Author Topic: (M) Shift 2: Unleashed  (Read 92065 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: (M) Shift 2: Unleashed
« Reply #30 on: January 14, 2011, 16:21:27 »
Moj entuzijazam lezi u tome da voim zanr generalno i da se trudim isprobati i igrati apsolutno sve sto mi moze pasti ruku.

U tom istom zanru postoji tek nekoliko igara imalo vrijednih paznje.

I radujem se svakoj od njih, jer volim nove i drugacije stvari. Shift mi ispunjava rupu koju je napravio odlazak Gothama, a koju TDU ne popunjava jer ima opet svoju specificnu filozofiju.

Ali ja sam ocito glup jer uopce otvaram topice koji se bave icim drugim osim s GT, jer jedino s cim se u pola ovih topica u ovom sub-forumu suocavam je da nekonstruktivni komentari opterecuju bilo kakav gust onima kojima su te igre zanimljive.

Samo to, nista drugo. A sto se tice Forze, s njom se dovoljno zabavljao, znas sto je bio moj problem s Forzom i ne da mi se sad o tome ponovo.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: (M) Shift 2: Unleashed
« Reply #31 on: January 14, 2011, 16:26:14 »
ne znam.... meni šift nikako nije bila zabava. PGR je to jedini radio kako treba, a na kraju su i njega sjebali... mučka đubrad.

Svejedno, bez zajebancije i konstruktivno, samo moje mišljenje... ja stvarno ne vidim što bi se išao "zabavljati" s ovim pored GT-a. Tim više kad unaprijed znam da će upravljanje biti totalno sjebano. No, u to neću previše ulaziti jer je to čisto individualna kategorija u kojoj sam ja popriličan invalid jer se ni na jedan drugi "volan" osim GT-ovog ne mogu naviknuti :(

Offline Aries

  • The Sugar Daddy
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1858
Re: (M) Shift 2: Unleashed
« Reply #32 on: January 14, 2011, 16:27:43 »
PGR je to jedini radio kako treba, a na kraju su i njega sjebali... mučka đubrad.
šta su sjebali? pa pgr4 je igretina, mrak mrakova. a on je bio zadnji.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: (M) Shift 2: Unleashed
« Reply #33 on: January 14, 2011, 16:29:29 »
Pa sjebali su što su ga prestali izdavati...

Offline Aries

  • The Sugar Daddy
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1858
Re: (M) Shift 2: Unleashed
« Reply #34 on: January 14, 2011, 16:30:01 »
to da.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: (M) Shift 2: Unleashed
« Reply #35 on: January 14, 2011, 16:35:35 »
Sjebali, zakopali, prelili vapnom i odnjeli kriz sa sobom.

Bizzare ionako ode na bubanj ocito, prvo su ih unistili s Blurom, a onda su im dali da rade Bonda kako bi iz nekog razloga ocito dokazali da im se igre ne prodaju.

Ceka se skupstina drustva u veljaci da se vidi sto ce Activision s njima, ali dovoljno je znakovito sto su razvoj svoje prve prave vozacke igre - NASCAR 2011 - prepustili Eutechnyxu kao vanjskom studiju.

Ne znam, meni je ta citava prica oko odlaska Bizzarea iz MS i onda kupnje od strane Activisiona misterija i dvije godine kasnije. Znam da se sve zakompliciralo kada je Codemasters uzeo licencu za F1, ali da bas tako sjebu tako genijalan studio, to je stvarno uzas.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: (M) Shift 2: Unleashed
« Reply #36 on: January 14, 2011, 16:42:21 »
Da, totalni horor... kao priča iz HR ;D

Čudo neviđeno, da si MS sam sjebe jedan od najboljih naslova što ga je xbox vidio, naročito u žanru koji nije mjerljiv sa nekim drugim.

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: (M) Shift 2: Unleashed
« Reply #37 on: January 14, 2011, 16:49:56 »
Da, totalni horor... kao priča iz HR ;D

Čudo neviđeno, da si MS sam sjebe jedan od najboljih naslova što ga je xbox vidio, naročito u žanru koji nije mjerljiv sa nekim drugim.

To je prava šteta, odrezati si obje noge i ruke :(
PSN_ID: Dzidza1978

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: (M) Shift 2: Unleashed
« Reply #38 on: January 14, 2011, 16:51:59 »
Nisu ga oni sjebali, jednostavno odbje strane nisu vise bile zainteresirane za produzivanje ugovora.

Problem je bio sto se PGR4 izninmno lose prodao, ono, za naslov koji je u tom casu bio medju top 5 Xbox fransiza prodaje je bila nikakva. Usprkos dobrim recenzijama.

Drugi problem za Bizzare je sto su oni prvobitno, jos u vrijeme prvog Xboxa (kad su nakon kraha Dreamcasta odlucili postati MS studio, a ne vise raditi za SCE) postali tzv. "first party" studio, odnosno izdavac im je bio Microsoft Games. Naravno, dobili su oni za to opasnu lovu, obogatili su se svi preko noci, a prvi i drugi Gotham su se za ona vremena prodali kao blesavi.

Gotham 3 je bio takodjer veliki uspjeh, ponajprije zbog jacine fransize i cinejnice da je bio jedan od launch naslova i prvi X360 naslov koji je podrzavao volan. Medjutim, sjebao ih je small print: kao first-party studio, sve sto su radili nije njihovo, odnosno nemaju prava na nista - od softvera i engina koje su razvijali, gotovih igara, in-game modela, licenci, programa, nicega.. Sve je Microsoftovo.

I kad su im ovi vjerovatno dosli s novim ugovorom koji je na tragu nikakvog uspjeha PGR4 bio nepovoljan, ovi su vrlo vjerovatno jednostavno otisli. A ne mozes kriviti MS sto im nije dao povoljan ugovor, jer ni ti ne bi napravio nista drugacije da si bio MS. A da stvar bude bolja (gora?) MS se za nista nije moglo kriviti, jer su samo u marketing PGR4 utukli novaca vise nego je sama igra na kraju zaradila.

Ne znam, bezvezna je to situacija. Svo to nijihovo "programersko" naslijedje je nakon raspada prepusteno Turn10 i od tada oni s tim eksperimentiraju za vjerovatno novu Forzu. Govorklao se da ce T10 uci u "preskok" ciklus, da jednu godinu rade Gotham, a drugu Forzu, na od toga se ocito odustalo.

Ono sto sada znamo jer da njihove programe i sve T10 pokusava natjerati da rade u 60fps zbog nove Forze (prije svega vremenske uvjete i noc), ali ostaje za vidjeti hoce li im to poci za rukom. Ja osobno sumnjam jer ozbiljno mislim da nema mrtve sanse da 360 moze pokretati taj minimum od 8 auta na stazi sa kisom, refleksijama i svim u 60fps - ali budemo vidjeli.

Tuzna prica kako god okrenes, iz perspektive nas igraca.


Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: (M) Shift 2: Unleashed
« Reply #39 on: January 14, 2011, 17:33:42 »
al je tužna priča...

ja sam upravo morao iskeširati sony-u za novi lcd! Igrao bih i dalje na velikom crt s prekrasnom slikom, samo što je prekrasna jedino dok u igru ne uđu SLOVA. Svakom igrom sve minijaturnija, a naravno neće omogućiti opciju da si individualno povećavamo fontove po želji (5 min.posla!), pa da budu normalne veličine, a ne nenormalne sitnine.

ON TOPIC: Mučka džubrad, duguju mi pare za taj njihov lcd i sad ću mirne duše downloadat sve i igrat SVE! ;D
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: (M) Shift 2: Unleashed
« Reply #40 on: January 19, 2011, 16:09:09 »
Pa samo da zavrsimo raspravu od prije neki dan, iako je teski off-topic:

Activision preporuca da se Bizzare zatvori kao studio. To u prijevodu znaci da ga gase, svi dobijaju otkaz (slicno kao stecajni postupak u RH), a onda idu individualni pregovori sa zaposlenicima o njihovom eventualnom nastavku karijere.

http://www.develop-online.net/news/36797/Breaking-Activision-recommends-Bizarre-closure

Koji kreteni su taj Activision, to je fakat katastrofa.

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: (M) Shift 2: Unleashed
« Reply #41 on: January 19, 2011, 17:13:36 »
Boby Kottick je tipični primjer American Idiot generacije. Bizzare je mogao procvasti da su se odlučili raditi pod okriljem SCEI, ili izdavati multiplatformske naslove.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: (M) Shift 2: Unleashed
« Reply #42 on: January 19, 2011, 17:21:20 »
Mučka đubrad....

Offline maliDjuro

  • Anime Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1116
Re: (M) Shift 2: Unleashed
« Reply #43 on: January 19, 2011, 21:36:53 »
To samo potvrđuje onu moju staru, još iz 80ih...
Tko s Microsoftom tikve sadi (u ovom slučaju su bile bundeve)...
Nikad nije kasno za sretno djetinjstvo, samo, što si stariji, igračke su skuplje.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: (M) Shift 2: Unleashed
« Reply #44 on: January 24, 2011, 09:33:45 »


"Most Realistic Racer Ever"?

Fakat vole teske rijeci ti ljudi iz EA ;D Ali kako god, meni se i dalje to svidja, ne mogu si pomoci ;)