Author Topic: (M) F1 2011  (Read 55114 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: (M) F1 2011
« Reply #60 on: September 15, 2011, 10:08:32 »
Evo, recenzija napisana i predana, izlazi u novom NextLevelu.

Ukratko, ovo mi je vjerovatno najbolja F1 igra koju sam ikada igrao.

Ono sto me je jednostavno obuzelo je sama karijera u kojoj se na jednom mjestu spajajau svi fenomenalni pomaci koje 2011 radi u odnosu na 2010. Od fizike, AI, do samog osjecaja guma i ovjesa. Odabrao sam svojevrsnu "custom hard" tezinu igre, uzeo Lotusa za prvu sezonu i krenuo prema izazovu.

Lotus je jadan, nema ni KERS, auto je uzas u odnosu na recimo Williams (do 2 sekunde skoro sporiji zbog nemanja KERSA i losijeg ovjesa), ali ima nekog gusta u tome da ti momcad daje cilj da budes 20. u kvalifikacijima, a onda se moras truditi da nadjes tu jednu sekundu razlike izmedju sebe i ostalih iz "straznjih klupa" kako bi se progurao medju bolje bolide. Pa ti daju da budes 18. u utrci, a onda se kroz svih 12 krugova (vozio sam na 20% duzine utrka) po Melbournu svadjas sam sa sobom kada otici u boks da se doista zavrsi 18. i zasto usrani Maldonado na 18. mjestu ne ide u boks sve do predzadnjeg kruga.

Balans koji omogucava karijera me doista kupio za ovu igru i mislim da ce ovo biti prva F1 igra koju cu igrati zbog same igre - single playera - jer citavo vrijeme momcad trazi od tebe ovo ili ono, za to dobijas poboljsanja bolida i slicno, a ispunjavanje tih ciljeva daje smisao citavom Long Race Weekendu i drljanju svake staze kroz treninge, kvalifikacije i sam Grand Prix Day.

Veliki, veliki gust. Najveca steta igre je sto mi na konzolama ne mozemo ni prismrditi izgledu koji igra ima za PC- sve high-res teksture, mrak rezolucija, vrhusnki svjetlosni efekti i 60+ fps. ALi i bez toga, ova igra je drastican pomak u odnosu na F1 2010 u svakom zamislivom pogledu. Jedva cekam da mi dodje retail verzija, imat ce se sto voziti do Forze.



Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: (M) F1 2011
« Reply #61 on: September 15, 2011, 10:22:23 »
Meni ne smeta 30 fps u F1 2010, i jos uvijek sam u prvoj sezoni s, vidi vraga, Lousom. Bilo bi lijepo imati high-end PC samo za igranje, ali bilo bi lijepo imati i motor, fasadu na kuci, novi auto...puno toga uglavnom. Hocu reci, bitno da se moze fino voziti na konzolama, a vjerujem da moze. Odlicne vijesti, da je nova F1 tako dobra, i jedini ce problem biti kako je nabaviti.

Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
Re: (M) F1 2011
« Reply #62 on: September 15, 2011, 10:23:52 »
Da li je grafa ipak bolja u odnosu na f1 10 na konzoli?
you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: (M) F1 2011
« Reply #63 on: September 15, 2011, 11:27:06 »
Je, ne puno, ali framerate je puno stabilniji, a sve mi se cini i dosta gladje i ljepse.

Offline Sinisa

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 731
  • PSN : sina_zg
Re: (M) F1 2011
« Reply #64 on: September 15, 2011, 12:02:23 »
Naručujem sa zavvi dot coma  :D

Offline Safety-_-Car

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1756
  • PSN ID: Safety-_-Car
Re: (M) F1 2011
« Reply #65 on: September 15, 2011, 12:28:37 »
Ja sam naučio svoju lekciju bacanja novaca u nove komponente compa prije nekih 15 godina.

Kad sam krenuo u srednju školu 93.će tata mi je kupio PC 386 SX na 25 MHz i 2 MB RAM-a, sa TURBO tipkalom podizala se brzina na 33 MHz. Naravno, koristio sam ga samo za igre, ma da sam obećao obrnuto  ;D. E u srednjoj školi dečki su već dobivali 386 DX na 40 MHz i tada aktualna GRAND PRIX F1 od Geoff Crammond-a na mom compu je puno lošije izgledala i frame rate drastično je bio lošiji (to se dalo poboljšati isključivanjem objekata pored staze). To me smetalo, ali naravno nisam mogao doma i reći dajte mi kupite jači comp jer je i taj moj tada koštao 2500 DEM. Tako da sam se zadovoljio sa manje grafike okoliša, ali je igra jurila. Samo to sam igrao sigurno sljedeće dvije godine. Želja za jačim komponentama bila je i dalje velika, pa sam honorarno radeći kupovao jaće komponente da mogu igrati novije (grafički jaće igre). Imao sam poslije 486 Cyrix 66, pentium 100, pentium 133, 166, RAM-a sam se najviše nakupovao, "uvezao" pentium 2 iz austrije sa grafičkom za 1400 kn + ostale manje važeće komponente.... Sav novac sam na to trošio.

Preokretnica je bila kada sam 2001. ili 2002. bio u civilnoj vojsci i kad mi je jedan lik posudio PS2 i GT3. Nisam imao prije nikakav dodir sa konzolama. Spojio sam ps2 preko RGB kabla na 72 cm, pokrenuo gt3 i doslovno sam ostao u čudu. Prekrasna grafika okoliša i automobila, veeelika slika (prema 14" crt monitora) i najvažnije grafika bez zastajkivanja. Jednostavno staviš CD u konzolu i igraš. Nije bilo više ko na compu, prvo instaliraj (ako prođe), onda CRACK i onda išćekivanje dal će comp biti dosta jak za igru...  Već nekoliko dana poslije otišao sam u ZG po novi PS2 i tu je rasipanje novaca stalo.

Comp iz 2001. sam zamjenio novim prije 4 godine. Ali ovaj put radi potrebe.

Kao zaključak mogu reći, da danas najnovije igre možda izgledaju bolje na PC-u, ali na PC-u za 15000 kn.

Ako netko želi bolju grafiku na PS3 neka kupi malo kvalitetniju plazmu. Znam da će netko sad reći da je LCD bolji, ali nije. Imam puno iskustva sa TV-ima (radio sam 7 godina u dućanu elektronike). Tako sam ja napravio. Imam PS3, prilično skup 1080p TV i to je to. Ne pada mi na pamet više na compu igrati igre....




Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: (M) F1 2011
« Reply #66 on: September 15, 2011, 13:03:51 »
Je, ne puno, ali framerate je puno stabilniji, a sve mi se cini i dosta gladje i ljepse.
To i ono navedeno prije je sve sto nam treba. Can't wait.
Amare, ako nije 9-ka u nL, onda si placenik i fenboj.

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: (M) F1 2011
« Reply #67 on: September 15, 2011, 13:14:34 »
Sorry, duplic.

Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
Re: (M) F1 2011
« Reply #68 on: September 15, 2011, 13:17:20 »
Nadam se da ce frame rate biti stabilan ,jer kad se sjetim monte carla i uzasnog pada frame ratea na nekim djelovima staze jednostavno uzas , a na 30 fps to bi morali i trebali sanirati ..
you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg

Offline kiseli6

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1124
  • PSN ID : kiseli6
Re: (M) F1 2011
« Reply #69 on: September 15, 2011, 13:20:46 »
Samo mi je trebala Amarova potvrda i sad se nemrem dočekat. A vidim da nas ima dosta koji smo naručili pa ni online nebude dosadan. Sve u svemu juuupi...
ONU ISTU NAŠU KOŠULJU PRIPREMI
NA TAVAN JE STAVI ZA MENE JE SPREMI
BIT ĆE ONA OPET I SINU PO MJERI
KAO ŠTO JE BILA MOM DJEDU I MENI

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: (M) F1 2011
« Reply #70 on: September 15, 2011, 13:55:50 »
Nadam se da ce frame rate biti stabilan ,jer kad se sjetim monte carla i uzasnog pada frame ratea na nekim djelovima staze jednostavno uzas , a na 30 fps to bi morali i trebali sanirati ..

A ne znam, online nisam mogao isprobati, offline je uglavnom bio super, cak i na par utrka gdje me docekala kisa. Moram priznati da mi nije palo na pamet forsirati kisu na MC da vidim sto ce biti, ali sve sto sam vidio je dosta poboljsano u odnosu na prije. Hvala Bogu, ukinuli su onaj grozni zuti filter u velikom dijelu, tako da je sada puno manje prisutan.

Samo me jedna stvar moram priznati razocarala, a to je promjena doba dana u Abu Dhabiju. Vozio sam na 20%, ali vjerujem da je isto i na 100%. Naime, ne padne prava noc ako sto su bili najavili, vec utrka starta u kasno popodne i onda se promijeni u neki kasni zalazak sunca. Okej, to je vec napredak u odnosu na F1 2010, ali doista sam ocekivao da ce pasti prava noc. Ne znam, moram testirati na 100%, a mozda je i stvar review koda, ali doznat cemo uskoro.

Nisam to zelio spominjati u recenziji jer u sluzbenom PR tekstu kazu tocno ovo:
"Full Day / Night Racing. The 2011 FORMULA 1 ETHIAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX comes alive with a full day/ night transition which recreates the special atmosphere at this unique track. "

To je jedna stvar, a druga je na Spa, gdje su ove godine izbetonirali Rivage, a u igri je tamo jos uvijek sandtrap. E sad, mozda je i to do review koda, pa za sve te sitnice doista treba cekati punu verziju.

Offline Safety-_-Car

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1756
  • PSN ID: Safety-_-Car
Re: (M) F1 2011
« Reply #71 on: September 15, 2011, 14:03:48 »
Mene jos, osim usporavanja slike, ljuti kad sam u boksu i kad je promjena guma gotova da ako drugi vozaci izlaze iz boksa, ovaj moj s lolipopom me ne pusta van tako dugo dok svi ne prodju. Tako da vrijeme promjene guma ne traje nekih 4-5s, nego zna biti cak i 17 s. Nadam se da su to ispravili.

Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
Re: (M) F1 2011
« Reply #72 on: September 15, 2011, 14:05:13 »
Nadam se da ce frame rate biti stabilan ,jer kad se sjetim monte carla i uzasnog pada frame ratea na nekim djelovima staze jednostavno uzas , a na 30 fps to bi morali i trebali sanirati ..

A ne znam, online nisam mogao isprobati, offline je uglavnom bio super, cak i na par utrka gdje me docekala kisa. Moram priznati da mi nije palo na pamet forsirati kisu na MC da vidim sto ce biti, ali sve sto sam vidio je dosta poboljsano u odnosu na prije. Hvala Bogu, ukinuli su onaj grozni zuti filter u velikom dijelu, tako da je sada puno manje prisutan.

Samo me jedna stvar moram priznati razocarala, a to je promjena doba dana u Abu Dhabiju. Vozio sam na 20%, ali vjerujem da je isto i na 100%. Naime, ne padne prava noc ako sto su bili najavili, vec utrka starta u kasno popodne i onda se promijeni u neki kasni zalazak sunca. Okej, to je vec napredak u odnosu na F1 2010, ali doista sam ocekivao da ce pasti prava noc. Ne znam, moram testirati na 100%, a mozda je i stvar review koda, ali doznat cemo uskoro.

Nisam to zelio spominjati u recenziji jer u sluzbenom PR tekstu kazu tocno ovo:
"Full Day / Night Racing. The 2011 FORMULA 1 ETHIAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX comes alive with a full day/ night transition which recreates the special atmosphere at this unique track. "

To je jedna stvar, a druga je na Spa, gdje su ove godine izbetonirali Rivage, a u igri je tamo jos uvijek sandtrap. E sad, mozda je i to do review koda, pa za sve te sitnice doista treba cekati punu verziju.
bez kise u karijeri na monte carlu je pad frame rate bio uzasan ..
you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: (M) F1 2011
« Reply #73 on: September 15, 2011, 14:08:11 »
Safety, taj *bug* je rjesen patchem jos za 2010, a ovdje ga nisam dozivio, a imao sam masu pit-stopova.

Rasta, utrke na MC su bile sasvim solidne, cak i kad sam imao 7 bolida ispred sebe.

Ono sto me posebno fasciniralo, a upravo sam na Monte Carlu isprobao, su prlazna vremena samih bolida. Sa Mercedesom na crvenim SS gumama sam vozio 1.14, koliko je vozio i Schumi u kvalifikacijama. U sekundu tocno, kad vozis ispravan i realan krug (bez forsa na 120% i suludog iskoristavanja fizike da letis preko pasica).

Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
Re: (M) F1 2011
« Reply #74 on: September 15, 2011, 14:15:33 »
Safety, taj *bug* je rjesen patchem jos za 2010, a ovdje ga nisam dozivio, a imao sam masu pit-stopova.

Rasta, utrke na MC su bile sasvim solidne, cak i kad sam imao 7 bolida ispred sebe.

Ono sto me posebno fasciniralo, a upravo sam na Monte Carlu isprobao, su prlazna vremena samih bolida. Sa Mercedesom na crvenim SS gumama sam vozio 1.14, koliko je vozio i Schumi u kvalifikacijama. U sekundu tocno, kad vozis ispravan i realan krug (bez forsa na 120% i suludog iskoristavanja fizike da letis preko pasica).
dobro se sjecam zadnjeg zavoja prije startno ciljne ravnine i to sam na stazi na qalama di bi slika skoro pa stala to mi je ostalo dobro u sjecanju , i opet samo se nadam da du to rijesilli , btw na cemu si igrao f1 11 tj. kojoj konzoli?
you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg