Author Topic: Expert Seasonal Events • 08/06  (Read 25995 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Expert Seasonal Events • 08/06
« Reply #15 on: June 08, 2011, 18:10:32 »
riješio sam sve nove evente

nisu prezahtjevni, ali mislim da su dovoljno zanimljivi i definitivno bolji nego ovo šta smo do sada imali(ne računajući one 1. i 2.)
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: Expert Seasonal Events • 08/06
« Reply #16 on: June 08, 2011, 18:11:18 »
Meni ih se baš neda prelaziti, ali morati cu, nemam love vise. :-[ ;D

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: Expert Seasonal Events • 08/06
« Reply #17 on: June 08, 2011, 18:52:43 »
Dobri su eventi. Fićeka sam imao od prije (mislim da je bio neki event na Tsukubi). I Fićo i Lotus na točnim brojkama za snagu i težinu, a uz to kupim još dijelove za aerodinamiku.
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Expert Seasonal Events • 08/06
« Reply #18 on: June 08, 2011, 19:02:46 »
riješio sam sve nove evente

nisu prezahtjevni, ali mislim da su dovoljno zanimljivi i definitivno bolji nego ovo šta smo do sada imali(ne računajući one 1. i 2.)

Pa cilj je voziti sa što slabijim  (manje tuniranim) autom... a ne napucati sve pa smanjivati da uđe u zonu :)

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: Expert Seasonal Events • 08/06
« Reply #19 on: June 08, 2011, 19:50:43 »
riješio sam sve nove evente

nisu prezahtjevni, ali mislim da su dovoljno zanimljivi i definitivno bolji nego ovo šta smo do sada imali(ne računajući one 1. i 2.)

Pa cilj je voziti sa što slabijim  (manje tuniranim) autom... a ne napucati sve pa smanjivati da uđe u zonu :)

E onda bi bilo stvarno lijepo od njih da to onemoguce. Jer ako cemo ici filozofijom da uzmemo sto slabiji auto - onda je bas svaki SE do sada (oni sa iole sirim izborom auta)  bio ubitacno tezak, samo smo mi uzimali krive aute i prigovarali bez veze?
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Expert Seasonal Events • 08/06
« Reply #20 on: June 08, 2011, 20:05:13 »
Fedro, Fedro... htio sam reći da mi nije neki đir napucati Fiću sa turbinama i podići mu krivulju okretnog momenta u nebesa, pa onda na limiteru smanjivati snagu ;) Dakle, napucavanje auta prije PP-a i limitera nije isto što i kad su se prvi SE tek pojavili ;)

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Expert Seasonal Events • 08/06
« Reply #21 on: June 08, 2011, 20:31:23 »
Upravo tako, na ovome bi trebalo ukinuti limiter, ali onda bi opet bilo PlacBaba..

Ne znam, majkemimile - samo je jedan zakljucak: sto god da PD napravi, svi bi se nesto zalili. Strasna pozicija, bozesacuvaj :)


Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Expert Seasonal Events • 08/06
« Reply #22 on: June 08, 2011, 20:47:50 »
Napisao bih nešto, ali bi se pojedini forumaši našli uvrijeđenima pa neću ;D

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Expert Seasonal Events • 08/06
« Reply #23 on: June 08, 2011, 21:48:32 »
nisam ja ni jedan auto napucavao sa milijun konja pa onda smanjivao

imao sam fićeka sa 67hp jer sam promijenio ulje, njemu sam smanjio ta dva konja i eto
lotusa sam imao sa 20km novog u garaži kojeg sam samo jednom na nurbu vozio, njemu sam stavio bolji ovjes
imprezu sam imao serijalu i podigao sam na 387hp limit je 394hp, i smanjio kilažu na 1251kg limit je 1250kg

dorađivao jesam aute ali ne u smislu da idem dizati moment u nebesa
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: Expert Seasonal Events • 08/06
« Reply #24 on: June 08, 2011, 22:30:13 »
Fedro, Fedro... htio sam reći da mi nije neki đir napucati Fiću sa turbinama i podići mu krivulju okretnog momenta u nebesa, pa onda na limiteru smanjivati snagu ;) Dakle, napucavanje auta prije PP-a i limitera nije isto što i kad su se prvi SE tek pojavili ;)

UOPCE ME NISI SHVATIO - ja podrzavam tvoj gore navedeni stav, samo se namece logican zakljucak da su svi koji se zale kako su im SE eventi prelagani zapravo bas najgore placibabe bez pokrica - jer ako sad imaju samodisciplinu suzdrzati se od bildanja auta mogli su i prije sve evente voziti s krajnje jedva adekvatnim vozilima i uzivati... a tamo gdje je samo 1 auto dozvoljen mogli su staviti CH gume ili mu limitirati snagu (naravno bez da ga prethodno nabildaju)?
 
meni bi najlijepe bilo, a i ponajvise ucinkovito da uvjetuju da auto mora biti stock. Jer onda znam da je svima na svijetu isti pa moj trud ima puno vise smisla makar i ne doso do zlata
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: Expert Seasonal Events • 08/06
« Reply #25 on: June 08, 2011, 23:08:00 »
Ja kad probam sa slabijom kombinacijom i vidim da može, iako je na knap i malo teže - svejedno ću forsirati, makar se i živcirao. No da odmah s prvom kombinacijom lako prođem event - ne bi me smetalo.

No evo, sad sam s Lotusom izgubio sat vremena, više zbog mojih glupih grešaka nego zbog nege brutalne težine, ali bio je užitak...
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: Expert Seasonal Events • 08/06
« Reply #26 on: June 09, 2011, 00:48:45 »
Ficeka proso nije pretesko jedino malo teze zlato uhvatit, elise sam probo i iz prve 4 bez forsiranja jdr se zanosi auto buduci da je mr. A imprezu za kraj ostavljam.
Uglavnom fora eventi hocu jos (i zbog ticketa i obleke i zbog toga jer su mi super ti eventi).  ;D
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: Expert Seasonal Events • 08/06
« Reply #27 on: June 09, 2011, 03:05:38 »
Pozlatio sva tri.

I sva tri iz drugog pokusaja. ;D

Prvi put sa Fićom me najvise ispilao. Drugi sa +0.115. ::) Tada je auto bio skoro stock. No, malo sam ga doradio, jer je ono zaista dosadno. Na usponu serijala u 3. brzini u blokadi, u 4. brzini okretaji zaleđeni, a brzina pada. Frustrirajuce. Ne volim aute sa masinama od kosilice. Mislim, ne moze ga potegnuti ni uzbrdo, sa 1 osobom unutra, sta bi bilo da 4 gorile sjede u njemu (ako izuzmemo da bi trebali staviti glave kroz šiber jer unutra nema mjesta)!? ::) Vrlo dosadno. Komandna ploča kao za djecu.

Sa Lotusom sam guštao. Prvi put drugi, onda prvi bez problema. Auto skoro stock. Razrađen sa 220 ks (imao sam ga od prije, skupa sa nekim tuning dijelovima, ali iskreno neznam ni kojima, nisam gledao, samo uzeo, limitirao i vozio). Limitirao na 194 i pobjedio bez beda. Naravno, ofarban u British Racing Green i mat crne felge. 8) Nije olakšavan, težina je stock.

Sa Imprezom na meni dragoj stazi - OK, ali primjerio sam da AI nije nesto pretjerano pametniji no ranije. Pozlatio iz druge. Doradio auto na limit snage i težine. Nisam stavljao druge turbine zbog momenta, pa da ga limitiram na snazi. Inace nebih ovo primjenio, ali treba mi lova, a kratak sam s vremenom. CPU vrlo "prljavo" koči u zavojima kada mu se priblizite. Bolje da su stavili 3-4 protivnika, ali da rundaju vremena 1.36 npr., nego ovaj lov na penziće u prometu. ;D

Drift probam kada stignem, to je moja velika ljubav. ;)

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Expert Seasonal Events • 08/06
« Reply #28 on: June 15, 2011, 14:36:50 »
Za Dancija setup za Imprezu:

390HP/1286kg (stage 2 reduction + carbon hood + prozori)

od dijelova samo sports suspension, racing clutch, racing flywheel, carbon shaft

> centre differential 35F/65R (essential)
> springrate 8.0F/7.4R
> dampers 1F/2R
> camber 1.7F/0.7R (essential)
> brake bias 2/5 (essential)

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: Expert Seasonal Events • 08/06
« Reply #29 on: June 21, 2011, 12:06:49 »
Krenuo riješavati evente, ali u igraoni sa DF GT, poslje ću doma.
Probao 2 puta sa Fićekom, kasnim 6sec. ima neki poseban savijet ili nastavit pokušavati?!
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo