Author Topic: Što nam još fali u GT5  (Read 147135 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: Što nam još fali u GT5
« Reply #75 on: March 10, 2011, 21:14:03 »
Ja sam igro splitscreen reli imperza reli i focus, i frend koji nezna vozit uzme imprezu i izrazbija se i cjeli auto je deformiran bio i vrata su mu otpala, ali nikakav damage nije bio ukljucen. Danas na nascaru slicno, nema damagea i njubovi se porazbijaju u ovalu i jedan tip odleti u zrak i tocno doleti meni na krov i osim malo deformiranog prednjeg branika i straznjeg jer sam se onda u zid skeljio nista ozbiljno. Koliko sam skuzio samo neki trkaci auti imaju detaljnije modeliranu stetu ali to je sve zak kad se skucam 20 puta u zid sa 200+ da vrata otpadnu i hauba i auto se deformira. Uglavnom kao sto stinger rece bio bi bolja igra da su se ostavili ovoga, ovako stvarno smijesno izgleda. Cak shift mi   ima bolji damage model.  Mogli su radje ubacit jos 2-3 staze a ne jednu stazu i 3 njene izvedenice.
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: Što nam još fali u GT5
« Reply #76 on: March 10, 2011, 23:37:58 »
A, mozda bi bolji damage narusio druge aspekte igre.
Ovdje je sve gurano do krajnji granica, kao prvo izgled premium automobila, fizika i podloga staza, ostale stvari su dobile svoj(manji) dio kolaca.
Bar ja tako to vidim.
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: Što nam još fali u GT5
« Reply #77 on: March 11, 2011, 20:13:54 »
ali koliko god mislim i mislim, ne uspjevam skontati zasto supra mkIV nije premium

vec sam i sam sebi dosadan, ali taj auto je ikona japanskih sportskih auta (uz jos svega par modela)

nedavno je i u EVO magazinu bio prilog o njoj, kao o autu koji ni dan danas nije zastario ni mehanicki ni vizualno, te kako je tek 10ak godina nakon predstavljanja njeno vrijeme na nurbu skinuo porš 911 (u naravno odgovarajucoj klasi automobila)

supra je bila razvijena kao "samostalan" model (nesto kao hondin S2000), pokretao ju je iskljucivo Toyotin 2JZ motor, koji je instantno proglasen masinom godine

nudilo se nekoliko verzija, a sve su bule bazirane na 2jz motoru (rednih šest :-* )
- imali ste 3.0 atmosferca, snage 220 ks
- te 3.0 twin turbaka, snage 320 ks
(snaga je varirala odnosno o trzistu i eko normama ali u biti nudila su se samo ta dva modela)

layout je naravno RWD, a kao dodatna opcija nudio se i targa krov, koji se skidao iskljucivo rucno

masina 2jz imala je prilicno rezerve, jer nije rijetkost vidjeti tunirane verzije tog motora sa 1000-1200 ks (dobro ste procitali)

i onda mi objasnite kako nije premium, a jedan PRIUS jest ::) :-\

p.s. koristim priliku za objaviti da ako ikada dođe premium verzija (kada cemo moci voziti iz kokpita, stavljati felge po volji i sl.) odmah pokrecem prvenstvo sa suprama, od bar 10ak utrka ;)

Offline versusW

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1045
  • psnID : versusW
Re: Što nam još fali u GT5
« Reply #78 on: March 11, 2011, 20:34:20 »
A, mozda bi bolji damage narusio druge aspekte igre.
Ovdje je sve gurano do krajnji granica, kao prvo izgled premium automobila, fizika i podloga staza, ostale stvari su dobile svoj(manji) dio kolaca.
Bar ja tako to vidim.

da ali je damage pretjerano nerealan

uzeo sam Veyrona da skinem onaj trofej "400km/h", Circuit de la Sarthe, ravnica od 5,5km (ako se ne varam), skinem 400km/h ali namjerno nastavim s gasom do poda, direkt udarac u zid, ravno u podlogu pod kutem od 90stupnjeva.

pogledam štetu na autu, lagano se ulubio prednji branik.

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: Što nam još fali u GT5
« Reply #79 on: March 11, 2011, 20:53:19 »
On je standard  ::)

Da se mene pita, pored ogrebotina ne bi mi trebalo nista vise, evo kad radim ova sezonska natjecanja, nastojim odvozit utrku bez diranja, bez ogrebotine i kad gledam raplay zelim da mi je auto 'cisto' do zadnjeg kruga.

Sad su 'natovarili' velik posao koji ce morat usavsavati kroz nastavke, jer to se od njih i ocekuje.
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Što nam još fali u GT5
« Reply #80 on: March 11, 2011, 21:34:29 »
ali koliko god mislim i mislim, ne uspjevam skontati zasto supra mkIV nije premium

vec sam i sam sebi dosadan, ali taj auto je ikona japanskih sportskih auta (uz jos svega par modela)

Da, definitivno jedna od najvećih nepoznanica, tim više što ima stara Supra iz '88 godine... najvjerojatnije je da nisu stigli napraviti. I jako mi je žao što nema IMPREZA Coupe 22B, to je također bio kultni auto

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4506
  • Man who wasn't there
Re: Što nam još fali u GT5
« Reply #81 on: March 11, 2011, 21:37:39 »
Baš sam danas vidio u dućanu model BMW-a Z8. Taj auto bi trebao biti u GT5, i to premium.

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Što nam još fali u GT5
« Reply #82 on: March 11, 2011, 23:06:12 »
ali koliko god mislim i mislim, ne uspjevam skontati zasto supra mkIV nije premium

vec sam i sam sebi dosadan, ali taj auto je ikona japanskih sportskih auta (uz jos svega par modela)

Da, definitivno jedna od najvećih nepoznanica, tim više što ima stara Supra iz '88 godine... najvjerojatnije je da nisu stigli napraviti. I jako mi je žao što nema IMPREZA Coupe 22B, to je također bio kultni auto

u potpunosti se slažem, meni osobno najdraža impreza ikada
također jedina ikada koja se nudila sa 2.2L motorom(350ks), u japanu još i danas se koristi 2.0 koji je daleko bolji i može podnijeti puno veća opterećenja nego ovaj eu/us 2.5L
svih 399 modela 22b je prodano u nešto više od 30min
broj 400 je završila kod tadašnjeg šefa prodrive-a
bila su tri modela sa #000, dva za colina i nicky-a treći je bio "press car" u vlasništvu tvornice
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: Što nam još fali u GT5
« Reply #83 on: March 11, 2011, 23:20:24 »
ali koliko god mislim i mislim, ne uspjevam skontati zasto supra mkIV nije premium

vec sam i sam sebi dosadan, ali taj auto je ikona japanskih sportskih auta (uz jos svega par modela)

Da, definitivno jedna od najvećih nepoznanica, tim više što ima stara Supra iz '88 godine... najvjerojatnije je da nisu stigli napraviti. I jako mi je žao što nema IMPREZA Coupe 22B, to je također bio kultni auto

slazem se

ima standard, ali ipak pravi feeling bi bio "sjediti i voziti iz kokpita" :)

a mkIII je po meni ipak (pre)zastarjeli auto za danasnje pojmove (a dizajn - ciste '80e - doba ravnala)

Offline versusW

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1045
  • psnID : versusW
Re: Što nam još fali u GT5
« Reply #84 on: March 12, 2011, 00:04:18 »
među premiumima, možda nema Supre ili Veyrona ali ima Suzuki Cappuccino ili Daihatsu Copen ili Toyote Vitz ili C4 i takvih brutalnih vozila.

ponuda Astona im je totalno jadna, Maseratija također.

konfuzno je kad uzmeš npr. Castrol Tom's Supru iz used car, jer je onda standard, ako kupiš novu je premium pa je moguće imati jednu premium i jednu standard izvedbu apsolutno istog auta.


Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: Što nam još fali u GT5
« Reply #85 on: March 12, 2011, 01:50:56 »
Ikrale, odlična tema :)


Ako su ti Seasonal eventi postali kao neko proširenje A-spec karijere onda bi trebali i nagradni auto dati kada ih se kompletira - makar isključivo za zlato...

I bilo bi bolje kada bi u te iste S.E. uveli dodatni bonus od recimo 30 ili 50% za koju god nagradu da osvojiš sa autom koji ima najmanje PP od svih u utrci (i bez skid ass.)... nešto manje više takvo
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: Što nam još fali u GT5
« Reply #86 on: March 14, 2011, 12:49:16 »
Ako im je tlaka uprogramirati kvačicu za stock, onda neka barem kao što u loungu imamo mogućnost vidjeti jedan dio postavki svakog natjecatelja (ono, assisti i gume) tako bi mogli među njih dodati i kategoriju "Car setup: stock/user"...

stock bi značilo stock ;) , a user da je nešto (detalji nisu ni potrebni) mijenjano.
kad su već nesposobni uvesti opciju da se svi u lobiju OGRANIČE na stock, onda bi makar ovakav uvid bio najbolja zamjenska opcija
(pa to bi za 5' isprogramirali samo da im netko veli) ???
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: Što nam još fali u GT5
« Reply #87 on: March 14, 2011, 16:00:23 »
Znaju oni to vrlo dobro, samo eto neznam ni sam zasto to ne isprave.  :-\
To je kao da igras FPS i igra dopusta da protivnik moze imati puno jacu pusku od tebe, a to je u biti glavni dio online nadmetanja.  ::)
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: Što nam još fali u GT5
« Reply #88 on: March 16, 2011, 02:05:19 »
Zasto Polyphony Formula nije premium?
Zasto na istoj ne mozemo stavljati boju po volji?
Zasto na nju ne mozemo stavljati broj po volji?
Zasto nema verzija sa manje KS (npr. 200 KS) i malo vise KG (mislim da bi ovo bilo hyper-zabavno)?

Zasto ta formula nema damage model ako nista onda bar kao u F1 2001 (EA Games/EA Sports, PS2 - damage na kotacima/osovini i otpadajuca oba spojlera - OSNOVNO, NAJOSNOVNIJE, a otpadnuti dijelovi neka se tretiraju kao čunjevi na nekim stazama, nista spektakularno, ne moraju se bušiti gume na njima, mada bi i to bilo vrlo zanimljivo)?

Mislim, kada bi se ovo iznad dovelo u red moglo bi se cak i voziti zanimljivu online sezonu sa tim bolidima.

Ovako preskacem.

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: Što nam još fali u GT5
« Reply #89 on: March 18, 2011, 23:57:54 »
bilo bi jako lijepo i korisno kada bi se bilo koja DVA ghosta (s npr. TT-a) mogla gledati istovremeno...

recimo odaberem rastu i knegasa, zokya i rastu (ili sva 3!) sa ovim Đuzepama, odredim koji duh će biti "glavni" tj. na kojega će se kamera primarno fokusirati, ali da su i ovi ostali podjednako vidljivi kada god su dovoljno blizu u pratnji onog prvog.
Bilo bi moguće zbilja krajnje prcizno uspoređivati stilove vožnje i doslovno vidjeti i gdje i kako se dobijaju čak i "tisućinke" 8)


ne znam jel bi izraz za to bio nekakvo "supraponiranje" ili koji kvazi blabla, ali JA TO HOĆUUU :'(
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.