Author Topic: Seasonal Events #6 • 27/01/2011  (Read 38693 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: Seasonal Events #6 • 27/01/2011
« Reply #30 on: January 28, 2011, 14:02:38 »
Ma pogled iz kabine mi je najgori, nepotrebno i za mene ne razmuljivo, kazem za mene.

Zasto ce mi to nepotrebno 'zauzimanje' ekrana, evo ja recimo kad vozim auto(u pravom zivotu) uopce ne obazirem paznju na istrument tablu i dijelove unutar auta, drugo ako nesto uzimam ili oko radija nesto, covijek se  ne svijesno fokusira na poglead kroz sajbu i ne primjecuje nista drugo osim onoga sto se desava 'tamo', pogleda sa branika je za mene kod GT serijala uvijek bio ljepo pogodjen i ne samo sto je pogleda sa branika, uzmimo naprimjer auta poput Fiata 500 ili Viper, kako se ljepo osijeti 'duzina' auta.
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline Zoky

  • Too Fast For You
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1202
  • PSN ID: ZokyCRO
    • G4G
Re: Seasonal Events #6 • 27/01/2011
« Reply #31 on: January 28, 2011, 14:20:29 »
Po meni pogled nema veze s tim koliko je ko brz... To je samo stvar percepcije i prakse...
Potpisujem! ;)


Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: Seasonal Events #6 • 27/01/2011
« Reply #32 on: January 28, 2011, 14:22:14 »
Ja još nisam vozač u RL, ali u GT-u ja ne obazirem pozornost na instrumente (osim ako vozim sa HUD off). Kao što ih i u pravom životu vidiš, ali ti nisu u fokusu, nego je u fokusu putanja i zavoji, tako isto i ovdje. No svatko se navikne na ono što najčešće koristi ili odluči koristiti...

A mogli bi malo i o SE#6? ;D
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Seasonal Events #6 • 27/01/2011
« Reply #33 on: January 28, 2011, 16:47:28 »
Po meni pogled nema veze s tim koliko je ko brz... To je samo stvar percepcije i prakse...

Naravno da nema... osim što od "gore" ima puno bolju preglednost za "nišaniti" zavoje, a o preglednosti kad netko vozi pored njega neću ni govoriti...

Na stranu što nema veze sa zdravim razumom ;D

Kokpit i bumper su bar normalne pozicije, jedino o čemu bi se moglo raspravljati jest percepcija preglednosti odn. da li nekome smeta što mu 2/3 ekrana zauzima unutrašnjost auta koju u pravoj vožnji neće ni primjetiti...

@amare - vezano za hendikepe vidljivosti/preglednosti, u nekim kokpitima ćeš primjetiti nekoga tko vozi paralelno s tobom, na bumperu nećeš ;)


Inače, najsretniji bih bio kad bi postojala "šajba" kamera odn. kamera koja bi prikazivala stvarnu visinu i pogled koji vozač ima pri pogledu kroz staklo. Neke bumper kamere i meni smetaju koliko su nisko smještene

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: Seasonal Events #6 • 27/01/2011
« Reply #34 on: January 28, 2011, 17:38:31 »
Jucer sam rjesio sve SE#6.

Sve u svemu, vrlo lagano, toliko da ih prolazim samo zbog XP.

Sa Skyline-om odvozio na serijali+ulje (S1 gume, ja mislim), zanimljivo, a sto se samog auta tice, iako je FR layout, rado ode u understeer kada ga se forsira. Tezak naprijed. Djeluje mi kao japanska verzija BMW trojke, samo 10x manje zabavna i za duplo starije kupce. ;D

Ferrari F430 Scuderia, žuti sa crnim crtama i crnim felgama u mom slucaju - "dosadno" je 5 krugova kruziti po Monzi, pa sam mu stavio potpuno otvoren usis i auspuh, da bar uzivam u zvucnoj kulisi. Mimo toga stavio sam jos i gewinde, mislim da cu se s ovim autom i inace malo zabavljati u practicu na Ringu, pa da ga mogu stelati kako mi pase. Serijala mimo toga.

Indy Road sa Corvette - oni pick-upovi po stazi iritiraju i imaju kretenske putanje. Pazljivo oko njih da se ne izgubi puno vremena. Jedini pravi konkurent je novi Camaro koji starta prvi i ima cistu stazu i vozi neloše.

MX-5 na Tsukubi - na toj stazi imam bar 1000 krugova odvezenih ako zbrojim GT4, TT i GT5. No problem.

Suzuki Capuccino '95. - 64 KS serijala. Nakon ovih iznad brutalno dosadno ::) , a posto sam to pustio za kraj, odlucio sam to malo začiniti. ;D Pod broj jedan, ako se ne kupi tvornicki crveni, obavezno ga ofarbati u Rosso Scuderia. ;D :o Nakon toga provesti plastičnjara tuning, znaci set lajsni, pragova i dodataka braniku, ali oni manji, koji ne bodu u oci baš jako (ipak, da ovo "vozilo" ne bude bas prilicna nakupina plastike na cesti). Felge petokrake (ENKEI mislim), obavezno perla bijele. Nakon toga provesti potpuno olaksavanje i ukrucivanje karoserije, karbon hauba, plasticna stakla, staviti stage 3 turbo, kao i sve ali bas sve ostale tuning dodatke. Nakon kupnje gewindi, auto obavezno maximalno zabiti u pod, do te mjere da se vidno naruse vozna svojstva. Zadnji kraj u odnosu na prednji ostavite bar 2 cm visim, za postici "bad look" efekt (ako je ovdje to uopce moguce). ;D Tvrdocu amortizera straviti na onu najjacu mogucu, naravno, tako da je svaki prelazak preko pasice prava avantura, i da bi u stvarnom zivotu semerinzi izdrzali do prvog šahta. ;D Tada na liniji obavezno stavite od Brainbuga (inace nisam ljubitelj tehnjave) pjesmu Nightmare (moze radio edit), i za pocetak odite u đir po Ringu. Krajnji rezultat je 133 KS na 620 KG, nije loše, stovise, ako se dobro ustela, dosta i brzo. Jedna napomena samo, auto kosta 14.000-i-nešto-sitno Cr., a samo gewinde dođu 15.000 Cr., tako da isplativnost ovog iznad je u najmanju ruku diskutabilna, ali ipak je to samo igra, zasto se ne zabaviti.

 ;D

Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
Re: Seasonal Events #6 • 27/01/2011
« Reply #35 on: January 28, 2011, 20:58:18 »
zasto da ih ukidaju , stavim mekane gume pokupim 3 i pol milje i ko bog , ne jebem se s hard gumama nego pokupim to na brzinu i uzmem koji autic onako da se nadje..

Baš zato ;D


Jebiga, to je ko da tebi i zokiju idem objašnjavati da zašto bi trebali korisiti bumper ili kokpit kameru umjesto one s krova 8)
Zasto da koristim bumper i kokpit kameru???
gt3 sam vizio iz treceg lica ,jer sam mrzio bumber kameru zbog toga jer ne vidim sto vozim i nema mi gusta , gt4 takodjer s krova kamera ko da su mene pitali ,a iz kokpita vozim sve evente ,a tt i online s krova , jednostavno mi bumper kamera neda gusta u voznji jednako mogu biti brz kao i sa krova ali nije to to..
you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg

Offline Fizio

  • Prof. Dr. Sci. Med.
  • Primarius
  • ******
  • Posts: 141
  • PSN-ID: Fizio_HR
Re: Seasonal Events #6 • 27/01/2011
« Reply #36 on: January 29, 2011, 12:17:12 »
Dečki auto se ne vozi pogledom nego gasom, kočnicom i okretanjem kotača te kombinacijom navedenog...
Što se pogleda tiče možemo samo pričati o osobnim preferencijama i jel nešto možda teže ili ne... ali to definitivno nema veze sa brzinom.
Opet ponavljam da je sve stvar prakse i percepcije... pa i što se tiče "nišanjenja" kroz zavoje.
Tako bi mogli reći i da je vožnja na volanu brža od vožnje na kontroler... što svi znamo da nije slučaj. Jednako brza vremena se mogu odvesti i na jedan i na drugi samo treba znati i imati prakse...

Ako smo kod hard core simulacija može se postaviti i pitanje zašto svi vozimo na ABS 1??? (Iako Amar u sigu ima ABS:OFF) Zašto oni koji mogu ne voze na H mjenjač sa kvačilom one aute za koje je to primjereno...

Da nije možda zato jer bi sa svime time bili sporiji jer vam fali skill??

Koliko se sjećam kad je izašao GT Academy Event još na prologu, najbolja svjetska vremena su bila odvožena sa kvačilom...

Ja sam uvjeren i ne može me niko u to razuvjeriti da je vožnja sa kvačilom i bez ABS-a sigurno najbrža... samo treba znati to izvesti...

Prema tome pošto svi imamo putra na glavi... pustite da svak vozi kako misli da je najbrži i kako može...

 

 

Offline Aries

  • The Sugar Daddy
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1858
Re: Seasonal Events #6 • 27/01/2011
« Reply #37 on: January 29, 2011, 12:49:00 »
koliko se ja sjećam, kad smo na gt4 imali LAN partyje, ja sam uglavnom bolje vozio na kontroler nego na volan budući sam na njega bio naviknut. odvezo gt, 2, 3, i 4 na kontroler, tako da mi je bilo lakše voziti na isti. vjerujem da bi i sad bilo tako, jer sam navikao vozit forzu na kontroler, no budući da imam volan i krenuo sam u gt5 s volanom, ne da mi se sad isprobavati, baš kao niti tražiti kameru koja bi mi bila najbolja po vlastitom sudu. svako vozi kako mu paše, valjda. ako svi moramo biti isti, onda to više nije igra, već opet neka presija. ne znam...

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Seasonal Events #6 • 27/01/2011
« Reply #38 on: January 29, 2011, 14:25:48 »
Dečki auto se ne vozi pogledom nego gasom, kočnicom i okretanjem kotača te kombinacijom navedenog...
Što se pogleda tiče možemo samo pričati o osobnim preferencijama i jel nešto možda teže ili ne... ali to definitivno nema veze sa brzinom.
Opet ponavljam da je sve stvar prakse i percepcije... pa i što se tiče "nišanjenja" kroz zavoje.

Ne slažem se, ali nikakve koristi od objašnjavanja...


Ako smo kod hard core simulacija može se postaviti i pitanje zašto svi vozimo na ABS 1??? (Iako Amar u sigu ima ABS:OFF) Zašto oni koji mogu ne voze na H mjenjač sa kvačilom one aute za koje je to primjereno...

Da nije možda zato jer bi sa svime time bili sporiji jer vam fali skill??

Što se ABS-a tiče, možemo probati i sa ugašenim, ali kako znati da su ga svi ugasili? No, ok, neka su ga svi ugasili. Kočenje bez ABS (pa i sa njim) je sigurno drugačije na DFP/DFGT volanima (pedalama), nego na G25 ili G27, a ove sa Fanatecom i jebačim pedalama koje se mogu podešavati na mali miljon načina uključujući i vibraciju neću ni spominjati. Dakle, odgovor je jednostavan, već i sa ABS-om ima dovoljno razlike, a bez njega bi bile još izraženije.

H mjenjač sam ti davno rekao. Iz jednostavnog razloga što je, bar meni, ručica mjenjača u kurcu. Nikakvog osjećaja, nikakav otpor i najgore od svega, na totalno krivom mjestu je postavljen mjenjač na mom postolju. Na stranu što nemam skilla, ali navedeno me totalno spriječava da ga uopće pokušam dignuti..

Offline sarray

  • Prof. Dr. Sci. Med.
  • Primarius
  • ******
  • Posts: 108
Re: Seasonal Events #6 • 27/01/2011
« Reply #39 on: January 29, 2011, 16:37:09 »


Što se pogleda tiče možemo samo pričati o osobnim preferencijama i jel nešto možda teže ili ne... ali to definitivno nema veze sa brzinom.


Pogrešno - itekako ima veze sa brzinom, kako ne bi imalo??  :o

Svoja najbolja vremena ćeš postići samo kad si sve podesiš kako spada (komande na kontroleru npr. Setup sjedenja za volanom, pogled, štogod) jer sve ti utječe i stvara taj osjećaj vožnje..

I samo kad si optimiziraš, da ti sve paše - onda ćeš biti najbrži..

Offline Fizio

  • Prof. Dr. Sci. Med.
  • Primarius
  • ******
  • Posts: 141
  • PSN-ID: Fizio_HR
Re: Seasonal Events #6 • 27/01/2011
« Reply #40 on: January 29, 2011, 17:03:54 »
Pa to sam upravo i ja rekao zar ne?? Nek svak vozi kako misli da je najbrži...

Poanta ovoga je da za hot lap vrijeme nije bitan pogled... Moguće ga je odvesti iz bilo kojeg sa bilo kojim kontrolerom...
Što se tiče pogleda i preglednosti u online duelima to je druga priča ali ja recimo cijeli GT život vozim sa bumpera i ne pada mi napamet vozit sa nekim drugim pogledom jer je moja percepcija putanje istrenirana na bumper kameru...

Ja ću sigurno biti sporiji sa kamerom s krova...


Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Seasonal Events #6 • 27/01/2011
« Reply #41 on: January 31, 2011, 09:20:36 »
Dodani Immaculate Challenges u 2. post na prvoj strani, pozz

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Seasonal Events #6 • 27/01/2011
« Reply #42 on: January 31, 2011, 10:26:44 »
Najs... sad ću se konačno uhvatiti ovoga :)

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: Seasonal Events #6 • 27/01/2011
« Reply #43 on: January 31, 2011, 14:32:12 »
Idem i ja danas popodne...
Kad odgledam TG  :)
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Seasonal Events #6 • 27/01/2011
« Reply #44 on: January 31, 2011, 14:38:42 »
Ze Štik ;D