Author Topic: GT5 Seasonal Events • December 2010  (Read 62510 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline turok

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 993
  • PSN ID t_urok99
Re: GT5 Seasonal Events • December 2010
« Reply #30 on: December 26, 2010, 00:02:13 »
Ma nije,ako sam ga ja uhvatio onda mogu i svi ostali.Treba bit uporan i pamtit najbolje prolaze kroz zavoje i to ponavljat bez većeg zajeba 5 krugova.

Offline Silvio Dante

  • GTS Full Member
  • Stazist Vulgaris
  • *
  • Posts: 29
  • PSN ID: kunjalo
    • Ford Focus Klub
Re: GT5 Seasonal Events • December 2010
« Reply #31 on: December 26, 2010, 00:28:29 »
Kao prvo - sretan Božić svima.

Kao drugo - ako nekoga muči event sa ST - om, samo uključite skid, ništa drugo nije potrebno.

ovo je meni isto ko da pišem šifre, čisto varanje
rađe ću ostat drugi nego pobjediti na meni "ne čist" način

event se može riješiti i bez toga, nažalost malo je onih koji mogu tako voziti i znati složiti set-up

Nije da nisam očekivao ovakvu reakciju.

Krug mora biti oko 1:42:xxx. Tko može nizati takve krugove svaka mu čast, osobno nisam uspio brže od 1:43:9xx. Problem nastaje kada RS prestigne Hondu, tada se počinje odvajati, dok je zarobljen iza nje još to kako-tako i ide...
Inače, ovo nije moj modus operandi, probao sam da vidim razliku i ona je ekstremna, kao prijelaz na sports soft gume.

Varanje? Ja bih to prije nazvao prilagodbom. No dobro, svi mi imamo svoje viđenje ove igre i načelno se slažem s tobom.

Offline Mugo

  • GTS Full Member
  • Primarius
  • *
  • Posts: 168
  • Ninja - need I say more
Re: GT5 Seasonal Events • December 2010
« Reply #32 on: December 26, 2010, 00:34:46 »
Tako sam se ja vidio sa zlatom u NASCAR eventu, i to dva puta, pa sjebem pred kraj. Poludio sam. Naravno, s vremenom koncentracija opada, a ja forsiram. Znojim se, boli me donji dio leđa, itd. Ali evo, dobro da sam se odlučio odmorit.

@Mugo: 6:33? Čovječe, ja vozim 6:45. Tvoje vrijeme je brutalno, jel voziš sa stock?

nope , svježe nabavljen
downforce max
ride height do poda ili 5 cm
ovo ostalo stock
6:33 mi je bio trenutak inspiracije tako da kažem, krug poslje toga 6:49 s gadnim izletom pri kraju prvog sektora (ono prema onoj mercedes akademiji kak je tam podjeljena staza na 4 dijela)
i raznim drugim greškama
Ninja - need I say more
psn ID:(ENG) gokogokogoko
          (HRV) N/A

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: GT5 Seasonal Events • December 2010
« Reply #33 on: December 26, 2010, 00:37:37 »
ja sam na nascaru odvozio ako se dobro sjecam dva kruga oko 6.42 oba i pobijedio sa cirka 6-7s prednosti
nisam čak ni downforce stavio na max nego 50 nazad i mislim 35 naprijed i max brzinu stavio na 350-360 čini mi se, ostalo stock
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GT5 Seasonal Events • December 2010
« Reply #34 on: December 26, 2010, 02:53:21 »
Nakon 3-4 sata šamaranja sa Focusom i pauzama, kutije cigareta i litre i pol domaćeg bijelog uspio sam kresnuti Focusa dva zavoja prije cilja. Istina, na kraju mi je pukao film pa sam morao malo i na silu, ali eto, uspio sam i bez Skida što je feći uspjeh nego sa njim i bez guranja...

Na auto sam nakačio sve što može što je naravno jednostavno, ali sve to podesiti kako treba, uz jako malo znanja oko istoga je krvav posao. Sinoć sam se smijao Knegasu što mijenja majice, pa evo sam i ja morao promijeniti jednu. Čisto da se zna da nisam pojačao grijanje jer sam morao obuti duple čarape ;D

Jedva sam pronašao pravi omjer getribe, ovjesa i diferencijala. Kad sam došao na 5 sec do Focusa onda sam krenuo sa traženjem najidealnijih putanja i pravog stupnja prijenosa za pojedine zavoje. Onda sam uvidio da dosta dobijam ako šaltam jednu crticu prije crvenoga u višim stupnjevima prijenosa...

Na kraju, vjerujem da je moguće i bez guranja, ali nakon ovoliko sati vožnje i "dopinga" nemam nikakve volje da ponovim sve i snimim čisti krug. Meni dosta, krećem na ostale evente...

U svakom slučaju, neka samo nastave sa ovakvim eventima, to je ono što se traži... bolje ovo nego sve licence skupa ;D

Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
Re: GT5 Seasonal Events • December 2010
« Reply #35 on: December 26, 2010, 15:42:05 »
Evo set up za focusa ,kazem idem probati pa sam ga nekako na brzinu sklepao ..
15
210
+20  -20
8.5  8.5
7     7
7     7
4     4
1.5  1.0
-0.25   -0.30
Trebate vrtiti krugove 1 42 i pocetni 45 ili nize ,moj krug 42 1 ide i nize samo bi trebalo set up doraditi ,rs-a sam stigao u onom zadnjem ovalu prije ulaska u sikanu za cilj, nadam se da ce vam olaksati ,sretno..
you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: GT5 Seasonal Events • December 2010
« Reply #36 on: December 26, 2010, 16:08:00 »
Tako sam se ja vidio sa zlatom u NASCAR eventu, i to dva puta, pa sjebem pred kraj. Poludio sam. Naravno, s vremenom koncentracija opada, a ja forsiram. Znojim se, boli me donji dio leđa, itd. Ali evo, dobro da sam se odlučio odmorit.

@Mugo: 6:33? Čovječe, ja vozim 6:45. Tvoje vrijeme je brutalno, jel voziš sa stock?

nope , svježe nabavljen
downforce max
ride height do poda ili 5 cm
ovo ostalo stock
6:33 mi je bio trenutak inspiracije tako da kažem, krug poslje toga 6:49 s gadnim izletom pri kraju prvog sektora (ono prema onoj mercedes akademiji kak je tam podjeljena staza na 4 dijela)
i raznim drugim greškama
Aha. Ja nisam ništa dirao svoj auto, vozio ga onakvog kakvom sam ga dobio. Ali svejedno, vrijeme ti je brutalno... Ja sam stalno vozio krugove 6:45, ali u ovoj pobijedničkoj trci je jedan krug bio 6:47 zbog jedne greške.
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: GT5 Seasonal Events • December 2010
« Reply #37 on: December 26, 2010, 16:46:03 »
Evo set up za focusa ,kazem idem probati pa sam ga nekako na brzinu sklepao ..
15
210
+20  -20
8.5  8.5
7     7
7     7
4     4
1.5  1.0
-0.25   -0.30
Trebate vrtiti krugove 1 42 i pocetni 45 ili nize ,moj krug 42 1 ide i nize samo bi trebalo set up doraditi ,rs-a sam stigao u onom zadnjem ovalu prije ulaska u sikanu za cilj, nadam se da ce vam olaksati ,sretno..

ovo boldano, šta ne bi to trebalo biti obrnuto?? naprijed bi trebao biti niži a iza viši kako bi manje klizao preko nosa??
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline Kimi

  • The Gentleman
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2684
  • PSN id: KimiHR
Re: GT5 Seasonal Events • December 2010
« Reply #38 on: December 26, 2010, 20:10:16 »
Ja sam danas izgubio pola dana na Tsucubi sa RX-7 I šta god sam probo ne mogu mu ni blizu.Slagao sam krugove s niskih 1:01 i najbliže šta sam mu došao je 8,5 sec.Bez nekog jebačkog setupa ovo mi se čini nemogučim bar za mene (ili uključivanja skida  :P )

Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
Re: GT5 Seasonal Events • December 2010
« Reply #39 on: December 26, 2010, 20:48:44 »
Treba voziti krugove ispod 1"0 1 , ja sam mu iz drugog pokusaja dosao na sekundu ,jer sam jedan krug odvezao 1"01 7..,da nije te greske mislim da bi ga uhvatio..
you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: GT5 Seasonal Events • December 2010
« Reply #40 on: December 26, 2010, 21:32:29 »
Treba voziti krugove ispod 1"0 1 , ja sam mu iz drugog pokusaja dosao na sekundu ,jer sam jedan krug odvezao 1"01 7..,da nije te greske mislim da bi ga uhvatio..
A, sta cemo mi ostali ;D
Nisam doma par dana pa neznam ni konkretno o cemu se radi...
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: GT5 Seasonal Events • December 2010
« Reply #41 on: December 26, 2010, 21:39:56 »
e baš to za tsukubu treba voziti 0.59-1.0

ja uspijem nizati konstanto 1.01-2 ali nije dovoljno, a ma ja zadavoljan srebrom :D
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GT5 Seasonal Events • December 2010
« Reply #42 on: December 26, 2010, 21:44:20 »
Treba voziti krugove ispod 1"0 1 , ja sam mu iz drugog pokusaja dosao na sekundu ,jer sam jedan krug odvezao 1"01 7..,da nije te greske mislim da bi ga uhvatio..

Da, samo što ja teško da mogu napraviti setup kakav će mi 100% odgovarati, a i ne mogu ići ispod 1:01:xx tako da otpadam. Sve mi se čini kao da su japanci zaboravili isključiti Skid kad su programirali ovaj event ;D

Došao sam mu na 8 sekundi i mislim da nema šanse da  mogu skinuti svih 8... budem pokušao još, ali ako vidim da ne ide uključim Skid i pokupim pare... jebiga, 180.000 Cr. su veliki novi da bi ih tek tako ostavio

Offline Toninho

  • Driftoman
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 527
  • PSN_ID: Toninho_HR
    • Drift.hr
Re: GT5 Seasonal Events • December 2010
« Reply #43 on: December 26, 2010, 22:12:14 »
Ja sam silom prilika počeo voziti s kontrolerom iako mi to vjera zabranjuje.
Ubio sam se živ i iščašio prste...
Uspio sam i nekoliko ovih "SE" odraditi, ali ovaj 10 lap sa RX nema šanse s kontrolerom u mojem slučaju.

G25 dolazi sutra, pa ćemo polako, jer za konzolu koju sam stavio u prodaju se nije javio baš nitko.  :)

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GT5 Seasonal Events • December 2010
« Reply #44 on: December 26, 2010, 22:16:58 »
A tebi suze krenule  ;D ;D ;D