Author Topic: [PS3, X360] L.A. Noire  (Read 53645 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: [PS3, X360] L.A. Noire
« Reply #75 on: September 20, 2011, 19:35:32 »
Prodaje tko igru, još planiram uzeti Portal 2 ako imate?!
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: [PS3, X360] L.A. Noire
« Reply #76 on: October 10, 2011, 23:43:41 »
Nabavio igru, nisam nešto pretjerano oduševljen...

Vozni model katastrofa, za igru treba doooobro poznavati engleski, bugovita...

Mislim nije ona loša, mimike lica nekad graniče sa fotorealizmom, više baca na Heavy Rain nego RDR ili GTAIV, a ja očekivao ovo drugo.
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: [PS3, X360] L.A. Noire
« Reply #77 on: October 10, 2011, 23:46:12 »
Pa, oduvijek se znalo da će biti više na ovo prvo... štoviše, ispada da je onaj "drugi dio" sa vozikanjem okolo i besmislenim scenama pucanja kad netko prijavi nešto na radiju potpuno nepotreban.

Uglavnom, GTA je samo jedan...

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: [PS3, X360] L.A. Noire
« Reply #78 on: October 10, 2011, 23:54:42 »
Da znam kako je se sve više fokusiralo na istraživanje i ispitivanje, otuda i taj napor oko likova i njihovih lica.

Znam dosta engleski, ali mi nekad promakne važna sitinica u razgovoru pa mi poslje bude krivo.
Pomalo mi bude smiješno, ono kad gledam razgovor i istaživanje, baca na vrlo dobar film, onda malo kasnije ona 'trčkaranja' pucanja...čista igra tj igrica, btw kad smo kod pucanja, zaklon uopće ne treba koristit što mi je pomalo glupo, evo skoro pola igre sam prešao, samo uperim pušku, oni izvire i BUUUM, sve tako po redu, niti jednom nisam poginuo.

Možda pametujem, ideja je odlična, ali trebalo je pričekati sljedeću generaciju konzola, tamo bi to bilo pravo filmsko iskustvo.
Ovako mi nije baš za ocjenu 9.5 u NL.  ::)
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: [PS3, X360] L.A. Noire
« Reply #79 on: October 11, 2011, 15:39:28 »
Nabavio igru, nisam nešto pretjerano oduševljen...

Vozni model katastrofa, za igru treba doooobro poznavati engleski, bugovita...

Mislim nije ona loša, mimike lica nekad graniče sa fotorealizmom, više baca na Heavy Rain nego RDR ili GTAIV, a ja očekivao ovo drugo.
Da znam kako je se sve više fokusiralo na istraživanje i ispitivanje, otuda i taj napor oko likova i njihovih lica.

Znam dosta engleski, ali mi nekad promakne važna sitinica u razgovoru pa mi poslje bude krivo.
Pomalo mi bude smiješno, ono kad gledam razgovor i istaživanje, baca na vrlo dobar film, onda malo kasnije ona 'trčkaranja' pucanja...čista igra tj igrica, btw kad smo kod pucanja, zaklon uopće ne treba koristit što mi je pomalo glupo, evo skoro pola igre sam prešao, samo uperim pušku, oni izvire i BUUUM, sve tako po redu, niti jednom nisam poginuo.

Možda pametujem, ideja je odlična, ali trebalo je pričekati sljedeću generaciju konzola, tamo bi to bilo pravo filmsko iskustvo.
Ovako mi nije baš za ocjenu 9.5 u NL.  ::)

Ja se potpuno slažem s tobom, kako sam vec i bio pisao.

"Akcioni dio" (pozivi preko radija gdje se ide isprazniti kilu municije u nekog ili nešto) je vrlo monoton, repetativan, i po meni je kao trn u oku inace vrhunskoj avanturi (a ne akcijskoj igri). Stvarno neznam čemu služi. I to se ponavlja 40 (četrdeset!) puta!

Uz to, drago mi je da nisam jedini koji je primjetio KATASTROFALAN vozni model. Ali zaista auti su prelagani, potpuno nerealno skrecu, koce i ubrzavaju, a suspenzija kao da i ne postoji (najveci problem). Neznam dali si primjetio, ali najnerealniji od svih su auti koje ganjaš u potjerama (AI vozila), koja defitivno podliježu fizici iz Wipeout serijala (doslovno - valjda neki bug).

A potencijal je bio tako velik! Tako realno i vjerno prenesen L.A. iz 1940ih godina! Zamisli da je vozni model bar kao u npr. Mafia 2, kakav bi gušt bio lagani cruising gradom i razgledavanje! Ja sam isao toliko daleko da sam neke adrese iz glavnih misija upisivao u Google Maps 3D Street View pa uspoređivao ulice (doduše 60ak godina poslije) i jasno se vidi slicnost. Npr. onaj 111 Club iz druge polovice igre, u ulici Hollywood Boulevard - i dan danas je tamo neki klub na istom mjestu (doduše zatvoren), a okoliš je IDENTICAN (zgrade, ulice, parking!!!).

Takav potencijal koji je unistio samo loš vozni model (ove side-questove bi preživili nekako).

Po meni igri bi hitno trebao baš novi (iz temelja) vozni model, i onda bi bila vrijedna prelaženja iz početka, i to bih učinio s guštom (prešao sam ju jednom do sada, i NIJE mi žao).

Da se razumijemo, ovo je i dalje super igra, ali za uci u recimo TOP5 naslova za PS3 fali joj samo jedna, ranije spomenuta stvar.

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: [PS3, X360] L.A. Noire
« Reply #80 on: October 11, 2011, 15:43:17 »
Da znam kako je se sve više fokusiralo na istraživanje i ispitivanje, otuda i taj napor oko likova i njihovih lica.

Znam dosta engleski, ali mi nekad promakne važna sitinica u razgovoru pa mi poslje bude krivo.
Pomalo mi bude smiješno, ono kad gledam razgovor i istaživanje, baca na vrlo dobar film, onda malo kasnije ona 'trčkaranja' pucanja...čista igra tj igrica, btw kad smo kod pucanja, zaklon uopće ne treba koristit što mi je pomalo glupo, evo skoro pola igre sam prešao, samo uperim pušku, oni izvire i BUUUM, sve tako po redu, niti jednom nisam poginuo.

Možda pametujem, ideja je odlična, ali trebalo je pričekati sljedeću generaciju konzola, tamo bi to bilo pravo filmsko iskustvo.
Ovako mi nije baš za ocjenu 9.5 u NL.  ::)

Same here. Na kraju sam igru prelazio sa laptopom pored sebe a u web browseru google translator ;D (napominjem da Engleski poznajem iznimno, evo npr. iako ne mora biti nikakav pokazatelj, ali na faxu sam cijeli fax imao ne manje od 90% iz engleskog, a jedan semestar i 98%). :o Jednostavno ako stalno nisi 110% koncentriran zna promatknuti koja važna sitnica radi koje kasnije zeznes puno bitniju stvar, a uz to tu i tamo naleti neki pojam iz los anđeleskog žargona iz 1940ih što realno ne mogu znati osim ako nisam tamo živio i to u to vrijeme.

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: [PS3, X360] L.A. Noire
« Reply #81 on: November 01, 2011, 14:13:52 »
Završavam igru uz pomoć YT, auto više nikako ne vozim, osim kad to igra zahtjeva.
Kolega služi za to.  :)
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: [PS3, X360] L.A. Noire
« Reply #82 on: November 12, 2011, 01:21:04 »
Završavam igru uz pomoć YT, auto više nikako ne vozim, osim kad to igra zahtjeva.
Kolega služi za to.  :)

 ;D ;D

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: [PS3, X360] L.A. Noire
« Reply #83 on: November 12, 2011, 01:27:10 »
Završio igru sinoć i moram priznati da nakon početničkog negodovanja i kad sam se posvetio sam njoj, ne kombinacija GT5 i L.A. Noir, igra je dobila drugu dimenziju i mogao sam se posvetit slučajevima i lako nastavim, tamo gdje bih stao.

Igra ima svojih mana, ali ostat će u ljepom sjećanju, neku večer sam se samo vozao malo upoznavao grad (jer kao što sam naveo gore u postu, to nisam radio gotovo nikako) i slušao muziku na radiju.  8)

Skupljat trofeje i ostala čuda ne mislim, to je to od mene, uskoro igra ide na prodaju.  ;)
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4506
  • Man who wasn't there
Re: [PS3, X360] L.A. Noire
« Reply #84 on: December 24, 2011, 09:14:46 »
Baš mi leže ovakve igre u zadnje vrijeme, valjda je do zime. Ljeti nema šanse da se opustim uz ovako nešto, ali čim zaveje, probudi se u meni neki vreg koji bi samo ovakijeh igara. Heavy Rain se igra sa Movetom, Fahrenheit sam jućer završio, a LA ću se posvetit kako treba, jer nemam nikakvih drugih avantura što bi me vukle na igranje. Dirtovi, Formule, GT, to se uvijek malo odvozi, ali zima je rodjena za avanturu i RPG!

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: [PS3, X360] L.A. Noire
« Reply #85 on: December 24, 2011, 11:29:40 »
Kod mene je isto tako, zima savršeno paše za tak nešt!
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: [PS3, X360] L.A. Noire
« Reply #86 on: December 26, 2011, 12:59:48 »
Baš mi leže ovakve igre u zadnje vrijeme, valjda je do zime. Ljeti nema šanse da se opustim uz ovako nešto, ali čim zaveje, probudi se u meni neki vreg koji bi samo ovakijeh igara. Heavy Rain se igra sa Movetom, Fahrenheit sam jućer završio, a LA ću se posvetit kako treba, jer nemam nikakvih drugih avantura što bi me vukle na igranje. Dirtovi, Formule, GT, to se uvijek malo odvozi, ali zima je rodjena za avanturu i RPG!
Šaljem u ovom tjednu.  ;)

Meni stiže Deus Ex, Portal 2 i Rage, kad završim vidjet ću šta ide na prodaju šta ostaje u kolekciji.  :)
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4506
  • Man who wasn't there
Re: [PS3, X360] L.A. Noire
« Reply #87 on: January 14, 2012, 09:43:42 »
E. Igra mi je super. Taman mi je legla, i ovo istraživanje u sprezi s odličnom grafikom, zvukom i logičnim rješenjima slućajeva su mi nešto fenomenalno. Čak i usputne misije, koje služe da se produži trajnost, su mi sasvim OK. Loša strana igre je da se ne mogu odlijepiti od nje, a to je nešto u čemu je zadnji uspio Fallout 3.
Eto, nekome se ne sviđa akcijski dio, nekome je grad neiskorišten, a meni je sve to super u smislu da možeš a i ne moraš igrati taj dio. Sasvim je dovoljno sadržaja u glavnom dijelu igre, a ostalo je bonus, i zasigurno odlična podloga za neki nastavak ili što već (GTA?). Uglavnom, uživam, i preporučam svima koji vole igrati nešto što nije nabrijano, frenetično, itd itd...

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: [PS3, X360] L.A. Noire
« Reply #88 on: January 14, 2012, 13:33:10 »
E. Igra mi je super. Taman mi je legla, i ovo istraživanje u sprezi s odličnom grafikom, zvukom i logičnim rješenjima slućajeva su mi nešto fenomenalno. Čak i usputne misije, koje služe da se produži trajnost, su mi sasvim OK. Loša strana igre je da se ne mogu odlijepiti od nje, a to je nešto u čemu je zadnji uspio Fallout 3.
Eto, nekome se ne sviđa akcijski dio, nekome je grad neiskorišten, a meni je sve to super u smislu da možeš a i ne moraš igrati taj dio. Sasvim je dovoljno sadržaja u glavnom dijelu igre, a ostalo je bonus, i zasigurno odlična podloga za neki nastavak ili što već (GTA?). Uglavnom, uživam, i preporučam svima koji vole igrati nešto što nije nabrijano, frenetično, itd itd...

Kako ti djeluje vozni model? Pogotovo pri bržoj vožnji, potjerama i sl.? :)

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4506
  • Man who wasn't there
Re: [PS3, X360] L.A. Noire
« Reply #89 on: January 14, 2012, 14:41:00 »
Začudo, bolje od očekivanog. Vjerujem da su se auti tih godina ponašali slično, a sveukupan osjećaj vožnje je između GTA4 i The Getaway. Vožnja nije primarni dio igre, kao ni napucavanje, pa ne treba od toga očekivati neznam što, ali je vrlo zadovoljavajuće. Po meni je ocjena 9.5 sasvim zaslužena, i neki eventualni nastavak bi sigurno mogao zaraditi i desetku.