Author Topic: GT5 Seasonal Events • Chat tema  (Read 134315 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Seasonal Events • Chat tema
« Reply #600 on: July 04, 2013, 13:44:12 »
Samo da jos jednom kazem - Damire, svaka ti cast, opet si preformatiro CITAVU bazu podataka za Seasonale da jos bolje i preglednije izgleda.

Ne znam uopce sto bih rekao, osim da ti jos jednom puno hvala za trud oko svega toga.

Mislim da imamo najbolju i jedinu potpuno bazu podataka o tome na citavom internetu i da nema tebe, toga jednostavno ne bi bilo.

Jos jednom ti puno hvala za sav trud koji ulazes u to.

Offline Kimi

  • The Gentleman
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2684
  • PSN id: KimiHR
Re: Seasonal Events • Chat tema
« Reply #601 on: July 04, 2013, 14:54:13 »
Hvala Amare .

Za sada sam uredio samo ovih nekoliko posljednjih gdje sam stavljao po jedan Seasonal u post.
U postovima gdje sam stavljao po tri sezonca mi se puno teže snalaziti s ionako dosta nepreglednim tablicama u ovom forumskom obliku.

Ali sredit ću ja i to do izlaska GT6.

Offline Kimi

  • The Gentleman
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2684
  • PSN id: KimiHR
Re: Seasonal Events • Chat tema
« Reply #602 on: July 04, 2013, 19:52:21 »
dalje možemo očekivati:
Time & Drift Trial No.63   30.05.2013.
European Hot Hatch Championship   06.06.2013.
Time & Drift Trial No.64   13.06.2013.
Stars & Stripes   20.06.2013.
Time & Drift Trial No.65   27.06.2013.
Dream Car Championship   04.07.2013.

Eto i ovu seriju smo rješili.

Za dalje nisam baš siguran . Svi "stari" tematski sezonci bez PP predznaka u svom naslovu su zamjenjeni. Ako nastave u ovom stilu da zadnjeg sa popisa zamjenjuju novim , onda nam od 18.7. idu A-Spec pa 1.8. B-Spec Challenge.
Iako su gledajući kronološki i u odnosu kako su posloženi u igri poprilično zbrčkali redosljed pojavljivanja tih eventa u prvom krugu.Prvi B-Spec Challenge se pojavio gotovo 2 mjeseca prije prvog A-Spec Challenge-a iako je on sada prvi na redu za "otpis".

Ne preostaje ništa nego čekati dva tjedna pa da vidimo što će nam pripremiti.Ako i budu ovi dosadni A i B-Spec eventi onda se nadam da će imati bar po 5 utrka kao i ostali sezonci , iako debelo sumnjam u takvo nešto.

1.8. kada dođe i ako dođe , bit će to 160. (slovima) sto šezdeseti Seasonal Event u GT5 po mom popisu; i to računajući samo TT i DT te Seasonal Evente za običnu Europsku verziju igre i koje smo mi u HR mogli odvoziti.
Dakle , ne računajuću SE koji su se pojavili u posebnim izdanjima igre kao npr. za Signature ili Academy edicije.Iz tog broja je također izuzet GTAcademy 2011. za Europu koji se također pojavio u sekciji Seasonal Events. Ameri su također Academy 2011. vozili kroz Seazonal Evente i to u tri runde.

Iako će se većina složiti da su SE mogli biti i zanimljiviji,teži,raznovrsniji ovo je zaista respektabilna brojka i možemo samo zahvaliti PD-u na ovolikom trudu.I nadam se da će tako i još bolje biti u GT6.

A tko zna do kada će se oni pojavljivati i u GT5?

Offline Kimi

  • The Gentleman
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2684
  • PSN id: KimiHR
Re: Seasonal Events • Chat tema
« Reply #603 on: July 09, 2013, 02:13:29 »
Vjerovatno ste u posljednja dva-tri dana primjetili da prčkam po Seasonal Events temi pa vas obavještavam da je posao napokon završen.

Tema je kompletno preformatirana , vizualno a i podacima unaprjeđena.Za sve Seasonal Evente dodane su tablice Typical Opponent(s) i tablica za nagrade koje se mogu ili su se mogle u njima osvojiti.

Kako je tema sada puno opširnija i prvi post u njoj je promjenjen i prenamjenjen. U njemu je sada popis svih Seasonal Event-a s njihovim datumom pojavljivanja i završetka, a poredani su redosljedom kojim su dolazili u igru.Naslov svakog SE sadrži i link , te se klikom na njega u novom prozoru otvara post sa pojedinostima o eventu. U Firefox-u kojeg koristim to radi savršeno , dok Internet Explorer nije nešto pretjerano precizan pa ponekad treba malo skrolnuti mišem.


Eto , malo sam ubio dosadu ova 2-3 dana , a nadam se da će se i vama svidjeti ove promjene.

Offline kizo_uzi_1

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2390
  • oštar pas
Re: Seasonal Events • Chat tema
« Reply #604 on: July 09, 2013, 06:02:25 »
Jebo te ,neda mi vrućina spavati!  :o Kimiii !!!!  :o :o .... o Kimi , Kimi ..., vidim i nemam riječi , ljepo nema šta .....

Amar!! tvitaj Kazi da nam Kimija ubaci u svoj tim ,umjesto nekog kosookog ..........
<=  <=  brz kao vjetar ,  žestok  kao vulkan !    ID ; PSN nick;  lega_rovinj      wrROOOooom !!  

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Seasonal Events • Chat tema
« Reply #605 on: July 09, 2013, 09:22:57 »
Bez teksta  :o

Svaka cast Damire, ovo je predivno.

Svaka ti cast i neizmjerno ti hvala.

Ovo je stvarno masa truda, vremena i ljubavi ulozena. Idem poslati Jordanu link da vidi kako se to radi kod nas, a ne tamo po njegovoj Americi ;D ;D


Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: Seasonal Events • Chat tema
« Reply #606 on: July 09, 2013, 09:55:41 »
Moj naklon, stvarno nemam riječi.

Offline Kimi

  • The Gentleman
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2684
  • PSN id: KimiHR
Re: Seasonal Events • Chat tema
« Reply #607 on: July 09, 2013, 11:31:00 »
Hvala na pohvalama i drago mi je da vam se sviđa ovo što sam odradio .
I ja sam napokon zadovoljan kako to sada izgleda.

Preostaje mi malo urediti temu o TT i DT , ali tu neće biti previše promjena već samo lagano ušminkavanje.

Zadovoljstvo mi je bilo ovo odraditi za naš forum , Ameri su za nas trube  ;D

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Seasonal Events • Chat tema
« Reply #608 on: July 09, 2013, 12:46:14 »

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: Seasonal Events • Chat tema
« Reply #609 on: July 09, 2013, 13:41:31 »
Svaka čast Kimi!
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline SpigiCro

  • GTS Full Member
  • Stazist Vulgaris
  • *
  • Posts: 44
Re: Seasonal Events • Chat tema
« Reply #610 on: July 09, 2013, 13:46:13 »
Kimi svaka čast...  ;)

Offline DogZy

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2950
Re: Seasonal Events • Chat tema
« Reply #611 on: July 09, 2013, 14:45:52 »
Što reći? :)

Bravo!
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline grozni2

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1121
  • PSN ID- ivekh
Re: Seasonal Events • Chat tema
« Reply #612 on: July 09, 2013, 21:44:52 »
Predivno, čestitke na trudu.... ovo izgleda super  ;D ;D

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Seasonal Events • Chat tema
« Reply #613 on: July 11, 2013, 11:21:53 »
Evo nesto zanimljivo sto milsim da ce zanimati zainteresirane, a vezano je za novi FT-86 Time Trial koji je danas aktiviran u Seasonalima:

Toyota 86 GT Autumn Ring Time Trial
86 GT '12

Entry Requirements
Tyres:        Comfort: Hard

(sliku i formatiranje sam naravno pokrao iz Kimijeve sluzbene Seasonal TT/DT teme ;D)

Naime, ovaj TT vozi se na Comfort Hard (N1) komponenti.

Kada su 2011. godine Polyphony i Toyota partnerski na Tokyo Motor Showu radili event prilikom sluzbenog predstavljanja FT86, odrzano je prvenstvo u voznji virtualne FT86. U samom finalu, finalisti su FT-86 vozili upravo na Comfort Hard (N1) gumama koje su odabrane zato jer ispravno simuliraju grip gume koja se tvornicki stavlja na Ft86 (Michelin Primacy).

Quote
The virtual 86 was fitted with N1 tires (comfort hard) that simulated the grip of the Michelin Primacy compound


Prica sa gornjim citatom je nekad postojala na japanskim GT5 stranicama, ali je zajedno sa mnogim drugim vrijednim pricama iz povijesti nestala nakon zadnjeg GT.com redizajna u proljece. Ovo je nekadasnji link (koji danas ne radi jbg): http://www.gran-turismo.com/jp/news/d15687.html


Offline Kimi

  • The Gentleman
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2684
  • PSN id: KimiHR
Re: Seasonal Events • Chat tema
« Reply #614 on: July 11, 2013, 11:39:00 »
Puno dobrih stvari je nestalo nakon tog redizajna službene stranice.A najviše mi je žao što su uklonili službene Leaderboard-ove svih prijašnjih TT i DT koji su prije postojali pod S.E.-Closed sekcijom.Mislio sam ćak u ovu našu temu za svaki TT i DT event prikaćiti link na taj Leaderboard.

Što se tiće ovih novijih TT , izgleda da je ono hakiranje ipak donjelo i neke dobre stvari , tj. TT-ove sa stock autima.Nije svako zlo za zlo.

EDIT:
Quote
(sliku i formatiranje sam naravno pokrao iz Kimijeve sluzbene Seasonal TT/DT teme )
Eh, kako to ljepo izgleda   ;D ;D