Author Topic: 24 satne utrke  (Read 34517 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: 24 satne utrke
« Reply #15 on: December 14, 2010, 16:54:40 »
al je riskantno ostavljati konzolu da radi 24h? Prije sam PS2 ostavlja i po 36 h nekoliko puta i nikad ništa.

Nemam pojma, al ne bih htio isprobavati... jer ako vrisne ode i cijelokupni sejv filet sa konzolom

Offline vresk

  • GTS Full Member
  • Primarius
  • *
  • Posts: 101
  • PSN ID: vresk_gt5
Re: 24 satne utrke
« Reply #16 on: December 14, 2010, 23:39:28 »
A neznam, u prošlim nastavcima (osim GT4) sam odvozio uvijek s kumom na izmjene..... A što se konzole tiče, a jebem joj ja milu ***** ako krepa, tužim odmah i uvoznika i Sony i PD i još ću i Bajiću dat da stavi Ivi u optužnicu ;D

Offline Taxirat

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 410
  • PSN ID: Taksirat
Re: 24 satne utrke
« Reply #17 on: December 15, 2010, 08:24:21 »
jebem joj ja milu ***** ako krepa
;D ;D dobra fora ;D ;D

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: 24 satne utrke
« Reply #18 on: December 15, 2010, 09:36:56 »
Teoretski bi trebao PS3 moci raditi bez problema konstantno, pod uvjetom da ima dobro hladjenje. Sad preko zime bi bilo idealno vrijeme za to. "Teoretski, ljubav lepo zvuci.", rekao je jednom jedan prije no sto je puko skroz.

Offline Dario

  • GTS Full Member
  • Primarius
  • *
  • Posts: 208
  • Psn id: General_Vuk
Re: 24 satne utrke
« Reply #19 on: December 15, 2010, 10:29:41 »
Teoretski bi trebao PS3 moci raditi bez problema konstantno, pod uvjetom da ima dobro hladjenje. Sad preko zime bi bilo idealno vrijeme za to. "Teoretski, ljubav lepo zvuci.", rekao je jednom jedan prije no sto je puko skroz.

A ne znam koliko je zima idelna, ja razlozim kamin, bude kao u paklu  ;D

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: 24 satne utrke
« Reply #20 on: December 15, 2010, 11:30:16 »
Uh... sjećam se jedne vrlo zanimljive teme na GP forumu u vezi zime, rada plejke i niskim temperaturama...  ;D

Offline Taxirat

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 410
  • PSN ID: Taksirat
Re: 24 satne utrke
« Reply #21 on: December 15, 2010, 12:31:12 »
Pa de nam napiši nešto od sjećanja ili link...ja inače pomjerim konzolu prema balkonskim vratima okrenem joj air intake prema odškrinutoj terasi kako bi se bolje hladila...Ispravno? ???

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: 24 satne utrke
« Reply #22 on: December 15, 2010, 12:48:42 »
Uh... sjećam se jedne vrlo zanimljive teme na GP forumu u vezi zime, rada plejke i niskim temperaturama...  ;D
Joj, da.  ;D

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: 24 satne utrke
« Reply #23 on: December 15, 2010, 13:11:14 »
Pa de nam napiši nešto od sjećanja ili link...ja inače pomjerim konzolu prema balkonskim vratima okrenem joj air intake prema odškrinutoj terasi kako bi se bolje hladila...Ispravno? ???

Ma tko će to tražiti... mislim da je bila neka tema o kvarovima plejke pa su neki pisali kako čuvaju konzole, pa kad igraju par sati da je ostave da im radi još pola sata bez igre da joj se spusti temperatura i slična sranja. Pa kako ne valja zimi paliti konzolu dok se soba ne zagrije na idealnu temperaturu, kao da je u nezagrijanoj sobi ista temperatura kao i vani na -15 i slične gluposti... bilo je svega...

Moja od kad sam je kupio stoji na polici ispod tv-a... puna je prašine koju svakih 2-3-5-7 dana s onom perjanicom očistim, kako me uhvati... usisao sam je u zadnje 3,5 godine čak jednom. Mislio sam prije GT5 odnijeti je na čišćenje i mijenjanje paste, ali sam bio lijen. Jebiga, ako crkne, a po svim zakonima bi trebala skoro crknuti ionako će biti svejedno. Save file se ne može spasiti, niti imam novaca za novu... tako da, dok radi radi...

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: 24 satne utrke
« Reply #24 on: December 15, 2010, 13:16:43 »
Moja se svake večeri sama ugasi, nakon sat vremena. Mislim, kad završim s vožnjom. Ispušem nekad onom funkcijom što ima 40gb model, a kako sam izvadio staklena vrata s regala, sad čak i ima što izbaciti. Jednom tjedno to napravim u prosjeku, a što kaže pali moderator iznad mene, ako krepa krepa. Kupit ćemo drugu. Nešto je bilo riječi da će idući update donijeti mogućnost backupa save filadendrona?

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: 24 satne utrke
« Reply #25 on: December 15, 2010, 13:17:48 »
Iskreno se nadam da će ta funkcija osvanuti što prije...

Offline Taxirat

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 410
  • PSN ID: Taksirat
Re: 24 satne utrke
« Reply #26 on: December 15, 2010, 13:26:49 »
Hijahaha ovo sa 30 minuta na leru mi je najbolje. Ko da je konzola fckn F1 bolid  ;D ;D
Trebao nam je Kazu u GT5 ostaviti još jedan extra krug nakon finiša da ohladimo konzole ;D

Kad mi konzola stoji onako na komodi, t.j. na drvenoj dasci ta daska ispod se strašno ugrije, a kako je drvo dobar izolator znači nema dobrog odvođenja toplote sa te donje strane konzole. Zato konzolu obično dok vozim dignem na metalnu ploču (tacnu) koja brzo prima toplotu s playke, a ispod te tacne kako je odignuta slobodno struji zrak. Pri istoj temperaturi prostorije kad konzolu ovako postavim pored odškrinute terase i air intake joj okrenem van nikad mi se nije uključilo dodatno hlađenje. Ako je konzola onako kako stoji na komodi vrlo brzo mi se ukopča dodatno hlađenje.

Offline Taxirat

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 410
  • PSN ID: Taksirat
Re: 24 satne utrke
« Reply #27 on: December 15, 2010, 13:32:03 »
Ispušem nekad onom funkcijom što ima 40gb model
Imam i ja toliko gb ali nisam znao da smo obdareni nekakvom exhaust funkcijom. Hajd objasni balkanoidu kakvu to funkciju imamo pa da to i ja upalim. ;)

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: 24 satne utrke
« Reply #28 on: December 15, 2010, 13:36:42 »
Izvadiš disk iz konzole, ugasiš je i onda isključiš straga glavni prekidač. Tada pritisneš eject tipku i držiš je stisnutu, a drugom rukom upališ konzolu straga na prekidač. Tad će početi bučiti i ispuhivati zrak, nekih 10tak sekundi... samo nemoj zaboraviti izvaditi disk iz konzole

Offline Silvio Dante

  • GTS Full Member
  • Stazist Vulgaris
  • *
  • Posts: 29
  • PSN ID: kunjalo
    • Ford Focus Klub
Re: 24 satne utrke
« Reply #29 on: December 15, 2010, 13:44:18 »
Ispušem nekad onom funkcijom što ima 40gb model

Imam i ja toliko gb ali nisam znao da smo obdareni nekakvom exhaust funkcijom. Hajd objasni balkanoidu kakvu to funkciju imamo pa da to i ja upalim. ;)



Ovdje ima opširan opis s videom.