Author Topic: (PC) iRacing 2.0  (Read 93414 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ribafish

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2668
Re: (PC) iRacing 2.0
« Reply #30 on: January 31, 2013, 23:20:04 »
Novi iR build izasao prosli vikend, novi model guma + bolji zvukovi + interlagos su najznacanije vijesti, naravno tu je jos hrpa drugih poboljsanja..

Evo Mclaren MP4-12c GT3 @ Interlagos

Iracing Mclaren MP4-12c @ Interlagos 1:32:066


^ Ovo bas dobro izgleda, prirodno, a bogami ni zvuk ne kaska..

A pazi tek ovo, osobno zvuci bolje cak i od onog kaj SimBin nudi:

iRacing.com - new bad ass sound ! turn up the volume !

Offline ribafish

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2668
Re: (PC) iRacing 2.0
« Reply #31 on: February 05, 2013, 00:08:00 »
2013 iRacing.com World Tour: 2.4 Hours of Daytona Onboard

Offline dejan041

  • GTS Full Member
  • Primarius
  • *
  • Posts: 243
Re: (PC) iRacing 2.0
« Reply #32 on: February 05, 2013, 15:40:55 »
isuse boze kak je ovo gust za gledat,kakvo pametno utrkivanje,ostavljanje prostora za onog kojeg pretices,pametno biranje putanje i pripremanje za napad...sve su mi se dlake digle

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: (PC) iRacing 2.0
« Reply #33 on: February 05, 2013, 15:57:16 »
Zato što nije vječita borba za jebeno prvo mjesto kako to GT zahtjeva u sezoncima.
Ovak se čovik izgušta ne mareći ako završi na zadnjem mjestu.
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline Kimi

  • The Gentleman
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2684
  • PSN id: KimiHR
Re: (PC) iRacing 2.0
« Reply #34 on: February 05, 2013, 20:16:51 »
Zato što nije vječita borba za jebeno prvo mjesto kako to GT zahtjeva u sezoncima.
Ovak se čovik izgušta ne mareći ako završi na zadnjem mjestu.
Mislim da to nema nikakve veze sa sezoncima . Ovdje je više stvar "kulture" utrkivanja koja je na PC simulacijama očito daleko ispred one konzolaške .Pa je očito da tip koji u ovom videu vozi neče ni pokušati pretjecati na mjestu na kojem to na stazi i nije moguće. Npr. u GT5 na Daytoni prije šikane su me stotinu puta pretekli . Od tih 100 vjerovatno smo 60 puta i ja i onaj koji obilazi završili negdje na travi ili zidu , nekih 30 puta smo ili ja ili onaj koji me obilazi ipak "preživjeli" unatoć kontaktu, a samo nekih 10-tak puta je to prošlo bez nekih večih posljedica kako za mene tako i za onog koji pretječe.
Također ljepo je vidjeti kad onaj kojeg pretiču zna kada treba pustiti onog bržeg iza sebe , ili zbog nekakve svoje male pogreške ili kada je ovaj iza jednostavno brži.

Vjerovatno zbog samog profila igraća a samim time i onih koje igre za te igraće rade, na konzolama ta "kultura" nikada neće zaživjeti.Ako se prisjetiš jednog od eventa u Prologu , koliko se sječam na Suzuki , gdje je apsolutno svaki dodir sa suparničkim autima bio penaliziran i definitivno značio oproštaj s nekakvim uspjehom u tom eventu.Međutim , iako se u dotičnom eventu tražilo da završiš na prvoj poziciji , isto tako se zahtjevalo da to bude i "čisto".Ali sa Spec2 ili 3 event je zbog protesta samih igraća znatno olakšan baš po pitanju penaliziranja kontakta sa suparničkim autima.

Ista stvar globalnog protesta protiv restrikcija u Seasonal Eventima se desila nakon Bonus Race 1 i 2 , koje su nakon toga potpuno uklonjene.Čak i danas , više od dvije godine od izlaska GT5 , kad ga vjerovatno igraju oni najtvrdokorniji , u Open lobijima vjerovatno će te naići na 95% idiota koji će vas bez ikakve grižnje savjesti zakucati u zid i onda vam složiti poruku tipa LOL.

Zadnji udarac Seasonal Eventima je ovaj koji se dešava u posljednje vrijeme forsiranjem SRF assista , i nekako se bojim da je to smjer u kojem ide i GT6 i serijal opčenito.Jednostavno, svijet PC simulacija je krenuo u nekom svom smjeru (pravom) , dok konzolaški "driving simulatori" sve više gube korak i smisao rijeći simulator koju sadrže u svom naslovu.

Možda sam malo i offtopic , sorry.

Pa da se vratim ontopic , ovo je stvarno prekrasno i gledati i slušati , i software i hardware.

I Perica savjet , u sezoncima GT5 isključi kompletan HUD , po meni jedini način da se u njima uživa .Probaj

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: (PC) iRacing 2.0
« Reply #35 on: February 05, 2013, 20:47:05 »
Kompletan Hud(osim brzomjera jer ne vozim iz kabine) je isključen kao i muzika, oduvijek.

Ovo što si napisao, stoji i baš zbog toga bi bilo ljepo da nekako ograniče da se utrka odveze, ne da se mora završavati na pojedinim mjestima i kao takva samo biti nagradjivana.

Video je bio za gušt gledati, ali i mali problem kod nas je što vozimo brza natjecanja, par krugova i to je to, svak želi biti prvi, dok ja baš nisam nikad gledao na to.  :)

STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline ribafish

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2668
Re: (PC) iRacing 2.0
« Reply #36 on: February 05, 2013, 22:10:50 »

...

Pa da se vratim ontopic , ovo je stvarno prekrasno i gledati i slušati , i software i hardware.

....


Definitivno, usudio bi se reci da iR trenutno ima najbolju grafiku, mozda je stvar do njihovog osvjetljenja il nesto, al mi izgleda najprirodnije + optimizirana je odlicno, ja trenutno na integriranoj AMD 4250 igram na najnizim postavkama i imam 40+fps, ostale sim nemogu ni pokrenut. Naravno da je tu pCARS, on trenutno izgleda ODLICNO, ali samo u pravom trenutku, na tocno odredjenoj stazi i autu, pod pravim vremenom i sl... Mozda je prava rijec konstantnost, iR uvijek izgleda VRLO DOBRO, pCars samo ponekad (govorim trenutno postom je pC u prealpha fazi, kad izadje situacija ce bit drukcija sigurno).

Zvuk se opasno popravio takodjer, Aussie V8 Supercar je prvi koji je dobio posve novi zvuk i on ga je odveo na novu razinu. Par postova iznad sam zakacio filmic pa poslusajte, zvuci brutalno. Ovo mi je posebno drago sto se toliko paznje obraca na zvuk, osobno bi radje ruzniju simulaciju s dobrim zvuk nego lijepu s losijim.. Nadam se da ce se SMS ukljuciti u "zvucnu" bitku sto prije, najavljuju da se u pozadini radi na necemu sto ce pretec i iR i RaceRoom, vidjet cemo..

Ono sto iR odvaja od svega je upravo taj online aspekt, multiplayer je na posve drugoj razini od bilo cega dostupnog, a to sve zahvaljujuci njihovom iRating i Safety Rating sustavu koji biljezi apsolutno sve sto radis na stazi, svaki kontakt, izletavanje, izvrtanje odnosno cistu voznju bez kontakta i naravno plasman. Tu su i licence classe tako da nema da rookie vozi utrku s visim rangovim i slicno..

Ovo je prava hardcore simulacija koja trazi puno koncetracije i ponajvise vremena da bi se doslo do ovako ozbiljnog nivoa utrkivanja. Skoro pa nema ni jedna utrka koja nije min 20 krugova il nekih 20/30min.

A pazi koja poslastica tek dolazi 8)



 ;D

Offline iced16

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4650
Re: (PC) iRacing 2.0
« Reply #37 on: February 05, 2013, 23:50:00 »
Rijetko koji PRAVI zvuk mi može izvući osmjeh na lice, al ovaj V8 na Interlagosu je baš u tome uspio. S J A J N O ! ! !
"Racing, competing, it's in my blood. It's part of me, it's part of my life; I have been doing it all my life and it stands out above everything else."

Ayrton Senna

Offline GTS_Klocna

  • MOMAK
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 897
Re: (PC) iRacing 2.0
« Reply #38 on: February 06, 2013, 09:12:20 »
Sve što Riba kaže je potpuno točno, kao i u svemu tako i u Iracingu ima prostora za napredak. Najveća mana Iracinga (ako se to tako može i nazvati) je paprena cijena koja definitivno nije za naše uvjete i naša primanja. Odigrao free 6 mjeseci i definitivno odustao jer svaka dodatna staza i auto se dodatno naplaćuje a sa vremenom dosadi voziti 6-7 istih staza i 2 zanimljiva auta iz ponuđenog osnovnog paketa!
psn-id: GTS-Klocna

Offline Kimi

  • The Gentleman
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2684
  • PSN id: KimiHR
Re: (PC) iRacing 2.0
« Reply #39 on: February 07, 2013, 18:03:28 »
Pa vjerovatno ta paprena cijena kao i iRating i Safety Rating sustav koje je Riba spomenuo u velikom djelu utječu na "kulturu" koju sam spomenuo.

Ali to je i garancija da u jednu ovakvu utrku koju je Riba u videu prikačio sigurno neče uletit neki balonja od 14 godina kojem je vrhunac njegova uspjeha u igri to što je na startu satrao 17 auta (što je u GT5 slučaj u bar 80% utrka).

Offline ribafish

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2668
Re: (PC) iRacing 2.0
« Reply #40 on: April 11, 2013, 11:38:06 »
Za mene je ovo next gen >

New Sounds in iRacing: coming May 2013


Uskoro dolazi i RUF RT12r 8)



Ja se vracam iR kad dodje BTCC Honda i BMW i nove britanske staze koje su najavljene..

EDIT:

http://www.racedepartment.com/2013/04/iracing-review/

Offline Voss

  • Slightly Mad
  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 280
Re: (PC) iRacing 2.0
« Reply #41 on: April 12, 2013, 00:24:19 »
Jedva cekam taj Lotus 49 vise! Kad se sjetim koliko sam sati proveo u tom autu u GPL-u, a to je bilo prije vise od 14 godina!

Novi zvukovi su stvarno dobrodosli, bio je i vrijeme, ali ja se vise nadam da je Dave konacno popravio model guma jer jos uvijek postoje greske i bugovi u NTM. Pogotovokod jacih auta kao F1 i V8. Lotus 49 kasni bas zbog guma.

Slazem se potpuno s ribom, iRacing je puno vise nego samo simulacija voznje. Cijeli koncept oko nacina utrkivanja i napredka kroz kategorije, safety rating itd. pridonosi puno kvalitetnijim utrkama s ljudima. Ja vec skoro 5 godina vozim iRacing a online utrke izkljucivo u njemu, sve druge igre vozim offline za svoj gust.

Ali imam i puno nade u Assetto Corssa i tome se sad i najvise veselim ;)

Offline Zoky

  • Too Fast For You
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1202
  • PSN ID: ZokyCRO
    • G4G
Re: (PC) iRacing 2.0
« Reply #42 on: April 27, 2013, 16:37:18 »
Oi za vas koji vozite ovo, trenutno imaju akciju 15$ za 3 mjeseca membership pa razmisljam da uzmem i probam malo. Zanima na kojim postavkama cu moc pokretat ovo....imam laptop i5 procesor,6GB RAM i GT545M graficku (grafulja nije bas nesto :()....

Offline ribafish

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2668
Re: (PC) iRacing 2.0
« Reply #43 on: April 27, 2013, 17:05:25 »
Oi za vas koji vozite ovo, trenutno imaju akciju 15$ za 3 mjeseca membership pa razmisljam da uzmem i probam malo. Zanima na kojim postavkama cu moc pokretat ovo....imam laptop i5 procesor,6GB RAM i GT545M graficku (grafulja nije bas nesto :()....


Moci ces, ja sam s phenom x4, 4gb i integriranom grafuljom (AMD 4250- dosta slabijom od tvoje) gurao 1080p na 40ak fps, znaci da sam igrao 720p moglo je ic konstantnih 60fps.

+

neki dan izasao novi build > http://www.bsimracing.com/iracing-release-notes-for-2013-season-2/#20130427140633

+

iRacing - Next Generation Sim-Sound

Offline Zoky

  • Too Fast For You
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1202
  • PSN ID: ZokyCRO
    • G4G
Re: (PC) iRacing 2.0
« Reply #44 on: April 27, 2013, 17:13:42 »
Super evo idem uzet onda, can't wait to try it.... :)