Author Topic: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread  (Read 951050 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline maliDjuro

  • Anime Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1116
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1860 on: September 04, 2011, 00:12:01 »
Apsolutno. Ali uz zamjerke vezane uz AI imam i par zamjerki koje vjerujem da bi se mogle ubaciti za "par" minuta, ali pretpostavljam da siroke mase nisi zainteresirane (npr. Ameri). ??? :)
Upravo si naveo razlog zasto, u prvom redu, AI nije bolji. Da bi gorespomenuti mogli zavrsit igru...
Pitam se, pitam, koliki preko bare u smjeru zapada kukaju sto ne mogu skupit sve trofeje...
Nije li u medjuvremenu bilo i olaksavanja dolaska do nekih pehara, upravo zato da bi neki tamo mogli rec da su zavrsili igru, iako su nesposobni.
Nikad nije kasno za sretno djetinjstvo, samo, što si stariji, igračke su skuplje.

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1861 on: September 04, 2011, 16:59:28 »
Ma nisi valjda zaboravio da za to ipak nije potreban oslabljeni AI jer dozvoljeno je u karijeri nabrijavati aute do Ibera i natrag, a i gume birati po volji, a tek amerikanizirani slipstream ::) nist dr.nije ni potrebno.

Jer da su mogli napravit bolji AI, tada bi izbjegli jednu od zamki koju i biker spominje, a to je da AI ''dere'' na pravcu kako bi kompenzirao za nesposobnost u zavojima. Da su ih umjeli uciniti IMALO brzim po zavojima onda bi taj nesrazmjer smanjili da barem manje bode u oci - i samim time bi losiji igraci imali veci PRIVID postignuca.


S potpuno SUPROTNE strane (a u svjetlu priznanja ekipe iz Forze koliko su oni morali okljastriti F4 samo da uguraju kvazi sadrzaje tipa bolja grafika i slicne besmislice koje se kao uvijek ocekuju od nastavaka igara) - mozda je PD s programerske strane visestruko smanjio kompleksnost i velicinu AI koda za puuno megabajta kako bi oslobodio u nasoj konzoli sto vise prostora za ostale sadrzaje - u tom sl. ovakav AI koji su napravili je malo svjetsko cudo...
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4506
  • Man who wasn't there
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1862 on: September 04, 2011, 20:55:53 »
Da su ogranicenja snage i guma malo striktnija, ne bi AI dolazio toliko na tapetu. A i tko nam brani da uzmemo uvijek malo slabiji auto ili gume, pa se tako izjednacimo s protivnickim vozacima. Nije to problem, gume se mogu kupiti iz menija prije utrke.

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1863 on: September 04, 2011, 21:46:21 »
Ma da, ali npr. AI vozi na CS, ja na CH. Recimo da ja vozim automobil poput Isuzua Bellet.

Tada AI vozi aute poput: Nissan Skyline R32, VW Bora V6, VW Golf 4 GTI, Megane Coupe 2.0 IDE 16V, Nissan Silvia, Mazda MX-5 RS i slicnih.
To su sve auti od barem 30-ak KS vise od Isuzua, a Skyline ima cca. 140 KS, ili cak i vise od mog automobila. Da ne govorimo da su po 30ak godina mlađi, što u prijevodu znaci da im je vecina komponenti kvalitetnija, modernija i sposobnija.

OK, pretpostavimo da ce meni na CH biti teze pretjecati AI. Krivo. Teze ce mi ih biti sustici, ali jednom kada to ucinim AI pusta gas, ili prikoci u zavoju (kada sam neposredno blizu - ili "na braniku" ili bocno uz njihov auto). Bas me zanima koji bi vozac utrka to ucinio u RL - nijedan. Primjer iz RL koji opisuje ovo je propustanje Rubensa Barrichella Michaela Schumachera u Austriji prije 10 godina. A to nije pretjecanje nego propuštanje. Evo, ja se bas tako osjecam obilazeci AI automobile. AI nema nikakve ambicije obraniti poziciju. Ja ne trazim od njih da budu vozaci poput Schumachera, ali za pocetak SAMO neka ne puštaju gas u zavojima. Evo, samo to.

I isto tako - probajte Nissan Skyline R32 "odvrnuti" na ravnici. Nakon toga isto učinite sa Isuzu Bellet 1600 GT-R. Nebih riječ rekao da je razlika minimalna, ovdje je ona daleko od minimalne.

Isto tako, zasto sve SP utrke moraju biti igračevo sustizanje AI-a. Zasto AI nebi napadao nas? E pa zato jer AI ne pretjece, osim na ravnicama na Le Mansu i slicnima. Jer naravno pusti gas svaki puta kada dođe blizu.

Eto, iz tih razloga mislim da bi se malo moralo poraditi na brzini AI vozila.

A mislim da je to i razlog zasto nema kvalifikacija u SP utrkama - jer AI nezna napadati poziciju! :(

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1864 on: September 04, 2011, 23:09:01 »
Pisem s telefona, pa ne mogu ici u detalje, ali recimo ovako:

> kompetitivan AI je nemoguce napraviti bez catch-upa ili sulude razlike u performansi

> jedino sto nedostaje AI skripti je blokiranje, ocito namjerno uklonjeno jer svi smo igrali Prologue

Eto, sve sam rekao :)

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1865 on: September 05, 2011, 00:02:09 »
otpustanje gasa me najvise smeta, dostignes ga i on te pusti tipa svaka cast care stigo si me evo zasluzena pozicija.

ako se dobro sjecam a mozda onda ja nisam bio toliko spretan da su u gt4 bili tezi ai vozaci?

jer ovo start sa zadnje pozicije i tt igrat sa pokretnim reprakam mi je debilno svi sesonali se na to svode-FAIL sta god rekli.
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4506
  • Man who wasn't there
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1866 on: September 05, 2011, 00:12:27 »
Nazalost je bajker u pravu. Negdje sam procitao, u GP mislim, kad je neki developer neke racing igre rekao da je lako napraviti savrsen AI, ali nitko (skoro) ne bi mogao voziti protiv njega. Ja sam za to da ga ubace u GT (savrseni AI), pa cemo nabrijavat aute dok ne postanemo konkurentni. Mene ce sigurno poslusat.

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1867 on: September 05, 2011, 02:15:16 »
Pisem s telefona, pa ne mogu ici u detalje, ali recimo ovako:

> kompetitivan AI je nemoguce napraviti bez catch-upa ili sulude razlike u performansi

> jedino sto nedostaje AI skripti je blokiranje, ocito namjerno uklonjeno jer svi smo igrali Prologue

Eto, sve sam rekao :)


Ja nisam igrao Prologue. ;D

PS3 sam uzeo tek kada je GT5 izasao. ;)

otpustanje gasa me najvise smeta, dostignes ga i on te pusti tipa svaka cast care stigo si me evo zasluzena pozicija.

ako se dobro sjecam a mozda onda ja nisam bio toliko spretan da su u gt4 bili tezi ai vozaci?

jer ovo start sa zadnje pozicije i tt igrat sa pokretnim reprakam mi je debilno svi sesonali se na to svode-FAIL sta god rekli.



Offline versusW

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1045
  • psnID : versusW
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1868 on: September 05, 2011, 11:15:05 »
mene taj AI često dotakne u zavoju, malo, po repu
ali obavezno kad vozim neko nestabilno sranje tipa Elise, tek toliko da se izvrtim u zavoju

tako da nije baš da izbjegava kontakt niti da propušta

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1869 on: September 05, 2011, 12:54:25 »
I ovo što Wersus veli, ne baš uvijek. A druge AI definitivno ne propušta, a pogotovo ni naše majmunčiće u B-specu. Tako da ovo propuštanje mora biti jedan dodatno nakalemljeni dio u pojedinim dijelovima igre...
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1870 on: September 05, 2011, 15:56:46 »
Isto tako, jos jednu "sitnicu" bih volio da isprave - na "leaderboardovima" u SP modovima (practice, time attack) da pise na kojim se gumama odvezlo vrijeme. Isto da vrijedi i za GHOST REPLAY. Jer je nemoguce sve znati napamet, pogotovo kada imas stotine Ghost Replaya...

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1871 on: September 07, 2011, 13:01:32 »
Svima na znanje za sutra, cetvrtak 8.9. od 18:00 do ponoci po nasem vremenu nastupa opci maintenance.

Prvo je na sutra pomaknuto odrzavanje za GT servere:
Quote
Start: 09/08/2011 17:00 GMT
Finish: 09/08/2011 23:00 GMT


http://eu.gran-turismo.com/gb/news/d31999.html

A istodobno je Sony upravo objavio kako i citav PSN ide na odrzavanje u istom terminu:

Quote
PlayStation Network Maintenance has been scheduled to take place tomorrow Thursday 8th September from 17.00PM until 23.00PM.


http://community.eu.playstation.com/t5/Technical-Help/PlayStation-Network-Maintenance-tomorrow-Thursday-8th-September/m-p/13527765?WT.mc_id=TSO_EN_103

Pa da znate prilagoditi dnevne obaveze ;D

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1872 on: September 07, 2011, 17:09:05 »
Možemo li očekivati što zanimljivo, šuška li se što?

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1873 on: September 07, 2011, 17:50:18 »
Možemo li očekivati što zanimljivo, šuška li se što?
Možda!  ;D
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1874 on: September 07, 2011, 18:17:20 »
Možemo li očekivati što zanimljivo, šuška li se što?

Mislim da ne, ovo je redovno odrzavanje. Eventualni patch je najavljen za drugu polovicu rujna, a iduci tjedan je i TGS pa mozda tamo nesto konktretno. Odnosno, ako cemo ista konkretno saznati i dobiti uopce, znat cemo iduci tjedan.