Author Topic: GT5 Seasonal Events • January 2010  (Read 64910 times)

0 Members and 12 Guests are viewing this topic.

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #150 on: January 14, 2011, 20:59:32 »
A čuo sam da je ljudima više bio problem taj na snijegu (kojeg nisam ni probao, ne znam ni jel mogu), ali svejedno - ne želim ulazit na taj event, više mi se voze ovi Seasonal eventi...
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #151 on: January 15, 2011, 01:22:12 »
ma snijeg je lagan, lagano po gasu ne previše kočiti i držati se unutarnje strane zavoja
riješio sam snijeg iz 5-6 pokušaja, dugački eiger isto tako 5-6 puta
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline Tuhelj

  • GTS Full Member
  • Primarius
  • *
  • Posts: 145
  • PSN id: Tuheljski_gamer
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #152 on: January 15, 2011, 14:14:29 »
Samo da se javno zahvalim Duletu što mi je posudio auto za Seasonal Event.

Naravno, kad sam budala išo pokupit onaj trofej za potrošit svu lovu pa sam onda počeo plakat kako sam osto na nuli ;D

I onda mi Dule samoinicijativno ponudi auteka za odvozit onu Bonus race 3...dobio milju i pol, sad sam miran što se love tiče.

Jedino mi malo pobrkalo planove, sa Levela 12 skočil na level 18...ono, nije baš moj đir...al ionako idem laganini, sve po redu, od licensi pa na Begginer evente i slično, sad kad sam napokon opet počel igrat...previše me je Vanquish bil uzel, nisam GT5 uopće palil.

Sad malo prostudiro B-Spec topic, i to me uzelo...

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #153 on: January 15, 2011, 17:19:39 »
Evo, rješio sam Ring s Golfom V samo s promjenom ulja. Nakon promjene ulja, auto je imao 202 HP.

Nažalost, ima sam dva kontakta, ali sve ostalo je bilo čistunac. Prvi kontakt je s Cliom - prestignem ga s unutarnje strane, ali on svejedno vija svoju liniju i udari me odostraga. Drugi kontakt je s Peugeotom - iznenadio me sa stvarno ranim kočenjem, pa ja nisam uspio ful zakočiti i zbog tog sam mu se zabio u stražnjicu.

Prolaz nakon Aremberga mi je +38.2. Zatim, Mini se mora prestić taman prije "Šume", zatim dolazi Clio i onda Peugeot u zavoju di su one kuće. Zatim se ona trojica preteku prije polaska na onaj brzi dio s lijevim zavojima. Zadnji od njih, Audi, se prestigne taman nakon dolaska na taj brzi dio. Onda se ganja onu trojicu na vrhu.

Volva sam prestigao prije Mini-Karussella. Zatim se brzo uđe na zadnju ravninu (zaostatak kod mosta mi je bio oko 4.5 s) i maksimalno se iskorištava slipstream od Megane-a koji katapultira naprijed. Bubi se približi u predzadnjem zavoju i zatim nakon izlaska iz zadnjeg zavoja se uspije prestić i dolazi se na prvo mjesto. Ja sam pobijedio s prednošću od 0.021 s.

Jedino mi je žao tih glupih kontakata. Mislim da ću pokušati još nekoliko puta jer želim imati lijepi replay sa potpuno čisto odvoženim krugom. Onaj sudar s Peugeotom me malo usporio, kao i što me Volvo malo usporio jer ga nisam mogao odmah pretjeći. Ali i da se malo brže dođe na ravninu, Megane svejedno nije preblizu, tako da će se ta zavjetrina i u tom slučaju odlično iskoristit, a Bubu onda pobijedit na isti način, samo s malo više prednosti.

Odličan event, obožavam Nurburgring...

“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #154 on: January 15, 2011, 18:17:59 »
Evo, jedan lik (s GTP) je uspio odvozit sa full stock:


Skoro identično prolazimo sve, samo on na drugoj polovini staze prođe 2 ili 3 dijela malo brže, ne uspori koliko ja usporim. Zato i pretekne Volva zavoj prije Mini-Karussella i uspije doć na prvo mjesto. Ima par sitnih kontakata, pa tako i na kraju s Bubom kojoj uleti s unutrašnje strane (a ja sam s vanjske, pa ju ne diram)...


Ja sad kupio novog Golfa kojem nisam mjenjao ulje, pa ajmo probat sa full stock. Bit će potrebno da mi snaga poraste bar na 195, inače vjerojatno nemam šanse...
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #155 on: January 16, 2011, 14:01:06 »
Ja greskom promijenio gume na 'petici' i malo unistio gust, nije toliko bilo tesko, ali probat cu opet sa tvornickim gumama, jer sam bio zaosta oko 7-8sec.
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #156 on: January 17, 2011, 10:07:51 »
Evo ga, napokon slozeni svi eventi #4.

Napomena: cinjenica je da se i Volvo i Dodge event stavljanjem "zericu" jacih guma dosta jednostavno pobjede, pogotovo Volvo. Problem koji je sad nastao je da nema nikavog nacina kako "istraziti" koji je combo HP/hg/mehanicki-tuning idealan za stvoriti izazov na default gumama. Siguran sam kako je logika Volva posve na tragu Focus ST cgallengea, gdje je potrebno napraviti full-mehanicki tuning i onda to pobijediti na nekoj minimalnoj kolicini HP/hg. Ali kojoj - to samo PD zna jebga.

S druge strane, Golf je fakat izazov, pogotovo onaj Masochist, a i SuperGT je strava izazov, pogotovo bez promjene ulja. Pa eto.

Nadam se da ce s iducim eventima ipak doci neke restrikcije, barem opisne.


1. Mitsubishi Miev / Deep Forest

Max HP Allowed: stock (no HP increase, no oil change)
Max Weight Allowed: stock (no weight reduction)
Tyres: downgrade to Comfort Hard (Comform Medium are default)
Masochist Corner: drive with one hand and one eye closed (joke, but this race is easy as pie)

2. Volvo C30 / Grand Valley

Max HP Allowed: stock (no HP increase, no oil change)
Max Weight Allowed: stock (no weight reduction)
Tyres: upgrade to Sports Hard (Comform Soft are default)
Masochist Corner: work in-progress

3. Dodge Challenger SRT8 / Daytona Road Course

Max HP Allowed: stock (no HP increase, no oil change)
Max Weight Allowed: stock (no weight reduction)
Tyres: upgrade to Sports Medium (Sports Hard are default)
Masochist Corner: work in-progress

4. VW Golf / Nurburgring Nordschliefe

easy challenge:
car: Golf MK 5
Max HP Allowed: stock (no HP increase, no oil change)
Max Weight Allowed: stock (no weight reduction)
Tyres: upgrade to Sport Hard (Comfort Soft are default)

hard challenge:
car: Golf MK 5
Max HP Allowed: stock + oil change
Max Weight Allowed: stock (no weight reduction)
Tyres: Comfort Soft (dealership default)

masochist challenge:
car: Golf MK 5
Max HP Allowed: full stock
Max Weight Allowed: stock (no weight reduction)
Tyres: Comfort Soft (dealership default)

5. Super GT>JGTC car / High Speed Ring

car: any Super GT NSX
Max HP Allowed: stock +oil change
Max Weight Allowed: stock (no weight reduction)
Tyres: Racing Hard (dealsership default)
Masochist Corner: no oil change

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #157 on: January 17, 2011, 11:13:20 »
Što misliš da se za svaki SE otvara zaseban topic, a da u prvi post editiraš odn. upisuješ ove event "restrikcije" radi preglednosti? Tako da svatko tko hoće može odmah pronaći ovakav opis...

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #158 on: January 17, 2011, 15:47:08 »
Oki, od sad cemo tako.

Offline turok

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 993
  • PSN ID t_urok99
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #159 on: January 17, 2011, 22:49:11 »
Za SuperGT Event sam pukim slućajem naletio u online dućanu na Diablo Nomad JGTC,samo oprao auto i promijenio ulje i to je sve.Pobjeda zaprepašćujuće laka.Diablo sam uzeo čisto iz kolekcionarske ljubavi prema Lambu i ajd da probam,kad ono...

Offline Aries

  • The Sugar Daddy
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1858
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #160 on: January 18, 2011, 09:14:57 »
ajde. ja ga baš mjerkam već nekoliko dana iz istih pobuda. onda kupujem.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #161 on: January 18, 2011, 11:32:31 »
Probao sam Golfa sa svime stock i nakon 3 pokušaja sam došao na 5 sekundi od prvoga... Tih 5 bi se trebalo pronaći negdje prije dolaska na pravac. Najveći mi je problem što nisam navikao krvnički ulaziti u zavoje tj. okrenuti volan više no što treba bez obzira što tada gume odmah crvene i troše se, no vidim da ću morati. Jednostavno se moram odreći svoje smooth vožnje i preći na agresivu, ali mislim da bi se moglo skinuti

Amar je rekao da negdje ima video pa bih molio da stavi link da vidim di taj lik pretiče pojedine aute

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #162 on: January 18, 2011, 11:47:02 »
Ako je to ovaj
neznam, meni se čini da je auto malo jači od stock-a bez promjene ulja. Jebiga, odvezeš dva tri kruga i već mu snaga naraste par konja.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #163 on: January 18, 2011, 12:09:12 »
To je taj video i gotovo sam siguran da je na stock postavkama. Nebitno jeli mu snaga narasla par konja ili ne, ali video prezentira stock voznju. To je vidljivo ponajprije po sekvencama pretjecanja, sto se lako da usporediti sa voznjom tog istog eventa na Sports Hard gumama.

U odnosu na SH, ova voznja na CS je gotovo suluda, a ono gdje on "dobija" svu razliku na pretjecanju je zadrzavanje "vise" brzine i nevjerovatno zadrzavanje putanje za ubrzavanje.

Da je dobio i 5 konja, to je i dalje nevjerovatna voznja. S obzirom da sam taj event vozio na SH, CS + promjena ulja i CS stock (a zapoceo sam ga i odvezao na svim accountima ukupno valjda 20 puta) taj me video i dalje fascinira. Citava voznju koju on izvodi NAKON Karusella je ono gdje on dobija utrku i to je najvazniji dio tog citavog izazova. Sve prije Karusella je izvedivo jer je puno vise sporih mjesta, ali ovaj drugi, brzi dio staze je fascinantan u prolascima.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GT5 Seasonal Events • January 2010
« Reply #164 on: January 18, 2011, 12:36:21 »
Dobija on utrku već na startu što se vidi po mjestima gdje pretječe focus, 207 i minija... u biti, sve radi kako treba.

A ništa, budem nastavio pokušavati jer mi je event stvarno zanimljiv za voziti i što je najvažnije, ne spada mi u domenu frustrirajućih kao npr. mazda. Čak i ako ne uspijem biti ću zadovoljan jer se ipak radi o nurbu