Author Topic: GT5 Seasonal Events • January 2010  (Read 64855 times)

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

Offline kiseli6

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1124
  • PSN ID : kiseli6
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #60 on: January 12, 2011, 12:56:42 »
Meni bi bilo ok da stave restrikcije i u tom slučaju kao nagradu i pare i XP , ako netko želi igrati iste bez restrikcija da dobije samo pare. Napravila bi se vidljiva razlika i bili nagrađeni oni koji se više potrude i završe event sa restrikcijama.
ONU ISTU NAŠU KOŠULJU PRIPREMI
NA TAVAN JE STAVI ZA MENE JE SPREMI
BIT ĆE ONA OPET I SINU PO MJERI
KAO ŠTO JE BILA MOM DJEDU I MENI

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #61 on: January 12, 2011, 13:07:07 »
Meni bi bilo ok da stave restrikcije i u tom slučaju kao nagradu i pare i XP , ako netko želi igrati iste bez restrikcija da dobije samo pare. Napravila bi se vidljiva razlika i bili nagrađeni oni koji se više potrude i završe event sa restrikcijama.

Amar ti je već dao odgovor zašto se to nikad neće dogoditi... zato da ovi ne bi plačipičkarili kako su oni zakinuti jer im se eto ne da malo potruditi naučiti voziti. Mogu misliti što bi tek bilo da u Seasonal eventima uvedu penale ili nedajbože da prekida utrku kao u licencama kad bubneš u nekoga ili kratiš stazu... trenutni smak svijeta 8)

Offline Aries

  • The Sugar Daddy
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1858
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #62 on: January 12, 2011, 13:25:17 »
causal igrači uključivanjem SRF mogu bez problema proći event. Shodno tome po meni je besmisleno micati ograničenja
ja sam mrvac više od casual igrača (gran turisma), pa svejedno nisam mogao mazdu rx7 riješit ni sa sfr-om. ne da se svima potrošiti pola dana ili cijeli dan ili čak više dana na grindanje jednog jedinog eventa. i sva buka na forumima je nastala zbog tog jednog eventa koji su sjebali. a sjebali su ga, jer svi drugi su bili upravo ovakvi kao što kažeš, budući da sam probao voziti i sa sfr-om i bez njega. i sad je ovo rezultat. većina neće ograničenja. ja bih volio da ih i dalje bude, čisto kao neki orijentir, ali nema bojim se da nema šanse.

zato da ovi ne bi plačipičkarili kako su oni zakinuti jer im se eto ne da malo potruditi naučiti voziti. Mogu misliti što bi tek bilo da u Seasonal eventima uvedu penale ili nedajbože da prekida utrku kao u licencama kad bubneš u nekoga ili kratiš stazu... trenutni smak svijeta 8)
čim je lova u pitanju, odmah problemi. pa makar bila i virtualna. po meni je veći problem što ima ljudi koji zarađuju prave pare na prodaji onog redbullovog bolida i što ima budala koje za to daju prave pare.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #63 on: January 12, 2011, 13:35:47 »
Sve je otišlo u kurac od kad su "invalidi" (čitaj nesposobnjakovići, ljenjivci i oni koji samo gledaju kako pronaći bug u igri pa da to iskorištavaju) počeli diktirati pravila...

No, na stranu sve to, jasno mi je da je jedino bitno u koliko će se primjeraka igra prodati, ali mi nikako nije jasno da si japanac može dozvoliti da ima onako kilave online opcije i da evo skoro 2 mjeseca od izlaska igre nisu ništa napravili po tom pitanju... Pasmater, i šugavi Prolog je bio zanimljiviji od ovoga sada...

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #64 on: January 12, 2011, 13:36:12 »
a šta je tako strašno ako jedan event ne pozlatite??

mislim probao, bio blizu zaebo više puta pred sam kraj i onda odustao jbg ideš dalje nije kraj svijeta ako se nešto ne da pozlatiti

nadam se da će novi event imati bar nekakve restrikcije ako ne sve(snaga, težina, gume) i da će biti bar malo zahtjevniji od ovih zadnjih, ako ne jbg imati ću isti pristup kao i ovim zadnjima koji su mi poslužili za odličnu zaradu xp i novaca
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline GTS_Klocna

  • MOMAK
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 897
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #65 on: January 12, 2011, 13:36:57 »
Ne treba radit halabuku iz toga što su maknuli restrikcije. Uvijek ima dobrih duša koje će napravit mini recenziju sa postavkama koje su napete za vožnju, pa ko voli nek izvoli.

A to što će neko drugi nabit snagu autu i stavit racing soft gume nije moj problem i ne sikiram se oko toga. Gledam svoja posla i igram po svom guštu.I ne moraju biti "plačipičkari" nego casual igrači kojima se neda provesti 2-3 sata, dan, tjedan vozeći istu stazu.
psn-id: GTS-Klocna

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #66 on: January 12, 2011, 13:43:38 »
Ne treba radit halabuku iz toga što su maknuli restrikcije. Uvijek ima dobrih duša koje će napravit mini recenziju sa postavkama koje su napete za vožnju, pa ko voli nek izvoli.

A to što će neko drugi nabit snagu autu i stavit racing soft gume nije moj problem i ne sikiram se oko toga. Gledam svoja posla i igram po svom guštu.I ne moraju biti "plačipičkari" nego casual igrači kojima se neda provesti 2-3 sata, dan, tjedan vozeći istu stazu.


Klocna, u igri postoji jebeni SRF i on riješava sve probleme na svakom eventu... Ako ni to nije dovoljno onda čemu išta više? Ako je prvi SE bio prava mjera, ni pretežak ni prelagan (a sa skidom je bio takav), čemu onda ukidati ikakve restrikcije? Ako već utroše truda na programiranje 11 auta po eventu kuda da se kreću po stazi, zar je problem staviti težinu, snagu i gume kao nekakvo ograničenje? Ili isprogramirati event za tvornički auto da bude teži, a da tko hoće olakša si kupnjom određenog dijela? Jer koliko sam vidio, u ovome novome jedino se zadnji event može nekako proći sa tvorničkim autom, za sve drugo treba dirati auto

Ako preko GT Academy-a traže nekakve prave vozače i tamo jedino daju teže zahtjeve, zar je problem malo toga staviti i za nas koji imamo viška kila, godina, čega god, pa da i mi malo guštamo ili će se na kraju igra dijeliti na GT Academy i za sve ostale?

Offline GTS_Klocna

  • MOMAK
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 897
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #67 on: January 12, 2011, 13:56:00 »
ma sve ok, ali jednostavno mislim da se ne treba toliko nervirati oko tih stvari. A što kažeš šta ne mogu staviti za vas sa godinama itd., znaš kako kažu nije se rodio ko bi svima ugodio. Normalno je da nude i prilagođavaju se većini GT zajednice (sad je druga stvar dal je to GTPlanet ili neko drugo mjesto i koliko je reprezentativan uzorak).
psn-id: GTS-Klocna

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #68 on: January 12, 2011, 14:07:55 »
Jasno mi je da se prilagođavaju svima... zato i velim da su za to uveli Skid Recovery Force. Ako je to malo, onda sve u krasan qrac.

Zar oduvijek nije bilo da se oni vještiji bolje nagrade? Zar je onda bio problem staviti da se nagrade smanjuju za postotak povećanja asista? Ali ne, nije bilo dovoljna karijera, sad su uvalili bolesno velike novce i exp. pointse u ove seasonal evente, pa ni to nije bilo dosta već su se isti olakšali do potpune besmislice...

Gdje je kraj? Da uvedu da sa B-Spec vozačem vozimo Seasonal Evente tako da uopće ne gubimo vrijeme na njih? Ono, to bi mogli uvesti kad krenu sa ovim igranjem preko kompa/mobitela ;D

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #69 on: January 12, 2011, 14:15:33 »
sad je druga stvar dal je to GTPlanet ili neko drugo mjesto i koliko je reprezentativan uzorak...

Od svih mjesta na svijetu GTP je vjerovatno najreprezentativniji jer ima daleko najvise clanova od svih GT sajtova na svijetu. Ali, i on je vise-manje opet posve beznacajan jer je i ta hrpetina clanova tek nevazna frakcija svih kupaca GT serijala.

GT5 se dosad prodao u preko 5 milijuna primjeraka, a GTP je u deset godina sakupio "tek" 150.000 clanova. U toj brojci su svi clanovi koji su ikad registrirani, dakle brojka aktivnih clanova u zadnjih godinu-dvije je svakako znantno manja.

Da su svi clanovi GTP aktivni, oni bi i dalje predstavljali tek 4% ukupne populacije koja je kupila GT5.

Kada se na sajtu koji samom svojom vokacijom okuplja ljude "vise" zainteresirane za GT od "obicnog igraca" dogodi da 2/3 clanova koji glasuju za ovo glasa afirmativno prema posve "casual" pristupu, onda posve sigurno mozemo zakljuciti kako je u ukupnoj masi GT igraca taj postotak i kudikamo veci.

A kako nema drugog mjesta gdje se uopce moze ispitivati IKAKVO raspolozenje potencijalnih vozaca prema icemu, onda GTP ostaje jedino referentno mjesto za bilo kakva ispitivanja. Odnosno, ja postujem rezultate pollova koji se tamo nesluzbeno dogadjaju buduci da predstavljaju ipak nekakav "masovni" odgovor populacije koja je mjesana od raznih vrsta ljudi koji su u premisi ipak "vise" zainteresirani od "obicnog igraca".

Gdje je kraj? Da uvedu da sa B-Spec vozačem vozimo Seasonal Evente tako da uopće ne gubimo vrijeme na njih?

Ja sam gotovo siguran da ce kad-tad doci Seasonal Events za B-Spec, to mi ima smisla kako god okrenes.

Offline GTS_Klocna

  • MOMAK
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 897
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #70 on: January 12, 2011, 14:17:00 »
Iskreno nisam ni probao sa srf-om igrati tak da neznam kolko pomaže. Di nisam mogao do zlata, nisam i hebiga. A povećanje nagrada sam prihvatio kao povećanje mogućnosti ispunjavanja mojih želja za pojedinim(obično skupim) autićima.

Mislim da bi si uštedio puno živaca da jednostavnom kreneš razmišljati na način igram kako mi paše i sam si zadajem zadatke i ciljeve, a za ostale me boli k....!

Tolko od mene na ovu temu.

@Amar: Vjerojatno imaš pravo što se tiče sajta, iako kolko sam vidio broj glasova manje od 500 članova sajta. Što je u odnosu na spomenuti 5 milja mizeran broj!
psn-id: GTS-Klocna

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #71 on: January 12, 2011, 14:24:02 »
causal igrači uključivanjem SRF mogu bez problema proći event. Shodno tome po meni je besmisleno micati ograničenja
ja sam mrvac više od casual igrača (gran turisma), pa svejedno nisam mogao mazdu rx7 riješit ni sa sfr-om. ne da se svima potrošiti pola dana ili cijeli dan ili čak više dana na grindanje jednog jedinog eventa. i sva buka na forumima je nastala zbog tog jednog eventa koji su sjebali. a sjebali su ga, jer svi drugi su bili upravo ovakvi kao što kažeš, budući da sam probao voziti i sa sfr-om i bez njega. i sad je ovo rezultat. većina neće ograničenja. ja bih volio da ih i dalje bude, čisto kao neki orijentir, ali nema bojim se da nema šanse.

zato da ovi ne bi plačipičkarili kako su oni zakinuti jer im se eto ne da malo potruditi naučiti voziti. Mogu misliti što bi tek bilo da u Seasonal eventima uvedu penale ili nedajbože da prekida utrku kao u licencama kad bubneš u nekoga ili kratiš stazu... trenutni smak svijeta 8)
čim je lova u pitanju, odmah problemi. pa makar bila i virtualna. po meni je veći problem što ima ljudi koji zarađuju prave pare na prodaji onog redbullovog bolida i što ima budala koje za to daju prave pare.

Aries mi smo hardcore igrači, mi ćemo ovu igru igrati dosta dugo, i problem je što casual igrači diktiraju u kojem će se smjeru igra kretati, a isti ti, čim izadje TDU2, LBP2 i neznam koja druga igra, će prestati igrati GT5, i nama onda ostaje ono što su casual igrači tražili.
Takodjer je problem što svi hoće zlato, po svaku cijenu. Po meni bi se za zlato trebao dobrano namučiti da ga dobiješ.
Čemu poanta exp. kad dobiješ za te evente hrpu exp. Ispada da se igra GT5 zato da bi bili veći exp. level. Npr. U battlefieldu 2 BC na PC-ju sam utukao preko 250h igranja, a nisam došao niti do 40-og levela od 50. Nema grindanja u solo karijeri.
Po meni je ovaj exp. leveling bez ikakve veze, puno je bolje bilo prije odradjeno. Ako hoćeš voziti Super GT, moraš položiti S licencu, a sad moraš do odredjenog levela stići, i uz malo vremena koje imaš, jednostavno to nije lagano, odnosno meni ne daje na igrivosti, pogotovo kad nema ograničenja.
Taj problem casual igrača se može najbolje vidjeti na Forzi 3, kojoj je fizika sjebana radi casual igrača. Strah me samo da se to ne dogodi i u GT6-ici. Imaš vrhunsku fiziku koju sjebe assist koji se neda isključiti, kako bi casual igrači mogli lagano voziti.

Nažalost nemozemo imati i novce i ovce. I mislim da ćemo mi (hardcore igrači) izgubiti u konačnici :-(
PSN_ID: Dzidza1978

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #72 on: January 12, 2011, 14:39:33 »
Dobro, da će fizika patiti u 6ci, neće. Sada je fizika prilično dobra, može biti samo bolja. Dakle, jedino ostaje koliko će oni sjebati karijeru, licence, evente...

Na kraju ti ostaje Online u kojem će fizika uvijek biti onakvom kakvu je namjestiš, a tu su i gume da pojačaju dojam. No, to nije pravi put ako nema karijere u kojoj će se imati što igrati i koja će biti kakav/takav izazov. GT je oduvijek imao dugu karijeru, a sam si si određivao težinu tuniranjem auta, izborom guma i čega sve ne. Sada više nije tako.

Sama karijera je dosta kraća nego prije, izazovi su dosta slabiji nego prije, općenito je premalo utrka u karijeriji, a i puno manje muke treba za proći ju prelaskom na exp. level umjesto da licence određuju nešto. Drastično smanjeni broj staza je također imao velikog utjecaja na "kastriranje" karijere, ukinuli su iz Prologue-a odlične Dealership Evente koji su uvijek bili teži od ovih u "karijera" dijelu igre...

Nekim neshvatljivim odlukama broj staza je manji nego što je mogao biti čak i sa ovim brojem staza. Npr. nema Suzuke West što je totalna nebuloza, a i na Original stazi, dakle njihovoj, inače fenomenali Cape Ring nema na izbor smjera za svaku izvedenicu čime bi se broj izvedenica na toj stazi uduplao. Dakle, dvije banalne stvari, da banalnije ne mogu biti nisu stavili... A onda idemo tražiti nekakav čudesa poput stock auta u online-u, TT-a sa stock autom ili dodjele novaca na osnovu uključenih asista. Eeeeej, pa jel ti znaš koliko se to treba programirati?! Ono, bitno da se popravi jebena kap kiše kad pljusne na šajbu ili da mi proleti koja pahulja na Nurbu, to je najvažnije... sve ostalo je goli kurac.

Offline kiseli6

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1124
  • PSN ID : kiseli6
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #73 on: January 12, 2011, 14:40:08 »
Ovom politikom kako i dzidza kaže su zlata i XP izgubili na važnosti i po meni to ubija čar igre. Samo još treba da ubace i u licence da možeš voziti sa svojim autom koji si doradio kako bi mogao do zlata. Pa da svi lijepo mogu reći kako imaju sva zlata i da svi casual vozači budu sretni jer su završili igru i to je to.
Ja sam mislio da će ovi SE biti nešto kao prilika za dokazivanje. Pa šta ako nisam sa mazdom odvezao zlato! Ja sam svjestan toga da nisam najbolji i zato sam trebao biti zadovoljan srebrom jer su to moje mogučnosti. Ovako po meni odskaču od same srži seriala koji se još zove The Real Driving Simulator.
ONU ISTU NAŠU KOŠULJU PRIPREMI
NA TAVAN JE STAVI ZA MENE JE SPREMI
BIT ĆE ONA OPET I SINU PO MJERI
KAO ŠTO JE BILA MOM DJEDU I MENI

Offline Aries

  • The Sugar Daddy
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1858
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #74 on: January 12, 2011, 14:48:49 »
Aries mi smo hardcore igrači, mi ćemo ovu igru igrati dosta dugo, i problem je što casual igrači diktiraju u kojem će se smjeru igra kretati, a isti ti, čim izadje TDU2, LBP2 i neznam koja druga igra, će prestati igrati GT5, i nama onda ostaje ono što su casual igrači tražili.
a jebiga kad je polyphonyju (logično) bitno da igru kupuju i casual igrači (kojih je više), a ne samo hardcore igrači.
Takodjer je problem što svi hoće zlato, po svaku cijenu. Po meni bi se za zlato trebao dobrano namučiti da ga dobiješ.
apsolutno. ja sam već bio odustao odavno od mazde, a ono dođe kraj restrikcije guma i gotovo za tren. expirience bodova tkđ. previše ide na tim eventima. malo off topic, imam i ja tvrdoglavosti, pokušavam svakih par dana neku licencu koja mi je ostala srebrna završit na zlato, zadnjih par tjedana na IC-u onog bmw-a na trial mountainu i nemrem nikako doć na 16,200 (16,236 mi je najbolje).