Author Topic: Naš mali tuning: SHUICHI SHIGENO  (Read 28353 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: Naš mali tuning: SHUICHI SHIGENO
« Reply #15 on: February 23, 2011, 17:09:35 »
http://www.youtube.com/watch?v=ua0H6Yyhm0A&feature=related ;D


Katsuhiro Ueo  ;)


strasan vozac, gledao sam jos neke njegove voznje

samo ne kontam zasto nam ni jedna verzija AE86 nije premium u gt-u ???

vrhunski auto, nevjerovatno izbalansiran

kada bi bila premium mogli bi ju jos i vise personalizirati, da ne govorimo ako bi bilo opcije RM > i vizualno i mehanicki bi se moglo sloziti pravu drift pilu!!!

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: Naš mali tuning: SHUICHI SHIGENO
« Reply #16 on: February 23, 2011, 17:14:18 »
Nije ni meni do mučenja, nego mi je do Učenja!

Hvala Kiseli, evo vidiš kako si mi pomogao (a možda i još nekome) a toga inače ne bi moglo biti. A možda se s vremenom nađe i neki podatak tebi koristan? Za par dana kada Naši vozači i započnu testiranja malog Shuichija :D

kupio sam ju jos davno, uletila mi je na USED CARS i uzeo sam je, a nisam je ni upalio - zadnji put sam ju vozio u gt4 - sramota

mislim da cu se ovih dana malo pozabaviti autom, pa cemo vidjeti sta se da izvuci ;D

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: Naš mali tuning: SHUICHI SHIGENO
« Reply #17 on: February 23, 2011, 22:20:56 »
ok, malo sam se pozabavio autom pa idemo redom

> 12.02.2011. kupljena AE86, SS verzija iz '00 (prerađena te godine, valjda)
> km: 2.782 km (skoro nova)
---------------------------------
> 23.02.2011.
> oprana + oil change
> engine overhull
> kupljene sve smjese C, S i R guma
> kupljen fully c. ovjes, LCD i mjenjac
---------------------------------
= 216 bhp / 9500 rpm, 825 kg, PP 472
---------------------------------


Dojmovi sa testiranja:

> S3 gume, Tsukuba, stock setup, sve OFF, ABS=1, tri najbolja kruga:
>>> 1.04.343
>>> 1.04.382
>>> 1.04.274

> S3 gume, malo sam googlao, setup sa GTPlaneta (grip, ne drift setup), najbolje vrijeme mi je bilo 1.04.530 (katastrofa setup)

>>> RESET TO DEFAULTS

>>> Nakon prvih testova, moj set-up bi isao ovako:

> mjenjac: max speed 220 km/h, omjeri po brzinama stock, final gaer (stock) 4.300
> LSD (stock): 10-40-20
> OVJES (redom):
-45/-35                        1.0/0.5
12.5/12.5                     0.00/0.20
8/8
8/8
3/3
> BRAKES: 5/5 (stock)
> GUME: S3

Vremena sa mojim setupom od iznad (3 najbolja):
> 1.04.143
> 1.04.220
> 1.03.861   !!!

kada prvenstvo pocme, lako uklonim komponente koje budu "illegal".

Ove "stock" komponente - time se nisam jos pozabavio, tako da ovih 1.03.861 sigurno nije konacno vrijeme.

Minusi:
> auto se nemoze cak ni farbati, povrh toga sto se ne mogu mijenjati felge i spojleri

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: Naš mali tuning: SHUICHI SHIGENO
« Reply #18 on: February 24, 2011, 00:27:52 »
Svaka čast i čest - KAO I INAČE ;)

SAMO MOLIM, nemojte postati "komplicirane" setupe nego one vezane uz SPORTSKI-SREDNJI OVJES i BALANS KOČNICA - jer ako ćete koristiti druge opcije pa ih onda samo pred utrku "skinuti" pitanje je koliko će vam ovjes i kočnice biti idealne za "nove" uvjete...

Da,šteta zbog minusa, ali se vidi koliko guštaš u njemu čak i ovakvom... Jer ova njegova defaultna opremljenost (koju ćemo koristiti) i općenita svojstva (majstori se mogu fino iskazati, a početnici sasvim solidno preživjet ga ;D ) su njegov veliki plus.

Još ću malo voziti večeras prije nego postam neki setup...
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: Naš mali tuning: SHUICHI SHIGENO
« Reply #19 on: February 24, 2011, 03:10:08 »
Evo i mojih prvih ""uvida"" s Trueno Sprinterom na Deep Forest-Reverse:

S defaultnim setupom i SS gumama, najbolji krug: 1.29.5xx

...nakon max.spuštanja auta: 1.28.5xxx

...nakon još max.otvrdnjenja prednjih amortizera i dumpera: 1:27.4xxx
ZA SADA sam stao tu.
Iduće bih još probao ovjes tvrdoće između defaulta i maxa (prednji) da vidim hoće li se vrijeme još popraviti ili pogoršati.

Očekujem da bi se samo pogoršalo? ZANIMAJU ME VAŠI KOMENTI PO TOM PITANJU! Možda sam popravljao vremena samo zato jer sam više vozio, a zapravo tuniram u krivom smjeru??

...korak iza toga malo igranja sa mekoćom stražnjeg ovjesa,
da li tu više utjecaja imaju dumperi ili shockabsorberi, obzirom da je FR?

dodatak-ipak kupite i SS gume, jer na SM može proći cijelu utrku, 30 krugova
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: Naš mali tuning: SHUICHI SHIGENO
« Reply #20 on: February 24, 2011, 03:19:32 »
...neznam na sto tocno mislis, ali...

...cim je auto vise spusten (nize teziste) odmah samim time amortizeri imaju manje hoda... nakon toga, ocvrsnes amortizere (gusce ulje, tvrđe, krace opruge... kako to vec ide u rl)... i dobivas vrlo "tvrd" auto... i sve to radi super... ako je asfalt idealan i bez rupa... a cim ti prelazis preko pasica i/ili nedaj boze rupa, auto odskace od tla (da ne govorimo da bi semerinzi popustili vrlo ubrzo u rl, ali to je sada nebitno)... kada auto odskace od tla, na kotace nema maximalnog potiska (tezina auta koja ih drzi na podlozi), samim tim grip se smanjuje... uglavnom... netreba pretjerivati sa spustanjem i tvrdocom auta... ali isto tako nema univerzalnog odgovora, i sve varira od staze do staze... ali i od vozaca do vozaca... jer dobar dio vozaca nece primjetiti razliku no vizualnu (da je auto nizi)... treba dobro znati izvlaciti maximum iz sebe, auta i setupa za primjetiti nijanse...

Vezano uz mekocu straznjeg kraja... kod auta sa zadnjim pogonom... ako je zadnji kraj "mekan", kod naglog odvrtanja gasa auto ce prvo "zaplivati" pa povuci, samim time dio inercijske sile se gubi zbog "otpora" mekanih amortizera... osobno nebih isao na meksi zadnji ovjes... rađe nek tu i tamo prenese vise snage (powerslide) nego cijelo vrijeme manje... ok gume ce patiti, ali ovdje govorimo o cca. 215 ks, ne o 500 ks, tako da mislim da ce sve gume iz S kategorije sasvim solidno podnijeti ovaj auto... ipak na kraju krajeva ima 800 i kusur kila, nije tezak uopce...

...moje misljenje...


Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: Naš mali tuning: SHUICHI SHIGENO
« Reply #21 on: February 24, 2011, 03:23:10 »
Super zanimljivo 8) , hvala šefe.
Vidiš ja sada zahvaljujući tebi, točno znam na što konkretno trebam obraćati pažnju dok sutra ispitujem čvrstoću stražnjeg ovjesa!
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: Naš mali tuning: SHUICHI SHIGENO
« Reply #22 on: February 24, 2011, 03:30:26 »
Super zanimljivo 8) , hvala šefe.
Vidiš ja sada zahvaljujući tebi, točno znam na što konkretno trebam obraćati pažnju dok sutra ispitujem čvrstoću stražnjeg ovjesa!

znaci, po meni obrati pozornost da zadnji kraj previse ne "ljulja" na odvrtanje gasa, to jest nađi kompromis između instant-reakcije potpuno krutog ovjesa i mekanog ovjesa koji opet odnosi i desetinke a i narusava voznost auta

a vezano uz ono prvo, nije cilj napraviti karting, pa treba paziti da auto ne bude previse spusten ni pretvrdog ovjesa, jer ce na grbavim ili neravnim stazama odskakivati od tla - npr. isti auto, setup sa tsukube, mjesto radnje moja online staza, tehnicki dio, dupli lijevi zavoj > toyota odskace od tla i gube se desetinke zbog pretvrdog ovjesa bez ikakvog hoda (nemogucnost absorbcije neravnina)

generalno, po meni slaganje setupa ovjesa se svodi na to da je cilj postici 100%tno prijanjanje vozila na podlogu, kakva god ona bila (ovo je gotovo nemoguce, ali cim se vise priblizis tome broju, tim bolje)

nakon toga dalje ides sa drugim stavkama (mjenjac, lsd, kocnice) i po potrebi korigiras prethodne stavke, jer cilj je naci idealnu kombinaciju svega, jer dobar ovjes sa losim prijenosnim omjerima ili losim balansom kocnica nece donijeti bas nista no lose vrijeme

sve u svemu, nalazenje dobrog setupa je jako komplicirana (i dugotrajna) stvar, a isti setup moze odgovarati vecem broju vozaca, ali vrlo vjerovatno nece no samo onome tko ga je slagao

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: Naš mali tuning: SHUICHI SHIGENO
« Reply #23 on: February 24, 2011, 03:40:22 »
Ali, hvala Bogu, za sada JEDINO MIJENJAMO OVJES (onaj srednji od tri vrste) i kočnice ;D
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: Naš mali tuning: SHUICHI SHIGENO
« Reply #24 on: February 24, 2011, 03:47:48 »
Ali, hvala Bogu, za sada JEDINO MIJENJAMO OVJES (onaj srednji od tri vrste) i kočnice ;D

znam, budem si maknuo kvacicu sa ostalih komponenti sto sam kupio, pa cu malo testirati samo sa time (sutra navecer)

Offline Toninho

  • Driftoman
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 527
  • PSN_ID: Toninho_HR
    • Drift.hr
Re: Naš mali tuning: SHUICHI SHIGENO
« Reply #25 on: February 24, 2011, 11:46:49 »
Evo pa pogledajte:


Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: Naš mali tuning: SHUICHI SHIGENO
« Reply #26 on: February 24, 2011, 13:13:55 »
Jako zanimljiv video. Inače ne pratim Hot Version, ali ovo je bilo super. I prvi i drugi dio...
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: Naš mali tuning: SHUICHI SHIGENO
« Reply #27 on: February 24, 2011, 13:22:13 »

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Naš mali tuning: SHUICHI SHIGENO
« Reply #28 on: February 24, 2011, 16:02:53 »
Jako zanimljiv video. Inače ne pratim Hot Version, ali ovo je bilo super. I prvi i drugi dio...

gledam Hot version i Best Motoring redovno ali već 3-4 mjeseca se ništa ne pojavljuje na torentima i jako mi je žao zbog toga, jer na njihovoj stranici se može viditi šta je sve izašlo i stvarno ima zanimljivih auta i usporedbi

sorry na offu fedro ;)
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: Naš mali tuning: SHUICHI SHIGENO
« Reply #29 on: February 24, 2011, 16:19:57 »
Nije off - OVDJE SE I TREBA OKUPITI "RAJA" KOJA O OVOME PRIČA, ali da uz to i razmjenjuju konkretne setupe... Dakle, Toni... ČEKAM ;D


(meni je u redu i da se i drugdje podjednako okupljaju, nadam se da će i toga biti s vremenom)
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.