Author Topic: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread  (Read 950834 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2010 on: October 17, 2011, 01:48:44 »
Šta nije jasno da je ovo jedini GT na ovoj generaciji konzola i da će isti postepeno dobivati stare/nove staze koje se ujedno skupa sa novim premium(standard) autima već 'odavno' rade za PS4 i GT6?!
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4506
  • Man who wasn't there
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2011 on: October 17, 2011, 08:11:54 »
Postaje pomalo jasno, da. Zato je prosla generacija konzola bila najbolja.

Offline cold

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 742
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2012 on: October 17, 2011, 08:42:04 »
Pa kad je sve novo onda nek ubace nove staze koje nisu prije bile, iskreno to mi je totalno bez veze ak ce u nekom sljedecem DLCu biti Midfield ili nekaj slicno. Ovaj prvi DLC odlican, sljedeci npr. Brands Hatch.....to je prava stvar, a ne copy/paste.

Offline Aries

  • The Sugar Daddy
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1858
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2013 on: October 17, 2011, 08:42:44 »
Postaje pomalo jasno, da. Zato je prosla generacija konzola bila najbolja.
Točno, pa PS2 je još moguće naći u dućanima.

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4506
  • Man who wasn't there
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2014 on: October 17, 2011, 08:55:43 »
PS2 iz 2002. mi ponosno stoji (lezi) ispod TV-a i jos se cesto zaigra. Fahrenheit, 2 zadnja Splinter Cella, Code Veronica X, i TR Annyversary jos cekaju zavrsavanje, da spomenem samo najbolje.
Da ne budem offtopic, mislim da bi nove staze za GT5 trebali naplacivati, ali u kompletu s njima nek daju po jednu staru. Recimo, Silverstone+Infineon za € 3.99.

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2015 on: October 17, 2011, 12:01:07 »
Postaje pomalo jasno, da. Zato je prosla generacija konzola bila najbolja.
Šta će tek biti sa PS4, koliko će im tamo trebati za izradu igara, bojim se kako će igre izlaziti kao mini serije(Siren), svako pola godine nastavak, ne novi nastavak, nego nastavak priče.

Dobit ćemo odmah po izlasku konzole GT6 sa 10-15 staza i 200-300 auta, pa onda svako mjesec dana par auta i staza.  ;D
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4506
  • Man who wasn't there
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2016 on: October 17, 2011, 12:39:31 »
GT6 odmah po izlasku? Svaki mjesec staze i auti? Preoptimisticno, rekao bih...

Offline Aries

  • The Sugar Daddy
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1858
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2017 on: October 17, 2011, 13:10:45 »
Šta će tek biti sa PS4, koliko će im tamo trebati za izradu igara, bojim se kako će igre izlaziti kao mini serije(Siren), svako pola godine nastavak, ne novi nastavak, nego nastavak priče.
Microsoft mora pronaći neki novi medij za distribuciju ili jednostavno kupiti pravo na korištenje bluraya. Sony ga ima, pa će igre izvjesno još neko vrijeme izlaziti na medijima, iako sve manje i manje. Zavisno o izgradnji infrastrukture sposobne za masovno odašiljanje golemih fajlova korisnicima uz naplatu (što je već više-manje gotovo), smanjit će se potreba za tiskanjem medija, tvornice će se zatvoriti, radnici ostati bez posla, ali tu nema pomoći. To će osim toga izdavačima otvoriti efikasan način da postignu upravo ovo o čemu ti pričaš. Prodaju igru digitalno po punoj cijeni, pa onda dio zaključaju ako ne platiš dodatno. Mogućnosti su neslućene, a prvi veći primjer se upravo dešava. Naime, u Arkham Cityju su autori cijelo vrijeme naglašavali da je Catwoman igrivi lik i vrlo važna u priči, a onda ispadne da su njezine sekcije zaključane ako ne kupiš poseban bon on-line ili novu igru. To znači da svi oni koji imaju konzole, ali im nisu spojene (ima tih puno i u svijetu, ma koliko vam izgledalo nevjerojatno), ili oni koji kupe rabljenu igru, neće moći odigrati četiri nivoa ili 1/10 igre. I u Rage je nešto takvo izašlo.

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2018 on: October 17, 2011, 15:01:39 »
Mozda ce onaj tko prvi rijesi optimalan cloud gameing pobrati najmasniji profit u povijesti industrije. A tek kad vidimo iducu generaciju konzola cemo znati koliko dugo bi trebale trajati tj. koliko kratko prije bacanja u ropotarnicu, jer nakon njih vjerojatno selimo u oblake.
Mozda je i to jedan od razloga zasto je Nintendo izdao tako skroman novi hardware, makar su i inace tome skloni.
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2019 on: October 17, 2011, 17:29:52 »
Znam o čemu govorite, ja sam naveo vrijeme izrade igre, na to sam mislio.
Znamo da PD nikad dosta vremen, što je dobro.

Mislio sam da bi se time mogli pravdati, evo vama sad to i to, mi ćemo radit na novim stvarima ili ćete čekati 10god do kompletnog GT6.
Tako sam to ukratko zamislio, a i prva opcija im dobro dodje, višestruka zarada.  :)
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2020 on: October 18, 2011, 02:23:24 »
Cloud i Digital Distribution super zvuce na papiru i u teoriji, ali praksa..

Praksa kaze kako jedan recimo novi Rage ima 22GB podataka za konzole, ornosno preko 30 za PC sa novim high-res textures updejtom. A to je sve "ova" generacija.

Samo ce teksture na iducoj generaciji zderati 20GB medija, lako je bilo pametovati sa 600p i slicnim polurezolucijama ove generacije. Ali to nije poanta. Poanta je tekovina prisutna u SAD i zapadnoj Europi, ponajvise UK o kojoj kod nas i ostatku svijeta nema previse spoznaje, jer je kod nas flat broadband jos uvijek jeftin i dostupan. Ta realnost se zove Download Cap.

Mediji itekako ostaju s nama i citavu iducu generaciju, uopce nema govora, a.vjerovatno i onu koja dolazi oko 2018/2019.

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2021 on: October 18, 2011, 02:33:53 »
Znaci ukidose im flat tarife!??? PA ZATO I IMAJU POBUNE, ljudi odjednom nadjose "viska" vremena ;D
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline Aries

  • The Sugar Daddy
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1858
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2022 on: October 18, 2011, 08:57:58 »
Ta realnost se zove Download Cap.
Donekle logično da se polako uvodi, to je šira slika. Zašto bi npr. proizvođači hardvera dopustili nekome tko ima PS Vitu da skida na nju sve živo i neživo, ogromne fajlove, itd.? Onda ljudi ne bi uopće kupovali npr. laptope za gledanje filmova, jer gomila neardova i frikuša koja se loži na pametne telefone će gledat filmove povećalom i trubiti kako je ssuuuuuper. Osim toga, vani su korisnici počeli žderati toliku količinu bandwitha da to valjda provideri ne mogu razvojem pratiti, pa je najjednostavnije ograničiti dl tijekom određenog vremena ili temeljem nekog drugog kriterija. Vjerojatno ima i sigurnosnih aspekata o kojima se vodi računa...

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2023 on: October 18, 2011, 10:33:23 »
Uvodi se, to uopce ne sporim. Ali jos dugo nece moci zamijeniti klasicni medij - ma kakavgod taj "medij" bio u buducnosti.

Servisi pout "OnLive" ce svakako napraviti veliku promjenu - to je cisti Cloud gaming - ali niti oni nece moci streamati kolicinu podataka koju ce donijeti slijedeca generacija. Prednost konkretnog hadrwera prikljucenog na kabel ispred telke je u apsolutnoj propusnosti i jos ce predugo proci dok ga neki internet-buducnosti sa daas nezamislivom stabilnoscu i mogucnosti podataka ne zamijeni.

DD ce svakako postati znacajna opcija i razvit ce se u zasebni distribucijski kanal koji ce uvelike uzdrmati citav retail, ali citav retail je ionako vec uzdrman porastom utjecaja online-trgovine i niskim cijenama online-trgovina. Ali to je "problem" retaila, ne prodaje kao takve.

Neka me Bruno ispravi, ali ja doista mislim da nema mrtve sanse da kroz iduce godine uopce dodje ikakav komercijalni internet za normalne novce dostupan sirokom pucanstvu zapadnog svijeta (o zemljama tipa nase uopce ne govorim, da ne spominjemo Brazil, Grcku, statijznam..) koji bi mogao ponuditi zahtjeve bandwitha kakvu ce traziti igre za novu generaciju. Ponavljam, Rage ima 22GB instalacije, preko 30 za trenutnu generaciju PC kanti sa high-res teksturama. Meni sa mojom vezom treba mislim dva dana za downloadam 30GB, i to uz preduvjet da mi server tamo pusta kao blesav.

A ako je Rage dosao na zalazu ove generacije, za prepostaviti je kako ce nova generacija vec na samom pocetku donijeti minimalno takve zahtjeve, ako ne i vece. U paralelnom svemiru, za iduce proljece na CES-u predstavlja se potpuno novi standard televizije i pratecih uredjaja u tzv. 4K standardu, kojeg su ony i Toshiba (opet oni, da) predstavili na CEATECU prosli mjesec. 1080p je vec debela proslost, 4K je novi standard koji dolazi komercijalno vec ove godine u Japanu.

Pa kad vec pricamo, vec ce se Olimpijada iz Londona prenositi u 8K (odnosno Super-Hi Vision) rezoluciji za Japance, a BBC radi testiranje s japanskim NHK za pocetak EU primjene tijekom 2012. Samo za perpsektivu, "kucni" 4K imat ce rezoluciju kakvu danas imajju digitalne projekcije u kinima, 3480X2160, odnosno 4X vecu gustocu pixela (slike) nego FullHD. A Super Hi-Vision ima zastrasujucu rezoluciju od 7680 x 4320 pixela i on ce postati ""novi" 4K za komercijalnu primjenu iza 2014.

A sad samo zamisli koliko ce biti "teska" igra sa teksturama za "obican" 4K (3480X2160px), kada vec jedan Rage danas za "nikakav" FullHD (1080p) trosi 22GB za konzole (na kojima i ne ide u 1080p, vec nativno u samo 720p). A 4K je 8 puta gusci od 720p. I naravno, uopce nemojmo sumnjati kako ce PS4 sasvim sigurno moci "pustati" 4K (moze ga pustati i PS3, ali nema igara koje ga podrzavajuI) i kako nova generacija dolazi posve 4K spremna.

BTW Upravo je nas Polyphony jos pradavnee 2008. prezentirao GT5: Prologue u 4K rezoluciji. Tako da je sve to za proizvodjace tehnologije gotova prica.



I naravno, nikad ne zaboravimo da ipak preko 70% kupaca zeli imati u rukama ono sto kupi. Pogotovo kad se tice "velikih" i vaznih naslova. Kolekcionarstvo je u gamingu velika stvar, kao i zelja svakog da ipak "ima" to sto je kupio.

Offline Aries

  • The Sugar Daddy
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1858
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2024 on: October 18, 2011, 11:08:55 »
Ja sam apsolutno za medije. Možda su se malo preklopile teme digitalne distribucije i zločestog zaključavanja pojedinih dijelova gotove igre koju sam platio po punoj cijeni uvjetovanjem da zaključano dodatno platim.