga, očito ću za promjene dana i vremenskih prilika na svim stazama trebati pričekati PS4, no to je nekako bilo i očekivano pa sam relativno zadovoljan što 8 od 27 staza ima kišu/snijeg.

Sve u svemu, nadam se da će staze s vremenom dolaziti kao DLC, ali u suprotnom mi je jasno i drago što na GT6 nećemo morati dugo čekati.

Očekujem da ću se kao u GT4 foto modom, u petici zaraziti editorom staza, a jednog dana kad vam se pridružim u online utrkivanju, vjerujem da ću bar tada zaboraviti na tunelčiće u Midfieldu.  :)

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena tema • official thread
« Reply #36 on: November 12, 2010, 22:35:32 »
Ja uistinu vjerujem u Kazinorijevu viziju,i da cu bit super zadovoljan. Ako mi je za GT4 trebalo 4 godine, onda ce mi GT5 biti taman do 6-ice. S time da GT4 nije imao editor staza i online, jer u tom slucaju bismo ga i danas vozili.

Offline marespeed

  • Gospon Doktor
  • **
  • Posts: 53
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena tema • official thread
« Reply #37 on: November 12, 2010, 22:38:08 »
Sluzbenu temu pokrecemo danas i punit cemo s dolaskom novih informacija.

Tema ostaje zakljucana za raspravu do dana izlaska igre, nakon cega nesluzbena tema odlazi u arhivu, a otvaramo ovu i zasebne sluzbene teme za svaku vaznu sekciju igre.

Ako itko naidje na bilo koju netocnost ili na neku novu informaciju, neka mi slobodno posalje PM da uvrstimo sto prije.

Hvala i pozdrav.
sta nije the stig challenge  promjenjen za EU i USA?

Offline maliDjuro

  • Anime Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1116
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena tema • official thread
« Reply #38 on: November 12, 2010, 22:46:58 »
Ja bi samo spomenuo glede onlajna i staza da bi svatko mogao napravit (izmislit) neku iz svog susjedstva, djetinjstva, mladosti ili starosti u track editoru i svaki dan se ima za vozit sigurno bar dvije nove i tako sve do GT6, uopce nam ni ne trebaju neke tamo rekreacije pravih staza... A da ne kazem da ni jednom rijecju do sad nisu spomenuli touge (bar koliko se ja sjecam), a editor upravo vristi na usko i zavojito  ;D
Nikad nije kasno za sretno djetinjstvo, samo, što si stariji, igračke su skuplje.

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena tema • official thread
« Reply #39 on: November 12, 2010, 22:56:35 »
Istina, premalo se oslanjamo na taj Course Creator. Ako eventualno dosade sve staze (ako se to dogodi... teško), uvijek se može kreirat bilo kakva staza, sačuvat i pići. Pa onda nova ako treba i tako u nedogled...
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline marespeed

  • Gospon Doktor
  • **
  • Posts: 53
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena tema • official thread
« Reply #40 on: November 12, 2010, 23:15:00 »
GT6? To je pitanje zdravog mozga kada i kako. nakon ovoga ga zamisljam, ne u 3D nego samo cvike sa ugradjenim ekranom, senzorima pokreta (L-R,UP-DOWN), sa takvim preinakama za jedno, 3-4godine. Ali tehnika se razvija histericom brzinom, zivi bili, pa vidjeli!!!

Offline turok

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 993
  • PSN ID t_urok99
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena tema • official thread
« Reply #41 on: November 13, 2010, 00:04:56 »
Za mene sve savršeno.Nemam nikakvih prigovora,možda pokoje žaljenje zbog sitnice tu i tamo,no to će ionako izbrisati prvo pokretanje igre.A GT6?Dajem 100kn u internu kladionocu da neće na PS3 nego na PS4.Prihvaća netko?

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena tema • official thread
« Reply #42 on: November 13, 2010, 00:11:28 »
Ne prihvaćam. :) Mislim da će GT6 biti upotpunjenje GT5, a sedmica će tek izać na četvorci. Pa PS3 će trajati još sigurno 4 godine.
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena tema • official thread
« Reply #43 on: November 13, 2010, 00:20:03 »
meni se čini da malo previše plačete ???

da moglo je biti nečega više ili nešto drugačije, ali daj stanite na sekunde i pogledajte šta sve dolazi
koliko novosti, gt više ne treba gledati samo kao simulaciju
gt5 je nova stranica, novi model napredovanja pa svoj trkaći tim....ovo je tek uvod u ono šta nas čeka u sljedećim nastavcima ima tu jako jako puno stvari za uživati i nema smisla sljedećih 12 dana provesti plačući jer eto fali staza ili auto iako priznam da je i meni žao šo nekih auta i staza nema a po svim kriterijima zaslužuju biti u igri
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline turok

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 993
  • PSN ID t_urok99
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena tema • official thread
« Reply #44 on: November 13, 2010, 00:21:16 »
Tomi ako se ne slažeš onda prihvati okladu. ;D