Author Topic: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread  (Read 949950 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4506
  • Man who wasn't there
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2970 on: November 22, 2012, 17:10:35 »
Ja želim da sve što je u igri bude kvalitetno izvedeno, dakle ako imamo kišu, da se neki penis vidi iz kabine, ako ima Ruf neka bude premium, i ako ima Top Gear test track da se može voziti u jebenom time trialu, a ne samo u licencama. I ako se auti prljaju da se to vidi, a ne da moraš pola godine voziti da boja malo izblijedi.
Amaru dvije puse, jedna radi ove iscrpne analize, druga jer je TD Ferrari jebeno odličan.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2971 on: November 22, 2012, 17:30:05 »
Ako se obistini ono o velikom broju staza u GT6 i ostanu sadašnje online opcije ja ću biti sasvim zadovoljan... u biti, GT kakav je sada, samo sa više staza. Za sve ostalo me zaboli miško

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2972 on: November 22, 2012, 19:17:05 »
Ok, ovo što Amar veli, ali ljudi ne traže ništa što je van pameti, GT kroz serijal je pokazao šta može i onda odjednom BUM!!! GT5 koji možemo slobdno nazvati 'osakaćeni' nastavak, i tu su ljudi ljuti i puni gorčine, imamo sve sastojke, ali netko neće da ih dobro promjieša i stvori dobro jelo.

Ja sam u početku bio takav, ali neznam što bi to PD radio protiv sebe, oni su mala ekipa koliko sam shvatio, a sva auta treba prebacit iz SD u premium modele, kao i staze, zato kad jednom to obave, čak mislim da će se moći posvetit svim stvarima što je Amar naveo, čak što više.

Ja GT za desetak godina vidim sa najmanje 200 staza koje su kroz povijest išta značilo automobilizmu i preko 2000 auta...

Ali jebiga, očekivanja su prevelika, gameri više nisu skromni kao prije, kao u vrijeme PS1, sad hoće više, jače bolje i nikakve kompromise, kad se smo sjetim kako sam se divio PS1 grafici, a danas ovi prištavci vrište na PS3 grafiku, ja recimo imam(nevezano za temu) oko 25h igranja u AC3 i tek oko 35% završene igre, zato što uživam u okolišu, u prirodi, zato sam ponovo kupio RDR(sa zombijima), neznam imam osjećaj da ljudi ne znaju uživati u igrama kako je se to nekad uživalo.

Pogotovo Pc gameri galamdžije koji opravdavaju uloženi novac u svoje grafičke kartice...
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2973 on: November 22, 2012, 19:32:34 »
Ja GT za desetak godina vidim sa najmanje 200 staza koje su kroz povijest išta značilo automobilizmu i preko 2000 auta...

Trebat će se konstantno prilagođavat novim tehnologijama kako bi sve bilo na razini. Tako da toliku hrpu sadržaja ne vidim baš (grafički na razini te buduće generacije), osim ako ne zaposle neke vanjske timove da modeliraju za njih, tj. ne zaposle hrpu novih ljudi koje će obučiti da detaljno analiziraju stazu i/ili aute te prikupe sve parametre koje će onda opet morati modelirati neki novi obučeni ljudi ako se to sve želi napraviti na vrijeme.
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline Kimi

  • The Gentleman
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2684
  • PSN id: KimiHR
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2974 on: November 22, 2012, 19:46:27 »
Problem i je u tome što je raspon tih očekivanja prevelik , i teško da će itko ikada napraviti igru koja će biti baš po svačijem guštu, kao što je to i Amar rekao.
Pogledajte samo komentare na GTPlanetu o nekoliko posljednjih Seasonal eventa.Evo već kukaju zašto je ovaj posljednji s restrikcijom na Comfort Soft gumama.

I kako sada ugoditi nekim slinavim balavcima koji neznaju voziti ni na RS gumama i i nekome tko od GT-a traži čistokrvnu simulaciju.Nemoguča misija.

Kada bih trebao ocijeniti GT5 nakon evo za koji dan pune dvije godine od kada je izašla , dao bih mu čistu desetku.
Čak da nema Standard auta dao bih mu manju ocjenu , jer bar mene prikupljanje Standard modela zabavlja već skoro godinu dana.

Jedino što bih volio je da u GT5 ima puno više staza , sve ostalo je na mjestu.

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2975 on: November 22, 2012, 19:48:49 »
Da, ali modelirati auta premium razine na tamo neku PS4 sigurno nije velik posao kao što je bio sad ovaj SD na PS3, 'koplja su se sad lomila' sad u ovom vremenskom periodu, kasnije će to ići puno brže.

Isto što je se čekao GT4, pa izbacili GT3, ali 'lako' je bilo radit igre na PS2...
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline Kimi

  • The Gentleman
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2684
  • PSN id: KimiHR
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2976 on: November 22, 2012, 20:20:58 »
Baš naprotiv , mislim da je bilo teže raditi igre za PS2 nego za PS3 . Na trojci ako i useru nešto kroz update mogu i popraviti , na dvojci su trebali istestirati svaku sitnicu do bola. A opet GT4 je grafički bio superioran naspram 99% ostalih igara (možda se jedino GT3 može mjeriti s njim) a koji je konzola vrtila bez ikakvih problema.

Joj kada se samo sjetim GTA i žuljanja lasera tamo-vamo, kosa mi se digne na glavi.

Ali , vjerovatno svi oni koji vole GT5 imaju neki svoj razlog zašto ga vole i što ih u njemu zabavlja.Pa recimo mene uopće ne bi zanimalo nešto što ima u F4 , ono kao šetaš oko auta , otvaraš vrata ,zaviruješ pod haubu itd. dok ti usput netko tipa Clarkson prducka 8 minuta o motoru, kočnicama i ostalim pizdarijama.Nekome drugom to bi vjerovatno bilo skroz do jaja.
Večina ne može B-spec ni u štampu , ali ipak ima ljudi, rjetki su ali ih ima, koji su večinom igrali samo taj mod i koji su u njemu našli svoj gušt.Ima onih koji su se mjesecima vozali po Nurbu da bi okinuli jednu dobru fotku , a ima i onih koji nisu opalili niti jednu.

I na kraju , kakav god bude taj GT6 , pa taman da bude na PS4 koji će ga prikazati kao hologram koji će se prikopčati direktno na mozak , opet će se naći netko tko će reći da nevelja.

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2977 on: November 22, 2012, 21:32:04 »
ja tražim samo bolje iskorištavanje stvari u igri, što će reći iskoristite malo bolje te fakin wrc, nascar i top gear licence propisno s obzirom da su ih dosta naglašavali u trailerima a s malo igranja dala bi se čuda napravit.
pnp reli je jeben korak unaprijed ako se mene pita u vezi relija u gt serijalu.
nascar se dao bolje napravit, posebno prvenstvo koje postoji kao takvo zasebno u a i b specu...
top gear da ne pričam, iskreno kad sam završio bio sam razočaran dok su nascar i reli eventi bili jako dobri a ono s loebom se moglo nešto više od običnog tt napravit al ajde, mislio sam da će više bit kao nascar event...
karjera kao takva treba bit maštovitija, a ovi sezonci ako se ne varam onaj civic race se već ponovio i tako još nešto...
netreba čuda ko u shiftu očekivat al nešto ko prije.
jebačke restrikcije postavit i što više napreduješ championshipovi se poajvljuju gdje reicmo u početku 3 trke do pred kraj po 7-8 trka za redom pa skupljaj bodove...
a staze nek ih dodaju puno a aute polako nek prebacuju iz standard u premium i nove nek polako toče i to je to.

al gran turismu 5 nikad nebi dao 10.
u mojim očima tu ima puno stvari koje su na vrat na nos. baš nedovršeno nekako nakon silnih odgađanja.
ali i dalje vrhunski jer da nije nebi ga igro i vjerojatno bi se već xbox nabavio.

čeka se nastavak i pokoji dlc što tu dođe.
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2978 on: November 22, 2012, 21:38:15 »
Ja sam samo htio reći da nije da na GT5 nešto ne valja, meni je sve za 10, ali kažem tj pišem ponavljam, ljudi su ogorčeni je ih je PD kroz nastavke naučio da očekuju nešto puno bolje, znači nedostaje sadržaja i ono što imamo sadržaja nije najbolje iskorišten.

Nećemo biti dijeca pa kukati nad standard autima kad znamo da oni jednostavno nisu imali vremena da ih dignu na premium kao i staze, koliko sam shvatio, lako je za fiziku i razne bugove, što ti Kimi spominješ, treba na 1000 auta uradit unutrašnjost.

Ja koliko sam shvatio cjelokupnu problematiku stvara napredovanje konzola i njihova zahtijevnost da se posveti detaljima, a kad to Kazo radi, onda radi vrhunski, a opet to traži vremena. Amen!
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline maliDjuro

  • Anime Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1116
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2979 on: November 23, 2012, 13:26:14 »
Ja ću samo spomenut jednu sitnicu...
Igram se oko 35 godina, od prvih Invadersa u Francuskoj (kod nas su došli par godina kasnije)...
Još mi se nije dogodilo da ijednu igru dvije godine nakon izlaska palim nekoliko puta tjedno...
Ili čak bar jednom tjedno redovito...
Možda čak i svaki mjesec jednom?
Nikad nije kasno za sretno djetinjstvo, samo, što si stariji, igračke su skuplje.

Offline petrenjdin

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 373
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2980 on: November 23, 2012, 13:50:45 »
slažem se sa ovom sitnicom!
psn id: petrenjdin

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4506
  • Man who wasn't there
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2981 on: November 23, 2012, 13:57:12 »
Malo sam se išao sinoć prisjetiti koliko sam loš u GT5, i zaključio da mu je najveća mana što je prelijep. Ovoliko nabrijana grafika stvarno nije bila potrebna, moglo se to vrijeme razvoja utrošiti na važnije stvari, kao recimo staze. Ali GT5 je morao biti technical showcase za PS3,  i to ga je najviše koštalo. Primam ispriku od Kaze za sve propuste, u vidu GT6 kakvog Perica proriče.

Offline Skvikki

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 494
  • PSN-ID: Skvikki
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2982 on: November 27, 2012, 17:31:11 »
Kakve su šanse za spec.III? Ima li tko kakav info, odnosno kruže li kakve glasine o novom updejtu i DLC-u?

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2983 on: November 27, 2012, 17:34:32 »
Možda za Božić, od obećanih svako 2 mjeseca nema ništa. Evo ja tražio PES 13 i naletih na akademsku verziju GT5, za 'sitnih' 100kn i reko što ne, zbog same igre i kolekcije.  8)
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline Skvikki

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 494
  • PSN-ID: Skvikki
Re: Gran Turismo 5 - sluzbena opca tema • official thread
« Reply #2984 on: November 27, 2012, 17:38:47 »
Gdje si uzeo za 100 kuna?