Author Topic: Vritual Racing u 2011 • godina oporavka zanra  (Read 11548 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Vritual Racing u 2011 • godina oporavka zanra
« Reply #15 on: January 25, 2011, 21:39:02 »
Kakve veze moja recenzija ima sa time kuda je igra otišla? ;D

Offline dejan041

  • GTS Full Member
  • Primarius
  • *
  • Posts: 243
Re: Vritual Racing u 2011 • godina oporavka zanra
« Reply #16 on: January 25, 2011, 21:40:38 »
pa jedino ste ju ti i ameri nahvalili ;)

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Vritual Racing u 2011 • godina oporavka zanra
« Reply #17 on: January 25, 2011, 21:42:04 »
Ne sjećam se, ali nekako sumnjam da sam je dizao u nebesa... tada je bila sasvim ok igra u žanru, naročito što tada i nije bilo nekakvih "trkaćih", a naročito rally igara...

Offline dejan041

  • GTS Full Member
  • Primarius
  • *
  • Posts: 243
Re: Vritual Racing u 2011 • godina oporavka zanra
« Reply #18 on: January 25, 2011, 21:50:17 »
gle po meni je prvi dirt bio jedna od najgorih "rally" igara u zadnjih 10god a mozda i uopce i to zbog samo jedne cinjenice,a to je da je osjecaj gasa i kocnice bio na principu ON/OFF ,ako me kuzis...tebi to uopce nije bila velika zamjerka igri(ako je uopce bila)...cak si i moj komentar sa foruma uzeo kao protuvagu pozitivnom komentaru nekog drugog "hard core relijasa"...i tak da ono  8)

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Vritual Racing u 2011 • godina oporavka zanra
« Reply #19 on: January 25, 2011, 22:26:07 »
i tako da ono sad znam u čemu je problem...  8)

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: Vritual Racing u 2011 • godina oporavka zanra
« Reply #20 on: January 26, 2011, 09:27:26 »
Prvi DIRT je bio odlicna igra sa malo previse "next gen" filtra i nedostatkom rumble efekta na PS3. Daleko od onog sto je pruzao Colin do 2005. ali odlicna zabava ako se tako shvati. Pravi Rally jos ocekujemo, DIRT 3 bi mogao ici u tom smjeru, ali pricekajmo.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Vritual Racing u 2011 • godina oporavka zanra
« Reply #21 on: January 26, 2011, 09:41:04 »
DIRT3 ce svakako ici vise u smjeru rallyja nego DIRT2, ali nece to vise nikada biti kao nekad.

Zasad znamo da D3 ima potvrdjeno 6 "lokacija" (Boze, kako sam samo zamrzio tu imenicu), Hrvatske nema, potvrdio mi je to Helios iz Codemastersa bas jucer, a od tih 6 lokacija svaka ce imati oko 8 brzinaca, ali u prosjeku oko 6. Od njih, samo ce jedan biti nesto duzi.

Nema vise povratka na "old school" rally, to nije isplativo vise, nove generacije to ne fermaju ni 5%. Danas i u Europi i u Americi (i u Japanu pogotovo) raste iskljucivo interes za xtreme-zezancijama tipa Ken Blocka koje su marketinski integrirane u sve one proizvode koje ta ciljna skupina kupuje i konzumira.

Svi se jedino mozemo nadati da ce ova kriza koja trenutno traje - i koja ce trajati - promjeniti nesto u samom pristupu citavom gaming biznisu i da ce se naci neki modeli koji ce smanjiti troskove razvoja na razine kakve su bile prije 7-8 godina, u doba PS2. Dok se to ne dogodi - samo za poredbu, u vrijeme PS2 razvoj neke igre kostao je od pola do 5 milijuna dolara, danas sve pocinje na milijun, ali za ikakvu iole bolju igru treba barem 3-4 milje, dok naslovi poput Dirt progutaju u developmentu i po 7-8 milja - nista od manje komercijalnih naslova.

I ne moze nitko kriviti nikoga za to, da bilo tko od nas vodi bilo kakav studio i radi ikakvu racing igru, ne bi mogao ici protiv logike trzista i isplativosti.