Author Topic: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread  (Read 950868 times)

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1965 on: October 10, 2011, 21:28:04 »
Da , rječ je o Nostalgia Supercar sezoncu . Ja uspjevam pobjediti sa svojom Miurom  stock i nisam siguran dali joj je promjenjeno i ulje (349BHP /7000rpm , 980kg i 512PP),sport hard gume.Vozim s pogledom iz kabine i trenutno vozim vremena 7:42:3xx , danas sam vozio s bumper kamerom s kojom sam još uvjek brži i sigurniji 7:41:9xx ali sam imao par sitnih greškica i mislim da bih s tom kamerom mogao skoro sekundu brže, ali cockpit mi je baš gušt pa nastavljam s njim.Cijeli krug se vozi na rubu izljetanja i do sada sam uspjeo pobjediti 10-15 puta.
Odličan event

Dakle. S Fanatecom nema sanse da ulovim prvu Miuru, krugovi su mi 7.51 do 7.48 max, uzas. Gledam svoju Miuru, isto 512PP. Okej.

Predjem nakon valjda 15 puta sto sam to odvozio kroz zadnjih par dana za 2. mjesto na G25, mislim si nema sanse da je do volana tolika razlika, ali okej, kazete da ide, ajmo probati jeli to. Iz prve odvozim 7.42, prvo mjesto. Drugi put odvozim 7.41.1 kao da je najlaksa stvar na svijetu.

Jos jedna vjecna potvrda da je G25 apsolutno najbolji volan za GT5 koji postoji.


Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1966 on: October 10, 2011, 21:55:08 »
Jesam ti lijepo rekao da je fanatec kita od volana...  8)

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4506
  • Man who wasn't there
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1967 on: October 10, 2011, 22:11:52 »
Nemojte mi to govorit, jer cu dat DFGT u oglas, a vec sam sa zenom na vi.

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4506
  • Man who wasn't there
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1968 on: October 10, 2011, 22:13:04 »
A dze je delete button?

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1969 on: October 10, 2011, 22:15:48 »
tolko ste ga iznervirali da je dvaput napiso isto!

vidio sam u algoritmu g27 samo neki 2300kn.
da imam iskeshiro bi pare odmah.
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1970 on: October 10, 2011, 22:27:40 »
Da , rječ je o Nostalgia Supercar sezoncu . Ja uspjevam pobjediti sa svojom Miurom  stock i nisam siguran dali joj je promjenjeno i ulje (349BHP /7000rpm , 980kg i 512PP),sport hard gume.Vozim s pogledom iz kabine i trenutno vozim vremena 7:42:3xx , danas sam vozio s bumper kamerom s kojom sam još uvjek brži i sigurniji 7:41:9xx ali sam imao par sitnih greškica i mislim da bih s tom kamerom mogao skoro sekundu brže, ali cockpit mi je baš gušt pa nastavljam s njim.Cijeli krug se vozi na rubu izljetanja i do sada sam uspjeo pobjediti 10-15 puta.
Odličan event

Dakle. S Fanatecom nema sanse da ulovim prvu Miuru, krugovi su mi 7.51 do 7.48 max, uzas. Gledam svoju Miuru, isto 512PP. Okej.

Predjem nakon valjda 15 puta sto sam to odvozio kroz zadnjih par dana za 2. mjesto na G25, mislim si nema sanse da je do volana tolika razlika, ali okej, kazete da ide, ajmo probati jeli to. Iz prve odvozim 7.42, prvo mjesto. Drugi put odvozim 7.41.1 kao da je najlaksa stvar na svijetu.

Jos jedna vjecna potvrda da je G25 apsolutno najbolji volan za GT5 koji postoji.



I to si SAD otkrio, nakon godina i godina voznje sa obadva volana?! Pa zbog tvojih recenzija ga i uzeh, ravnatelju moj 8)
Zeli li tko kupiti moj iscjedak od volana za 1.500kn, molim da mi skrati muke ;D
...model GT3 RS i smijesno pretvrde CSP pedale
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1971 on: October 10, 2011, 22:46:10 »
Fanatec je tehnoloski i kvalitetom dvaput bolji od isprdka zvanog G25, ali taj isprdak i kanta jednostavno omogucava puno brzu voznju u GT5 i to je fakat bezveze.

Fanatec daje 3 puta bolji osjecaj, imas feeling da vozis pravi volan a ne igracku, ima masu mogucnosti, ali ova glupa kanturina sa pretpotopnom tehnologijom jednostavno moze isporuciti grip kakav Fanatec ne dozvoljava.

I Stingeru dragi, kita ti u gacama, Fanatec je i dalje bolji volan, ma sto ti mislio iz svoje poznate pozicije ;)

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1972 on: October 10, 2011, 23:13:04 »
Ja i dalje tvrdim da je kita... u GT5 (a to je jedino mjerodavno u cijeloj priči) Fanatac ne pruža ni blizu osjećaj kontrole i upravljanja auta kao što daje G25. Točka.

E sad, što ti podrazumijevaš pod osjećajem ne znam... ako je to debljina obruča upravljač ili možda filing alkantare na dlanovima, ok, tu si u pravu. Ali osjećaj pri vožnji nema nikakve šanse pored G25.

Al' da mi ne gnjojimo krivu temu, neka "ljepota" ostane u oku promatrača...

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1973 on: October 10, 2011, 23:16:37 »
Slazem se, ali bas je nevjerovatna razlika, fuckn 7 sekundi za krug od cca 8 minuta, to je bar 5%, nevjerovatno. Ne primjeti se toliko na kracim stazama, ja ipak non-stop vozim s Fanatecom, ali ovo danas me doista iznenadilo.

Majku im Japansku, bolji su od Svabe ;D

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1974 on: October 10, 2011, 23:20:39 »
A, ja mislio mjenjati G25, onda ovu generaciju konzola budem ispratio sa G25.  :)
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1975 on: October 10, 2011, 23:41:31 »
Slazem se, ali bas je nevjerovatna razlika, fuckn 7 sekundi za krug od cca 8 minuta, to je bar 5%, nevjerovatno. Ne primjeti se toliko na kracim stazama, ja ipak non-stop vozim s Fanatecom, ali ovo danas me doista iznenadilo.

Majku im Japansku, bolji su od Svabe ;D

A gle, i staza je takva da ćeš pri žešćoj vožnji bolje iskontrolirati sa G25 nego sa Fanatecom... ono, glavna razlika koju sam primjetio i što mi je strašno smetalo kod Fanateca jer upravo onaj momenat kad ti auto počne gubiti kontrolu, kad se G25 olakša i kad kontriraš točno osjetiš gdje počinje ona "tvrda" zona koja znači grip i da si uhvatio auto. Toga na Fanatecu nema, bar ne da se može tako osjetiti kao na G25.

A, ja mislio mjenjati G25, onda ovu generaciju konzola budem ispratio sa G25.  :)

Mene je zakopkalo ovo sa najavljenom podrškom u Spec II za G25/27. Ako će ta podrška značiti da će se moći svih 6 tipki na G27 zasebno dodijeliti komande onda ozbiljno počinjem skupljati novce za njega. Čak bi i sekvencijalni mjenjač prebolio jer bi mogao tipke za pogled imati na volanu, a to bi bilo od velike pomoći. Onda bi na lijeve tri stavio od vrha prema dnu pogled lijevo, desno, unutrag, a na desnu stranu trubu, svjetla i brisače 8)  Mada, kad bolje razmislim, sekvencijalni mjenjač je isto važna stvar.... hmmmm, problemi, problemi ::)

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1976 on: October 10, 2011, 23:56:06 »
A, ja mislio mjenjati G25, onda ovu generaciju konzola budem ispratio sa G25.  :)

Nego, da mozda samo za igraonu uzmes ovaj moj ''nesto'', da s ''vrhunskom njemackom teh.'' privuces raju? Em ces se tocno uvjeriti sto propustas, em je 1500kn zbilja jeftino... 8)

Toliko ta fanatecova tehnologija vrijedi od veceras...bar na ovom forumu.
E, sto sam sve prolazio u zadnje vrijeme kako bih ga zadrzao, a sad bih ga dao tek tako.
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4506
  • Man who wasn't there
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1977 on: October 11, 2011, 01:05:46 »
Sekvencijalni mjenjac je vazan, dokle god se nalazi na leptirima iza volana, ako se mene pita. Gubiti vrijeme pmicanjem ruke k mjenjacu nije mi opcija, pogotovo kad imas lijepe velike flopsere pod prstima. Vec duze vrijeme razmisljam da napravim takve od celika i namontiram na DFGT.

Offline ZG2016RS

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1619
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1978 on: October 11, 2011, 01:19:15 »
Slazem se, ali bas je nevjerovatna razlika, fuckn 7 sekundi za krug od cca 8 minuta, to je bar 5%, nevjerovatno. Ne primjeti se toliko na kracim stazama, ja ipak non-stop vozim s Fanatecom, ali ovo danas me doista iznenadilo.

Majku im Japansku, bolji su od Svabe ;D

A gle, i staza je takva da ćeš pri žešćoj vožnji bolje iskontrolirati sa G25 nego sa Fanatecom... ono, glavna razlika koju sam primjetio i što mi je strašno smetalo kod Fanateca jer upravo onaj momenat kad ti auto počne gubiti kontrolu, kad se G25 olakša i kad kontriraš točno osjetiš gdje počinje ona "tvrda" zona koja znači grip i da si uhvatio auto. Toga na Fanatecu nema, bar ne da se može tako osjetiti kao na G25.


A, ja mislio mjenjati G25, onda ovu generaciju konzola budem ispratio sa G25.  :)

Mene je zakopkalo ovo sa najavljenom podrškom u Spec II za G25/27. Ako će ta podrška značiti da će se moći svih 6 tipki na G27 zasebno dodijeliti komande onda ozbiljno počinjem skupljati novce za njega. Čak bi i sekvencijalni mjenjač prebolio jer bi mogao tipke za pogled imati na volanu, a to bi bilo od velike pomoći. Onda bi na lijeve tri stavio od vrha prema dnu pogled lijevo, desno, unutrag, a na desnu stranu trubu, svjetla i brisače 8)  Mada, kad bolje razmislim, sekvencijalni mjenjač je isto važna stvar.... hmmmm, problemi, problemi ::)

A kupi  si onda G27 i ostavi si mjenjac od G25 tak o tak sve pase konektori i sl. A G25 prodaj sa mjenjacem od G27.
FEDRO:Moram dodati da je ZG apsolutni kralj pretjecanja, instinkt i sposobnost kojom si on postavi idealnu situaciju je vanzemaljski :)
"Understeer" is when you hit the rival with the front of the car.
"Oversteer" is when you hit the rival with the rear of the car.
"Horsepower" is how fast you hit t

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1979 on: October 11, 2011, 01:25:25 »
jao jao jao kako me hajp trese jedva cekam update jao jao jao
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards