Author Topic: Konzole iduce generacije  (Read 30799 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Konzole iduce generacije
« on: May 29, 2011, 14:34:19 »
http://www.smarthouse.com.au/Gaming/Industry/F5C6F8A6?page=1

Cell koriste i PS3 i X360 vec 10 godina. Nema kraja ljudskoj gluposti i novinarskoj nekompetenciji.
Ontopic, mozda bi i mogli u PS4 vidjeti Cell sa 16 SPU-ova, ali uz visestruko jaci graficki sklop. Djuro?

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: Konzole iduce generacije
« Reply #1 on: May 29, 2011, 14:44:30 »
Djuro S. Kojotovski 8)
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: Konzole iduce generacije
« Reply #2 on: May 29, 2011, 18:45:07 »
Ili je Mirko S. Zlikovski, onaj tip iz Road Runnera... Djuro? 8)
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Konzole iduce generacije
« Reply #3 on: May 29, 2011, 18:49:26 »
u "moje" vrijeme je bio Mirko...

Offline Kimi

  • The Gentleman
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2684
  • PSN id: KimiHR
Re: Konzole iduce generacije
« Reply #4 on: May 29, 2011, 22:48:32 »
supergenijalčina  ;D

Offline maliDjuro

  • Anime Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1116
Re: Konzole iduce generacije
« Reply #5 on: May 29, 2011, 23:54:39 »
'zvin'te, bijo sam na svadbi, pa sam se u međuvremenu regenerirao  :P
U hrvatskoj verziji je bio Mirko, a mislim da je u srpskoj bio Đuro, al nisam siguran, možda su malo i miješali imena...
Uglavnom, glede Cella, X360 koristi nešto malo drukčije i konvencionalnije, tri dual-thread jezgre, a Cell ima jednu glavnu dual-thread i 8 SPU-ova, od kojih se u PS3 jedan ne koristi, radi jeftinijeg procesa proizvodnje.
Mislim da je IBM već prije 2-3 godine složio Cell s 12 SPU-a za svoje servere.
Sad tek počinje bit zanimljivo ostvarivanje koncepta lego-kockica koje je stari Kutaragi zamislio. Slože novi proc s više SPU-ova, a onda bi ih mogli stavit dva-tri u mašinu, čisto da se nađe...
Bili su spominjali da se neće više ponavljati enormni inicijalni troškovi u proizvodnji sljedeće konzole, jer ne moraju gradit tih nekoliko novih tvornica koje su već napravili...
Zanima me samo što će bit s grafikom, jer će morat uzet nekog vanjskog, nekako sam skeptičan glede Intela, ali ako konzola bude išla za 3 godine. taman bi Nvidia mogla imat nešto novo i zanimljivo.
Ili možda uleti neki četvrti grafički igrač...
Nikad nije kasno za sretno djetinjstvo, samo, što si stariji, igračke su skuplje.

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: Konzole iduce generacije
« Reply #6 on: June 06, 2011, 08:46:09 »
http://www.gamersmint.com/rumour-massive-project-cafe-leak-games-specs-and-more
Hoće li Nintendo napraviti što treba, spojiti casual i hard core igrače na jednoj platformi? Imaju priliku, po mom mišljenju, osvojiti dobar dio kupaca PS3 i X360 konzole, ako budu imali igre i dobru cijenu.

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: Konzole iduce generacije
« Reply #7 on: June 06, 2011, 18:37:58 »
Mislim da su im naslovi prvi i ogromni problem!
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Konzole iduce generacije
« Reply #8 on: June 06, 2011, 19:27:50 »
Mislim da su im naslovi prvi i ogromni problem!

Najveci problem je neodstatak normalnog middlewarea - koji je pokopan jos sa proslom generacijom konzola. To najbolje ilustrira podatak kako COD igr jos uvijek (cak i nadolazeci MW3) koriste recimo pretpotpopni IDT3 engine modificiran da radi u kvazi HD razlucivosti (a samo primjera potpunog besmisla radi, Doom 3 za prosli Xbox je koristio id Tech 4 engine).

U ovom casu je jako malo normalnog middlewarea, debela vecina koristi UE i njegove izvedenice, a dobri enginei se mogu na prste jeedne ruke nabrojati. Crytek je tek sada napravio svoj CryEngine 2, ali i on je komoliciran za programiranje i i dalje ne moze pogurati vise od 30fps sa iakakvim znacajnijim efektima. A nije ni jeftin.

Svjetlo u tunelu daje upravo novi idTech 5, ali prvo ga treba uopce komercijalizrati, a gdje je onda ucenje za rad. Crytek i Epic su vec predstavili nove izvedenice svojih enginea, ali oni ce cijenom i potrebnim resursima opet biti preskupi vecini manjih studija.

Capcom i slicni (Konami, Square, Codemasters..) ce vjerovatno dalje razvijati svoje vlastite enginee, ali dok ne dobiju same hardvere nece znati sto da rade. A i mislim da su svi ti studiji sada u poprilicnoj drami zbog opce poplave novih platformi (3Ds, PSVita, mobilne platforme da ne spominjem..) koje vise nisu jednostavne i u 8 pixela.

First-party developeri bit ce u nesto povoljnijoj situaciji cisto radi lakseg pristupa debug-SDK unitima, ali oni uglavnom rade ekskluzive i ne "pune" trziste i ne rade nista nekonvencionalno. Primjer za to su i Polyphony, Guerilla, Insomniac, Turn 10, donedavno i Bungie..

Ne znam, iz svega sto se meni cini bit ce tu jos vise problem nego sto je bilo na ovoj generaciji u pocetku - a ne smijemo zaboaviti da je ova generacija startala u samom fokusu svjetskog financijskog optimizma. A onda se srucila kriza. Nova generacija pocet ce krajem 2012., a ostaje za vidjeti koliko ce novca uopce biti za male i srednje igrace na toj sceni..

Offline kiseli6

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1124
  • PSN ID : kiseli6
Re: Konzole iduce generacije
« Reply #9 on: June 07, 2011, 08:08:34 »
Meni je i ova čisto dovoljna. :)
ONU ISTU NAŠU KOŠULJU PRIPREMI
NA TAVAN JE STAVI ZA MENE JE SPREMI
BIT ĆE ONA OPET I SINU PO MJERI
KAO ŠTO JE BILA MOM DJEDU I MENI

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: Konzole iduce generacije
« Reply #10 on: July 19, 2011, 09:37:21 »
http://www.develop-online.net/news/38244/Sony-Were-testing-3D-virtual-reality-games
Ako se kvalitetno izvede, ovo ce biti prava stvar. Motion tehnologija je tu, 3D takodjer, samo dosta jak stroj i podrska developera i imamo pravi next gen. Ideja da se igramo bez potrebe za TV-om sigurno je buducnost interaktivne zabave, sto se mene tice ne bih kupovao nikakve nove konzole prije tog.

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: Konzole iduce generacije
« Reply #11 on: July 19, 2011, 10:01:51 »
http://www.develop-online.net/news/38244/Sony-Were-testing-3D-virtual-reality-games
Ako se kvalitetno izvede, ovo ce biti prava stvar. Motion tehnologija je tu, 3D takodjer, samo dosta jak stroj i podrska developera i imamo pravi next gen. Ideja da se igramo bez potrebe za TV-om sigurno je buducnost interaktivne zabave, sto se mene tice ne bih kupovao nikakve nove konzole prije tog.


samo neka stave dva usb-a da u jedan mogu volan ukopčati  ;D
PSN_ID: Dzidza1978

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Konzole iduce generacije
« Reply #12 on: July 19, 2011, 11:18:11 »
Hmmm... ne privlači me to nešto...

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there

Offline Aries

  • The Sugar Daddy
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1858