Author Topic: Forza Motorsport 4 • nesluzbena tema  (Read 147510 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: Forza Motorsport 4 • nesluzbena tema
« Reply #345 on: February 29, 2012, 12:46:08 »
Igrali je drugar i ja nekidan, bilo je baš zabavno.
PSN_ID: Dzidza1978

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Forza Motorsport 4 • nesluzbena tema
« Reply #346 on: February 29, 2012, 13:05:40 »
Koii dan? I što je to točno bilo zabavno?

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: Forza Motorsport 4 • nesluzbena tema
« Reply #347 on: February 29, 2012, 13:20:29 »
Koii dan? I što je to točno bilo zabavno?

Bio je PROŠLI PETAK, zabavno je bilo što je fizika guma puno bolja od gt5, pa treba paziti kako se vozi
PSN_ID: Dzidza1978

Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
Re: Forza Motorsport 4 • nesluzbena tema
« Reply #348 on: February 29, 2012, 13:22:33 »
Koii dan? I što je to točno bilo zabavno?

Bio je PROŠLI PETAK, zabavno je bilo što je fizika guma puno bolja od gt5, pa treba paziti kako se vozi
U koju ste uru vozili i zasto bas u petak ? 
you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Forza Motorsport 4 • nesluzbena tema
« Reply #349 on: February 29, 2012, 13:35:47 »
Aha, sad znam zašto si me toliko udarao... ne valja fizika. Majkumu, kud se ranije toga nisam sjetio ;D

A i petak je u redu, tada nitko ne vozi GT 8)

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: Forza Motorsport 4 • nesluzbena tema
« Reply #350 on: February 29, 2012, 13:40:31 »
Aha, sad znam zašto si me toliko udarao... ne valja fizika. Majkumu, kud se ranije toga nisam sjetio ;D

A i petak je u redu, tada nitko ne vozi GT 8)

Dobra je fizika u GT5, ali je fizika guma u F4 puno bolja. Puno je bolje i kočenje bez abs-a odradjeno. Ima više auta koje bih htio voziti, stock auti, nemoraš ih imati u garaži da bi ih vozio, online je puno detaljniji, ima drugih staza itd. Ima i nedostataka, ali to je manje bitno.

Uglavnom smo se fino naganjavali, bez sudara, branik na braniku.
PSN_ID: Dzidza1978

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Forza Motorsport 4 • nesluzbena tema
« Reply #351 on: February 29, 2012, 13:43:01 »
Obrisan si sa friends liste 8)

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Forza Motorsport 4 • nesluzbena tema
« Reply #352 on: February 29, 2012, 15:21:10 »
Koii dan? I što je to točno bilo zabavno?

Petak smo vozili, kao sto je Dzizda rekao, a pokupili smo i Biggu pa smo vozili u troje.

A zabavna je fizika, apsolutno neoprastanje gresaka bilo koje vrste i cinjenica da ima masu staza koje GT nema ;D

U koju ste uru vozili i zasto bas u petak ? 

Od 20 do 22, prije nego su Dzidzi zapocele obiteljske obaveze, a ja dosao na javni u GT5. A zasto petak, vjerovatno zato jer je pred vikend, lakse se bilo dogovoriti nego tjednom.

... ne valja fizika. Majkumu, kud se ranije toga nisam sjetio ;D

Da budemo posve realni, upravo to, ne valja fizika. Odnosno, fizika guma u GT5 je dosta jednostavna u odnosu na Simulation postavku u Forzi gdje su gume odsimulirane vjerovatno najbolje igdje. Takodjer, fizika sudaraja je puno uvjerljivija od GT5, mada i dalje nije na tragu kakva je bila u FM2 recimo. Isto vrijedi za kocenje bez ABS-a.

Ono sto mene osobno jos uvijek smeta u Forzi je svakako *problem* jacine FFB efekta u povratu, nakon sto auto izgubi grip, jer Forza vise ima osjecaj kao da ima neki City servo recimo, kada jednom zavrsis sa strane i vracas se na stazu. Ali zato je tokom voznje teska bolnica i totalni gust. Da ne pricam ono sto sam tek neki dan otkrio, a to je uzitak voznje na kvacilo i H-mjenjac, jer je samo kvacilo u Forzi isprogramirano jedno 10X bolje nego u GT5.

Jako mi je zao da nas vise odavde nema sve preduvjete za voznju Forze kako treba, jer bi itekako uzivali. U puno toga igra se nosi s GT5, u fizici guma ga cak i nadilazi - osjecaj je najvise usporediv s onim iz Ferrari Challengea, gdje je gubitak gripa jednostavno najpresudniji od svega, a nema majci da ces driftanjem biti brzi od grip-voznje, dapace, driftanje itekako usporava.

I kad se sve svede pod nazivnik, Forzi jedino trenutno nedostaje prava podrska za volane putem USB-kontrolera kako bi napon na motoru bio stalan i odrzavao kontra-spregu kada jednom igra "popusti" nakon izletanja, a meni se jos ne svidja niti fizika suspenzija, jer sam ovjes je dosta "mrtav" u odnosu na GT5. Medjutim, sve se to nadoknadjuje gumama i kolizijama, tako da tvoj citirani zakljucak na neki nacin cak i stoji ;)

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: Forza Motorsport 4 • nesluzbena tema
« Reply #353 on: February 29, 2012, 15:47:51 »
Koii dan? I što je to točno bilo zabavno?

Petak smo vozili, kao sto je Dzizda rekao, a pokupili smo i Biggu pa smo vozili u troje.

A zabavna je fizika, apsolutno neoprastanje gresaka bilo koje vrste i cinjenica da ima masu staza koje GT nema ;D

U koju ste uru vozili i zasto bas u petak ? 

Od 20 do 22, prije nego su Dzidzi zapocele obiteljske obaveze, a ja dosao na javni u GT5. A zasto petak, vjerovatno zato jer je pred vikend, lakse se bilo dogovoriti nego tjednom.

... ne valja fizika. Majkumu, kud se ranije toga nisam sjetio ;D

Da budemo posve realni, upravo to, ne valja fizika. Odnosno, fizika guma u GT5 je dosta jednostavna u odnosu na Simulation postavku u Forzi gdje su gume odsimulirane vjerovatno najbolje igdje. Takodjer, fizika sudaraja je puno uvjerljivija od GT5, mada i dalje nije na tragu kakva je bila u FM2 recimo. Isto vrijedi za kocenje bez ABS-a.

Ono sto mene osobno jos uvijek smeta u Forzi je svakako *problem* jacine FFB efekta u povratu, nakon sto auto izgubi grip, jer Forza vise ima osjecaj kao da ima neki City servo recimo, kada jednom zavrsis sa strane i vracas se na stazu. Ali zato je tokom voznje teska bolnica i totalni gust. Da ne pricam ono sto sam tek neki dan otkrio, a to je uzitak voznje na kvacilo i H-mjenjac, jer je samo kvacilo u Forzi isprogramirano jedno 10X bolje nego u GT5.

Jako mi je zao da nas vise odavde nema sve preduvjete za voznju Forze kako treba, jer bi itekako uzivali. U puno toga igra se nosi s GT5, u fizici guma ga cak i nadilazi - osjecaj je najvise usporediv s onim iz Ferrari Challengea, gdje je gubitak gripa jednostavno najpresudniji od svega, a nema majci da ces driftanjem biti brzi od grip-voznje, dapace, driftanje itekako usporava.

I kad se sve svede pod nazivnik, Forzi jedino trenutno nedostaje prava podrska za volane putem USB-kontrolera kako bi napon na motoru bio stalan i odrzavao kontra-spregu kada jednom igra "popusti" nakon izletanja, a meni se jos ne svidja niti fizika suspenzija, jer sam ovjes je dosta "mrtav" u odnosu na GT5. Medjutim, sve se to nadoknadjuje gumama i kolizijama, tako da tvoj citirani zakljucak na neki nacin cak i stoji ;)

Od kada ti ja trubim za vožnju s kvačilom i h shifterom, drugi put ću i ja tako voziti, uzmemo neku D ili E klasu auta i vozikamo se LOL. PA ćemo malo heel and toe vježbati, iako je to meni zajebano  s obzirom na poziciju koju imam prilikom vožnje
PSN_ID: Dzidza1978

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Forza Motorsport 4 • nesluzbena tema
« Reply #354 on: February 29, 2012, 16:29:34 »
yawn

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: Forza Motorsport 4 • nesluzbena tema
« Reply #355 on: February 29, 2012, 16:32:32 »
yawn

A šta da ti čovik kaže na to!?
PSN_ID: Dzidza1978

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Forza Motorsport 4 • nesluzbena tema
« Reply #356 on: February 29, 2012, 16:46:50 »
Pusti ga, to je njegov nacin da kaze da mu je krivo sto ne moze gustati s nama.

Offline ZG2016RS

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1619
Re: Forza Motorsport 4 • nesluzbena tema
« Reply #357 on: February 29, 2012, 17:17:12 »
Pusti ga, to je njegov nacin da kaze da mu je krivo sto ne moze gustati s nama.
+1
FEDRO:Moram dodati da je ZG apsolutni kralj pretjecanja, instinkt i sposobnost kojom si on postavi idealnu situaciju je vanzemaljski :)
"Understeer" is when you hit the rival with the front of the car.
"Oversteer" is when you hit the rival with the rear of the car.
"Horsepower" is how fast you hit t

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: Forza Motorsport 4 • nesluzbena tema
« Reply #358 on: February 29, 2012, 17:32:49 »
Pusti ga, to je njegov nacin da kaze da mu je krivo sto ne moze gustati s nama.
+1

I meni je krivo da on nemože s nama guštati :-(
PSN_ID: Dzidza1978

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Forza Motorsport 4 • nesluzbena tema
« Reply #359 on: February 29, 2012, 18:33:32 »
Ne, krivo mi je što nećete samnom voziti GT jer eto odjednom forca valja, a gt ne valja...