Author Topic: GT5 Seasonal Events • January 2010  (Read 64749 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Aries

  • The Sugar Daddy
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1858
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #45 on: January 10, 2011, 21:43:15 »
3. Lotus Elise 111R / Nurbugring GP

Max HP Allowed: 219
Max Weight Allowed: 860 kg (no weight change process of any kind)
Tyres: Sports Hard (original stock tyres)
Masochist Corner: 208 HP
hm. meni taj lotus nakon zamjene ulja ima 197 konja?!

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #46 on: January 10, 2011, 22:01:35 »
Dodaj mu cip, eventalno filter i to je to...

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #47 on: January 10, 2011, 22:01:46 »
Tek sam sada vidio taj Amarov popis i pošto ja još nisam nijedan od tih evenata probao, ovo će mi svakako dobro doć! Hvala.
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline Aries

  • The Sugar Daddy
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1858
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #48 on: January 11, 2011, 09:11:06 »
Dodaj mu cip, eventalno filter i to je to...
dodao bih mu sjekiru u vjetrobran kad bi se moglo.

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #49 on: January 11, 2011, 10:22:34 »
evo jučer sam u sat vremena na TT3 došao do 80 mjesta :-) na Tsukubi. Najlošije od svega je što setup koji sam dobio, ne da nema smisla, nego je nešto gadno zajebano u tunningu
PSN_ID: Dzidza1978

Offline Zoky

  • Too Fast For You
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1202
  • PSN ID: ZokyCRO
    • G4G
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #50 on: January 11, 2011, 10:48:57 »
evo jučer sam u sat vremena na TT3 došao do 80 mjesta :-) na Tsukubi. Najlošije od svega je što setup koji sam dobio, ne da nema smisla, nego je nešto gadno zajebano u tunningu
Ja sam odustao,neda mi se vise ganjat za tih usranih par stotinki....eventualno jos probam s kojim drugim rally autom ak nabavim kojeg.
Btw.Potrosi jos koji sat i evo te na top 50 ziher!! ;)

Offline Ficho750

  • Karting Dominator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 937
  • psn id: FICHO750
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #51 on: January 11, 2011, 11:45:02 »
evo jučer sam u sat vremena na TT3 došao do 80 mjesta :-) na Tsukubi. Najlošije od svega je što setup koji sam dobio, ne da nema smisla, nego je nešto gadno zajebano u tunningu
na koji način, već sam nešto načuo, daj objasni ???
Bolje Passat u dvorištu nego Opelove ratkape u garaži

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #52 on: January 11, 2011, 11:49:33 »
evo jučer sam u sat vremena na TT3 došao do 80 mjesta :-) na Tsukubi. Najlošije od svega je što setup koji sam dobio, ne da nema smisla, nego je nešto gadno zajebano u tunningu
na koji način, već sam nešto načuo, daj objasni ???

Na način da prednji kraj autu digneš do kraja, a stražnji spustiš do kraja, to mi je malo puno čudno, slično je s prologueom bilo, kad bi subaru-u stavio TOE in/out +/- 50, koliko se sjećam, auto je onda dobio nevjerovatna ubrzanja. Budem probao još s NSX-icom :-)
PSN_ID: Dzidza1978

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #53 on: January 12, 2011, 10:29:26 »
Nocas u 4:00 ujutro dolaze novi eventi.

Samo napomena za sve da zavrse #2 ako nisu i pokupe lovu i XP.

Bas me zanima sto ce se sad dogoditi s restrikcijama i citavim formatom.

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #54 on: January 12, 2011, 10:33:50 »
Jučer sam vozio Audi TTS event na onaj mazohist način. Nisam uspio, naravno da se može, ali ipak se neću toliko mučit, gubitak vremena...

I molio bi ako mi netko može posuditi C4 WRC da odvozim zadnji event (vratim čim završim) jer još nemam taj auto, nisam završio Loeb-a. Hvala vam...
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #55 on: January 12, 2011, 10:51:30 »
Loeb ti se relativno brzo završi i ispeglaš dosta novaca i exp. pointsa usput...

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #56 on: January 12, 2011, 10:52:33 »
Nocas u 4:00 ujutro dolaze novi eventi.

Samo napomena za sve da zavrse #2 ako nisu i pokupe lovu i XP.

Bas me zanima sto ce se sad dogoditi s restrikcijama i citavim formatom.

Nadam se da će zadržati tradiciju da su im parni seasonal eventi teži od neparnih :)

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #57 on: January 12, 2011, 12:23:51 »
Dok ne vidimo sutra, sve je to u sferi spekulacije, ali iz dosadasnjeg razvoja situacije je ocito da netko itekako prati razne forume i gleda sto korisnici govore.

Naravno, buduci da se radi o server-based utrkama i sam PD itekako gleda postotak zavrsavanja pojedinih evenata i moze iz toga izvlaciti zakljucke. Dapace, buduci da konzole kroz LOG citavo vrijeme komuniciraju sa serverom, oni mogu vidjeti apsolutno sve detalje vezane za bilo koji aspekt igre.

Meni je vrlo indikativan poll koji je neformalno rezultirao zanimljivim rezultatima na GTPlanetu. Na pitanje sto misle o Eventima koji nemaju ogranicenja, 64% clanova (289 glasova) je bilo afirmativno prema izostanku ikakvih ogranicenja. Samo je 36% clanova (164 glasa) bilo za povratak restrikcija.

Pod premisom da su ljudi koji su clanovi na GTP ipak "zainteresiraniji" za samu igru od "obicnih" ljudi, odnosno obicnih casual korisnika i igraca, cinjenica da je 2/3 podrzalo evente bez restrikcija govori koliko je realno ogromna porcija cak i "naprednijih" korisnika frustrirana iz ovog ili onog razloga samim postojanjem restrikcija.

Mozemo samo pretpostaviti kako su zbirni podaci sa servera za #1 i #2 evente - kao i prvi tjedan #3 evenata - te opce reakcije na evente kroz mnoge portale ponajprije sluzbene sonyjeve US i EU stranice) odigirale znacajnu ulogu u micanju restrikcija i povecanju fonda nagrada za ogromnih 50%.

Buduci da je trend ocito u tome da 2/3 korisnika - s postotak bi svakako bio mnogo veci da se ukljuce i "manje zainteresirani" vozaci, odnosno obicni korisnici - ne zeli restrikcije, odnosno lakse, cesce i jednostavnije vozi bez njih, bit ce vrlo zanimljivo za vidjeti sto cemo dobiti prekosutra ili u nekom buducem updateu.

Bilo bi sjajno kada bi uveli neki sustav po kojem bi restrikcije imale konzekvence po kolicinu osvojenih XP/Cr, ali to je opet onda elitizacija hard-core populacije i "kaznjavanje" manje zahtjevnih vozaca, sto je opet kontraproduktivno po opcu percepciju igre.

Ne bjezeci od evidentne cinjenice da je citav sustav Seasonal Evenata uveden kako bi nadoknadio problem po kojem se 2010. godine pokazalo da RPG-grinding kakav je svima nama koji GT igramo vec 13 godina najnormalniji, no da ga danasnja igraca generacija nalazi odbojnim i problematicnim, mislim da cemo tesko docekati povratak na staro.

Najvise sto mozemo ocekivati je da restrikcije postanu "neobvezujuce", odnosno da dobijemo neki dodatni "info-prozor" gdje ce biti neka vrsta "recommended set-upa". Ali to je previse optimizma kad bolje razmislim.

Volio bih da sam u krivu, po obicaju, ali eto. Nista, saznat cemo sutra :)

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #58 on: January 12, 2011, 12:47:41 »
Skid Recovery Force = Casual Gamers
Restriction = Hardcore Gamers wo SRF

Igra je sam već napravila podijelu na hardcore i casual igrače sa SRF, prema tome uza sve restrikcije koje se stave, causal igrači uključivanjem SRF mogu bez problema proći event. Shodno tome po meni je besmisleno micati ograničenja
PSN_ID: Dzidza1978

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #59 on: January 12, 2011, 12:55:58 »
Skid Recovery Force = Casual Gamers
Restriction = Hardcore Gamers wo SRF

Igra je sam već napravila podijelu na hardcore i casual igrače sa SRF, prema tome uza sve restrikcije koje se stave, causal igrači uključivanjem SRF mogu bez problema proći event. Shodno tome po meni je besmisleno micati ograničenja

Kratko i jasno, odgovor je tu...

SVE ostalo je da se adekvatno izrazim, jedno obično drkanje kurca i meni osobno novi dokaz da su jednostavno zagrizli preveliki kolač, počev od izdavanja nedovršene igre, loše izvedene karijere, spec. evenata, na što se nadovezuje nestanak dealership eventa. Zatim online kojem nedostaje gomila opcija koje manje više svaka igra koja ima veze sa utrkivanjem posjeduje, i tako dalje, i tako dalje.

Busati se u prsa težnji realizmu, izmišljenjem tople vode i koječega, da bi se nakon samo tri eventa krenulo (navodno) u uslišavanje želja manje zahtjevnoj populaciji je običan bullshit. Ako je već uveden jebeni Skid recovery kojim se je bez problema mogao proći svaki event bez obzira na ograničenja, čemu onda micati restrikcije? Da manje zahtjevna populacija može uživati u "realnoj" fizici automobila 2x jačega na race gumama?! Ma neka mi se napuše...

Očekivati da ti ovi daju recommended setup prozor je žešća klasa optimist... ono, u stilu na putu pronalaska puta za put izlaza iz...  ;D
Jedino što me najviše jebe što tebe opet neće biti online jerbo ćeš potrošiti sedam dana za stvaranje vlastitog recommender setup prozora  :P


Uzimati GTPlanet-ove glasače kao nešto mjerodavno?! Buahahaha... To mi je kao kad onaj admin nekog race foruma veli da je NBA 2K11 najbolja igra ikad ::)  Mojne me batje