Author Topic: BTCC/WTCC  (Read 372154 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Troma

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3871
  • PSN-ID: martin_troma
Re: BTCC/WTCC
« Reply #90 on: April 02, 2012, 09:21:19 »
 8)

Finally, in one sentence, what did Formula One mean to you Mark?
Tricky... It was precision. It was the pinnacle.

Offline ZG2016RS

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1619
Re: BTCC/WTCC
« Reply #91 on: April 02, 2012, 10:01:12 »
Tako sam i ja znao napraviti u igri pa sam od nekih dobivao razne kritike a to su najljepsi potezi.
FEDRO:Moram dodati da je ZG apsolutni kralj pretjecanja, instinkt i sposobnost kojom si on postavi idealnu situaciju je vanzemaljski :)
"Understeer" is when you hit the rival with the front of the car.
"Oversteer" is when you hit the rival with the rear of the car.
"Horsepower" is how fast you hit t

Offline AgentGreen46

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 893
  • PSN ID: AgentGreen46
Re: BTCC/WTCC
« Reply #92 on: April 02, 2012, 13:11:44 »
Odličan potez! I reci Janko tko te kudio da ja popričam s njim  ;)
Tu je jedino riskantno što ako krivo procijeniš kočenje onoga ispred sebe - krš i lom je zagarantiran.

Offline Troma

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3871
  • PSN-ID: martin_troma
Re: BTCC/WTCC
« Reply #93 on: April 02, 2012, 13:16:47 »


Kako to da se smiju tako naguravati i sve to? Super je, nemojte me krivo shvatiti, ali jel ima neko pravilo kontakta ili je to vise "pusti samo nek' je zanimljivo" ;D
Finally, in one sentence, what did Formula One mean to you Mark?
Tricky... It was precision. It was the pinnacle.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: BTCC/WTCC
« Reply #94 on: April 02, 2012, 13:21:19 »
A gle, kao što su i komentatori rekli, kad ideš to raditi onda očekuj i da ti se vrati. Plato je to prvi napravio, ovaj mu je vratio, ali i oštetio stražnji donji dio branika koji ga je kasnije kočio. Inače, njih dva su stari znanci i imaju vrlo dugu povijest ratovanja. Bilo je skoro i fizičkih sukoba ;D No, Neal je i drugima znao raditi velika sranja, nije ni Plato svetac, ali manje je prljav od ovoga koliko sam uspio upratiti. No, obojica su vrhunski vozači

BTCC je kontakt sport, rijetko koga kazne zbog takvih stvari. Uglavnom, ako radiš, onda i primi. A isto tako, ako ideš raditi možeš sam nastradati. Na ovakvim stazama neretko je jedini način da se nekog malo gurne pa da produži putanju i onda se uvališ.


Kako bilo, više vrijedi ovo jučer od cijele prošle F1 sezone 8)



btw... Plato je i prošle sezone u Chevyju imao prejebene kočnice, a ovdje je ista stvar. Tu ih strašno dobija. Čudo je što je MG uletio prije tri mjeseca, Triple 8 su dobili auto i sklepali ga, Plato je došao za vozača. Sve je nekako na brzinu napravljeno i već na prvoj stazi naprave podij i pobjedu. A da nije silovao prvu trku, mogao je biti bar drugi.
Što se ostatka tiče, ima stvarno dosta dobre konkurencije, puno je bolje nego prošle godine. Čim jebenu Vectru sklepaju da ide ona dobro onda je sve jasno.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: BTCC/WTCC
« Reply #95 on: April 02, 2012, 13:52:28 »
Vidim da je i bilo zabavno i na drugim popratnim utrkama jučer u Brandsu ;D


Offline Screamingeagle

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4530
Re: BTCC/WTCC
« Reply #96 on: April 02, 2012, 13:58:41 »
Vidim da je i bilo zabavno i na drugim popratnim utrkama jučer u Brandsu ;D

http://www.youtube.com/watch?v=ZNHIvcNo-CY&feature=relmfu

 ;D ;D ;D

di su vremena kad se to dešavalo u F1 na početku sezone......ona spika s usijanim glavama bla bla  ;D

Offline iced16

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4650
Re: BTCC/WTCC
« Reply #97 on: April 02, 2012, 13:59:23 »
Tako sam i ja znao napraviti u igri pa sam od nekih dobivao razne kritike a to su najljepsi potezi.

Ja to redovito radim, kad god mogu... Ako je borba za pozicije zašto ne... sve dok se ne zezne ovog drugog. Ali nema većeg gušta nego tako nešto napraviti...!
"Racing, competing, it's in my blood. It's part of me, it's part of my life; I have been doing it all my life and it stands out above everything else."

Ayrton Senna

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: BTCC/WTCC
« Reply #98 on: April 02, 2012, 14:09:23 »
Vidim da je i bilo zabavno i na drugim popratnim utrkama jučer u Brandsu ;D

http://www.youtube.com/watch?v=ZNHIvcNo-CY&feature=relmfu

 ;D ;D ;D

di su vremena kad se to dešavalo u F1 na početku sezone......ona spika s usijanim glavama bla bla  ;D


Tek sad vidim... i brat od Hamiltona je nastradao ni kriv ni dužan :)

Offline Screamingeagle

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4530
Re: BTCC/WTCC
« Reply #99 on: April 02, 2012, 14:12:07 »
Evo, neka dobra duša je uploadala sve na jubito pa savjetujem da pogledate prije nego obrišu

Krenite od dna, tamo počinje prva utrka http://www.youtube.com/user/F1ARAB


ovo mi izgleda kao neki "službeni channel",jel moguče da če uploudat kroz sezonu sve?  :D

btw. thnx za link

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: BTCC/WTCC
« Reply #100 on: April 02, 2012, 14:17:08 »
Nema tu ništa službeno... najbolje je pratiti odmah nakon utrke tako da se stigne pogledati prije nego obrišu

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: BTCC/WTCC
« Reply #101 on: April 02, 2012, 15:46:46 »
Jadni Gordon ostao bez rezultata iz treće utrke :(

http://www.btcc.net/html/generalnews_detail.php?id=2904&month=0&year=2012&form&searchterm

Jebote, koliko sranja se tome čovjeku dogodilo ovaj vikend

Offline Screamingeagle

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4530
Re: BTCC/WTCC
« Reply #102 on: April 02, 2012, 15:56:27 »
Rob Austin vozi A4 s zadnjim pogonom,koji pogon ima MG?

EDIT: prednji  ;D

Offline Zoky

  • Too Fast For You
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1202
  • PSN ID: ZokyCRO
    • G4G
Re: BTCC/WTCC
« Reply #103 on: April 02, 2012, 20:31:59 »
Pogledao sve 3 utrke, fenomenalno eto , ja sam prezadovoljan i definitivno cu ovo pratiti dalje. Plato mi se zasad najvise svidja, mislim da bi mogao navijat za njega i dobro si primjetio Stingeru da ih na kocenju uzasno puno dobiva, sad da li ima tolko bolje kocnice neznam al tu ih dere jako puno!

Kakav je to sistem za trecu utrku sa izvlacenjem, reverse gridom i balastom.....moram priznati da nisam skuzio? ???

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: BTCC/WTCC
« Reply #104 on: April 02, 2012, 21:00:21 »
Da, ima dobre kočnice, ali stara je to iskusnjara.


Dakle, oni koji su drugu utrku završili između 6 i 10 mjesta idu u "šešir". Gost izvlači broj od 6 do 10 i onda onaj koga izvuče ide na prvo mjesto, a od toga mjesta svi prema prvome idu u reverse grid. Oni koji su ispod tog broja ostaju dole.

Dakle, ovu utrku je izvučen broj 8 i onaj tko je bio osmi u drugoj išao je na prvu poziciju, sedmi na drugu, šesti na treću... i tako dalje. Deveti i deseti su ostali na svojim pozicijama. Balasti ostaju iz druge utrke. Isto tako, balast se dodaje prvoj petorici iz prve utrke. 48, 36, 24, 18 i 9 kg ako se ne varam.

Prije koju godinu je bio klasični reverse grid, ali su tada namjerno išli na lošiju poziciju u drugoj utrci pa da imaju bolju poziciju u trećoj i samim tim više bodova. Ovako je puno napetije.


Inače, prava je šteta što se ono ne može gledati uživo. Program im počne oko 11 pa sve do 18h. Tri utrke BTCC-a, u pauzama Carrera Cup, Clio Cup, Gineta Cup... gomila pravog utrkivanja, odlične staze, uvijek dosta publike. Još kad uleti tipično englesko vrijeme kiša, sunce, kiša, sunce, spektakl zagarantiran.