Author Topic: GT5 Seasonal Events • January 2010  (Read 64647 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #30 on: January 10, 2011, 10:48:06 »
Moja logika za sve ovo gore je ipak bila da eventi budu izazovni i na tragu onoga sto smo imali u prva dva eventa.

Naravno da ce postavljanje Sports Soft guma za sve ove evente jednostavno rjesiti svaku utrku, jer sama Soft komponenta dodaje valjda 4 sekunde razlike po krugu.

Ali to nije poanta, poanta je bila naci set-up koji trazi najmanje finacijsko ulaganje, najmanje pojacavanje snage, ne dozvoljava reduciranje kilaze i daje izazov na najizazovnijoj mogucoj komponenti.

Sve utrke sa gornjim postavkama u pravilu se pobjedjuju u zadnjem krugu na zadnjem zavoju i daju maksimalan moguci izazov. Naravno, uvijek mozes zveknuti gore Sports Soft i sve rjesiti iz prve bez imalo muke, ali to je sad stvar individualnog pristupa :)

Offline Aries

  • The Sugar Daddy
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1858
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #31 on: January 10, 2011, 10:51:28 »
ma gume su zakon. onaj se2 s mazdom ja nisam mogao proći ni sa kakvim tuniranjem niti set-upom ni sa skidom, ma nema šanse. uvijek sam sjebao barem jedan krug, izletio, izgubio koncentraciju. sad stavio ss gume, laganini vozim, a krugovi cca. 58 sekundi, nigdje problema, drži se ko žvakaća za asfalt. jedan sam krug zeznuo, no taj je opet bio 1,01.

Offline Titov pionir

  • Politicki Etiketiran
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 883
  • PSN-ID: TitovPionir
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #32 on: January 10, 2011, 10:53:28 »
Naravno, bolje gume su sigurniji put ka prvom mjestu. Slažem se da su "za kurac gume" puuuuno veći izazov. Bolje gume- dark side of the Force....

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #33 on: January 10, 2011, 10:57:00 »
ja sam se vodio sa logikom što manjeg financijskog ulaganja, a to su bile sport soft gume 8k Cr, iako bi se sigurno moglo i s medium gumama proći.
PSN_ID: Dzidza1978

Offline Titov pionir

  • Politicki Etiketiran
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 883
  • PSN-ID: TitovPionir
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #34 on: January 10, 2011, 10:59:24 »
Istina je, Ivane. Možemo i pokušati ovako, vidjeti koji event se može proći sa najmanje financijskog ulaganja. Mislim da bi i to bilo zanimljivo.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #35 on: January 10, 2011, 11:59:12 »
Ja gume zadnje diram... nekako mi ostalo iz prethodnih SE da se je vozilo sa stock gumama.

Inače, ova utrka sa lotusom me podsjetila da bi mogli malo i njega peglati online. Totalno drugačiji auto od onoga na TopGear Eventu ;D


btw.... nadam se da ćemo u četvrtak dobiti neke zahtjevnije evente ::)

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #36 on: January 10, 2011, 12:03:50 »
Istina je, Ivane. Možemo i pokušati ovako, vidjeti koji event se može proći sa najmanje financijskog ulaganja. Mislim da bi i to bilo zanimljivo.
A da ti budem najiskreniji nisam ni htio puno vremena potrošiti na ove SE. Jednostavno mi se nije dalo :-(, kod sam Mazdu rx7 peglao s guštom, i ponavljao, i ponavljao, i ponavljao dok nisam na kraju uspio. Nadam se i ja da će SE4 biti sa restrikcijama :-)
PSN_ID: Dzidza1978

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #37 on: January 10, 2011, 12:46:05 »
Evo, jucer sam sve uspio pozavrsavati i odvoziti i napravio sam ovakvu listu izazova. Znam da ste svi ec vise-manje odvozili sve, ali ako ima zainteresiranih, ovo bi trebalo biti dosta dobar izazov za sve. "Masochist Corner" je poseban dio za full-izazov, pa mozete prvo probati tako, a tek onda ici prema primarnim restrikcijama :)


Max HP Allowed: 536 (original dealrship spec, no oil change, full stock HP)
Max Weight Allowed: 1451 kg (no weight change process of any kind)
Tyres: Sports Medium (car comes with Sports Hard)
Masochist Corner: use cockpit view exclusively

jedino tako i vozim pa ne vidim ništa specijalno u tome ;D
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline Titov pionir

  • Politicki Etiketiran
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 883
  • PSN-ID: TitovPionir
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #38 on: January 10, 2011, 13:07:45 »
Da ne spamam ovu temu previše..... po meni je mazohitički voziti AMG specijalac, onaj expert sa SLS-om po kiši sa cockpit kamerom... tko tamo dobije zlato taj može tražiti superlicencu za F1....

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #39 on: January 10, 2011, 14:07:33 »
Da ne spamam ovu temu previše..... po meni je mazohitički voziti AMG specijalac, onaj expert sa SLS-om po kiši sa cockpit kamerom... tko tamo dobije zlato taj može tražiti superlicencu za F1....

onda odmah sada šaljem zahtjev u fia-u ili gdje je već treba, jer ja sam to tako riješio 8)
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #40 on: January 10, 2011, 14:09:52 »
jedino tako i vozim pa ne vidim ništa specijalno u tome ;D

Buduci da s ovim eventom kako sam ga testirao nema nacina da bilo sto drugo bude "mazohisticki faktor", cockpit pogled je bio jedina stvar.

A mogu ti reci da je s ovim autom, na tim gumama i s potrebom konstatnih krugova - za koje je potrebno suludom preciznoscu letjeti medju zidovima na noz - cockpit pogled itekako utjecajan na citavu pricu - pogotovo kada se proslavljena preglednost iz GT40 uzme u obzir :)

onda odmah sada šaljem zahtjev u fia-u ili gdje je već treba, jer ja sam to tako riješio 8)

Takodjer, jedino tako ima smisla. Bez cockpita to je poprilicno lagan izazov.

Offline Mopar472ci

  • GTS Full Member
  • Primarius
  • *
  • Posts: 202
  • PSN-ID mopar472ci
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #41 on: January 10, 2011, 14:16:15 »
ja bi samo nataka racing soft gume i riješavao stvari s 15 sec prednosti. Laka lova ;D ;D

Offline Titov pionir

  • Politicki Etiketiran
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 883
  • PSN-ID: TitovPionir
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #42 on: January 10, 2011, 14:20:31 »
Svaka čast ljudi, meni je na 4:3 ekranu i telki od 37 cm dijagonale (da, samo na tome mi žena dozvoljava vožnju) to nemoguća misija makar mi je nos na ekranu... jest da sam iz prve dobio srebro za zaostatkom od 8 sekundi (za mene smatram nadoknadivih) od zlata, ali je pogled bio kombinovan...

Offline Aries

  • The Sugar Daddy
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1858
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #43 on: January 10, 2011, 14:38:29 »
Svaka čast ljudi, meni je na 4:3 ekranu i telki od 37 cm dijagonale (da, samo na tome mi žena dozvoljava vožnju) to nemoguća misija makar mi je nos na ekranu...
a da promijeniš ženu umjesto kontrolera, guma, tcs-a, kamere i ostaloga?

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #44 on: January 10, 2011, 19:23:21 »
onda odmah sada šaljem zahtjev u fia-u ili gdje je već treba, jer ja sam to tako riješio 8)
Takodjer, jedino tako ima smisla. Bez cockpita to je poprilicno lagan izazov.
Eh, također. Čak i nakon malo privikavanja i ne predstavlja toliki problem. Onaj mrak na Toscani u Lambou je žešći mazohizam, ovo je još ok.
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi