Author Topic: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread  (Read 951072 times)

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1845 on: September 03, 2011, 15:56:30 »
al Kazo sam kaze da mu je PS3 daleko preslab za njegovu DANASNJU "viziju"... i to poprilicno zvuci ko da je vec do lakata u novom Sonyevom hardwareu
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline Kimi

  • The Gentleman
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2684
  • PSN id: KimiHR
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1846 on: September 03, 2011, 16:24:44 »
Kazo je uvijek govorio da mu je PS preslab (1,2,i3) za njegovu viziju  ;D

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4506
  • Man who wasn't there
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1847 on: September 03, 2011, 16:29:57 »
Kazo serka kvake.

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1848 on: September 03, 2011, 17:15:10 »
Na polju utrka protiv "igre", igra je debelo podbacila - po meni! Zašto? Evo slijedi...

Malo me nervira sto kada covjek odluci igrati protiv AI-a ima premalo opcija za podesavati utrke (i Arcade i GT Mode).

Da u Arcade Modu ima opcija iz Loungea bilo bi super. Npr. da se mogu limitirati gume, snaga itd. Npr., stavim Suzuku CW i onda svi voze na Racing Rain, a ja zadnji papak na CS i onda ih nakon 1 kruga svih obiđem, a oni u 100+ KS jacim autima sa 4x4 pogonom!?

Gdje je nestao "Family Cup" iz GT4!?

Uz to, nervira me sto cak i na najtezim postavkama AI nije nikakav izazov. Da ne govorimo kako iritira fora na koju igra ide - igrac ode u Arcade Mode, izabere najtezi nivo AI-a u utrci, a igra spawna aute sa bar 50-100 PP-a vise od onoga sto ima igrac, i onda razvlaci po ravnom. Auti koje kontrolira AI prolaze zavoje kao da su jucer polozili vozacki ispit, a ne kao da su profesionalni vozaci utrka. Najlakše je biti RRavnica RRejseRR. ::) Uz to, ona kocenja kada im se covjek priblizi su KRETENSKA i nerealna. Da mi to netko u RL utrkama napravi, i to namjerno i to svaki puta kada mu dođem blizu malo bi mu uši nategao.

Zasto AI ne moze imati iste i slicne aute kao igrac!? Ili to, ili dajte da rucno biramo CPU automobile!!! Kao u TOCA WTC na PS1! :)

Zasto ako uzmem NASCAR i odem u Arcade Race igra mi spawn-a neke Le Mans bolide i sl.!? Ovo nije bilo tako prije jednoga od updatea.

Zasto ako uzmem 50 godina star MUSCLE CAR igra mi temeljem PP bodova dodijeli da vozim protiv Supri, AMG Mercedesa, NISMO modela, Rally automobila i sl.!? Pa vecina muscle automobila iz 1960ih ne poteze preko 180 km/h i imaju ovjes kao tačke. Ako sam uzeo oldtimera, onda hocu da i CPU vozi oldtimera!

Ali ipak, vracamo se na tocku br. 1 - ZAŠTO, ALI ZAŠTO su CPU vozaci tako nesposobni!? Zasto ne znaju proci zavoj!? Zasto nisu agresivniji!? Zasto ne voze iste aute kao ja!?

Ako uzmem Golf GTI, onda zelim voziti protiv Megane-a RS, Focus-a ST i slicnih, ne protiv Imprezi, Lancera EVO i slicnih, a najmanje zelim te aute u zavojima zabilaziti kao cunjeve a na ravnome biti "sitting duck".

Uzmem Nurb The Green Hell, Megane RS, startam zadnji (16. !?) i nakon 10 zavoja vodim protiv automobila kao sto su R34 Skyline i sl.!?

Vaša mišljenja o problematici? ???

Offline knegas

  • Uvazeni Docent
  • ****
  • Posts: 389
  • brrrm brrrm
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1849 on: September 03, 2011, 17:25:41 »
mene raduje sto su glupavi slipstrim ukrotili
sto se tice DLC,koju stazu i sve aute u recommended i eto materijala za do GT6
i neke rakete za ispucavat kad zatreba ;D
mrzim strumfove

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1850 on: September 03, 2011, 17:30:36 »
Da smo predobri. Ai je vrhunski. To sto mi se fino izmakne u nekim trengtcima i uspori da me propusti da netreba je as intended. Da slazem se s tobom u svemu. Onaj expert challenge je nista drugo doli tt sa preprekama na stazi u vidu autiju.
U tim segmentima je poput pesa podbacio u recimo na odnosu fifu.

Pusu ameri lagano japancima za vrat.
Nisam bas forzu proucio ali iz segmenta "simulacija" shift mozes podesit to s kim se vozis i slicno.

A ono sta si reko na ringu 10 zavoja i prvi si ja sa zondom r proletim pored le mans prototipova na ringu al na sarthe ili fuji odu od mene kad dodju na ravno ili se zaljepe u nekim zavojim brzim zbog downforcea veceg onda mi samo racing medium ili soft pomazu.

Netko ce vjerojatno navest tko ima feeling i nepogresivu fiziku eh ali sta ce mi to kad sam ogranicen u dosta segmenata.
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1851 on: September 03, 2011, 17:39:03 »
E da, i onaj "One-Make" u GT modu... ono je baš epic fail... CPU vozi morbidno loše. :o

Mislim da ih se može i u rikverc pobijediti. ::)

No, da se ne shvati krivo - i unatoc svemu ovome GT je super igra, ali mislim da bi se neke od ovih stvari mogle relativno lako popraviti.

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1852 on: September 03, 2011, 17:45:19 »
Da smo predobri. Ai je vrhunski. To sto mi se fino izmakne u nekim trengtcima i uspori da me propusti da netreba je as intended. Da slazem se s tobom u svemu. Onaj expert challenge je nista drugo doli tt sa preprekama na stazi u vidu autiju.
U tim segmentima je poput pesa podbacio u recimo na odnosu fifu.

Pusu ameri lagano japancima za vrat.
Nisam bas forzu proucio ali iz segmenta "simulacija" shift mozes podesit to s kim se vozis i slicno.

A ono sta si reko na ringu 10 zavoja i prvi si ja sa zondom r proletim pored le mans prototipova na ringu al na sarthe ili fuji odu od mene kad dodju na ravno ili se zaljepe u nekim zavojim brzim zbog downforcea veceg onda mi samo racing medium ili soft pomazu.

Netko ce vjerojatno navest tko ima feeling i nepogresivu fiziku eh ali sta ce mi to kad sam ogranicen u dosta segmenata.

Ja uglavnom vozim slabije aute jer mi je to nekako zanimljivije. Do nekih 300-400 ks, ovisi o prilici - tu sam doma. ;)

Još jednu stvar bih dodao. Da se može birati nivo agresivnosti CPU vozaca. Kao u npr. Race The WTCC Game. Znaci, da mogu biti mnogo bezobrazniji no sada. Znaci, taj pojam distancirati od tezine, tj. razine sposobnosti AI-a.

Također, imam feeling da CPU uvijek vozi sa SKID-om. Nekako ih je pretesko "okrenuti", kako god nestabilni auto vozili.

I zadnje, dodao bih Forecast za Lounge, ali i SP utrke. Može funkcinirati kao u npr. OFP. Znaci na skali da se bira dali ce u narednih xy minuta biti kisa, sunce, oblacno... te dodati da se uz to bira postotak koliko je vjerovatno da se prognoza ispuni! Mislim da je ovo samo par linija koda na stazama sa vec postojecim CW opcijama!

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4506
  • Man who wasn't there
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1853 on: September 03, 2011, 17:45:42 »
Posto sam dosta slab vozac, ne smeta mi toliko sto je AI podesen da bude slabiji, jer kako dovraga da se inace probijem sa zadnjeg mjesta na prvo!? To povlaci problem nedostatka kvalifikacija (GT4 anyone?), jer da ih ima onda bismo mogli protiv jednako konkurentnih auta i realisticnog AI-a. Ferrari Challenge je tu blistao, ako nigdje drugdje.

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1854 on: September 03, 2011, 17:56:04 »
Posto sam dosta slab vozac, ne smeta mi toliko sto je AI podesen da bude slabiji, jer kako dovraga da se inace probijem sa zadnjeg mjesta na prvo!? To povlaci problem nedostatka kvalifikacija (GT4 anyone?), jer da ih ima onda bismo mogli protiv jednako konkurentnih auta i realisticnog AI-a. Ferrari Challenge je tu blistao, ako nigdje drugdje.

Ne samo da se može birati da je CPU teži, nego i da "fluidnije" i pametnije vozi (neovisno o postavkama tezine), više ljudski onako. Znaci da se prilagodi vozackim sposobnostima igraca. I da to cini sa istim/slicnim autima.

Nebi bilo loše i da može kardinalno pogriješiti (izvriti se) ponekad, pogotovo na dužim utrkama. Da, ovo se i sada desava, ali prerijetko, i obicno samo kao posljedice kakve nerealne guzve na stazi.

Zar nije zanimljivije da kada vozis npr. Arcade Single Race 5 krugova, da se 5 krugova boris sa autima istih specifikacija kao tvoj, nego da npr. CPU vozi 50% bolji auto, ali u zavojima "izbaci u ler" (figurativno receno). A na ravnome te prođe sa 80+ km/h.

Ovo sa boljim autima nekada izgleda totalno nerealno. Ja u Chargeru iz 1970-e, a CPU u Benzu SLS AMG. ??? Kako bih ga u RL ikada mogao pobijediti, naravno, ako je vozac SLS-a prije toga probao makar samo đir po parkingu.

Kvalifikacije bi svakako trebalo ubaciti. Ista fora kao u WTCC. Npr. da u izborniku biras dali ces voziti Q, ili unaprijed odabires svoje startno mjesto i broj protivnika.

Kada vozim SP, i stavim npr. 10 krugova Suzuke. Zasto se Heavy Damage odnosi samo na mene, ne i na CPU aute. Zasto je CPU toliko glup da nezna sloziti taktiku za 10 krugova!? Zasto u CW utrkama tip npr. uđe u Lap 8/10 da sa Rain ide na Intermedije (ali ne 1, nego kolektivno defile kroz boxeve - svi CPU jedan za drugim), i onda u 9/10 ide po gume za suho (opet - svi)!? A ja u kantici od 100 KS vodim za krug prednosti!? LOL

Itd itd

Uglavnom, mislim da je cijeli sustav sa CPU mogao biti bolji (vozaci, taktike...).

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1855 on: September 03, 2011, 18:10:57 »
Eh koliko pitanja igra ce uskdioro godinu dana.
Dosta toga je usro kazo, neobrazlozivo bezveze neke normalne stvari al valjda ima covjek svoj razlog.
Fedro ti kazes los si vozac kao al zato bas postoji u drugim igrama easy, hard i slicno ili da bar ai postavljen da npr do profesional evenata su glupi pa nadalje sve bolji i sl do endurancea gdje su inace vrhunski vozaci?

Zasto nije ovako a ne onako samo kazo zna glupo se uopce zamarat sumnjam da ce ista promjenit ako dosad nije. Mada bi volio biti u krivu.
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1856 on: September 03, 2011, 19:33:05 »
Ma ne pricas ti sa mnom (Fedrom) nego s Bikerom :) ;D

al meni je AI katastrofalno lagan jer protiv njega se imam prilike pripremit pa ga oderat, pozlatih sve osim Petla - al zato imam on-line da mi pije zivce, kad mamlazi startaju utrku nakon 30sec 8)

Nego ipak ne razumijem tu kuknjavu za boljim AI kraj zive ekipe sa ovakvog foruma?
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1857 on: September 03, 2011, 19:43:02 »
ikral se bio ubacio a ja nekako skuzio formulu u avataru i mislio sam da si ti dok sam bio na mobu gledo :D
a i sa bikerom da.
pa zalimo se opcenito sta fali igri :D
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1858 on: September 03, 2011, 23:37:30 »
Amar će to ljepše objasnit ili Djuro, da AI nije toliko 'glupav' nebi mi onda imali ni toliko blizu grafiku ili fiziku u GT5 kakvu sad imamo, mislim da čak ni sljedeća generacija konzola neće iznijedrit AI kakav mi očekujemo, mislim da to puno 'žvače' konzolu! Amare, Djuro?!  :)
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1859 on: September 03, 2011, 23:57:18 »
...
Nego ipak ne razumijem tu kuknjavu za boljim AI kraj zive ekipe sa ovakvog foruma?

Daleko od toga, ali nekada nema nikoga online, nekada mi je do experimentiranja i puno bi pomoglo da se AI prilagodi mogucnostima igraca (zbog usporedbe auta), itd., itd., ALI uz sve to, ipak je i Single Player vazan dio igre i bio bi zanimljiviji da su vozaci koje kontrolira igra bolji i pametniji (ranije sam opisao sto tocno). :)

Amar će to ljepše objasnit ili Djuro, da AI nije toliko 'glupav' nebi mi onda imali ni toliko blizu grafiku ili fiziku u GT5 kakvu sad imamo, mislim da čak ni sljedeća generacija konzola neće iznijedrit AI kakav mi očekujemo, mislim da to puno 'žvače' konzolu! Amare, Djuro?!  :)

Apsolutno. Ali uz zamjerke vezane uz AI imam i par zamjerki koje vjerujem da bi se mogle ubaciti za "par" minuta, ali pretpostavljam da siroke mase nisi zainteresirane (npr. Ameri). ??? :)