Author Topic: PS3 HDD  (Read 92688 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline keko0013

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 357
  • PSN-ID: keko0013
PS3 HDD
« on: April 23, 2011, 09:50:11 »
Imam PS3 sa hardom od 40 GB. Kad odem u "System Information" pise mi da mi je slobodnog prostora 1800MB/37 GB. Zbrajanjem svih gluposti po konzoli dodjem do brojke koja ne prelazi 25 GB.
Sad me zanima gdje je nestao ostatak???

Drugo pitanje vezano je za Internet Browser. Kad udjem u "Tools" i hocu pobrisati Cookies, History i Cache...oznacim da zelim potvrditi da se to pobrise, ali se nista ne dogodi. Za History sam siguran da se tim postupkom ne pobrise (opet ostane cijela lista), a vjerovatno je tako i sa Cacheom i C..., ali to ne mogu nigdje provjeriti.
Zanima me da li postoji kakav drugi postupak (za History znam kroz History menu)?

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: PS3 HDD
« Reply #1 on: April 23, 2011, 10:22:00 »
Ako imaš Home na konzoli, on ti rezervira 3 gb prostora.

Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
Re: PS3 HDD
« Reply #2 on: April 23, 2011, 10:25:53 »
Pogledaj pod save data koliko ti instalacije zauzimaju..
you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg

Offline maliDjuro

  • Anime Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1116
Re: PS3 HDD
« Reply #3 on: April 23, 2011, 10:54:11 »
Tih 40G je u stvari oko 37G, a onda je jos rezervirano za sistemski software, pa instalacije, pa ovo, pa ono...
Disk od 250G na 7200RPM izgleda kao krasna investicija... A i manje se grije...
Nikad nije kasno za sretno djetinjstvo, samo, što si stariji, igračke su skuplje.

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: PS3 HDD
« Reply #4 on: April 23, 2011, 13:20:11 »
DJURO, u jednoj ranijoj temi si odgovorio da ps3 ne moze funkcionirati bez svog unutarnjeg drivea, pa ako mozes odgovoriti koliko bi vanjski hdd umanjio rad internog hdd-a tj. koje su to stvari koje jedino on moze obavljati i koliko ucestalo bi on nastavio raditi bez obzira na postojanje vanjskog? Zanima me iskljucivo za igre, nikoje dr. medije, da li su igre te koje se iskljucivo mogu vrtiti sa unutarnjeg drivea? I postoji li nacin da se igra u cjelosti instalira tako da mi se laser ne "pati"?

hvala unaprijed ;)
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline maliDjuro

  • Anime Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1116
Re: PS3 HDD
« Reply #5 on: April 23, 2011, 14:07:40 »
Kad igraš igre, za PS3 vanjski drive uopće ne postoji...
On ti jedino služi za backup ili za gledanje slika/filmova i slušanje glazbe, kolko je meni jasno...
Na žalost, nema instalacije kompletne igre, kao na X360, ali laser je ugašen dok se ništa ne loada s Bluraya... Nije kao na PS1/PS2 da laser stalno gori ili da se cijelo vrijeme vrti drive...
Laser mora patit, zato je i napravljen  :P
Nikad nije kasno za sretno djetinjstvo, samo, što si stariji, igračke su skuplje.

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: PS3 HDD
« Reply #6 on: April 23, 2011, 18:05:31 »
 ::) Hvala!
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline keko0013

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 357
  • PSN-ID: keko0013
Re: PS3 HDD
« Reply #7 on: April 23, 2011, 21:17:06 »
Hvala svima na pomoci...

Najvise me zanimalo gdje nestane tih 10-15 GB. Vjerovatno to ode na razne popratne gluparije...

Offline Roter Baron

  • GTS Full Member
  • Primarius
  • *
  • Posts: 123
  • PSN ID: Roter_Baron-HR
Re: PS3 HDD
« Reply #8 on: October 01, 2011, 10:03:00 »
zelio bih izvaditi stari HDD od 40 GB i ubaciti novi naravno veci, je li to izvodivo, je li to HDD obicni od kompjutera ili je neki koji ide samo za PS i koliki se maksimalne velicine moze ubaciti ?

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: PS3 HDD
« Reply #9 on: October 01, 2011, 10:57:06 »
Ja sam mjenjao par puta te HDD u PS3, ubaciva iz slima u fat i obratno, mislim da ti tu idu od laptopa, ali treba pripaziti na neki broj, ubrzo će ti netko konkretno odgovorit, uglavnom, izvedivo je. Ja sam u fat 40G modelu ubacio iz slima 250G.  :)

Nek te samo ne zbuni položaj, nije svagdje isto, samo izvadiš HDD iz onog 'kaveza' i ubaciš u drugi.  ;)
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline maliDjuro

  • Anime Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1116
Re: PS3 HDD
« Reply #10 on: October 01, 2011, 16:10:48 »
Kupiš 2 i pol inčni (palačni, colni) SATA disk (koristi se inače za laptope). 7200 okretaja u minuti je oko 10ak posto brže od 5400, ako niste znali novu matematiku...
Prvo napraviš backup na neki vanjski fat32 disk (ako ti treba backup)...
Onda pripremiš USB stick ili disk s najnovijim firmwaretom za PS3.
Isključiš sve iz struje  :P

Izvadiš disk. (ona plastična pločica ta trane na debelom ps3), odšarafiš, ušarafiš novi, utrpaš ga unutra i zaklopiš pločicu.
Uključiš sve potrebno u struju  :P

Mini-savjet: kad radiš prvi account na novom disku, napravi neki bezvezni, koji ti nije prije postojao, da ne zezneš podatke s glavnog accounta sa starog diska, pa kad restauriraš backup, dotični možeš obrisati.

Upališ konzolu, pratiš upute, kažeš nek formatira cijeli disk, u jednom momentu će te pitat za firmware na USB uređaju ili slično, te ga nahrani...
Kad je formatiran, možeš vratit backup...
Nikad nije kasno za sretno djetinjstvo, samo, što si stariji, igračke su skuplje.

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: PS3 HDD
« Reply #11 on: November 11, 2011, 18:11:16 »
Nisam znao gdje da pitam pa idem ovdje, radi se o tome da sam prije prilikom palenja/gašenja konzole, ona sama palila/gasila tv, sad neznam gdje sam to namjestio na konzoli, a znam da postoji ta postavka???  ???
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline Sinisa

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 731
  • PSN : sina_zg
Re: PS3 HDD
« Reply #12 on: November 11, 2011, 19:26:22 »
Nisam znao gdje da pitam pa idem ovdje, radi se o tome da sam prije prilikom palenja/gašenja konzole, ona sama palila/gasila tv, sad neznam gdje sam to namjestio na konzoli, a znam da postoji ta postavka???  ???
Mislim da je catch do televizora, odnosno načina na koji ti je konzola spojena sa njim. ( SCART ili HDMI kabel)
Probaj čačkati po postavkama TV odnosno spojiti na različite HDMI ulaze

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: PS3 HDD
« Reply #13 on: November 11, 2011, 19:29:38 »
Mislim da je to do postavke na konzoli, tamo sam to negdje uključio, HDMI je kabel.

Da konzola pali i gasi tv automatski.
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: PS3 HDD
« Reply #14 on: November 11, 2011, 20:22:58 »
Da li je bio sonyjev tv?