Author Topic: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread  (Read 950555 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4506
  • Man who wasn't there
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2355 on: March 16, 2012, 12:22:23 »
Taman do GT6 dobije sjedalo, a do tada će već i mali Biško držati kontroler u ručicama! ;-)

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2356 on: March 16, 2012, 12:57:48 »
Mali Biško će igrat Forzu preko Kinecta 8)

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2357 on: March 16, 2012, 15:12:59 »
Mali Biško će igrat Forzu preko Kinecta 8)
Samo PS dolazi u obzir kao konzola u moju kuću, nemam ništa protiv ostalih konzola, ali to je neka tradicija, kao kupnja volcvagen auta.  :)

Misliš da bi igrao NFS HT da imam sjedalo, nema još....  :'(
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline DogZy

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2950
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2358 on: March 16, 2012, 18:03:46 »
 ;D
Baš sam bio vidio one majmune s NL-a što pišu u GT temi. Kakvi marmuni :P
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline buby0706

  • GTS Full Member
  • Primarius
  • *
  • Posts: 149
  • PSN ID:buby0706
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2359 on: March 16, 2012, 21:34:38 »
;D
Baš sam bio vidio one majmune s NL-a što pišu u GT temi. Kakvi marmuni :P
Ma vidio sam i ja ne obaziram se uopšte na onog rox-a i njegovo pametovanje...ama

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2360 on: March 17, 2012, 00:54:08 »
Svak ima pravo na svoje mišljenje, samo što su svi naoštreni, to bi sad ispravljalo krivu Drinu, a meni tako svejedno i lako ih zapalim...  ;D
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline Duvorynn

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 338
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2361 on: March 19, 2012, 22:33:27 »
Ja trenutno zalim jedino za boljim zvukom iz kabine automobila i vise staza.
Za zvuk mi nije jasno sto se sje***o, jer sam na YouTube-u vidio toliko clipova sa Kazom i ekipom kako snimaju zvukove ispuha i zvukove prolaska automobila. Utrosili su puno vremena, a rezultat nije kakav bi trebao biti. A ona muzika iz prvog dijela uvoda...ma koji ku**c.
Sve ostalo je odlicno.
Nije savrsena, ali da je, onda nam ne bi trebao nastavak.
Hvala Bogu, patchevi krpaju rupice.
Istina da kod mene nije bilo onog VOW efekta, ali valjda je cijeli onaj hype prije izlaska umanjio iskustvo.
Vozni model je najbolji do sad, auta ima i previse za nekog kolekcionara da ih sve odvozi, evenata (uz Seasonale) ima dovoljno.
B-Spec mod je poboljsan u odnosu na prijasnji.
Izbornici su dobri.
Grafiku ne zelim ni spominjati, jer je fantasticna...doduse neki se zale da je presterilna, ali tako staze u stvarnosti i izgledaju (da se razumijemo, obozavam i Forzu, ali kod nje je grafika malo zivlja da bi privukla vece mase i isto tako pakleno izgleda).
Mozda je samo malo bolji friction guma u F4 nego u GT5, ali na X360 nemam volan pa ne mogu tvrditi 100%.
Sve u svemu, ja zadovoljan, ali pomalo zalostan sto prvi put u povijesti serijala nisam iz prve isplazio jezik do poda.
Either snow, sun or rainy day, FAIR PLAY forever and all the way.

You don't know the true meaning of speed if you didn't travel faster than sound!!!

PSN-ID: Duvorynn
Xbox Live: Duvorynn

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2362 on: March 20, 2012, 02:36:08 »
A, ja sam baš po prvi put isplazio jezik do poda!

Urezalo mi se u sjećanje vožnja po Le Mans stazi sa Stingerom, to je bilo mislim na dan izlaska igre, u biti dobio sam igru dan ranije pa je to tada bilo...

Uglavnom ostali smo do kasno u jutro, vozili tu stazu sa izmjenom dana i noći, koristio sam pogled iz kabine i kad su jutarnje zrake krenule obasjavati unutrašnjost kabine...ma divota.
Možda neki neće razumjeti čak se i naljutit na mene, ali većina nas(ponekad i osobno) ne zna uživati u igrama, jel' to faza života, životni problemi ili šta već, ali samo se pravimo pametni, kritiziramo, jednostavno se neznamo opustit i uživati. Stalno neka napetost, ovo sam zaključio čitajući postove od ekipe sa foruma.

Ikral je jedan od rijetkih koliko sam primjetio da baš uživa u igrama i da sam mu na poklon neke jer je zaslužio.

I najviše se nadam u životu kad mi prodju ova turbolenta vremena, kad se sve posloži, kako ću moći svaku večer izdvojit makar satak na video igre i uživati u njima, malo zabaoravit svijet oko sebe, biti racing vozač, vojnik, pustolov, pilot ili šta već.  :)
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4506
  • Man who wasn't there
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2363 on: March 20, 2012, 08:28:17 »
Hvala još jednom za igre!  :) PES 11 sam proslijedio Kiselom.

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2364 on: March 20, 2012, 09:56:40 »
A, ja sam baš po prvi put isplazio jezik do poda!

Urezalo mi se u sjećanje vožnja po Le Mans stazi sa Stingerom, to je bilo mislim na dan izlaska igre, u biti dobio sam igru dan ranije pa je to tada bilo...

Uglavnom ostali smo do kasno u jutro, vozili tu stazu sa izmjenom dana i noći, koristio sam pogled iz kabine i kad su jutarnje zrake krenule obasjavati unutrašnjost kabine...ma divota.
Možda neki neće razumjeti čak se i naljutit na mene, ali većina nas(ponekad i osobno) ne zna uživati u igrama, jel' to faza života, životni problemi ili šta već, ali samo se pravimo pametni, kritiziramo, jednostavno se neznamo opustit i uživati. Stalno neka napetost, ovo sam zaključio čitajući postove od ekipe sa foruma.

Ikral je jedan od rijetkih koliko sam primjetio da baš uživa u igrama i da sam mu na poklon neke jer je zaslužio.

I najviše se nadam u životu kad mi prodju ova turbolenta vremena, kad se sve posloži, kako ću moći svaku večer izdvojit makar satak na video igre i uživati u njima, malo zabaoravit svijet oko sebe, biti racing vozač, vojnik, pustolov, pilot ili šta već.  :)

Evo da se malo nadovežem, osobno volim simulacije autiju, vjerovatno iz razloga što nikad neću imati priliku  voziti takve aute u stvarnom životu, a i s obzirom na mogućnosti nemogu voziti utrke u stvarnom životu, pa mi preostaje jedino virtualna vožnja. Ne bih se složio s tobom da na ovom forumu rijetki vole igre, jer ih mi svi volimo. Uostalom zato i jesmo tu na forumu. Većina nas kritizira iz razloga zato što bismo htjeli da nam virtualne vožnje budu još bolje i kvalitetnije. Trenutno se najviše opuštam vozeći Forzu 4, jer mi pruža ono što GT5 nema, a to je taj RIvals mode, gdje se utrkuješ protiv vremena svojih prijatelja. To nikako ne znaći da ne volim GT5, dapače jako puno sam ga branio i igrao.
A kako ti kažeš: "I najviše se nadam u životu kad mi prodju ova turbolenta vremena, kad se sve posloži, kako ću moći svaku večer izdvojit makar satak na video igre i uživati u njima, malo zaboravit svijet oko sebe, biti racing vozač, vojnik, pustolov, pilot ili šta već.  :)", tako je i meni, žena, dijete, posao, sredjivanje stana,obiteljski problemi, uostalom kao i skoro svakom tu članu. Ono malo vremena što imam navečer, svega 1 ili 2 sata, želim se zabaviti na najbolji mogući način. I to mi trenutno pruža Forza4, uključim volan i peglam ili karijeru ili Rivals mode. GT5 nažalost nema niti jedno niti drugo razradjeno. Voziti online s našom ekipom mi je super u GT5, ali jednostavno više vremena provedem u lobbiju, dok se dogovorimo koji auto (ukoliko ga nemamo svi onda moramo naći zajednički ili voziti recommended ili shuffle, koji nevole svi, koja staza, pa da li abs ili ne, pa se napokon krene utrkivati, pa netko dodje, pa ponovimo radi njega ponovno utrku (što je i uredu), plus što većina ekipe dodje oko 22h, a ja sam već toliko umoran da nemam volje više voziti. Dok na primjer u Forzi 4 su svi auti online otkljućani, i svakog se može voziti, nema namještanja favorita, svi mogu voziti isto stock auto. Nažalost u GT5 seasonal eventi mi nisu uopće napeti, jer su prelagani, nemaju restrikcija gotovo nikakvih. Zadnji SE koji me je oduševio i prikovao za GT5 je bio sa mazdom RX7, gdje se stvarno trebalo jako pomučiti da se dobije zlato. Da GT5 ima karijeru kao GT4 + SE koji su razrađeni odnosno teški, nebi Forzu niti upalio. Ali nažalost ništa od toga, možda sa GT6.
PSN_ID: Dzidza1978

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2365 on: March 20, 2012, 11:27:49 »
Kazo je jučer nekome retweetao u vezi Supre RZ u kontekstu premium auta, a spominjali su se još neki klasici pa nas možda uz novi dlc iznenadi kojim standardom pretvorenim u premium... samo nagađanje

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2366 on: March 20, 2012, 11:34:43 »
Voziti online s našom ekipom mi je super u GT5, ali jednostavno više vremena provedem u lobbiju, dok se dogovorimo koji auto (ukoliko ga nemamo svi onda moramo naći zajednički ili voziti recommended ili shuffle, koji nevole svi, koja staza, pa da li abs ili ne, pa se napokon krene utrkivati, pa netko dodje, pa ponovimo radi njega ponovno utrku (što je i uredu), plus što većina ekipe dodje oko 22h, a ja sam već toliko umoran da nemam volje više voziti.


Amar radi na listi od 100 auta koje bi svi trebali staviti u Favorites listu tako da ćemo na duže vrijeme riješiti problem auta i više neće biti izgovora da li ga netko ima ili ne. Najveći problem je što se je Amar uhvatio organizacije toga tako da ćemo valjda do izlaska GT6 dočekati tu listu

Što se pravila tiče, pa to smo manje više riješili, gazda lobbyja generalno može odrediti pravila, mada se uvijek može dogovoriti. U zadnje vrijeme se nekako iskristaliziralo da se vozi reverse grid i da pobjednik izabere stazu (ili nekome prepusti)...

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2367 on: March 20, 2012, 11:50:51 »
Voziti online s našom ekipom mi je super u GT5, ali jednostavno više vremena provedem u lobbiju, dok se dogovorimo koji auto (ukoliko ga nemamo svi onda moramo naći zajednički ili voziti recommended ili shuffle, koji nevole svi, koja staza, pa da li abs ili ne, pa se napokon krene utrkivati, pa netko dodje, pa ponovimo radi njega ponovno utrku (što je i uredu), plus što većina ekipe dodje oko 22h, a ja sam već toliko umoran da nemam volje više voziti.


Amar radi na listi od 100 auta koje bi svi trebali staviti u Favorites listu tako da ćemo na duže vrijeme riješiti problem auta i više neće biti izgovora da li ga netko ima ili ne. Najveći problem je što se je Amar uhvatio organizacije toga tako da ćemo valjda do izlaska GT6 dočekati tu listu

Što se pravila tiče, pa to smo manje više riješili, gazda lobbyja generalno može odrediti pravila, mada se uvijek može dogovoriti. U zadnje vrijeme se nekako iskristaliziralo da se vozi reverse grid i da pobjednik izabere stazu (ili nekome prepusti)...


Je, pričao sam mu o svom problemu, pa je rekao da će je napraviti. Problem će biti ako dosta tih autiju nemam (nadam se da će samo premium uvrstiti), a promjeniti ulje na njih 20 ili 30, ili ih kupiti, jer jednostavno proces koji traje dugo :-(. Nadam se da me kužiš, da u tjednu imam 4 ili 5 sati koje mogu potrošiti na igranje, i zaista ih želim potrošiti na samu vožnju, a ne na izmjene ulja i kupovinu novih autiju (iako mi se taj koncept svidja, održavanja auta). Taj proces jednostavno traje u GT5-ici.
PSN_ID: Dzidza1978

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2368 on: March 20, 2012, 12:07:43 »
A Džidža moj dragi, a šta da ti ja kažem... meni je nepojmljivo da nakon godinu ipo dana od izlaska igre uopće nema sve premium aute. Isto tako, ako ne budeš imao neki standardni, poslati će ti ga netko... Uostalom, nitko nikoga ne tjera. Ti si se odlučio za Forzu i šta tu više triba govorit.

Ono, da ti predložim da ti dođem doma, uzmem tvoju konzolu, skupim novce, kupim sve aute, obojam ih i servisiram... ti ne bi ni na to pristao već bi našao neki drugi razlog da ne igraš GT ;D

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2369 on: March 20, 2012, 12:11:22 »
A Džidža moj dragi, a šta da ti ja kažem... meni je nepojmljivo da nakon godinu ipo dana od izlaska igre uopće nema sve premium aute. Isto tako, ako ne budeš imao neki standardni, poslati će ti ga netko... Uostalom, nitko nikoga ne tjera. Ti si se odlučio za Forzu i šta tu više triba govorit.

Ono, da ti predložim da ti dođem doma, uzmem tvoju konzolu, skupim novce, kupim sve aute, obojam ih i servisiram... ti ne bi ni na to pristao već bi našao neki drugi razlog da ne igraš GT ;D

hehehe, Trenutno mi Forza pruža sve što mi treba u sat vremena igranja.
PSN_ID: Dzidza1978