Author Topic: Konzole iduce generacije  (Read 34950 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: Konzole iduce generacije
« Reply #30 on: January 12, 2012, 14:19:44 »
Nije nitko rekao da kukamo, raspravljamo pobogu, valjda zato i služe forumi.  ::)

Eto onda si i sam dao odgovor, ako GT5 'evolvurira' kroz apdejte i DLC pakete, što će nam onda GT6?!
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline Kimi

  • The Gentleman
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2684
  • PSN id: KimiHR
Re: Konzole iduce generacije
« Reply #31 on: January 12, 2012, 14:21:21 »
Baš zbog tog "krpljenja" mislim da bi trebali izdati novu igru , jer ne znam dokle to krpljenje može ići.Mislim da nakon ovog zadnjeg updatea nikad nije bilo više problema u onlineu (nemogučnost ulaska u lobi , ljudi se ne vide na stazi , smrzavanje igre..).Hoču reći da popravljanje igre na ovaj način je vjerovatno moguć do određene granice , ali kad se ona pređe "popravci" stvaraju više problema nego koristi.
Što se mene osobno tiće , ja sam još uvijek poprilično zadovoljan ovom generacijom Playstationa i mislim da im trenutno ne treba bolja konzola.Zato bi baš volio vidjeti GT6 na PS3 , grafićki a i fizikom vožnje sam prezadovoljan , samo nek naprave single komponentu kako treba , u onlineu nek ubace nekakvih modova , i staza miljon i kupujem iste sekunde.

Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
Re: Konzole iduce generacije
« Reply #32 on: January 12, 2012, 14:24:01 »
Exclusive
Interview: Masaaki Tsuruta, Sony Computer Entertainment
http://eandt.theiet.org/magazine/2011/12/maasaki-tsu-interview.cfm
you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: Konzole iduce generacije
« Reply #33 on: January 12, 2012, 14:27:13 »
Meni je ovako draže, stalno se drži taj hype u isčekivanju novih staza i ostalog.

Ako bi i izašao GT6 na ovoj generaciji, to bi značilo sva auta da budu premium(valjda) što je vrlo teško, a kad bi izašao na PS4, znači konzola 2013/14 GT6P 2015 i možda kompletna igra 2016, što bi im dalo dosta vremena da srede premium auta i sve staze. IMO

Ali ode tema u krivom smijeru.  :-*
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Konzole iduce generacije
« Reply #34 on: January 12, 2012, 14:27:56 »
Ne znam što to mogu ubaciti u GT6 da bi bio nekakav drastičan odmak od ovoga što imamo danas, 5 dana prije izlaska XL-a.

Da, slažem se da mogu napraviti komplet novu single player karijeru. I da mogu uvaliti još 20 staza. I još novih auta.

Ali, kad da oni to naprave? Koliko vremena bi trebalo proći da se sve to napravi? Zato mi je logičnije krpanje GT5 kroz dlc, a GT6 ostaviti za novu konzolu i onda pokušati pojačati početak prodaje konzole sa jednim takvom jakom exkluzivom. A opet, kakav bi taj GT trebao biti na novog konzoli. Koliko može biti bolji grafički? OK, valjda bi uspjeli maknuti nazubljene sjene, ali što osim toga?

Kako god, i dalje mislim da im je bolje peglati gomilu novaca mudrim izborom dlc-ova.

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: Konzole iduce generacije
« Reply #35 on: January 12, 2012, 14:29:00 »
Exclusive
Interview: Masaaki Tsuruta, Sony Computer Entertainment
http://eandt.theiet.org/magazine/2011/12/maasaki-tsu-interview.cfm
To sam komentirao, rekao je da će konzola tj PS3 biti 7 godina star dok dodje nasljednik, pa toliko je PS3 dogodine.

Ja vjerujem kako ubijaju svaku nadu da će PS4 uskoro i onda BUM PS4 na ovogodišnjem E3.  ;D
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
Re: Konzole iduce generacije
« Reply #36 on: January 12, 2012, 14:33:06 »
Nema gt6 na ps3 200% , ako pogledamo koliko im je muke trebalo s optimiziranjem gt5 sto im i nije uspjelo u potpunosti jer su vjerojatno ocekivali vise snage od konzole, a pogledajmo nasto nove najavljene simulacije kako izgledaju definitivno su dostigli gt5 po grafici i detaljima zbog cega volim gt ko takvog, tako da cisto sumnjam da ce kazo izbaciti istu igru, pa se zato nadam da ce ps4 doci sto prije..
you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: Konzole iduce generacije
« Reply #37 on: January 12, 2012, 14:35:00 »
Ma ja sam uvjeren kako PS4 jednostavno mora imati veliku bazu korisnika do sljedećeg COD naslova tj MW4 koji izlazi 2013 u 11mjesecu.

Nek me netko ispravi ako sam krivo?!

EDIT: Ako je istina da MW4 dolazi za sljedeću generaciju...
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Konzole iduce generacije
« Reply #38 on: January 12, 2012, 14:54:02 »
Zar će biti MW4?

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: Konzole iduce generacije
« Reply #39 on: January 12, 2012, 15:01:17 »
Zar će biti MW4?
Ne nužno tim imenom, bilo je govora da rade naslov za sljedeću generaciju konzola, mislite da bi htjeli čekati više od 2 godine da mogu izbacit novi naslov, koji donosi milijarde?!

Možda po prvi put jedan naslov 'diktira' izlazak konzola.  ;D
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Konzole iduce generacije
« Reply #40 on: January 12, 2012, 15:48:56 »
Sad je ionako red da novi CoD izda Treyarch... a za slijedeću generaciju i ono što će izdati Infinity Ward tko zna... možda dobijemo prvi CoD za kojeg će se plaćati pretplata za Online igranje

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Konzole iduce generacije
« Reply #41 on: January 12, 2012, 16:14:46 »
Ako se igras na boxu, vec placas za online igranje ;) A pitanje da li ce biti MW4, nakon sto je MW3 oborio sve i jedan rekord koji neka igra uopce moze oboriti je ono.. :)

Muzara s Eliteom - nove mape Elite Premium dobija ranije nego ostali, pa su im besplatne, pa ako si na boxu onda jos ranije, itd - je samo uvod u iduce muzare.

A buduci da se sve okrece ka pretplatama i mikrotransakcjama... ukljucujuci i nas GT...

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Konzole iduce generacije
« Reply #42 on: January 12, 2012, 16:35:48 »
A buduci da se sve okrece ka pretplatama i mikrotransakcjama... ukljucujuci i nas GT...

Neka mi daju 30-50 novih staza (pravih staza) i mogu im plaćati kakve god hoće pretplate... nemam nikakvih problema što se toga tiče.

Pričali smo neku večer pa mogu samo ponoviti da slijedeću konzolu kupujem tek kad za nju izađe Gran Turismo. Ili ako novi Everybodys Golf ne izađe za PS3 već za PS4, a izađe prije novog GT-a. Jedine dvije igre koje me mogu natjerati da kupim slijedeću generaciju konzole.

Što se Xbox-a tiče, mislim da sam s njime završio. Eventualno, u što sumnjam, da uspiju napraviti nešto bolje od Gran Turisma. Prijenosne konzole me ne zanimaju...

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Konzole iduce generacije
« Reply #43 on: January 12, 2012, 17:06:15 »
Ma 30-50 staza necemo nikad vise vidjeti, to je za mene gotova stvar... ali o tome nesto kasnije.

Zasto ja mislim da ce izaci GT6 za PS3? Evo zasto, cisto financijski. Prvo, prodali su preko 7 milijuna GT5. Takodjer, u ovoj zadnjoj godini od izlaska igre broj vlasnika PS3 porastao je za 15%, do kraja ove godine porast ce jos recimo 10% (na E3 opet snizenje cijene, nove igre, bla). Dakle, tijekom "zivota" GT5 do sijecnja 2013. imamo 25% vise vlasnika PS3 nego ih je bilo kad je GT5 tek izasao.

Potom, sad nas polako *navikavaju* na DLC. Znamo da se prvi DLC paket prodao u milijun primjeraka. Ja osobno mislim da je ta brojka malo napuhana, a mozda se i radi o molijun pojdinacnih kupovina "komada" DLC, ne samo punih paketa za 10 dolara/eura. Dakle, smanjimo to malo i recimo da realno imamo oko 500.000 prvog DLC za recimo 7 dolara u prosjeku. To je cistih 3,5 milijuna dolara samo za prvi DLC, a vjerovatno i vise, blizu 5 vjerovatno, ali ostajemo konzervativni.

Nadalje, nakon toga imamo 2. DLC, vrlo vjerovatno puno slabiji rezultati, ali neka je 100.000 prodano za 5$, to je daljnih pola milje. I sad ce doci ovaj DLC; puno atraktivniji nego prosli, ercimo da njega prodaju u 300.000 konzervativno za 7$ prosjek, to je danjih 2.1 milijun $/eura, koje vec valute. Zbrojimo ta 3 DLC paketa kroz 4 mjeseca i cifra je vec cca 6 milijuna cistih uz drasticno konzervativnu projekciju koju sam upotrijebio.

Idemo dalje. Ovo sto oni rade s DLC je svakako i testiranje, da vide sto prolazi i po kojim cijenama i za koje kolicine. Nebitno o tome testiranju, slazemo se svi da ce DLC ocito postati redovni uglavnom. Neka nadju *dobitnu formulu* i stvore idealan omjer sadrzaja (auti/staze/dodaci za XXX novaca, recimo 8$ prosjek) i da to redovno kupuje onih istih konzervativnih 300.000 ljudi, to je prihod od cca 2,5 milijuna $ po DLC izdanju.

E sad dolazimo na moju poantu: GT6 za PS3.

Ako samo nastave prodavati DLC za GT5 i pod uvjetom da izlazi novi DLC svaka 2 mjeseca, kroz iduce 2 godine (sijecanj 2014) oni ce izdati ukupno 12 DLC paketa po 8$ za cca 300.000 korisnika. Total: 28,8 milijuna $ do sijecnja 2014.

Ali ako izdaju novu igru unutar iducih godinu dana i u nju ubace sadrzaj koji bi inace prodavali kroz DLC ili u obliku updajta (staze, aute, novi online kod, unaprjedjenu grafiku, sve ono sto updejti mogu "popraviti", ali drugacije je kad imas sam kod izvorno napisan) to im znaci drastican skok prihoda. Jer neka im GT6 kupi manje ljudi od GT5 - sto je ipak malo vjerovatno, zbog mnostva razloga (veci broj PS3 konzola na tristu, igra ce biti puno dovrsenija, recenzije ce biti bolje, nema nove Forze na obzoru sve do jeseni 2013., itd..), dakle 5 milijuna igara samo, opet itekako konzervativna procjena - oni ce *svog* dijela preko noci zaraditi oko 60 milijuna $ od ukupnih 300 milja koliki je revenue za 5 milja igara po 60$ launch cijene.

A onda mogu nastaviti lifrati DLC za taj isti GT6 po principima kao da je to GT5 (svaka 2 mjeseca novi DLC za 8$ prosjek), jer su vec svi navikli na DLC, svi placaju DLC; svi zele DLC i svi sretni od prvog dana. A ako nema GT6, nema ni 60 milijuna zarade u komadu, vec se samo zaraduje sica na DLC svaka dva mjeseca. Dakle sa GT6 u jednadzbi, total do sijecnja 2014: 88,8 milijuna $. Drasticna razlika.

Ne znam, ja mislim da nemam pojma o tom biznisu u odnosu na ljude koji to rade za zivot i u tom su poslu 20 godina, pa mi je posve jasno da im se jednostavno isplati napraviti novu igru za PS3. A kako bude, bit ce.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Konzole iduce generacije
« Reply #44 on: January 12, 2012, 17:18:36 »
Slažem se da je isplativo napraviti novi naslov i zaraditi novce. Ali što će staviti unutra da privuku opet toliki broj kupaca. Iz iskustva znam da su ljudi prestali kupovati neki nastavak jer im jednostavno nije ponudio dovoljno novoga u odnosu na prethodni nastavak.

Ako se sjetimo prethodnik nastavaka, onaj parni je ipak bio popriličan odmak u odnosu na neparni. Ne znam, možda griješim...


btw... što si htio reći s onim o stazama?