Author Topic: GT6 PS3 ili PS4 ?  (Read 129340 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline maliDjuro

  • Anime Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1116
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #15 on: July 13, 2011, 13:04:49 »
Kaj nije Kazunori rekao da bi open world shema isla posebno od GT-a?
Nikad nije kasno za sretno djetinjstvo, samo, što si stariji, igračke su skuplje.

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #16 on: July 13, 2011, 13:09:18 »
Kad je Kazo rekao da nećemo dugo čekati na GT6, sa tim je ali dobro skriveno mislio i na PS4, GT5 je se čekao i mogu slobodno reći u nekim stvarima patio zbog GT6, jer cjelo vrijeme se u biti radi na GT6, a GT5 je dobio 'mrvice' od njega.

Premium auta su dokaz, kompletna unutrašnjost, na GT6 ćemo ljepo moći zaviriti unutra, samo je se stalo na tome što PS3 može 'sažvakati'.

Kiša, sunce, magla...Sve će to biti na GT6 koji će izaći malo nakon izlaska PS4, a to je ljeto 2013.

Manje od 3 godine nakon GT5 i nije puno čekanja, a do tada DLC i ostalo za GT5!  ;D
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #17 on: July 13, 2011, 13:41:22 »
Opet mogu ponoviti, nikakav open world qrac ne treba igri...

Izrada novih staza, omogućiti promjenjive vremenske uvjete na svim stazama uključujući i doba dana, novi modeli automobila, prebacivanje nekih standard auta u premium, nešto novih opcija za online (stock auti na klik, organizacija championshipa unutar online moda sa bodovanjem, promjena ulja iz garaže, zajedničko gledanje replaya kojem se doda premotavanje), doraditi izračun PP-a tako da svaki ugrađeni dio podiže PP, online TT i utrke unutar dealershipa kao u prologu, doraditi track editor, dodati još par licenci tipa FIA GT, BTCC, WTCC i sl. (potrošili su gomilu vremena na izradu Nascara za amere, a ovi su im lijepo vratili tako što nitko nije kupovao igru, sad neka naprave nešto za europljane pa će vidjeti što je zahvalnost ;), napraviti A-Spec kako treba, napraviti novu uvodnu špicu i eto vam GT6. I sve se može "nakalemiti" na postojeću igru i konzolu, a BR je dovoljno velik da sve stane na njega.

A onda neka za PS4 izrađuju GT7 koliko god godina im treba...

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #18 on: July 13, 2011, 13:54:41 »
Sve što si naveo dolazi na PS4...  ;)
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline Ledu505

  • Doktor Osobne Prakse
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 954
  • Direktor Svemira
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #19 on: July 13, 2011, 14:03:30 »
PS 5
Ono sto je lako, ne radi svatko.

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #20 on: July 13, 2011, 14:08:19 »
Opet mogu ponoviti, nikakav open world qrac ne treba igri...

Opet mogu ponoviti, open world qrac bi bio zakon... 
PSN_ID: Dzidza1978

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #21 on: July 13, 2011, 14:18:09 »
Ja bih volio samo da se malo bolje iskoriste ova stara i ako uvedu klasična auta, ona nisu za stazu, nemora biti otvoreni svijet, ali da se napravi nešto gdje bi vozali ta auta, sredjivali, kupovali dijelovi za njih itd.
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #22 on: July 13, 2011, 15:38:36 »
Sjećam se gledanja Kazinog intervjua negdje po izlasku GT5, kad su upravo počinjala prva pitanja tog tipa - ukratko, učinilo mi se da je Kazo samo relativno zadovoljan "fizikalnim engine"-om u smislu da se za vrijeme samog igranja moraju raditi nekakve dodatne korekcije (dodatnim programom ili što već) jer da toga nema onda doživljaj fizike ne bi bio uopće toliko zadovoljavajući.

A DA ĆE PS4 BITI U STANJU RADITI (KALKULIRATI) S MNOGO KOMPLEKSNIJIM fizikalnim engine-om. I usput se spomenuo i nekakav već postojeći (kojeg kao znanstvenici koriste) i da se Kazo nada da će uskoro dobiti priliku proučiti koliko je baš taj prikladan da ga se implementira u Real driving simulator :-*

edit: po tome bi pale u vodu teorije da Kazu zanimaju nekakvi grafički poligoni, internet opcije ili gradovi, nego da je zabrijao da želi najbolji fizički engine na svijetu (a ovo ostalo je nužno zlo kako bismo mi ipak kupili to što naprave - ambalaža)
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #23 on: July 13, 2011, 16:02:41 »
Mislim da je negdje rekao da su limitirani s ps3 vjerojatno je mislio na radnu memoriju o kojoj se sad pocelo govoriti sve vise kao pravi nedostatak. Citam jucer neki itervju sa codmasterovim programerom di ga je pitao da li mozemo ocekivati 60 fps-a npr f1 2011 na konzolama na sto je ovaj odgovorio da 60 fps naspram 30 donosi velike probleme na svim poljima tipa frame ratea ,grafike itd. i da se ne ocekuje da ce teziti tome ili bilo sto zrtvovati na sadasnjim konzolama ,tako da ce 60 fps biti standard na sljedecim konzoletama ,a gledajuci gt5 koji se vrti na 50-60fps uz tako detaljnu grafu i tu i tamo mali pad frame ratea klasa je za sebe ,izuzev forze koju nisam igrao pa ne bi znao njene performanse na polju fps-a.
you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #24 on: July 13, 2011, 16:20:33 »
Ja bih rekao, a to neki bi bolje mogli kazati ili obrazložiti.

Recimo da sam PS3 još relativno nije jaka konzola da se u nju impletira ono sve što je Kazo zamislio, tako da ta konzola tj PS3 nije dobio svoju pravu priliku, ja osobno mislim da se njima nije isplatilio kratkoročno toliko 'trudit' oko GT5, jer GT6 na PS4 će biti mind blowing, ne želim umanjit ono što su napravili sa PS3 i GT5, ali mi nekako na kraju GT5 ispada kao GT za PSP ilitiga Vitu.

Previše je se kasnilo sa GT5 i evo skoro se pojavio na samom zalasku konzole, a ovo je prvi GT koji može putem neta dobivat sadržaj tako da opet ne znamo njihovu politiku i kako će to iskoristit.

Na PS2 je se znalo koliko mogu ići sa hardverom, PS3 je tražio puno vremena za izradu, a opet nije se moglo sve ubacit, sa PS4 relativno mogu radit tj moće radit šta god zamisle, možda čak i više od toga.

Ja sam na kraju za GT6 i PS4.
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline Kimi

  • The Gentleman
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2684
  • PSN id: KimiHR
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #25 on: July 13, 2011, 17:07:33 »
Ja sam definitivno za još jedan GT na ovoj generaciji konzola.Mislim da bi se i Sony-u i PD-u isplatilo da poprave ovo šta se da popraviti , bolja single player karijera , više staza , svi auti premium , bolji online , i da onda to sve ljepo stave na disk i uzmu nam pare.
A onda nek ljepo na PS4 naprave neparni GT sa super fizikom na koji čemo svi pljuvati.
Uostalom , vjerovatno Kazo ni s PS4 neče biti zadovoljan jer kad on izađe opet će mu biti malo memorije , procesorske snage ili nešto treće

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #26 on: July 13, 2011, 17:26:08 »
Mislim da neće, jer pogledaj GT5, auta su glavne zvijezde tj Premium auta, okolina staza i standard nisu ni do koljena, promjenjivi vremenski uvijeti, sve je to nekako nategnuto na ovoj generaciji, dok recimo PS4 će imati auta, okolina staze, promjenjive uvijete na svim stazama...

Znači bit će sve kako su zamislili, to sa PS3 nisu jednostavno mogli, morali su radit kompromis i to velik, da bi jedna stvar bila dovedena do savršenstva na oštrub druge, a PS2 im to nije pružao, neznam jel' me netko razumije šta pokušavam pojasnit?!  :-\
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #27 on: July 13, 2011, 17:30:36 »
Pero, pricas napamet, nema nikakvih razloga da se GT6 u punom sjaju ne pojavi na PS3. Duzni su nam to, uz jos jedan Tourist Triphy, a do PS4 tko ziv, Zivko mrtav.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #28 on: July 13, 2011, 17:36:38 »
Opet mogu ponoviti, nikakav open world qrac ne treba igri...

Opet mogu ponoviti, open world qrac bi bio zakon... 

Možemo do prekosutra, ali ja stvarno rijetko što pogriješim u pitanju igara, naročito GT-a 8)

To bi bilo zanimljivo na kratko vrijeme, kasnije bi to malo tko koristio... ukratko, žali bože vremena utrošenog na to dok se moglo napraviti 5 drugih stvari. Veliš da bi tu vozio dok se ne skupi društvo? Ljudi ili voze u online lobby-ima di upadaju tako gdje ima mjesta ili voze u privatnim lobby-ima di se uglavnom unaprijed dogovore. Ako će i gubiti na nešto vrijeme dok čekaju okupljanje onda imaju free run na nekoj stazi i rade što im volja dok se ljudi okupe.

Ne kažem da meni to ne bi bilo zanimljivo za probati, ali vjerujem da bi to koristio vrlo kratko vrijeme kao i većina korisnika. Isti qrac ko i Playstation Home. Koliko se o tome govorilo, kako ćemo se tamo nalaziti i onda zajedno kretati na igranje multiplayer, a recite iskreno, kad ste zadnji put ušli u PS Home? Neki vjerojatno ni ne znaju o čemu pričam ;D Ono, čak i da ga naprave savršenim, tko će gubiti vrijeme na to? Evenutalno ljudi kojima se igraju jednostavne igre, ali ući u Home da bih igrao, ne znam, CoD ili GTA ili GT... čemu?! Čisti gubitak vremena...

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #29 on: July 13, 2011, 17:38:47 »
Ja bih samo rekao da nam tourist trophy nisu uopće dužni. Uostalom, zna se kako je ta igra nastala, a i kakvi su joj prodajni rezultati. Iskreno, mislim da programeri ovaj put imaju puno pametnijeg posla umjesto zajebavanja sa motorima. Ne kažem da ne bih to volio probati, ali mislim da ima puno važnijih prioriteta za odraditi