Author Topic: Forza Motorsport 4 • nesluzbena tema  (Read 147556 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Forza Motorsport 4 • nesluzbena tema
« Reply #90 on: June 08, 2011, 19:18:26 »
safety - mislim da pretjeruješ... realno, GT-u treba samo više staza. A čisto sumnjam da se FM4 fizika može imalo približiti GT-u. OK, ti si kontroleraš pa ti se možda i svidi ;D

Meni se i trojka svidja. Ne odgovara mi hladan gran turismo. Jedino online trke sa foruma. Ne pada mi na pamet voziti tamo neke special evente sa retardiranim AI. S druge strane, Forza je cista zabava. Nije mi toliko vazna savrsena fizika, vise novi auti, staze i zvuk. Nije simulacija, ali se jako lijepo vozi.   ;)

Hmmm... živi bili pa vidili, ali ja sumnjam da će Forza nešto puno napredovati Online u odnosu na prošlu verziju. A to kažem ja, jedan od onih koji je definitivno najduže ostao voziti Forzu online (i jedan od rijetkih iz ovih krajeva koji su je uopće vozili).

Ja vjerujem da će Forza tu donijeti neke promjene. Ali mislim da Forza nema ni blizu toliko publike kao GT koja se želi ozbiljno utrkivati. FM4 će nesumnjivo biti vrlo zabavna kroz karijeru, ali koliko će taj online funkcionirati u "našem" svijetu... hmmm. Evo ti Amar prvi. On je jedan od najstrastvenijih ljubitelja utrka, vozi sve i svašta, ali na kraju jako malo toga vozi jer se brzo pokaže da to nije to... Previše se podliježe masi, a nekakav hardcore se otjera. GT5 je tu napravio pravi posao i omogućio da obje "strane" uživaju u igri (bez obzira na sve nedostatke). Kod FM to baš nije slučaj.

Svi ovi video materijali mi ništa ne govore što se tiče fizike, čini mi se da svi voze sa uključenim nekakvim asistima, ponašanje auta mi je totano sterilno... Morati ćemo pričekati demo pa vidjeti kako to stvarno funkcionira...

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Forza Motorsport 4 • nesluzbena tema
« Reply #91 on: June 09, 2011, 10:11:53 »
Novi HD video gameplaya < direct-feed > vjerovatno najbolji video do sad, na kraju ima i malo replaya.


Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: Forza Motorsport 4 • nesluzbena tema
« Reply #92 on: June 09, 2011, 12:35:23 »
Aj budimo iskreni, sve to ljepo igleda, sad jel to navika na GT, ali jednostavno to nije to, sve to izgleda kao video igra, a kad gledam GT5 sve to izgleda kao prava utrka, neznam zasto i nemogu to obajsnit.  :-\
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline GTS_Klocna

  • MOMAK
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 897
Re: Forza Motorsport 4 • nesluzbena tema
« Reply #93 on: June 09, 2011, 13:10:31 »
Aj budimo iskreni, sve to ljepo igleda, sad jel to navika na GT, ali jednostavno to nije to, sve to izgleda kao video igra, a kad gledam GT5 sve to izgleda kao prava utrka, neznam zasto i nemogu to obajsnit.  :-\

+1 .  točno si rekao kaj mislim.
psn-id: GTS-Klocna

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Forza Motorsport 4 • nesluzbena tema
« Reply #94 on: June 09, 2011, 13:16:53 »
Sve je to tocno, GT je po puno stvari nedodirljiv, ali to i dalje ne umanjuje cinjenicu da Forza itekako drzi svima ostalima nedostizno drugo mjesto, dok je po mnogo stvari itekako ispred GT serijala.

Kad bi netko spojio te dvije igre u jednu - sto se nikad nece dogoditi, pa ni tad - to bi bila najbolja vozacka igra svih vremena. Ovako treba igrati obje - tko moze naravno - i uzivati u dva fantasticna pogleda na istu materiju koji se savrseno nadopunjuju.


Offline Ledu505

  • Doktor Osobne Prakse
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 954
  • Direktor Svemira
Re: Forza Motorsport 4 • nesluzbena tema
« Reply #95 on: June 09, 2011, 14:40:20 »
Zauvijek ce ostat nejasno zasto kreatori voznji u svaki slijedeci nastavak svoje igre ne ubace sve staze iz prethodnih igara. Kad bi GT imao sve staze od vremena GT 1, to bi bilo  :o

Razgledavanja auta, up to date cars, sve je to lijepo, ali.....
Ono sto je lako, ne radi svatko.

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: Forza Motorsport 4 • nesluzbena tema
« Reply #96 on: June 09, 2011, 14:42:17 »
Ima li teorija zavjere mjesto ako kaze da svaki neparni GT je skrt sadrzajem?!
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Forza Motorsport 4 • nesluzbena tema
« Reply #97 on: June 09, 2011, 14:51:24 »
To nije teorija zavjere, to je cinjenica.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Forza Motorsport 4 • nesluzbena tema
« Reply #98 on: June 09, 2011, 14:58:31 »
Zauvijek ce ostat nejasno zasto kreatori voznji u svaki slijedeci nastavak svoje igre ne ubace sve staze iz prethodnih igara. Kad bi GT imao sve staze od vremena GT 1, to bi bilo  :o

Razgledavanja auta, up to date cars, sve je to lijepo, ali.....

Meni je fascinantno kako manje više svi tvorci trkačkih igara zanemaruju jednu od najvažnijih stvari u trkačkim igrama. Na stranu fizika i ostale đinđe minđe, utrkivanje se u osnovi svodi na dvije stvari, automobil i stazu.

I sad, radiš igru nekoliko godina i nekoliko nastavaka. Dodaješ automobile, radiš nove staze, a u isto vrijeme izbacuješ već postojeće. Došla su vremena da ni sam medij na kojem igra dolazi nije prepreka. Pa ako već imaš stazu, koliko vremena i prostora može uzeti njeno ušminkavanje za novi naslov. I umjesto da se retušira 10 starih, već postojećih staza, troši se vrijeme da se napravi neko čudo kao što je Cape Ring ili (neka druga staza u nekoj drugoj igri) umjesto da retuširaš provjerene staze?! Ono, možeš staviti milion i pol auta iz svih prošlih nastavaka, ali ne možeš staviti pet staza?


Offline Ledu505

  • Doktor Osobne Prakse
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 954
  • Direktor Svemira
Re: Forza Motorsport 4 • nesluzbena tema
« Reply #99 on: June 09, 2011, 15:07:35 »
Ono, možeš staviti milion i pol auta iz svih prošlih nastavaka, ali ne možeš staviti pet staza?

Valjda imaju briju da bi u tom slucaju ljudi prigovorili kako se radi o reciklaži. OK, ni ja ne zelim da mi reciklira levele u Unchartedu ili GOW-u, ali staze su nesto drugo. S druge strane, mozda i nije to, jer su reciklirali standard cars i poneku stazu. Ko ce ga znat....
Ono sto je lako, ne radi svatko.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Forza Motorsport 4 • nesluzbena tema
« Reply #100 on: June 09, 2011, 15:13:50 »
U GT5 su reciklirali su SVE stare staze osim Nurburgringa, Suzuke i LeMansa - od kojih su LeMans reciklirali recimo 50%.

Model Monte Carla je u dlaku isti kao i u GT3, osim sto ima high-res teksture. Sve "original" staze su 100% reciklaza iz GT3/GT4 osim sto imaju highres teksture.

U tom se polju nemaju bas s necim hvaliti.


Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: Forza Motorsport 4 • nesluzbena tema
« Reply #101 on: June 09, 2011, 15:15:10 »
U GT5 su reciklirali su SVE stare staze osim Nurburgringa, Suzuke i LeMansa - od kojih su LeMans reciklirali recimo 50%.

Model Monte Carla je u dlaku isti kao i u GT3, osim sto ima high-res teksture. Sve "original" staze su 100% reciklaza iz GT3/GT4 osim sto imaju highres teksture.

U tom se polju nemaju bas s necim hvaliti.



To su lijeni japanci :-)

Vratimo se na F4
PSN_ID: Dzidza1978

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Forza Motorsport 4 • nesluzbena tema
« Reply #102 on: June 09, 2011, 15:18:29 »
ojih su LeMans reciklirali recimo 50%.

Model Monte Carla je u dlaku isti kao i u GT3, osim sto ima high-res teksture. Sve "original" staze su 100% reciklaza iz GT3/GT4 osim sto imaju highres teksture.

reciklaža nije problem... problem je što nisu stavili 5-6 staza iz GT3/4, to mene i duleta boli i mlogo smo tužni zbog toga ;D


Džidža, majkrosoftov plaćeniče 8)

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: Forza Motorsport 4 • nesluzbena tema
« Reply #103 on: June 09, 2011, 15:43:06 »
Tko da više, njegov sam. Imam doma još jedna usta za prehraniti.

Back on topic: Sve izgleda super, osim kad se auto vozi (grafički gledano), osvjetljenje nije ni blizu GT5. Opet će mi žena prigovoriti da igra izgleda kao iz crtića (to je rekla za F3) :-)
PSN_ID: Dzidza1978

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Forza Motorsport 4 • nesluzbena tema
« Reply #104 on: June 09, 2011, 15:44:21 »
Zna žena 8)