Author Topic: Konzole iduce generacije  (Read 34744 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Konzole iduce generacije
« Reply #15 on: January 12, 2012, 12:37:21 »
Ni meni nije jasno koji kuki bi uopće trebali predstavljati novi PlayStation? I to sad kad puštaju Vitu u prodaju...

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Konzole iduce generacije
« Reply #16 on: January 12, 2012, 12:46:51 »
Niti nece, naravno.

Ako ce ista pokazati, na samom kraju presice ce pustiti neki video pod apelom "Playstation Future" ili slicno i napisati "real in-game footage". I onda ce svi to razvlaciti frame po frame iducih godina dana o netu dok 2013 ne predstave doista novu konzolu. Sto je najbolje, mislim da ce i MS napraviti isto.

Zanimljiva je situacija trenutno. Naime, Microsoft je upravo prodao najvise X360 ikada dosad, mislim oko 16 milijuna, sto je najveci godisnji rezultat dosada. Naravno, dio toga ima u migraciji korisnika debelog 360 na tanki, ali rezultati su svejedno predobri za njih. Uz to u 2012 dolazi novi GTA, Max Payne, novi Final Fantasy, a ocito ce i taj mitski Halo 4 na kraju zavrsiti na X360. Da regularni COD8 i ne spominjemo.

S druge strane, Vita se fakat lose prodaje, Japanska prodaja im je na 60% plana, jucer su upravo srezali predvidjene francuske kolicine za 50%, potraznja za skupljim 3G modelom je jako losa u prednarudzbama, a recesija jednostavno zdere sve pred sobom. Tako da mislim kako ce E3 prije svega posloziti da se bilda Vita, predstavljaju novi servisi za PS3 i najavljuju igre za 2012, ukratko slicno kao i MS.

Pravu prezentaciju mislim da ipak treba ocekivati 2013, njima ce sada jedini cilj biti odvratiti potencijalne "konvertite" koji bi mogli zagristi u Nintendo WiiU - sto god to na kraju ispalo - da ga ne kupe tako sto ce jasno dati do znanja da su njihove nove konzole pred vratima, odnosno u 2013.

A i tehnoloski im se ne zuri, pogotovo radi novih cipova i novih multicore grafickih kartica koje ce biti zavrsene tek ove godine. Da ne spominjemo kako ce Sony 100% igrati na kartu da PS4 moze outputati 4K standard (makar i kroz progresivni upscale), jer im je 4K okosnica plana za consumer-segment 2013-2020 koji su prestavili na CESU ovaj tjedan.

Budemo vidjeli, bit ce ovo zanimljiv E3, vjerovatno najzanimljiviji u zadnjih 6 godina.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Konzole iduce generacije
« Reply #17 on: January 12, 2012, 12:51:25 »
Ajmo bit iskreni i reći da je Vita preskupa...

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Konzole iduce generacije
« Reply #18 on: January 12, 2012, 12:57:28 »
Pa ne znam.. mislim bilo bi bolje da je jeftinija, ali 250 eura za takav hardver nije preskupo, bar ja tako mislim. A na E3 ce vjerovatno srezati cijenu na 200 eura, isto se dogodilo sa Nintendo 3DS - za 250 ga nitko nije kupovao, cim su spustili na 200 poceo se prodavati.

Naravno, bolje bi se prodavala da je jeftinija, ali kako moze biti jeftinija: OLED ekran na dodir, touchpad straga, dvije kamere, ziroskop, WiFi, cuda cudna.. Odnosno, ionako vjerovatno gube lovu na njemu, sa nizom cijenom gubit ce jos vise. Ali ono, jedno ne opravdava drugo.

Recesija je problem, ljudi nemaju novaca, oni koji imaju ne trose, krug je zatvoren. Da su neka druga vremena, prodavala bi se kao blesava, nitko ne bi ni pitao. Danas, to je jednostavno lova koju nitko ne zeli dati, da ne spominjemo da ce svi radije kupiti duplo skuplji iPhone i igrati Angry Birds.

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: Konzole iduce generacije
« Reply #19 on: January 12, 2012, 12:59:12 »
Ajmo bit iskreni i reći da je Vita preskupa...

I za kua!! Koga vraga će ti to, uz današnje mobitele, takva stvar ti ne treba u životu
PSN_ID: Dzidza1978

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Konzole iduce generacije
« Reply #20 on: January 12, 2012, 13:08:33 »
Ajmo bit iskreni i reći da je Vita preskupa...

I za kua!! Koga vraga će ti to, uz današnje mobitele, takva stvar ti ne treba u životu

baš to sam si mislio, ja ne vidim svrhu prijenosnih konzola u današnje doba
imam onaj pspgo šta sam dobio, vjeruj mi nisam se sveukupno igrao 30h u cca 1god koliko ga imam

uz jedan dobar smartphone ili tablet ovo nema smisla, bar meni
ležati doma na krevetu i igrati vitu ili psp mi nema smisla jer imam veliku konzolu, a kad sam u pokretu jednostavno se ne mogu uživiti u neke "dublje" igre pa onda sve završava na nekim arkadama i igrama za ubiti dosadu poput angry birds-a a za to ti ne trebaju sva ta čudesa koja se nude na viti
da je vita ujedno i mobitel onda bi se sigurno puno bolje prodavala
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: Konzole iduce generacije
« Reply #21 on: January 12, 2012, 13:11:04 »
Kao što Toni kaže, prijenosne konzole su za 'ubijati' dosadu, bile barem do sada.

Sad su to preuzeli mobiteli, ne vidim svjetlu budućnost u tome, Vita će biti posljednji čavao u ljesu prijenosnih konzola. IMO
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: Konzole iduce generacije
« Reply #22 on: January 12, 2012, 13:12:36 »
Sad su to preuzeli mobiteli, ne vidim svjetlu budućnost u tome, Vita je posljednji čavao u ljesu prijenosnih konzola. IMO

To si htio napisati :)
PSN_ID: Dzidza1978

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Konzole iduce generacije
« Reply #23 on: January 12, 2012, 13:16:52 »
Da, s tim svim se slazem. I Europa i Amerika vise ne jebu prijenosne konzole koliko je crno pod noktom, sve se prebacilo na mobitele. Japan je druga prica, ali to je kod njih stvar tradicije i naslijedja.

Slazem se sa svime, uz jednu malu opsaku - Vita ima i jednu drugu namjenu sasvim sgurno, a to je da jednog dana bude kontroler za PS4. To je mislim jedina stvar koja ju dugorocno moze "odrzati" - uz naravno pad cijene na kojih 100/150 eura tamo negdje 2014 - ali tu ce se jos vidjeti sto ce biti.

Naime, WiiU vec ima tablet prakticno za kontroler, isto se najavljuje za novi Xbox, a Vita je takodjer tablet u osnovi. Ali da je klinicka smrt za prijenosne konzole nastupila globalno, to 100%.

Meni je VIta osobno zanimljiva, imao sam ju priliku igrati u Londonu prije mjesec dana, ali kupit cu ju samo pod jednim uvjetom: da podrzava igranje GT5 kroz Remote Play funkciju. Ako ce to podrzavati, kupujem ju odmah uz Everybody's Golf novi. Ako ne, sam Golf mi nije vrijedan te investicije, pa cu cekati koliko god treba da padne cijena.

Offline Kimi

  • The Gentleman
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2684
  • PSN id: KimiHR
Re: Konzole iduce generacije
« Reply #24 on: January 12, 2012, 13:36:48 »
Onda bi možda mogli vidjeti i GT6 na PS3

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Konzole iduce generacije
« Reply #25 on: January 12, 2012, 13:41:28 »
Onda bi možda mogli vidjeti i GT6 na PS3

Sumnjam... mislim da im je isplativije zarađivati novce kroz dlc-ove nego izmišljati toplu vodu

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Konzole iduce generacije
« Reply #26 on: January 12, 2012, 13:44:09 »
Onda bi možda mogli vidjeti i GT6 na PS3

Ja sam isto sve uvjereniji da bi GT6 mogli vidjeti na ovoj generaciji. Mozda ga ne najave vec na E3 - cisto zato da i dalje zaradjuju na DLC - ali na TGS bi mogli vec za izlazak do kraja godine u Japanu, a EU/US pocetkom 2013.

Offline Kimi

  • The Gentleman
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2684
  • PSN id: KimiHR
Re: Konzole iduce generacije
« Reply #27 on: January 12, 2012, 14:04:13 »
Onda bi možda mogli vidjeti i GT6 na PS3

Sumnjam... mislim da im je isplativije zarađivati novce kroz dlc-ove nego izmišljati toplu vodu
Da , ali vjerovatno će s vremenom interes potrošaća da kupuju DLC-ove (pogotovo ako oni budu kao ovaj zadnji i sljedeći) znatno opasti.Mnogima će igranje petice i dosaditi i vjerovatno će se broj igraća u dogledno vrijeme poprilično smanjiti.Jedini način da opet uzmu lovu po meni je da za nekih godinu i po izdaju novu igru

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: Konzole iduce generacije
« Reply #28 on: January 12, 2012, 14:07:10 »
Da, jedna i druga solucija imaju smisla kad se pogleda, iako ja smatram da neće ići sa novim naslovom, jer evo godinu dana 'trpimo' njihovo krpljenje igre i da mi sad opet naplate ono što sam trebao imati sa GT5?!  :-\
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline GTS_Klocna

  • MOMAK
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 897
Re: Konzole iduce generacije
« Reply #29 on: January 12, 2012, 14:15:04 »
Da, jedna i druga solucija imaju smisla kad se pogleda, iako ja smatram da neće ići sa novim naslovom, jer evo godinu dana 'trpimo' njihovo krpljenje igre i da mi sad opet naplate ono što sam trebao imati sa GT5?!  :-\

Ma nismo ništa trebali imati! Svi tu nešto kukaju poluproizvod, poluigra ,a kupujete šakom i kapom igre na kojima niste proveli ni 10% vremena kao na GT5 a dali ste isti iznos novaca!

To vi u vašim glavama imate viziju kako bi željeli da gt5 izgleda i sa updatima je sve bliže tome. Ali to uopće ne znači da je igra trebala tako izgledati.

To upućujem svim kukarošima, a ne samo tebi ljubušak!

A za gt6 mislim da uopće nema smisla na PS3, što se tiče grafike dotakli su plafon. A fiziku dorađivati mogu i na GT5 kroz update.
psn-id: GTS-Klocna