Author Topic: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread  (Read 950867 times)

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1980 on: October 11, 2011, 01:33:11 »
Da i mene, evo odradjivam B-Spec utrku i odoh spavati, ustajem u 6h, nadam se da će me prilikom paljenja konzole obavijestit o updejtu.  ;D
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline Kimi

  • The Gentleman
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2684
  • PSN id: KimiHR
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1981 on: October 11, 2011, 02:57:11 »
A kupi  si onda G27 i ostavi si mjenjac od G25 tak o tak sve pase konektori i sl. A G25 prodaj sa mjenjacem od G27.
Još davno je bilo priće o tome , konektori pašu al mjenjać ne radi

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1982 on: October 11, 2011, 12:33:23 »
A kupi  si onda G27 i ostavi si mjenjac od G25 tak o tak sve pase konektori i sl. A G25 prodaj sa mjenjacem od G27.

Ta kombinacija na žalost ne radi...

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1983 on: October 11, 2011, 21:54:50 »
Isprika Tomislav , u prošlom postu sam krivo napisao , Miura ima 512PP (ispravljeno i u tom postu)

Onda ovo govori koliko sve zapravo ima smisla. :) Mislim naravno na PP bodove i njihovu pouzdanost, barem što se ove situacije tiče.

Sutra ja probam sa svojim 512BB odvesti čisti krug za prvo mjesto, svakako vrijedno replay kolekcije ;D

Evo da javim da sam uspio. Savršeno čist krug, lijepo odvožen, bez nekih nepravilnosti. Koji osjećaj zadovoljstva i koje ispunjenje. :) Najviše zbog toga što sam mislio da ću nešto uvijek krivo napraviti i na kraju sve upropastiti, jer sam bio dosta nervozan ako nije išlo kako sam htio. I onda je došao taj sasvim lijepi i čisti krug. Sad sam miran... Idem gledit replay. :)

Usput, 512 BB mi ima 437 HP, 1400 kg, 510 PP. U potpunosti stock, unaprijeđen samo sa engine/intake/exhaust komponentama.

Zadnju Miuru sam pretekao nakon Mini Karussella.
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1984 on: October 13, 2011, 13:10:45 »
Da , rječ je o Nostalgia Supercar sezoncu . Ja uspjevam pobjediti sa svojom Miurom  stock i nisam siguran dali joj je promjenjeno i ulje (349BHP /7000rpm , 980kg i 512PP),sport hard gume.Vozim s pogledom iz kabine i trenutno vozim vremena 7:42:3xx , danas sam vozio s bumper kamerom s kojom sam još uvjek brži i sigurniji 7:41:9xx ali sam imao par sitnih greškica i mislim da bih s tom kamerom mogao skoro sekundu brže, ali cockpit mi je baš gušt pa nastavljam s njim.Cijeli krug se vozi na rubu izljetanja i do sada sam uspjeo pobjediti 10-15 puta.
Odličan event

Dakle. S Fanatecom nema sanse da ulovim prvu Miuru, krugovi su mi 7.51 do 7.48 max, uzas. Gledam svoju Miuru, isto 512PP. Okej.

Predjem nakon valjda 15 puta sto sam to odvozio kroz zadnjih par dana za 2. mjesto na G25, mislim si nema sanse da je do volana tolika razlika, ali okej, kazete da ide, ajmo probati jeli to. Iz prve odvozim 7.42, prvo mjesto. Drugi put odvozim 7.41.1 kao da je najlaksa stvar na svijetu.

Jos jedna vjecna potvrda da je G25 apsolutno najbolji volan za GT5 koji postoji.



Uh, Amare, zamalo se zaletih sinoć da bih "ponosno" napisao kako sam s fanatecom postavio vrijeme poput tvoga s g25 - al u zadnji tren se sjetih nove fizike ;D joj sramote da mi je netko drugi tek morao na to skrenuti pažnju ::)

Al i ta fizika, mislim zar je 10sec. brža po krugu Nurba? Onda znači da usporedbe modela iz gt5 sa stvarnim vremenima s Nordschleifea padaju u vodu??? jer 10sec...
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1985 on: October 13, 2011, 13:12:57 »
Ako ste počeli voziti auto sa 0 km razradio se i ojačao u međuvremenu. A i vi ste se naviknuli na auto i stazu u međuvremenu...

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1986 on: October 13, 2011, 13:15:24 »
Stvaran vremena i igra nikad neće biti usporediva.

Ajde ti odvozi svoj najbrži krug s tim da ti ja kažem, da ćeš izljetanje platit stvarnim novcem, recimo nekih 50 000 kn, ako bude velika šteta na autu, bili toliko brzo vozio, a i u stvarnom životu je strah od ozljeda pri izljetanju, tih 'opterećenja' nemaš kad voziš GT5.  :)
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1987 on: October 13, 2011, 13:33:06 »
Ako ste počeli voziti auto sa 0 km razradio se i ojačao u međuvremenu. A i vi ste se naviknuli na auto i stazu u međuvremenu...

Sinoć sam prvi put izveo Miuru na stazu, moja je definitivno bila potpuno nerazrađena! Sve stock.
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1988 on: October 13, 2011, 13:35:02 »
Stvaran vremena i igra nikad neće biti usporediva.

Ajde ti odvozi svoj najbrži krug s tim da ti ja kažem, da ćeš izljetanje platit stvarnim novcem, recimo nekih 50 000 kn, ako bude velika šteta na autu, bili toliko brzo vozio, a i u stvarnom životu je strah od ozljeda pri izljetanju, tih 'opterećenja' nemaš kad voziš GT5.  :)


Kako ne razumiješ da kažem samo to da ako su po staroj fizici vremena bila x% usporediva sa stvarnim, da su od sada po novoj fizici mrvicu manje usporediva... ništa drugo

a koliko bi ti meni platio da to odvozim 8)
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1989 on: October 13, 2011, 13:36:08 »
Ako ste počeli voziti auto sa 0 km razradio se i ojačao u međuvremenu. A i vi ste se naviknuli na auto i stazu u međuvremenu...

Sinoć sam prvi put izveo Miuru na stazu, moja je definitivno bila potpuno nerazrađena! Sve stock.

I nakon koliko krugova si stigao amarovo vrijeme?

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1990 on: October 13, 2011, 13:37:38 »
nakon 1h pokušavanja, drugi put kada sam krug i završio. Spadam u one koji primjenjuju krivi pristup, čim pogriješim prekid i start ispočetka...

a i crtu ne gasim dok prvo ne odvozim savršeno,a zatim to pokušavam bez crte. Sinoć to nisam stigao.
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1991 on: October 13, 2011, 13:38:57 »
Ako ste počeli voziti auto sa 0 km razradio se i ojačao u međuvremenu. A i vi ste se naviknuli na auto i stazu u međuvremenu...


Sinoć sam prvi put izveo Miuru na stazu, moja je definitivno bila potpuno nerazrađena! Sve stock.

I nakon koliko krugova si stigao amarovo vrijeme?

koliko si ti sada brži, po novoj fizici, na stazi kao Nord?
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1992 on: October 13, 2011, 13:45:05 »
nakon 1h pokušavanja, drugi put kada sam krug i završio. Spadam u one koji primjenjuju krivi pristup, čim pogriješim prekid i start ispočetka...

Koliko znam, kilometraža se pamti bez obzira na restart i auto se razrađuje. Isto tako, nakon sat vremena si se naviknuo i na auto i na stazu i na njihove putanje...


koliko si ti sada brži, po novoj fizici, na stazi kao Nord?

Nemam pojma druže, ne mjerim ti ja te stvari... nisam vozio TT ni prije, a ne vozim ni sada pa da mogu znati. Općenito, preduga je to staza da bih tu mogao raditi usporedbe jer nema šanse da ni približno slično odvezem dva kruga.

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1993 on: October 13, 2011, 15:56:46 »
nakon 1h pokušavanja, drugi put kada sam krug i završio. Spadam u one koji primjenjuju krivi pristup, čim pogriješim prekid i start ispočetka...

Koliko znam, kilometraža se pamti bez obzira na restart i auto se razrađuje. Isto tako, nakon sat vremena si se naviknuo i na auto i na stazu i na njihove putanje...

U to nema sumnje, ali rekao bih da su i svi drugi koji su vozali taj event to isto činili barem blizu jednog sata ili više
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #1994 on: October 13, 2011, 16:06:15 »
Nisam ništa rekao... samo napominjem što sve uzrokuje vaša "ubrzanja" i da to nije ništa čudno... dakle, i auto postane malo jači, a vi se nakon sat vremena vožnje definitnivno naviknete na auto i stazu...