Author Topic: Pitaj stručnjake(a)  (Read 17301 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Titov pionir

  • Politicki Etiketiran
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 883
  • PSN-ID: TitovPionir
Pitaj stručnjake(a)
« on: December 26, 2010, 12:56:24 »
Evo, Siniša je predložio da se otvori poseban topic za tuning. Molio bih Amara ili Stingera, ako nije problem, da Sinišin post oko tuninga mjenjača prenesu vamo, a ja bih odmah imao jedno pitanje u svezi glede ovjesa: Kakav treba biti ovjes da se brže prolazi kroz zavoje, te kakav utjecaj imaju "camber" i "toe" na ponašanje vozila? Znam da u samoj opciji tuninga postoji objašnjenje, no informacija iz prve ruke (čitaj Sinišina informacija) je u svakom slučaju zlata vrijedna.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Pitaj stručnjake(a)
« Reply #1 on: December 26, 2010, 17:47:16 »
Stinger je ima dva tjedna dao ostavku na sve administratorsko/moderatorske dužnosti tako da više ništa ne mogu editirati.

Usput i javna poruka Amaru nakon 165 PM-ova koje očito ne čita da promijeni naslov onoga topika o brojevima na autu da mi ljudi više ne šalju poruke u vezi toga. Dobijem li još jednu poruku ima da ti hakiram forum pa više nitko ništa neće ni slati ni primati 8)

Offline Toninho

  • Driftoman
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 527
  • PSN_ID: Toninho_HR
    • Drift.hr
Re: Pitaj stručnjake(a)
« Reply #2 on: December 26, 2010, 22:14:47 »
Topic o podešavanju ovjesa bi bio guide book i skoro ga je nemoguće laički napisati.
Google brate i studiraj.

Za početak: http://www.drift.hr/forum/showpost.php?p=1003&postcount=1

Offline Titov pionir

  • Politicki Etiketiran
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 883
  • PSN-ID: TitovPionir
Re: Pitaj stručnjake(a)
« Reply #3 on: January 09, 2011, 22:38:47 »
Jesam li ja blesav ili što? Htio sam vratiti gume s kojima sam auto kupio, i kada na postavkama kliknem na gume, uopće nigdje nema opcije da odaberem druge gume. Piše mi da imam comfort medium i soft, na autu su mi soft i ne mogu vratiti na medium.

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: Pitaj stručnjake(a)
« Reply #4 on: January 09, 2011, 22:45:56 »
To promijenis u meniju prije utrke, ne u garazi. Ako ne mozes, mozda je minimum za tu utrku comfort soft.

Offline Titov pionir

  • Politicki Etiketiran
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 883
  • PSN-ID: TitovPionir
Re: Pitaj stručnjake(a)
« Reply #5 on: January 09, 2011, 23:37:47 »
Pa odem u setup prije utrke i hoću u seasonalu vratiti na stock i uopće ne znam kako...

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: Pitaj stručnjake(a)
« Reply #6 on: January 10, 2011, 00:03:06 »
Ne može se u settingsima, nego u meniju prije utrke, kao što je Ikral rekao. I meni malo glupo, ali jbg...
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline Kimi

  • The Gentleman
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2684
  • PSN id: KimiHR
Re: Pitaj stručnjake(a)
« Reply #7 on: January 10, 2011, 02:53:34 »
Pa odem u setup prije utrke i hoću u seasonalu vratiti na stock i uopće ne znam kako...
Da promjeniš ih prije trke u Driving options

Offline Titov pionir

  • Politicki Etiketiran
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 883
  • PSN-ID: TitovPionir
Re: Pitaj stručnjake(a)
« Reply #8 on: January 10, 2011, 08:42:38 »
Vidim, ne u settingsima već u driving options

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Pitaj stručnjake(a)
« Reply #9 on: January 10, 2011, 11:42:29 »
Da, pod driving options... malo glupo, al što ćeš..

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: Pitaj stručnjake(a)
« Reply #10 on: February 16, 2011, 23:59:42 »
Jedno malo pitanje, kako autu povecati(kako najbolje) snagu da budem konkurentan u utrkama(tocnije ovi eventi), ali opet da ne unistim 'izvornu' ljepotu auta.
Ne zelim dirati gume, nikakva ugradnja turbina, diranje u mjenjac, podvozije itd.

Ja sam mislio da je najbolje ugradnja titanium ispuha, katalizator i grana na motoru, sto se tice boljeg 'disanja' i zvuka, ako treba jos malo i koji zracni filter. Naravno sve da ostane na njemu, samo eto da ga ucinim 'boljim' ali da ostane isti.
Nadam se kako ste razumijeli moje pitanje, jer mozda sam jedan od rijetkih koji uziva u samoj vozji i onome sto pruzaju pojedini auti  ;D

Jebes savrsene rezultate i vremena 8)
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: Pitaj stručnjake(a)
« Reply #11 on: February 17, 2011, 19:47:13 »
Jedno malo pitanje, kako autu povecati(kako najbolje) snagu da budem konkurentan u utrkama(tocnije ovi eventi), ali opet da ne unistim 'izvornu' ljepotu auta.
Ne zelim dirati gume, nikakva ugradnja turbina, diranje u mjenjac, podvozije itd.

Ja sam mislio da je najbolje ugradnja titanium ispuha, katalizator i grana na motoru, sto se tice boljeg 'disanja' i zvuka, ako treba jos malo i koji zracni filter. Naravno sve da ostane na njemu, samo eto da ga ucinim 'boljim' ali da ostane isti.
Nadam se kako ste razumijeli moje pitanje, jer mozda sam jedan od rijetkih koji uziva u samoj vozji i onome sto pruzaju pojedini auti  ;D

Jebes savrsene rezultate i vremena 8)

Bold - ne ugrađujes katalizator, vec tvornicki prezaguseni zamjenjujes sportskim, malo manje zagusenim. ;) ;D U vecini slucajeva bi najsretnije rjesenje bilo vađenje katalizatora (npr. kako motori u hr nisu duzni pristupiti eko-testu, ja sam sa zamjenskim auspusima na yamahi eliminirao istog, i osjeti se, pomak na bolje).

Ovo ostalo - kuzim sta hoces pitati, i ja cesto cinim isto. Mozda najbolje je ipak uzeti gume za pocetak, jer ih je i u rl najlakse promijeniti. Osim toga, ispusne grane, sportski kat., i zadnji lonac, eventualno usisne grane i "gljiva" (sportski filter zraka). To bi i u stvarnosti najcesce bio prvi korak - "otvaranje" usisa i ispuha, uz štelanje elektronike (ECU jedinice u gt-u).