Author Topic: GT6 PS3 ili PS4 ?  (Read 130222 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
GT6 PS3 ili PS4 ?
« on: July 12, 2011, 17:40:19 »
Posto se svaki dan sve vise suska o novim next gen konzoletama da bi mogle doci u naredne dvije god, pa me zanima da li mislite da ce GT6 doci na ovoj generaciji ili cemo cekati PS4? ,ja sam misljenja da je gt5 izvukao max iz PS3 i sve manje nade da ce ugledat svijetlo dana na istoj ..
you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #1 on: July 12, 2011, 17:51:52 »
Posto se svaki dan sve vise suska o novim next gen konzoletama da bi mogle doci u naredne dvije god, pa me zanima da li mislite da ce GT6 doci na ovoj generaciji ili cemo cekati PS4? ,ja sam misljenja da je gt5 izvukao max iz PS3 i sve manje nade da ce ugledat svijetlo dana na istoj ..
Osobno bih volio da izadje sa ps4-kom, ali da prvo gt5 malo updataju sa stazama.
PSN_ID: Dzidza1978

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #2 on: July 12, 2011, 17:56:30 »
Ne znam... činjenica je da sa peticom mogu izvući još novaca, a da li će to raditi kroz GT5 v.2 ili kako već ili će ponuditi samo DLC ili će napraviti novu igru sa svime što ova nije imala i nazvati je GT6 nemam pojma. Ali mislim da to mogu (i trebaju) napraviti i da za to ne treba next gen konzola. Na njoj bi trebala biti neka puno, puno bolja igra od ove, a ja iskreno nemam pojma što bi to ovoj trebali napraviti da zahtjeva next gen platformu za koju je pitanje tko će moći odmah dobro programirati pa da nam se opet ne dogodi da čekamo 4 godine novi GT naslov.

Meni nije problem što je GT5 izvukao max od konzole već što ne znam što mogu bolje napraviti. OK, mogu staviti sve premium aute, ali to može i PS3. Samo treba vremena za napraviti. Mogu staviti još brdo novih (starih) staza, ali i za to ne treba nova platforma već samo vremena da ih se napravi. Mogu dodati nove opcije u online, ali i to može ovdje. Grafički igra izgleda odlično i tu stvarno ne vidim što treba dirati? Ok, možda malo šminkanja, a vidjeli smo da od update-a do update-a igru malo ušminkaju. Fizikalni model također, meni je ovaj stvarno odličan, naročito nakon ovoga zadnjeg update-a.

Dakle, jednostavno ne znam što bi neki novi, ali baš novi GT trebao imati da nadmaši ovoga, a da se ne radi o pukom dodavanju auta, staza ili pokoje funkcije. Ono što je Kazo spominjao o izradi nekakvog virtalnog GT svijeta do bi se mi kao laganini malo vozili po cesticama i nalazili u birtijama na cugi ili na servisu je besmisleno, nešto što bi bilo zanimljivo prvih 15-20 dana, a onda bi svima dopizdilo jer čemu gubiti vrijeme na to kad se možemo utrkivati...

Uglavnom, neka rade što hoće, samo da mi do jeseni izbace nekakav dlc sa nekoliko novih staza. A za sve ostalo me zaboli...

Offline versusW

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1045
  • psnID : versusW
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #3 on: July 12, 2011, 18:07:50 »
Mislim da je svima u interesu da nas puste sad da bar nekoliko godina peglamo u miru GT5.
Tu i tamo nekakav dlc, i svi zadovoljni.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #4 on: July 12, 2011, 18:40:46 »
Ne smiju nas pustiti na miru... moraju zarađivati. I moraju izdati nešto di će zaraditi novaca. Dakle, brdo novih staza i auta 8)

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #5 on: July 12, 2011, 19:37:17 »
mišljenja sam da će GT6 na PS4 za tamo oko 2015, šta će sve ubaciti da nadmaši ovaj neznam ali sigurno će naći nešto ako niš drugo bolje iskoristiti licence koje imaju/će imati

a bio sretan kad bismo dobili nekakv dlc za gt5 koji sadržavao 2-3-4-5 staza i par auta, malo ušminkavanja i sl.
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #6 on: July 12, 2011, 19:44:40 »
GT6 kao igra ps4 sigurno a gt5 da update,dlc i mozda spec 2 ili tako nesto sa dodavanjem par n9vih sitnica tipa odjela i staze+auti/upgrafe starih u premium, nista drugo za ocekivat.
Nikakve revolucije a ovo sa vozikanjem zvuci interesantno i sa dobrim razvojem moglo bi odlicno ispast. Zamisli provozas se po prirodi malo neke cestice i na stazu onda dodjes.
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #7 on: July 12, 2011, 20:54:01 »
Velim, to bi bilo zanimljivo prvih 15-20 dana, nakon toga nula bodova... tko bi gubio vrijeme na to? Uostalom, svi bi vozili ko idioti po tim cestama, bilo bi krša na sve strane ;D

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #8 on: July 12, 2011, 21:37:39 »
Zelim GT6 na PS3, za PS4 nisam siguran da cu kupit.

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #9 on: July 12, 2011, 23:42:57 »
Uostalom, svi bi vozili ko idioti po tim cestama, bilo bi krša na sve strane ;D

A u stvarnosti kao nije tako  ;D Dok sam iso simo tamo po gradu vidio par nevjerojatnih poteza da je to strasno.
Mislim vidio sam svasta ali toliko u jednom danu ne.
Ali titulu samoubojica dana dobivaju tip u smedjoj astri sa zutim "racing stripovima" ispred kolodvora cik cak slalom vozio i decec u kabrio bmw "m3".
Ja naprosto nisam mogo vjerovat.
I onda to jos u igri ne hvala.
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline maliDjuro

  • Anime Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1116
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #10 on: July 13, 2011, 02:16:24 »
A možda sad, kad je Eden zasrao TDU2 i gotovo pred raspadom, naš striko Kazunori oće isfurat koncept Test Driveta... Ako oćeš, vozi se bezveze, a možeš se i trkat kud oćeš...
Ili ko Driving Simulator 2009, voziš doktora u kućnu posjetu ili slično, al moraš poštivat prometna pravila...
GT5 je tek izašo... Sigurno novi neće prije 2013., jer nema smisla, kad se ovaj može apgrejdat, a mogu i eksperimentirat s novim konceptima do sljedećeg...
Meni se nekako čini da će Wiijuuu produžit neznatno vijek ove generacije, pa bi novi PlayStation mogao oko 2014., ak se niš značajno prije ne dogodi, to taman spada u shemu da izađe oko godinu nakon Mirkosofta, ako ovaj više ne bude mogao eksploatirat trenutnu muzaru s osjetilnim dirigiranjem...
Onda taman dolazi shema o onih minimalnih 10 godina, jerbo pogledajte, PS2 se još uvijek prodaje  :P
Nikad nije kasno za sretno djetinjstvo, samo, što si stariji, igračke su skuplje.

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #11 on: July 13, 2011, 10:10:14 »
Ajde da onda i ja dodam jos koju. Zasto volimo GT? Zato jer je najbolji, da, ali i zato jer je uvijek donosio nesto novo sa svakim nastavkom, sto drugi nisu mogli napraviti na tom nivou. GT- kupovanje, apgrejdanje, vozni model po uzoru na pravi, nenadmasan izgled, etc. (Ja sam tada odabrao NFS4, jer isto se kupovalo i apgrejdalo, ali Porsch, Ferrari, Lambo i sl., a imao je i damage koji si poslije platio, te fenomenalne staze.)
GT2- sve kao u GT, ali bolje, vise, brze, taman koliko mi je trebalo da se zaljubim. Zakon i .
GT3- WOW! Nova generacija, zvuk guma, vjetra, draft, grafika, vozni model, ma milina, nitko nije ni spominjao samo 150 auta. Milina.
GT4- sve sto i GT3, ali bolje, od modela, izgleda, broja auta (750), B-spec, najjaci GT ako se mene pita.
GT5- skoro sve kao i Prologue (koji namjerno ne spominjem), minus leaderbord, plus nepotrebni damage (skoro na nivou Viper racinga), plus track editor (skoro na nivou V-Rally 3), plus patchevi i nedobar online.
Oprostite, ali ja zelim GT6 na PS3, i da bude kakav treba odmah u startu, inace mi nije bas zabavno. Toliko.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #12 on: July 13, 2011, 11:08:59 »
Po meni je takodjer taj open-world cudna ideja, iako se i u GT5 vec vidi najava takvog moda > jedna od onih intro-animacija ima onu Hondu koja se vozi po onom "bijelom" gradu.

Iskreno, uopce ne vidim nikakvu poantu u tome. Sve igre koje su dosad imale ikakvu implementaciju slicnog principa apsolutno nisu bile simulacije, niti takav nacin voznje ima sto uopce traziti u simulaciji. Pocev od Drivera (krs, lom, agresija), GTA (vidi pod Driver), Getaway, preko Mercedes-Benz World Racinga (koji je ujedno i jedina igra koja je takav mod imala kako-tako napravljen - govorim o Xbox verziji, PS2 igra je bila smece - ali se upravo u MBWR vidjelo da taj koncept u simulaciji nema smisla), pa sve do TDU - gdje je open-world voznja *zabavna", ali nikako *realna*.

Jedino gdje *mozda* mogu vidjeti open-world varijantu bi bio neki *Safe Driving* mod ili nesto u stilu polaganja dozvola u smislu prave auto-skole i postivanja prometnih ogranicenja. Ali ako se u tu jednadzbu ubaci da se Ferrarijem divlja po ulicama medju drugim autima, ja bih takav GT da se nikad ne pojavi u zivotu. Pa ni onda.

A vezano za temu - ako ce se ikakav GT6 pojavljivati na PS3, najavu toga cemo vidjeti ili ove godine ili iduce na E3 najkasnije. Ako ne bude nikakve najave unutar iducih 11 mjeseci, slobodno razmisljajmo kako ce se na ovoj generaciji samo raditi updateovi GT5, a da ce GT6 biti igra za PS4.

PD ce sasvim sigurno odredjene resurse potrositi i na razvoj GT Vita igre - ma koliko to bilo nepopularno medju *ozbiljnim* krugovima - a sve je izvjesnije da bi se doista mogao ukazati i neki Tourist Trophy sa GT5 engineom. Pod ta dva uvjeta, ako ne najave GT6 do sredine 2012., nema sanse da cemo ga docekati na PS3.

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #13 on: July 13, 2011, 11:26:09 »
Po meni je takodjer taj open-world cudna ideja, iako se i u GT5 vec vidi najava takvog moda > jedna od onih intro-animacija ima onu Hondu koja se vozi po onom "bijelom" gradu.

Iskreno, uopce ne vidim nikakvu poantu u tome. Sve igre koje su dosad imale ikakvu implementaciju slicnog principa apsolutno nisu bile simulacije, niti takav nacin voznje ima sto uopce traziti u simulaciji. Pocev od Drivera (krs, lom, agresija), GTA (vidi pod Driver), Getaway, preko Mercedes-Benz World Racinga (koji je ujedno i jedina igra koja je takav mod imala kako-tako napravljen - govorim o Xbox verziji, PS2 igra je bila smece - ali se upravo u MBWR vidjelo da taj koncept u simulaciji nema smisla), pa sve do TDU - gdje je open-world voznja *zabavna", ali nikako *realna*.

Jedino gdje *mozda* mogu vidjeti open-world varijantu bi bio neki *Safe Driving* mod ili nesto u stilu polaganja dozvola u smislu prave auto-skole i postivanja prometnih ogranicenja. Ali ako se u tu jednadzbu ubaci da se Ferrarijem divlja po ulicama medju drugim autima, ja bih takav GT da se nikad ne pojavi u zivotu. Pa ni onda.

A vezano za temu - ako ce se ikakav GT6 pojavljivati na PS3, najavu toga cemo vidjeti ili ove godine ili iduce na E3 najkasnije. Ako ne bude nikakve najave unutar iducih 11 mjeseci, slobodno razmisljajmo kako ce se na ovoj generaciji samo raditi updateovi GT5, a da ce GT6 biti igra za PS4.

PD ce sasvim sigurno odredjene resurse potrositi i na razvoj GT Vita igre - ma koliko to bilo nepopularno medju *ozbiljnim* krugovima - a sve je izvjesnije da bi se doista mogao ukazati i neki Tourist Trophy sa GT5 engineom. Pod ta dva uvjeta, ako ne najave GT6 do sredine 2012., nema sanse da cemo ga docekati na PS3.


Po meni je open world izvrsna zamisao za GT serijal. To je nešto gdje bih osobno provodio najviše vremena. Lagano okupljanje ekipe, pa onda ajmo svi na stazu i utrkivanje. Mislim da to ima budućnost, poitanje je dali PS3 moze s GT5 grafikom renderiati open world, a da se značajno ne izgubi na kvaliteti.

Što se tiće MBWR, odnosno njegovog nastavka (World Racing) na PC-ju je toliko razvijen da ekipa radi svoje open world staze, aute prebacuju kao od šale, promet u igri, od malo prometa do stvarno velikih gužvi, pretjecati kolonu vozila na alpama, predvođeni autobusom koji jedva potegne uzbrdo, je savršeno s moje strane. Tu sam igru igrao jako dugo i uzivao u potpunosti. Fizika je bila arkadna, ali na ako ne i bolja od PGR4.

Velika šteta što je Synetic otišao raditi igre za RTL serijal "Kobra 11", a nije nastavi s razvojem World Racinga.
PSN_ID: Dzidza1978

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #14 on: July 13, 2011, 12:27:34 »
Ne znam, iako sam ja prvi cesto na liniji za inovacije i slicno, *open world* po meni doista nema sto traziti u igri poput GT.

I posve se slazem sa Stingerom da sav trud koji oni trebaju uloziti treba ici u razvoj staza i opceg okruzenja utrka, a neka ovo ostave za neke spin-off naslove eventualno.